نحوه بیمه ماشین آلات

بیمه باربری و سلامت ماشین آلات صنایع چوب و ام دی اف

بیمه باربری یکی از مهم ترین پیشبینی ها برای حمل و نقل ماشین آلات صنایع چوب و ام دی اف است. شما هنگامی که بسته ای را از فروشگاه اینترنتی چوبینر خریداری می کنید، محصول شما به هر روشی که انتخاب کنید و برای شما ارسال شود تا مبلغی خاص با توجه به هزینه محصول شما بیمه می گردد. این عمل بدین منظور است که اگر اتفاقی برای ابزارآلات و یا ماشین آلات خریداری شده شما رخ داد بیمه هزینه محصولتان را پرداخت نماید.

بیمه باربری ماشین آلات

ارتباط و تعامل ملت‌ها و دولت‌ها یکی از ویژگی‌های بارز زمان جاری است. بازرگانی و تجارت در سطوح مختلف بین روستاها، شهرها و حتا کشورها مرهون وسایل نقلیه‌ای چون کشتی، هواپیما، کامیون و غیره است که جابه‌جایی کالاها را با قیمت مناسب و سرعت بالا امکان‌پذیر ساخته است.

با تمام پیشرفت‌هایی که تا امروز در زمینه حمل‌ونقل شاهد آن بوده‌ایم، اما هنوز هم حوادث و خطرات گوناگون محموله‌های مختلف را تهدید می‌کند. از سویی با توجه به اینکه عموما ارزندگی کالاهاست که آن‌ها را به چرخه حمل‌ونقل وارد می‌کند و به علاوه برای مقرون به صرفه بودن، حجم قابل توجهی از کالاها در دادوستدهای گوناگون جابه‌جا می‌شوند، بدیهی است که هر حادثه ناخوشایند می‌تواند زیان‌های زیادی را متوجه صاحبان کالا یا مسئولان انتقال بارها وارد کند.

بیمه‌های باربری با ارائه‌ی پوشش‌های مناسب در برابر خطرات احتمالی که حین عملیات حمل بار امکان وقوع دارد، می‌کوشد زیان‌های هنگفتی که از این رهگذر به صاحبان کالا و متصدیان حمل‌ونقل وارد می‌شود را جبران کند.

بیمه‌های باربری به طور کل به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

1. بیمه مسئولیت متصدیان حمل‌ونقل:

شرکت ها و مؤسسات حمل و نقل داخلي براساس قانون تجارت و ساير مقررات مربوط، موظفند محمولاتي را که توسط ارسال کنندگان و يا صاحبان کالا برای حمل به مقاصد موردنظر به آنها واگذار مي‌گردد، صحيح و سالم به مقصد برسانند.

با توجه به قلمرو و توسعه شهرها و پيشرفت روزافزون صنعت و تکنولوژي در عصر حاضر و افزايش ارزش کالا، مسئوليت شرکت هاي حمل و نقل نيز افزايش يافته است. جبران آثار وقوع خطرهاي متعدد در جاده هاي بين شهري ناشی از حوادثی همچون تصادف، آتش سوزی، واژگونی و ... جزء مسئوليت مؤسسات حمل و نقل است که در صورت وقوع هر يک از خطرهاي مذکور، مسئوليت سنگيني ايجاد خواهد شد که جبران آن براي شرکت‌هاي حمل‌ونقل به آساني امکان‌پذير نخواهد بود.

در بيمه‌ مسئوليت متصديان حمل و نقل داخلي بيمه‌گر درقبال‌ دريافت‌ حق‌ بيمه‌ متناسب‌ با پوشش‌ بيمه‌اي‌ ارائه شده به بيمه‌گذار، متعهد می‌شود چنانچه‌ كالاي‌ مورد بيمه‌ در جريان‌ حمل‌ و جابجايي‌ از مبدأ تا ‌مقصد ذکر شده‌ در بارنامه و به ‌علت ‌وقوع ‌يكي ‌از خطرات ‌بیمه شده، ‌تلف‌ و يا دچار خسارت گردید مسئوليت ناشي از خسارت هاي وارده را جبران کند. همچنین چنانچه بيمه‌گذار براساس‌ قوانين‌ و مقررات ‌متحمل ‌پرداخت‌ هزينه‌هايي‌ شد برای جبران‌ آن اقدام کند.

2. بیمه حمل‌ونقل کالا:

محصولات كارخانه‌هاي توليدي، كالاهاي مصرفي، مواد اوليه و انواع ماشين‌آلات سبک و سنگين، در جريان بارگيري، حمل و نقل و تخليه در معرض خطرهاي گوناگون از جمله تصادف وسيله نقليه، شرايط نا مساعد جوي، سوانح و بلاياي طبيعي، ناامني مسير عبور، تلف و آسيب‌ديدگي، دزدي، عدم تحويل و ... قرار دارند.

بيمه‌ حمل‌ونقل‌ كالا پوششي ‌است‌ كه‌ بيمه‌گر درقبال‌ دريافت‌ حق‌ بيمه‌ متناسب‌ با پوشش‌ بيمه‌اي‌ ارائه شده به بيمه‌گذار، تعهد مي‌كند كه‌ چنانچه‌ كالاي‌ مورد بيمه‌ در جريان‌ حمل‌ و جابجايي‌ از مبدأ تا ‌مقصد ذکر شده‌ در بيمه‌نامه‌ و به ‌علت ‌وقوع ‌يكي ‌از خطرات ‌بیمه شده مندرج‌ در آن، ‌تلف‌ و يا دچار خسارت گردید و يا بيمه‌گذار براساس‌ قوانين‌ و مقررات ‌بين‌المللي‌ متحمل ‌پرداخت‌ هزينه‌هايي‌ شد، زيان‌ وارد به‌ كالا و  هزينه‌های صورت گرفته  را جبران‌ کند.