انواع اورفرز مشتی

1-6 از 6

در صنایع چوب ابزار آلات و دستگاه های مختلفی موجود می باشند که هر کدام وظایف متفاوتی را بر عهده دارند. اورفرز ها در انواع مختلف و با کاربردهای متنوع در کارگاه های نجاری استفاده می شوند. یک نمونه از انواع اورفرز، اورفرز مشتی می باشد که در مدل های مختلف نیز برای انجام کارهایی از قبیل شیارزنی، گوشه زنی، پرداخت و... قابل استفاده است. در ادامه متن به اطلاعات بیشتری در مورد انواع اورفرز مشتی خواهیم پرداخت.

معرفی اورفرز مشتی

اورفرز مشتی نسبت به فرز نجاری در ابعاد کوچکتری تولید شده است و به کمک یک دست به راحتی بر سطح مورد نظرتان حرکت می کند علاوه بر ابعاد و وزن کوچکتر، سایز تیغه نیز در اورفرز مشتی نسبت به فرز نجاری کوچکتر است. مهم ترین کار اورفرز مشتی که به لبه گیر نیز معروف می باشد پرداخت است. همان طور که در قسمت قبل ذکر کردیم اورفرز مشتی در انواع مختلف تولید می شود که هر کدام وظایف جداگانه ای دارند و در ادمه به توضیح هرکدام خواهیم پرداخت:

  • فرز گوشه زن
  • فرز جا قفل زن
  • فرز شیار زن

فرز گوشه زن

فرز گوشه زن یک مدل از انواع اورفرز مشتی می باشد که از آن برای پخ دار کردن، ایجاد گوشه های منحنی، ایجاد گوشه های زیبا و متناسب برای کناره های اپن آشپزخانه، کاسه های توکار ظرفشویی و روشویی استفاده می شود. معمولا فرز های گوشه زن مجهز به سیستم کنترل سرعت می باشند که متناسب با سطح مورد نظر سرعت را تنظیم کنند.

فرز جا قفل زن

نمونه ای دیگر از انواع اورفرز مشتی، فرز جا قفل زن می باشد. فرز های جا قفل زن عملیات ایجاد محل قرارگرفتن قفل بر روی درب های چوبی را به صورت دقیق و بدون خطا انجام می دهند. اکثر فرز های جا قفل زن قابلیت ثابت ماندن بر روی درب ها را دارند و به راحتی می توانند بر روی درب های نصب شده عملیا ایجاد جای قفل را انجام دهند.

فرز شیارزن

در ساخت درب، پنجره، کابینت و... ایحاد شیار بر سطح پانل لازم می باشد مثلا برای درب و پنجره های دو جداره جهت عایق کردن آن ها و برای ایجاد شیار در لبه های پنجره ها و درب ها ی مد نظرتان از این دستگاه می توانید استفاده کنید. 

قیمت اور فرز مشتی

برای اطلاع از قیمت اور فرز مشتی می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت اور فرز مشتی با چوبینر تماس حاصل نمایید.