فروشنده شو

خرید سوهان چوب

1-36 از 61


برای باربرداری و فرم دهی سطح چوب باید از سوهان، سنباده و چوب ساب استفاده شود. سوهان یک ابزار دستی می باشد که در سایز و طرح های مختلف تولید می گردد. از سوهان جهت باربرداری، فرم دهی و صیقلی کردن سطح چوب استفاده می شود. مدل های سوهان از لحاظ آج و زبری نیز با یکدیگر تفاوت دارند و هر نوع سوهان مخصوص یک متریال می‌باشد.

سوهان چوب چیست؟

سوهان دارای آج هایی بر روی قسمت مقطع می باشد و این آج ها متناسب با نوع متریال ایجاد می شوند. مثلا سوهان چوب، فلز، پلاستیک و... از لحاظ نرم و زبری و شکل آج با یکدیگر متفاوت می باشند. سوهان های ریزتر برای متریال های نرم تر و سوهان های با آج کمتر و زبر برای متریال های سخت تر استفاده می شود. از لحاظ شکل ظاهری دندانه سوهان چوب با دندانه سوهان فلز متفاوت می باشد. انواع سوهان چوب از لحاظ شکل ظاهری به مدل های زیر تقسیم می شوند.

سوهان تخت

سوهان تخت برای سوهان کردی قسمت های مسطح و فرم دهی لبه ها به کار می رود. لازم است بدانید از لحاظ شکل ظاهری سوهان تخت به شکل مستطیل طراحی می شود و در طول و پهناهای مختلف عرضه می گردد.

سوهان گرد

سوهان گرد از یک میله استوانه ای تشکیل شده است که در قسمت کارگیر دارای آج و شیار می باشد. از سوهان گرد برای فراخ نمودن حفره و سوراخ های مختلف استفاده می شود؛ لازم به ذکر است که این مدل سوهان در سایزهای مختلف تولید می شود.

سوهان نیم گرد

یک مدل دیگر از انواع سوهان، سوهان نیم گرد می باشد که در سایزبندی های مختلف تولید می شود. سوهان نیم گرد همان طور که از نام آن مشخص است دارای مقطع نیم دایره است و جهت باربرداری و فرم دهی سطوح قوس دار، محدب و مقعر به کار می رود.

سوهان سه گوش

سوهان سه گوش یک نمونه دیگر از انواع سوهان است که به سوهان مثلثی نیز خوانده می شود. از سوهان سه گوش برای باربرداری و فرم دهی زوایا و کنج ها استفاده می شود. 

سوهان دم موشی

سوهان دم موشی یک مدل از سوهان است که در سایز کوچک با طرح های مختلفی از قبیل گرد، نیم کگرد، مثلثی و تخت تولید می شود و به دلیل ظریف بودن به سوهان مویی نیز خوانده می شود. لازم به ذکر است که سوهان دم موشی مناسب کارهای ظریف و هنری است.

سوهان دم موشی کیفی

سوهان دم موشی یا مویی جز سوهان‌های ظریف است که در انواع مختلف نیم گرد، سه گوش، گرد و غیره تولید می‌شود و افراد براساس نیاز می‌تواننند نوع آن را انتخاب کنند. از سوهان دم موشی کیفی در ساخت زیور آلات، وسایل دکوری و غیره برای ایجاد قوس، براده برداری، ایجاد سوراخ با اشکال گوناگون، تخت کردن سطح و موارد مشابه دیگر استفاده می‌شود. 

سوهان الماسه

سوهان الماسه یکی از انواع دیگر سوهان در صنعت چوب و نجاری است که به دلیل جنس تنگستن کارباید از دوام و کیفیت بالایی برخوردار می‌باشد. از این سوهان برای سایش سطوح گوناگون مانند چوب، شیشه و سرامیک استفاده می‌شود. سوهان الماسه در اشکال مربعی و نیم دایره ساخته شده است که می‌تواند برای قطعات چند ضلعی و قوس دار مورد استفاده قرار گیرد.

ست سوهان

در بیشتر مواقع افراد ترجیح می‌دهند انواع سوهان را برای کارگاه خود داشته باشند تا در حین کار در صورت نیاز از آنها استفاده کنند. ست سوهان های موجود در بازار که انواع متفاوتی براساس طرح، مدل و سایز شامل تخت، گرد، دم موشی، مینیاتوری و غیره دارند، افراد می‌توانند آنها را تهیه کنند. زمانیکه سازه یا قطعات چوبی در سایزها و مدل‌های گوناگون می‌سازید، به راحتی می‌توانید از هر نوع سایز سوهان برای کارها استفاده کنید تا سرعت کارتان افزایش پیدا کند و حین کار دچار مشکل نشوید.

ست سوهان کیفی

ست سوهان کیفی معمولا در انواع متفاوتی براساس طرح، مدل و سایز تولید می‌شوند. این نوع ست شامل سوهان تخت، سوهان گرد، سوهان دم موشی، سوهان مینیاتوری و غیره می‌باشد که قابلیت حمل راحتی نیز دارد و در موقعیت‌های مختلف از آن استفاده می‌شود. در اختیار داشتن یک نوع سوهان در سایزهای مختلف یا داشتن تنوع چند مدل سوهان به صورت ست مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. زمانیکه سازه یا قطعات چوبی در سایزها و مدل‌های گوناگون می‌سازید، به راحتی می‌توانید از هر نوع سایز سوهان برای کارها استفاده کنید تا سرعت کارتان افزایش پیدا کند.

سوهان مویی

سوهان مویی برای کارهای هنری و ظریف کاری مناسب است. از این سوهان می‌توانید جهت ایجاد قوس، تخت کردن سطح، براده برداری، ایجاد سوراخ با اشکال مختلف روی چوب استفاده کنید. از طرفی قدرت سایش بالا و فولاد سخت کاری شده در بدنه سوهان مویی باعث استحکام و دوام آن حین کار می‌شود.

قیمت سوهان نجاری

با توجه به این که سوهان نجاری در مدل های مختلفی تولید می شود از لحاظ قیمت نیز دارای قیمت های متنوعی می باشند؛ لذا برای اطلاع از قیمت سوهان نجاری می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت محصول مورد نظرتان با چوبینر تماس حاصل فرمایید.