بلک فرایدی

خرید پیچ، رولپلاک، مهره خاردار، روپیچ توپیچ

1-24 از 138

برای اتصال دو قطعه با جنس یکسان و یا دو متریال با جنس متفاوت می توان از انواع پیچ استفاده کرد. به طور معمول پیچ دارای ظاهری استوانه ای با رزوه های مارپیچی به دور خود می باشد که دارای یک سر به شکل های متفاوت است. انواع پیچ معمولا در صنایع کوچک و بزرگ کاربرد دارد به طوری که هم در کارگاه های تولیدی و هم در منازل مورد استفاده قرار می گیرد. انواع پیچ برای باز و بسته شدن به ابزار الاتی همانند پیچ گوشتی، آچار و... نیازمند هستند. رولپلاک یک قطعه کاربردی است که به همراه پیچ برای ایجاد اتصالات مختلف به دیوار یا هر چیز دیگری به کار برده می شود.

معرفی انواع پیچ از لحاظ کاربرد

پیچ ها از لحاظ باز و بسته شدن، از لحاظ نوع سر و از لحاظ کاربرد دارای مدل های مختلفی می باشند. قابل ذکر است که صنایع مختلف پیچ های مربوط به خود را استفاده می کنند، برای مثال صنعت چوب، فلز،ماشین و... پیچ هایی متناسب با نیاز خود را به کار می برند. در ادامه قصد داریم جهت آشنایی بیشتر شما به معرفی مختصر هر مدل پیچ در صنایع چوب بپردازیم. انواع پیچ از لحاظ کاربرد شمامل موارد زیر می باشد:

  • پیچ فلز
  • پیچ چوب
  • پیچ ام دی اف
  • پیچ فیکس
  • پیچ آنتیک

پیچ فلز

از پیچ های فلز برای وصل کردن فلزات، فایبرگلاس و پلاستیک استفاده می شود. یکی دیگر از موارد مصرف پیچ فلز اتصال فلز به چوب است که باعث شده این مدل پیچ در دو صنعت فلز و چوب به کار برده شود. به طور معمول پیچ فلز در مدل های دوسو، چهارسو و واشر دار عرضه می شود و استاندارد این پیچ DIN7981 می باشد.

پیچ چوب

همانطور که گفته شد در صنایع چوب از مدل پیچ های متنوعی با توجه با کار استفاده می شود به همین دلیل نمونه های مختلفی از پیچ چوب تولید و طراحی شده است. پیچ چوب معمولاً از جنس فولاد، استنلس استیل، برنج، آلومینیوم، برنز و … می باشد که بهترین جنس آن پیچ فولادی است. پیچ چوب یا همان پیچ خودکار برای کارهای مختلفی همچون نصب وسایل بر روی دیوار، اتصال قطعات سازه های چوبی همچون ساخت مبلمان و... به کار برده می شود. 

کاربرد پیچ ام دی اف

یکی از انواع پیچ اتصال برای مونتاژ کابینت آشپزخانه، پیچ ام دی اف می باشد که رزوه در تمامی طول این مدل پیچ ام دی اف وجود دارد. همانطور که می دانید پیچ ام دی اف از نوع خودکار و نوک تیز است که در طول های متفاوتی طراحی و تولید می شود. نکته ای که در هنگام استفاده از پیچ ام دی اف باید رعایت کنید آن است که قبل از بستن پیچ صفحات چوب و ادم دی اف را حتما سوراخکاری نمایید تا احتمال ترکیدن آنها در قسمت ضخامت کم شود. قابل ذکر است که پیچ ام دی اف در صنعت چوب به پیچ کابینتی نیز معروف می باشد.

کاربرد پیچ فیکس

این مدل پیچ فیکس دارای دو مهره در دو سر خود می باشد که برای اتصال بدنه های یونیت به یکدیگر به کار برده می شود. پیچ فیکس نیز در شکل و مدل های متفاوتی طراحی و تولید می شود. 

پیچ آنتیک

یراق آلات آنتیک و تزیینی وجود دارد که بر روی بسیاری از جعبه‌های چوبی همچون جعبه جواهرات، جعبه موزیکال، صندوقچه و... نصب می‌شود. برای نصب این گونه یراق آلات کوچک آن‌ها این مدل یراق استفاده کنید. پیچ آنتیک در رنگ و سایزهای متنوعی تولید شده است که انتخاب را برای شما راحت کرده است.

معرفی پیچ از لحاظ شکل سر پیچ

پیچ ها علاوه بر کاربرد از لحاظ ظاهر و شکل سر نیز به موارد مختلفی تقسیم می شوند. و هر مدل پیچ برای موارد متفاوتی استفاده می شود. پیچ ها از لحاظ شکل سر پیچ به موارد زیر تقسیم می شوند که در ادامه در مورد هرکدام اطلاعاتی در اختیارتان قرار می دهیم:

  1. پیچ سر مخفی
  2. پیچ سر نیمه گرد
  3. پیچ سر ذوزنقه ای
  4. پیچ سر شش گوش
  5. پیچ چشمی

پیچ سر مخفی

پیچ سر مخفی دارای سر تخت است. این مدل پیچ ها در هنگام استفاده به طور کامل در قطعه کار فرو می روند و  مخفی می شوند به صورتی که با سطح کار صاف و یک دست می شوند.

