مقالات و ترفندها

روش نصب لولا گازور

باز و بسته کردن درب کابینت، کمد، اتاق و... از مواردی هستند که به لولای مناسب، تعیین محل قرارگیری لولا با دقت بالا و نحوه صحیح نصب آن بستگی دارد. علاوه بر کارگاه کابینت سازی امکان دارد در منزلتان نیاز باشد در مورد روش نصب لولا اطلاعاتی حتی مختصر داشته باشید؛ لذا در این مقاله قصد داریم اطلاعات لازم را درباره لولا و روش نصب آن در اختیارتان قرار دهیم. در ابتدا بهتر است لولاهای مختلف را بشناسیم سپس به نصب مهم ترین آن‌ها بپردازیم.

لولا گازور

انواع لولا

لولا در مدل های مختلفی تولید می‌شود که بر اساس نوع درب، ابعاد درب و مواردی از این قبیل انتخاب می گردد. انواع لولا بر اساس شکل ظاهری و کاربرد به شرح زیر می‌باشند:

 • لولا گازور
 • لولا مصارف عمومی
 • لولا مصارف ویژه
 • لولا آنتیک

لولا گازور

لولا گازور یکی از لولاهای پرمصرف در صنعت کابینت سازی است که باز و بسته کردن درب کابینت استفاده می‌شود. لولا گازور با توجه به زاویه ای که باز و بسته می‌شود مورد مناسبی برای درب کابینت است، البته لولا گازور در مدل های مختلفی با میزان زاویه باز شدن متفاوت تولید می شود که مدل های مختلف آن به شرح زیر می‌باشند:

 • لولا گازور استاندار
 • لولا گازور زاویه دار

لولا گازور استاندار

لولا گازور استاندار با زاویه 90 درجه تولید شده است و در مدل های توکار، آرام بند، شیشه ای و.... ساخته می‌شود. لولا گازور شیشه ای با کمک چسب یووی بر روی شیشه نصب می‌شود و در مواردی شرایط نصب پمپ آرام بند نیز برای بعضی مدل های آن ها وجود دارد. لولا گازور توکار به شکلی طراحی شده است که کمد، کابینت یا جا کفشی از لحاظ شکل ظاهری زیباتر جلوه کند.

لولا گازور زاویه دار

لولا گازور زاویه دار در مدل های مدرج تولید می شود که بر روی درب کابینت نصب گردد تا متناسب با زاویه ای که نیاز است درب باز شود انتخاب گردد. لولا گازور زاویه دار در درجه های مختلف از قبیل 30، 45 و 180 درجه تولید می گردد که مدل 180 درجه آن جزء نمونه های پرطرفدار محسوب می‌شود. 

روش نصب لولا گازور 

در مرحله اول باید محل دقیق قرارگیری لولا گازور را مشخص کنید برای این مرحله نهایت دقت را به کار ببندید تا از نتیجه کار راضی باشید. در این مرحله و پس از تعیین محل مناسب و دقیق قرارگیری لولا گازور بهتر است با مته مخصوص جای نصب لولا را سوراخ نمایید. در مرحله بعد باید محل سوراخ کاری پیچ ها را با مداد مشخص نمایید و با دریل کار سوراخ کاری آن ها را انجام دهید. پس از این مرحله باید پیچ ها را با کمک پیچ گوشتی دستی یا شارژی محکم نمایید و در این مرحله باید دقت کنید زاویه نود درجه بین قسمت عمودی درب کابینت و لولا ایجاد گردد؛ و توجه کنید که لولا موازی با لبه درب قرار بگیرد. هنگام نصب نهایی لولا گازور باید با کمک یک نفر این کار راانجام دهید تا لرزش پیش نیاید و از به هم خوردن محل نصب دقیق لولا پیشگیری کنید. 

0
۱۷ تیر, ۱۳۹۹

بررسی مشکلات مختلف در زمان استفاده از تیغ اره نواری

یکی از دستگاه های برش در صنعت چوب، فلزات و مواد پروتئینی اره فلکه می‌باشد که برای استفاده از آن باید تیغ اره نواری بر روی آن نصب گردد. تیغ اره نواری برای برش هر متریال به شکل خاصی طراحی می شود و از لحاظ شکل دندانه ها با یکدیگر فرق دارند. تیغ اره نواری علاوه بر شکل و تعداد دندانه در ضخامت و عرض های متفاوتی تولید می‌شود که متناسب با نوع دستگاه انتخاب می‌گردند. علاوه بر موارد ذکر شده مدل های رام بری که به گام بلند نیز معروف هستند مناسب چوب های یخ زده و سخت می باشند و در مناطق سرد و کوهستانی به کار می‌روند. در مقاله های دیگر چوبینر به طور کامل در مورد تیغ اره نواری و اره فلکه صحبت شده است در این مقاله هدف اصلی بررسی نواقص، عیوب و مشکلاتی که هنگام استفاده از تیغ اره نواری رخ می دهد می‌باشد پس با ما همراه باشید تا مشکلاتی که شاید در کارگاه شما هم رخ داده باشد را بررسی نماییم.

