فروش اقساطی
پنجشنبه, ۰۶ تیر,۱۳۹۸

آشنایی با توپی فرز، گندگی نجاری و انواع کلمپ و گیره

در صنایع چوب ابزار آلات و ماشین آلات متنوعی وجود دارد که کاربردهای فراوانی در فرآیند تولید محصولات زیبا و پرکاربرد صنعت چوب دارند. علاوه بر ماشین آلات اصلی در صنعت چوب تولید لوازم و وسایل خانگی و اداری از قبیل مبلمان، درب و پنجره، کابینت، سرویس خواب و... به ابزارآلات و ماشین آلات کمکی نیز نیاز می باشد. چند نمونه از ابزار آلات و ماشین آلات مانند توپی فرز، گندگی و انواع کلمپ و گیره نجاری می باشند، که هر کدام وظیفه خاصی را در عملیات تولید بر عهده دارند. برای مثال کلمپ ها و گیره ها ابزارهای کمکی برای اتصال و جا به جایی قطعات می باشند که امنیت و سرعت کار را بالا می برند. توپی های فرز ابزارهای کمکی در تراش قطعات می باشند و دستگاه گندگی نیز برا تنظیم ضخامت پانل های چوب قابل استفاده است. در این مقاله قصد داریم جهت آشنایی شما به معرفی این توپی فرز، گندگی و انواع کلمپ و گیره نجاری بپردازیم. 

توپی فرز نجاری چیست؟

در صنایع چوب گاهی شرایط خاصی پیش می آید که از دستگاه سی ان سی و اورفرز نمی توان استفاده کرد به طور مثال اگر طول کار زیاد باشد باید از دستگاه دیگری کمک گرفت. در چنین مواقعی باید از توپی فرز نجاری و میز فرز نجاری استفاده کرد که بتوان قطعه کار را تراش زد. توپی فرز دارای انواع مختلف و سایز های متفاوت می باشد. برای مثال قطر شفت، تعداد تیغه، سرعت و ضخامت توپی فرز در انواع مختلف متفاوت می باشد و هر کدام با توجه به این مشخصات مناسب برش قطعات خاصی می باشند. توپی فرز نجاری در انواع مختلفی از قبیل توپی فرز نجاری، توپی الماسه، پیش فرز، توپی پرداخت فرز و تیغه دار تولید شده است که در ادامه بیشتر به این محصولات خواهیم پرداخت.


انواع توپی فرز نجاری

توپی به طور کل به دو گروه الماسه و دارای تیغچه قابل تعویض تقسیم می شود. در نوع تیغچه دار با توجه به نوع تیغچه و ساختار کلی توپی استفاده های متفاوتی از قبیل پست فرمینگ، شیارزنی، پرداخت، ایجاد اتصالات شانه ای و 45 درجه و پرداخت لبه نوار دارد. توپی ها در دستگاه های لبه چسبان و دستگاه های مولدر جهت تهیه و تولید پروفیل های MDF استفاده می شوند. توپی های الماسه نیز جهت پیش فرز لبه قطعه کار و پرداخت نوارها در دستگاه لبه چسبان قابل استفاده هستند. 

قیمت توپی فرز

توپی فرز د رانواع مختلف و سایز های متفاوت در فروشگاه چوبینر موجود می باشد. در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید برای اطلاع از نحوه سقارش و قیمت این محصول با متخصصین سایت چوبینر تماس حاصل نمایید.

دستگاه گندگی نجاری چیست؟

در هنگام تولید محصولات چوبی به دستگاهی برای تهیه پانل های با ضخامت مورد نظر نیاز دارید. دستگاه گندگی نجاری وسیله ای ضروری و کارآمد جهت تعیین میزان ضخامت پانل های چوبی و همچنین از بین بردن ناهمواری های سطح چوب و ارائه پانلی با سطح صاف و یکدست می باشد. ماشین گندگی نجاری در بین استفاده کنندگان و تولید کنندگان این دستگاه با عرض ورودی صفحات و پانل های چوبی شناخته شده است. یکدست کردن ضخامت چوب و تهیه چندین قطعه چوب با ضخامت و عرض یکسان از کاربردهای این دستگاه گندگی نجاری می باشد. در ادامه این متن به مشخصات و اجزای ماشین گندگی و معرفی  انواع ماشین گندگی اشاره می کنیم.