پیچ سر نیمه گرد

پیچ های سر نیمه گرد با واشر مورد استفاده قرار می گیرد و برای مواردی که نیاز نیست سطح صاف باشد از این مدل پیچ ها استفاده خواهد شد. پیچ های سرگرد برای ورق های فلزی مورد مناسبی می باشند.

پیچ سر ذوزنقه ای

پیچ های سر ذوزنقه ای مدل دیگری از انواع پیچ می باشند که سطح حامل پیچ را افزایش می دهند. 

پیچ سر شش گوش

پیچ سر شش گوش با کمک آچار و آچار فرانسه باز و بسته می شود. این مدل پیچ ها در دو شکل تمام رزوه و نیمه رزوه تولید می شوند. 

پیچ چشمی

پیچ چشمی یک نوع از انواع پیچ می باشد که از یک پایه رزوه دار و یک حلقه تشکیل شده است و برای آویزان کردن، کابل کشی روی دیوار و مواردی از این قبلی به کار می رود.

کاربرد رولپلاک

زمانی که بخواهید به وسیله پیچ وسیله‌ای را به دیوار نصب نمایید باید حتما از رولپلاک نیز استفاده کنید. چرا که پیچ قابلیت تحمل وزن سنگین را ندارد و باعث شکستگی و ترک خوردگی دیوار می‌شود. رولپلاک در انواع جنس و شکل متفاوت طراحی و ساخته شده است که با توجه به کار خود می‌توانید انتخاب نمایید. 

کاربرد سوزن منگنه

در کارگاه‌های تولیدی برای ساخت بسیاری از مبلمان، سرویس تخت خواب، و مواردی از این قبیل از سوزن منگنه صنعتی استفاده می‌شود. سوزن منگنه نیز همانند دیگر ابزار و قطعات دارای سایز و مدل‌های متفاوتی می باشد که با توجه به دستگاه منگنه کوب و کار خود می‌توانید انتخاب نمایید. 

کاربرد گل پیچ پلاستیکی

برای ساخت انواع تخت خواب، میز اداری یا کنفرانس، مبل‌های چوبی و... باید از بست و اتصالاتی استفاده کنید تا بتواند صفحات را به صورت 90 درجه به یکدیگر متصل کند و همچنین برای جا به جا کردن راحت این وسایل لازم است تا بتوانید پس از اتصال صفحات ام دی اف، دوباره آن ها را باز نمایید. برای این کار می توانید از انواع مختلف پیچ استفاده کنید که در مدل های مختلفی تولید می‌شوند. گل پیچ پلاستیکی نگین دار یک نوع یراق کاربردی و در عین حال تزیینی است که به وسیله ی آن می توانید پیچ های قرار داده شده در میز، کمد، تخت و... را پوشش داده و نمایی یکدست و زیبا ایجاد کنید. پایه نصب گل پیچ بهسازان دارای سوراخی به اندازه قطر کلگی پیچ می‌باشد که پیچ را داخل آن قرار داده و سپس با گل پیچ نگین دار می توانید پیچ را پوشش داده و مخفی کنید.

روپیچ توپیچ

روپیچ توپیچ به عنوان نوعی اتصال رزوه‌دار تعریف می‌شود که از خانواده بوشن است، روپیچ توپیچ به صورت یک سر دنده نری و یک سر دیگر دنده ماده می‌باشد. از این نوع ابزار برای ساخت انواع قفسه کتابخانه جهت اتصال دو قطعه چوب و یا MDF به یکدیگر استفاده می‌شود که در سایزهای مختلف تولید شده و نجاران براساس نیاز می‌توانند هر کدام از آنها را انتخاب کنند.

مهره خاردار

مهره خاردار فلزی نوعی مهره پرچی است که برای اتصال انواع صفحات چوبی، MDF، تخته‌های نئوپان، انواع پلیمرها و پلاستیک‌ها، مواد کامپوزیتی و فایبر گلاس استفاده می‌شود. مهره خاردار یک استوانه باریک است که درون آن رزوه شده و سر مهره یک فلنج کوچک قرار دارد. برای آن که استحکام محکمی داشته باشید لبه‌های فلنج در مهره خاردار به صورت سه یا چهار پر و به شکل گل میخ برگشته است که درون سطح فرو می‌رود.

قیمت انواع پیچ و رولپلاک

به دلیل تنوع موجود در تولید و طراحی اتصالات، قیمت انواع پیچ نیز متفاوت می باشد. برای اطلاع از از قیمت قیمت انواع پیچ و رولپلاک می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید، در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت محصول با چوبینر تماس حاصل فرمایید.