سه شنبه, ۲۵ دی,۱۳۹۷

دوره آموزش اپراتوری سی ان سی بصورت تئوری و عملی

فروشگاه اینترنتی چوبینر همیشه رسالت خود را بر افزایش سطح علمی مخاطبین خود قرار داده و به همین دلیل اقدام به آموزش هنرجویان و علاقه مندان حوزه ماشین آلات سی ان سی نموده است. در این راستا، چوبینر با آموزش علاقه مندان به این حوزه و تبدیل آن ها به نیروی کار مجرب، کمک شایانی به صنعت چوب ایران کرده است. این دوره آموزشی متشکل از سه بخش آموزشی شامل: آموزش نرم افزار های AutoCAD و ArtCAM و همچنین کلاس عملی کار با دستگاه سی ان سی می‌باشد که در زیر به نحوه برگزاری و تعداد جلسات به طور کامل اشاره شده است:

آموزش نرم افزار AutoCAD

در این قسمت از آموزش، هنرجو با نرم افزار AutoCAD آشنا می شود که برای ترسیم نقشه های مهندسی و صنعتی به کار می رود. در این دوره، آموزش نرم افزار اتوکد به صورت دو بعدی به صورت تخصصی توسط اساتید مجرب به مدت 10 ساعت به هنرجو آموزش داده می شود تا هنرجو به تسلط کاملی از این نرم افزار برای طراحی های مورد نیاز سی‌ ان‌ سی های فلت (صفحه ای) ام‌ دی‌ اف در حوزه دو بعدی برسد و پیش زمینه‌ تبدیل شدن به یک اپراتور حرفه ای را داشته باشد.

اولین بخش دوره آموزش سی ان سی با آموزش نرم افزار اتوکد آغاز میگردد. زیرا که آموزش سی ان سی و اپراتوری دستگاه سی ان سی نیاز به دانش طراحی نیز دارد. گاهاً دیده شده که بسیاری از اپراتور سی ان سی با نرم افزار ArtCAM عمل طراحی و اجرای پروژه را انجام می دهند. اما باید این موضوع را بدانید که دقت عمل و انجام حرفه ای تر کار نیاز به نرم افزار های طراحی ای همچون اتوکد دارند.

آموزش نرم افزار ArtCAM

با استفاده از نرم افزار ArtCAM می توان خروجی هایی با مقیاس بسیار دقیق برای ماشین کاری با دستگاه های CNC تهیه نمود. در واقع نرم افزار آرتکم یک نرم افزار بسیار منحصر به فرد است که این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا با سرعت بالا و سهولت اشکال و طراحی های سه بعدی را با کیفیت بسیار مناسبی بسازند. این نرم افزار مخصوص دستگاه سی ان سی است که بر اساس دو بعد برداری و یا bitmap کار می کند و هنرجو قبل از کار با دستگاه سی ان سی حتما باید با آن آشنایی داشته باشد تا بتواند قطعه مورد نظر را به صورت فیزیکی تولید کند. لازم به ذکر است که مدت زمان آموزش این نرم افزار به هنرجو در این دوره 6 ساعت در نظر گرفته شده تا هنرجو با رابط کاربری طرح آماده (که در مرحله آموزش اتوکد به هنرجو آموزش داده شده است) و خود دستگاه CNC آشنا شود و بتواند آمادگی کامل برای مرحله بعدی آموزش، که اپراتوری سی ان سی توسط خود هنرجو با دستگاه سی ان سی است را کسب نماید.

آموزش عملی هنرجو با دستگاه سی ان سی

پس از یادگیری نرم افزار های اتوکد و آرت کم، هنرجو باید به کار عملی با دستگاه سی ان سی بپردازد تا از حالت هنرجو به اپراتور، ارتقا یافته و بتواند به تنهایی یک دستگاه سی ان سی را کنترل کند؛ لازم به ذکر است که در این مرحله هنرجو در کنار اساتید مجرب جهت یادگیری کار با دستگاه سی ان سی آموزش می‌بیند و قابل توجه اینکه خود هنرجو حتما باید با دستگاه کار کند، که نکته اصلی در خصوص دوره آموزش سی ان سی ما این مورد می‌باشد.

صدور گواهینامه رسمی از طرف چوبینر (Certificate)

پس از طی دوره آموزشی تئوری (کار با نرم افزار ها) و همچنین آموزش عملی (کار با دستگاه CNC)، در صورتی که شخص هنرجو حداقل امتیازات مورد نیاز جهت قبولی را کسب نماید، از سوی فروشگاه اینترنتی چوبینر برای آن شخص یک گواهینامه رسمی (Certificate) صادر و به ایشان اعطا می‌گردد.


نحوه ثبت نام در دوره آموزش اپراتوری سی ان سی فلت MDF

با توجه به اینکه محل برگزاری آموزش ها در استان البرز(شهر کرج) می‌باشد، زمان تشکیل دوره ها برای متقاضیان به جهت کاهش هزینه های اقامت و ایاب و ذهاب افراد در پایان هفته برگزار می شود؛ ضمناً هر هنرجو برای شرکت در این دوره بایستی به همراه لپ تاپ(که نرم افزار اتوکد و آرتکم را پشتیبانی کند) در کلاس حضور پیدا کند.

متقاضیان جهت ثبت نام در این دوره آموزش اپراتوری دستگاه سی ان سی فلت MDF می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با شماره های ذیل تماس حاصل نمایند:

بخش ثبت نام:

    02166563048(دفتر تهران)

   02634645891(دفتر کرج)

ساعات پاسخ گویی شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17 - پنجشنبه ها 8 الی 13

آدرس دفتر مرکزی: استان البرز، کرج، گلشهر، بلوار پونه شرقی، راس دوربرگردان نرسیده به چهارراه حدادی، ساختمان سهند (مابین ساختمان قدیم بیمه دانا و گالری اتومبیل موسوی)، طبقه4، واحد7

موقعیت دفتر مرکزی در گوگل مپ: https://goo.gl/maps/7u2XJk2MHap

موقعیت دفتر مرکزی در اپلیکیشن Waze / ویز برای دستگاه های اندروید و IOS :

https://waze.com/ul/htnk5z39qz

ثبت نظر

متن نظر (1)

G
یک ماه قبل | مهمان
هزینه

هزینه دوره چقدس؟