مشخصات و اجزای ماشین گندگی

ماشین گندگی یک دستگاه جذاب در صنایع چوب است که بدون نیاز به عملیات و فرآیند طولانی و صرف انرژی یک قطعه ناهموار را داخل دستگاه قرار می دهید و یک پانل هموار و یکدست به عنوان خروجی دریافت می کنید. دستگاه گندگی از اجزاه هایی از قبیل دکمه تنظیم ارتفاع، نشانگر، دکمه خاموش و روشن، اهرم قفل صفحه، اهرم کنترل سرعت و اهرم تنظیم پیشروی قطعه تشکیل شده است. جنس چدنی بدنه گندگی نجاری دلیلی برای جلوگیری از لرزش و تکان خوردن دستگاه در هنگام انجام عملیات مسطح کردن سطوح چوب می باشد. ماشین های گندگی انواع مختلفی دارند. همانطور که در متن اشاره نموده ایم ماشین های گندگی به صورت عمومی با عرض ورودی صفحه شناخته شده می باشند. دستگاه گندگی با توجه به تنظیم ارتفاع دریچه ورودی به دو گروه قابل تقسیم می باشد:

  • تنظیم صفحه خودکار
  • تنظیم صفحه دستی

 در نوع خودکار تنها با استفاده از دو دکمه صفحه تنظیم ضخامت ورودی گندگی قابل تنظیم می باشد، یکی از دکمه ها صفحه را بالا می برد و یکی صفحه را پایین می آورد. در نوع دستی نیز بالابر به کمک دست تنظیم می شود و صفحه را به اندازه مورد نظر در جهت بالا و پایین تنظیم می کند.

قیمت دستگاه گندگی

انواع دستگاه گندگی در فروشگاه چوبینر عرضه می شود، در صورت تمایل به خرید این دستگاه و غیر فعال بودن دکمه خرید برای اطلاع از قیمت این دستگاه با متخصصین سایت چوبینر تماس حاصل نمایید.

کلمپ و گیره چه نوع ابزاری می باشد؟

کلمپ ها و گیره ها ابزارآلت کمکی هستند که جهت اتصالات و چفت کردن قطعات، جا به جایی و نگهداشتن قطعات استفاده می شود. کلمپ ها در انواع مختلفی تولید می شوند بعضی از آنها برای جا به جایی قطعات استفاده می شوند و یک سری از آنها جهت محکم نگهداشتن قطعات قابل استفاده هستند. برای مثال یک سری از این کلمپ ها قابل نصب بر روی دستگاه های دورکن، فارسی بر و شابلون های سوراخکاری می باشند که هنگام انجام فرآیند برش یا سوراخکاری از خطا در برش و زاویه دار شدن قطعات جلوگیر شود. گیره فیکسچرهایی نیز موجود می باشد که جهت چفت کردن کاربرد دارند برای مثال برا چفت کردن تمسه نگهدارنده کیسه مکنده قابل استفاده هستند.


معرفی انواع گیره فیکسچر

گیره فیکسچر در انواع زیر قابل عرضه می باشد:

  • کلمپ دسته افقی
  • کلمپ فشاری 
  • کلمپ فشاری افقی
  • کلمپ کششی
  • کلمپ دسته عمودی

کلمپ های کششی برای جا به جایی و نگهداشتن قطعات مفید می باشند و هنگام اتصال کردن و چفت کردن نیز کاربرد دارند. گروه های فشاری، دسته افقی و دسته عمودی قابل نصب بر روی دستگاه های مختلف از قبیل فارسی بر، دورکن و شابلون های سوراخکاری هستند که قطعه مورد نظر را محکم و ثابت نگه دارند.

قیمت کلمپ

در فروشگاه چوبینر انواع مختلف کلمپ در سایز های متفاوت ارائه می شود. در صورت تمایل به خرید این محصولات و غیر فعال بودن دکمه خرید برای اطلاع از قیمت انواع کلمپ با متخصصین سایت چوبینر تماس برقرار نمایید.

افزودن نظر جدید