عمده ترین مشکلات در زمان استفاده از تیغ اره نواری

نکته مهم برای پیشگیری از مشکلات نحوه نصب صحیح و استفاده درست از تیغ اره نواری می‌باشد، که البته قبل از آن باید دقت نمایید بهترین تیغ اره نواری و متناسب با ابعاد دستگاهتان انتخاب نمایید که مشاوران فروش چوبینر در این زمینه می‌توانند شما را یاری دهند. اما عمده ترین مشکلات در زمان استفاده از تیغ اره نواری که برای اکثر افراد پیش می‌آید به شرح زیر می‌باشند:

 • لرزش هنگام برش
 • کند شدن دندانه
 • برش زبر و خشن
 • شکستن و ترک خوردگی تیغ اره نواری
 • کج بری
 • تغییر شکل و فرم تیغه

تیغ اره نواری

لرزش در زمان برش

بروز لرزش هنگام برش قطعه کار به دلیل مشکلاتی در گیره ها و بازوهای دستگاه پیش می‌آید، در این شرایط باید برای این که قطعه کار در هنگام برش به خوبی مهار شود گیره ها راچک کنید که با قدرت و فشار بالا قطعه را مهار کرده باشند و یا این که بازوهای راهنما در دستگاه را به شکلی تنظیم کنید که به م نزدیک باشند و فاصله زیادی بین آن ها نباشد و گایدها به قطعه کار در بیشترین حد امکان نزدیک شوند. مورد دیگر که باعث لرزش هنگام برش می‌شود خوردگی . ساییده شدن بلبرینگ ها می‌باشد که باید رفع شود. تیغ اره نواری را به شکلی نصب کنید که شل و آزاد نباشد زیرا این آزاد بودن یکی از دلایل لرزش های شدید هنگام برش است، برای حل این مشکل از کشش سنج استفاده نمایید. از موارد دیگر انتخاب تیغ اره نواری متناسب با سرعت دستگاه می‌باشد که در هنگام خرید باید به این مورد توجه نمایید.

کند شدن دندانه

موارد مختلفی باید برای جلوگیری از کند شدن دندانه تیغ اره نواری رعایت شود که مهم ترین آن ها همخوانی سرعت دستگاه با سرعت تیغ اره نواری است که هنگام خرید باید به آن دقت کنید. یکی دیگر از موارد مهم در رابطه با پیشگیری از کند شدن دندانه، هماهنگ بودن زاویه دندانه با جنس و اندازه قطعه ای که برش می‌خورد، است. مورد دیگر که موجب کند شدن دندانه تیغ اره نواری می‌شود براده های باقی ماندن در لا به لای آن ها است که باید با برس های مناسب و سایر روش های تمیزکاری این براده ها و آلودگی ها را از دندانه ها پاک نمایید. علاوه بر موارد ذکر شده هنگام خرید به فولاد به کار رفته در ساخت تیغ اره دقت نمایید و مواردی که دارای ناخالصی می باشند را انتخاب ننمایید. لازم به ذکر است در اکثر مواقع موارد ذکر شده پس از گذر زمان موجب شکستن دندانه نیز می‌شوند.

برش زبر و خشن

در صورتی که نرخ باردهی؛ سرعت برش و مواردی از این قبیل به درستی و به صورت استاندار انجام نشود منجر به برش های زبر، خشن و بی کیفیت می‌گردد. علاوه بر این یکی دیگر از عوامل برش های بی کیفیت عدم تناسب زاویه دندانه ها با جنس و ابعاد قطعه کار می‌باشد، در این مورد هنگام خرید تیغ اره نواری با مشاوره گرفتن از کارشناسان فروش چوبینر خرید مطمئن و متناسب با جنس قطعه و نوع دستگاهتان انجام دهید.

شکستن و ترک خوردگی تیغ اره نواری

از عوامل شکستن و ترک خوردگی تیغ اره نواری می توان به مواردی از قبیل تنظیم نبودن بازوهای راهنما و خوردگی بلبرینگ اشاره نمود. علاوه بر موارد ذکر شده یکی از دلایل شکستن تیغ اره نواری احتمالا این مورد است که کشش تیغ اره به درستی و استاندارد تنظیم نشده است، برای پیشگیری از این مشکل بهتر است از کشش سنج استفاده نمایید. نکته مهم این مورد است که کشش تیغ اره به طور معمول بین 180 تا 220 بار تنظیم می شود.

