اتصالات صنایع چوب

1-24 of 38

اشاره به برخی اتصالات صنعت چوب و کاربرد آن در صنایع چوب

اتصال واژه اي است عربي و به معناي رسيدن واتصالات جمع آن بوده است و در اصطلاح چوب عبارتند از متصل کردن دو يا چند قطعه چوب به يکديگر و مقيد کردن آنها براي دست يابي به محصول چوبي مورد نياز، از آنجايي که مي توان مصنوعات چوبي را بصورت يک تکه و يک پارچه تهيه نمود از اين رو سعي مي گردد که با استفاده از قطعات چوب و متصل نمودن آنها به يکديگر به لوازم و وسايل مورد نياز دست يافت. چوبهاي يک تکه را بدان لحاظ نمي توان در ساخت وسايل چوبي بکار برد که اولا: حجم ساخت و غير قابل حرکت در پاره اي از کار ها خواهند دوما: مسايل رطوبتي چوب همواره،براي مصنوعات چوبي مشکل افرين خواهد بود سوما: در بعضي از زمينه هاي کاري چوب در جهت راه وبي راه قرار خواهد گرفت و در نتيجه شکننده و غير قابل استفاده و از همه مهمتر ساخت با چوب يک تکه مستلزم قطر زياد وحجم زياد کار وهزينه بالا خواهد بود .و در پايان محصول توليد شده از زيبايي بر خور دار است ولي از مقامت واستحکام کافي بر خوردار نيست.و اساسا وسايل وابزار براي انجام اين قبيل امور در اختيار نيست.

.
خرید و فروش ابزار و ماشین آلات دست دوم و اعزام سرویس کار و تامین قطعات ماشین آلات هم اکنون در چوبینر

.

.

دوبل یا پین چوبی:

دوبل یا پین چوبی، استوانه ای دایره ای شکل و در قطرهایی بین ۶ تا ۱۲ میلی متر و به طول تقریبی ۳۰ الی ۵۰ میلی متر در بازار ارائه می شوند، که برای انجام اتصال مقاوم در صنعت چوب بکار می روند.

کاربرد دوبل ها به این صورت است که ابتدا تعدادی سوراخ هم قطر و با فاصله یکسان از یکدیگر در دو قطعه ای که قرار است به یکدیگر متصل شوند ایجاد کرده، سپس سوراخ های یکی از آن دو قطعه را با چسب چوب پر و به کمک چکش پلاستیکی دوبل ها را درون سوراخ ها جا می زنیم، سپس سوراخهای طرف دیگر را با چسب پر کرده و با همان روشی که ذکر شد انتهای دوبل هایی را که از اتصال قبلی بیرون مانده است را در آن وارد می کنیم.

دوبل ها در این نوع اتصال نقش پین و رابط را بازی می کنند و مانع از جدا شدن دو قطعه در اثر فشارهای خارجی خواهند شد؛ در صورت نیاز به اتصال محکمتر می توان تعداد دوبل ها را افزایش داد، نکته ای که باید در حین سوراخکاری رعایت شود این است که دو سمتی که قرار است به هم متصل شوند باید سوراخهایی با فواصل یکسان داشته باشند، در غیر اینصورت در حین مونتاژ دچار مشکل شده و دوبلها داخل سوراخهای طرف مقابل نخواهند رفت و در صورت افزایش فشار منجر به شکسته شدن دوبل ها و یا آسیب دیدن قطعه کار خواهند شد.

لیست قیمت اتصالات دوبل چوبی:

پین چوبی 6 میلیمتر هر کیلوگرم 43.000 تومان می باشد

.

اتصال بیسکوئیتی:

.

.

.

.

.

لیست قیمت اتصالات بیسکوئیتی:

اتصال بیسکوئینی در حال حاضر با قیمت 260 تومن سایز 10 و 300 تومان سایز 20 در وودینر ارائه می شود.

.

اتصالات P سیستم لاملو سوئیس:

کاربرد این اتصالات در صنایع چوب از خیلی جهات قابل توجیح است. این دسته از اتصالات به لحاظ زیبای و استحکام کار تمامی فاکتورها را پوشش می دهد. به لحاظ فنی این اتصالات با ایجاد شیار ثانویه در بتن کار مانع از بیرون کشیده شدن اتصال میشود و هرگونه نیرو در این جهت را خنثی می کند و به در نیروی برشی نیز استحکام بسیار بالایی دارد و توانای قابل توجهی در خنثی کردن این گشتاورها دارد. و در اتصالاتی که استحکام و زیبایی مورد نیاز است به خوبی ایفای نقش میکند. به لحاظ اقتصادی نیز کاملا توجیح پذیر است.

لیست قیمت اتصالات p سیستم:

اتصالات P سیستم clamex p10 قیمت : 450 تومان

اتصالات P سیستم clamex p14 با قیمت : 470 تومان

پکیج 20 عددی پیچ مغناطیسی اتصالات چوب : 440.000 تومان