خرید قسطی

خرید ابزارآلات دستی و کارگاهی

1-36 از 1,461
تخفیف 14 %

بست فلزی TORK سایز 13-8

ساخت ترکیه مناسب شیلنگ لوازم خانگی، صنعتی، خودرو، ماشین آلات و...
12,500 تومان 14,500 تومان
.
تخفیف 13 %

بست فلزی TORK سایز 25-18

ساخت ترکیه مناسب شیلنگ لوازم خانگی، صنعتی، خودرو، ماشین آلات و...
13,500 تومان 15,500 تومان
.

ابزار آلات دستی و کارگاهی از مهم ترین بخش ها در صنایع مختلف و حتی منازل می‌باشند. با استفاده از این ابزار آلات  دستی کارگاهی می‌توانیم سریع‌تر و راحت‌تر کار خود را انجام داده و به بهتر شدن کیفیت آن بیفزائیم. از جمله ابزار آلات کارگاهی که در صنعت چوب و سایر صنایع استفاده می‌شوند می‌توان به گیره و کلمپ، ابزارهای اندازه گیری، رابط منعطف و دیگر ابزار آلات صنعتی اشاره کرد که در انواع مدل و برندهای متفاوت توسط چوبینر عرضه می‌شوند.

ملزومات کارگاهی 

ملزومات کارگاهی نقش واسطه و پلی برای تعمیر و ساخت محصولات نهایی ایفا می‌کنند. برای بالا بردن سرعت و دقت در کارگاه های صنایع چوب، فلز، شیشه و.... از انواع ابزار آلات دستی و کارگاهی می توان استفاده نمود. در ادامه این متن به بررسی چند نمونه از ملزومات کارگاهی خواهیم پرداخت:

 • رابط منعطف و 90 درجه دریل
 • جیگ، شابلون، گونیا و ابزارهای اندازه گیری
 • سر پیچ گوشتی
 • انبر قفلی، سیم چین، دم باریک و آچار
 • سنباده گیر، پد و فوم سنباده
 • کیف ابزار
 • سایر ملزومات کارگاهی صنایع چوب
 • سوهان و سنباده
 • رنده دستی
 • اره دستی
 • کاتر
 • گیره و کلمپ
 • مغار و ابزار منبت کاری
 • ملزومات معرق کاری

رابط منعطف و 90 درجه دریل

گاهی هنگام باز و بسته کردن پیچ و مهر های مختلف که در زوایا و نقاط دور از دسترس قرار دارن دریل یا پیچ گوشتی برقی کارساز نیست و باید از رابط منطعف یا چپقی های 90 درجه و سه نظام دار استفاده نمود.

جیگ، شابلون، گونیا و ابزارهای اندازه گیری

برای بالا بردن دقت کار بهتر است که از ابزارهای اندازه گیری استفاده نمود. جیگ ها نقش مهمی در ایجاد سوراخ در محل دقیق و مورد نظر دارند و شابلون ها ابزارهای کاربردی جهت ایجاد اشکال هندسی و مشخص کردن شکل برش در قناسی ها و زوایا می‌باشند. گونیا و خط کش ها نیز با درجه بندی های مختلف سانتی‌متر و اینچ جهت اندازه گیری دقیق به کار می‌روند.

سوهان و سنباده

برای باربرداری و فرم دهی سطح چوب باید از سوهان، سنباده و چوب ساب استفاده شود. سوهان یک ابزار دستی می باشد که در سایز و طرح های مختلف تولید می گردد. از سوهان جهت باربرداری، فرم دهی و صیقلی کردن سطح چوب استفاده می شود. مدل های سوهان از لحاظ آج و زبری نیز با یکدیگر تفاوت دارند و هر نوع سوهان مخصوص یک متریال می‌باشد. سنباده نیز در مدل‌های مختلفی تولید می‌شود که با درجه زبری مشخص می‌شوند و برای سطوح مختلف به کار می روند. یکی دیگر از ابزارهایی که برای این منظورم استفاده می‌شود چوب ساب نام دارد که از قدرت باربرداری بالایی برخوردار است و بر روی مینی فرز، فرز میزی و دریل نصب می‌شوند. یکی دیگر از مراحل تیزکاری و صیقلی کردن ابزارهای نجاری پولیش کاری است که با کنف و صابون پولیش انجام می‌شود.

رنده دستی

یکی از مراحل مهم در ساخت محصولات صنایع چوبی رنده سطح قطعه کار می باشد. رنده کشیدن قطعات چوبی نقش مهمی در فرم دادن و صیقلی کردن آن ها دارد. رنده در ابعاد و اشکال مختلفی تولید می گردد برای مثال علاوه بر دستگاه ها و ماشین آلات سنگین، رنده برقی، رنده شارژی و رنده دستی نجاری از مدل های پرطرفدار این ابزار کاربردی می باشند. رنده دستی نجاری یکی از قدیمی ترین رنده های قابل استفاده در کارگاه های نجاری می باشد.

اره دستی

اره و ابزارهای برش جزء مهمی در کارگاه های صنایع چوب می باشند. کیفیت و برش دقیق اره در تولید یک محصول استاندارد بسیار کاربردی و مفید می باشد. اره دستی در انواع مختلف و با کاربردهای متفاوت تولید و عرضه می شود.

ابزار معرق کاری

معرق کاری جزء هنرهای صنعت چوب می باشد که در میان مردم ایران جایگاه ویژه ای کسب کرده است. ابزار آلات مختلفی در انجام هنر معرق کاری دخیل می باشند و هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند که نتیجه کار هنر زیبای معرق می باشد. 

گیره و کلمپ

گیره، کلمپ و پیچ دستی جزء ابزارآلات کارگاهی هستند. فعالین صنایع چوب، جوشکاری و سایر صنایع برای افزایش سرعت و امنیت کار از ابزارآلاتی از قبیل گیره، کلمپ و پیچ دستی استفاده می کنند. در هر کارخانه یا کارگاهی برای جا به جایی قطعات با وزن بالا، اتصال کردن پانل ها و چفت کردن به ابزارهای مفید با وزن مناسب نیاز می باشد.

مغار و ابزار منبت کاری

در کارگاه‌های چوب و نجاری هنرهای بسیاری روی چوب قابل اجرا است. برای این کار باید از ابزار آلات خاصی استفاده کرد تا بتوان مدل مورد نظر را از چوب استخراج کرد. یکی از ابزارهای دستی مهم در صنعت نجاری، خراطی، منبت و غیره انواع مغار و چکش و کوبه‌ها می‌باشد. از مغار برای کنده کاری و ایجاد طرح و نقش بر سطح چوب استفاده می‌شود که از دو قسمت تشکیل شده است. اجزای مغار یک تیغه فلزی تیز و برنده که در اشکال مختلف طراحی می‌شود و یک دسته پلاستیکی یا چوبی مقاوم می‌باشند. مقاومت مغار از این جهت اهمیت دارد که برای حکاکی روی چوب از طریق مغار باید ضرباتی را از طریق چکش به دسته آن وارد کرد. مغار در جهت بافت چوب و به صورت عمود بر سطح قطعه کار عملیات برش و کنده کاری را انجام می‌دهد. 

سر پیچ گوشتی

پیچ گوشتی های برقی و دریل پیچ گوشتی یک ابزار دستی است که سر پیچ گوشتی های مختلف به آن وصل می‌شود. حتی با سر پیچ گوشتی های مختلفی که خریداری می کنید دیگر نیاز به خریدن انواع پیچ گوشتی در ابعاد اشکال مختلف نیست بلکه هر بار کافی است متناسب با شکل پیچ سر پیچ گوشتی مورد نیاز را وصل کنید.

انبر قفلی، سیم چین، دم باریک و آچار 

انبر قفلی، سیم چین، دم باریک و آچار ابزارهایی هستند که برای بریدن سیم، اتصال سیم ها به یکدیگر و باز و بسته کردن پیچ و مهره ها به کار می‌روند.

سنباده گیر, پد و فوم سنباده

در کارگاه‌های چوب و نجاری، تولید و ساخت محصولات باید طبق مراحل و روال مشخصی انجام شود. از مهم‌ترین مراحل کار می‌توان به مرحله پرداخت قطعه کار اشاره کرد؛ زیرا تمام جلوه مصنوعات چوبی در تمیزی و ظرافت آنها می‌باشد. یکی از ابزارهای پرداخت سنباده می‌باشد که بعد از تراش دادن یا کنده کاری برای صیقلی کردن سطح قطعه کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم است بدانید که استفاده از سنباده به تنهایی سخت می‌باشد و باید سنباده روی پایه‌ای چسبانده شود. در صنعت چوب برای نگهداری سنباده از لوازم جانبی مثل سنباده گیر، پد و فوم استفاده می‌شود تا پس از نصب سنباده روی هر کدام آنها، کار راحت و بدون آسیب به فرد انجام شود.

کیف ابزار

در کارگاه‌های تولیدی و مشاغلی مانند تعميركاران، نجاران، کابینت سازان و غیره از ابزار آلات بسیار متنوع و زیادی استفاده می‌کنند. برای حمل آسان این ابزار آلات و یا حتی مرتب چیدن آن‌ها باید از یک نوع کیف با محفظه‌های مختلف استفاده شود. معمولا کیف ابزارها با کیفیت بالا دارای عمق و فضای داخلی بسیار مناسب می‌باشند تا بتوان ابزار آلات را در قسمت مشخص قرار داد و به راحتی از آنها استفاده کرد.

سه نظام و دریل فشاری

در صنعت چوب از هنرهای بسیاری برای ایجاد طرح روی چوب استفاده می‌شود که باید به صورت ظریف کاری انجام گیرد. از طرفی انجام امور هنری و دقیق باید با ابزارهای مخصوص به این کار صورت گیرد. ایجاد سوراخ بر سطح کار جزء مراحل پیشبرد عملیات است که با ابزارهای مختلفی مانند سه نظام و دریل فشاری صورت می‌گیرد. یکی از ابزارهای سوراخ کاری مته‌ها هستند که با نصب بر روی سه نظام دستی به راحتی سوراخ کاری را در امور مختلف انجام می‌دهند. 

کاتر

کاتر به عنوان ابزاری تیز و کاربردی برای برش انواع موکت، پلاستیک، کاغذ، کابل برق و موارد مشابه قابل استفاده است. این ابزار در مدل‌ها، سایزها و برندهای مختلف براساس نیاز مشتری طراحی و تولید شده است. کاتر باید دارای جنسی بادوام و مقاوم باشد تا در هنگام استفاده بتواند هرگونه فشار و ضربه را تحمل کند. معمولا جنس‌های این ابزار پلاستیکی و فلزی است. در هنگام خرید کاتر باید به مواردی مانند تیغه، بدنه و ریل تیغه توجه خاصی کرد. 

سایر ملزومات کارگاهی

علاوه بر موارد ذکر شده ابزارآلاتی هم چون کاتر، بست، دریل های دستی و.... جزء ملزومات کارگاهی محسوب می‌شوند که در افزایش سرعت و کیفیت کار نقش مهمی دارند.

قیمت ابزارآلات کارگاهی صنایع چوب

باتوجه به اینکه انواع مختلفی از ابزارآلات کارگاهی صنایع چوب وجود دارد از لحاظ قیمت نیز دارای تنوع زیادی است؛ لذا برای اطلاع از قیمت انواع ملزومات کارگاهی صنایع چوب به تگ قیمت محصولات مراجعه کنید و در صورت نیازمند استعلام تلفنی بودن محصولات به کارشناسان فروش چوبینر تماس حاصل فرمائید.