شکستن تیغ اره نواری

کج بری 

کج بری دلایل متعددی دارد که می توان به عدم تناسب زاویه دندانه به جنس قطعه کار، عدم تناسب سرعت تیغ اره نواری با دستگاه، تنظیم نبودن کشش تیغ اره، تنظیم نبودن فاصله بازوهای راهنما می‌باشد و در اکثر مواقع اصلی ترین دلیل کج بری مشکلات مربوط به گادها یا همان بازوهای راهنما است. علاوه بر این موارد در شرایطی که چپ و راستی دندانه ها نیز از بین برود تیغ اره به درستی بر روی قطعه کار هدایت نمی‌شود یا اگر دندانه ها کند شوند نیز امکان دارد منجر به کج بری شود.

تغییر شکل تیغ اره نواری

بالانس نبودن فلکه ها، مشکلات بازوهای راهنما که باعث می‌شود قطعه کار جا به جا گردد و این جا به جایی منجر به وارد شدن فشار بر روی تیغ اره نواری می شود که در نهایت شکل و تیغ اره تغییر می‌کند. مورد دیگر این است که اگر گام و فاصله دندانه متناسب با جنس قطعه کار انتخاب نگردد با گذر زمان دندانه ها دچار تغییر شکل ظاهری می‌شوند.

قیمت تیغ اره نواری

تیغ اره نواری معمولا به صورت کلافی ارائه می شود و با توجه به سایز دستگاه و نیاز کارگاه برش و به صورت سر به سر جوش خورده و در بازار ارائه می‌شود. به همین دلیل قیمت تیغ اره فلکه بسیار متفاوت و متنوع خواهد بود و در حالت های مختلف از قبیل کلاف کامل، فروش متری و جوش خورده و آماده قابل ارائه است. شما عزیزان برای دریافت راهنمایی در مورد قیمت تیغ اره نواری می توانید با کارشناسان فروش چوبینر تماس حاصل فرمایید.

0
۱۵ تیر, ۱۳۹۹

چگونه با یراق آلات آنتیک محصولات زیباتری تولید کنیم؟

امروزه هنر کار با متریال های گوناگون از قبیل چوب، سنگ، فلز، شیشه و ... حرفی برای گفتن دارد، به این صورت که همه ما شاهد تولید لوازم مختلفی با نهایت زیبایی هستیم که در ساخت آن ها از یراق آلات ریز و درشتی استفاده شده است. تنوع یراق آلاتی که در ساخت ظروف، جعبه، صندوق و لوازم دکوری به کار می رود بسیار بالا است و نقش مهمی در زیبایی و بالا بردن ظرافت کار دارند. در این مقاله قصد داریم در مورد چند نوع از یراق آلات آنتیک اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. 

کاربرد یراق آلات آنتیک

همان طور که ذکر شد یراق آلات آنتیک نقش مهمی در تولید محصولات هنری دارند. امروزه استفاده از ظروف آنتیک، پیوتر، چوبی، سنگی و شیشه ای با طرح و نقش های سنتی و پر از زرق و برق بسیار رایج گردیده است. برای ساخت ظروف آنتیک، لوازم دکوری، صندوق، جعبه جواهرات، جعبه شطرنج، قاب عکس و .... از یراق آلاتی همچون پایه، دستگیره، گل میخ، توری و .... که تاثیر فراوانی در زیبایی کار دارند استفاده می‌شود. با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله به بررسی پایه، دستگیره، چفت و توری آنتیک به طور کامل بپردازیم. 

یراق آلات آنتیک

پایه آنتیک

پایه علاوه بر ایجاد فاصله با سطح، نقش مهمی در قرار گرفتن صحیح اشیاء مختلف و دسترسی بهتر به اجسام دارد. پایه ها در ابعاد مختلفی تولید می گردند که پایه آنتیک با توجه به کاربردی که دارد معمولا در سایزهای کوچک تری عرضه می شود. پایه آنتیک در طرح های مختلفی از قبیل حیوانات، گل، اشکال هندسی و.... با رنگ بندی هایی از قبیل طلایی، نقره ای، زیتونی و مسی تهیه می‌شود که متناسب با نوع محصول به کار می‌روند. پایه آنتیک در ساخت ظروف پذیرایی، جعبه، صندوقچه های تزیینی و لوازم دکوری از این قبیل به کار می‌رود که هم محصولات دچار ضربه و آسیب نگردند و هم نمای زیباتری داشته باشند.

پایه آنتیک

دستگیره آنتیک 

دستگیره آنتیک کاربردهای مختلفی از قبیل باز و بسته کردن در جعبه ها، جا به جایی راحت ظروف و مواردی از این قبیل را دارد. دستگیره آنتیک در نقش و نگارهایی متمایل به سبک های سنتی و مدرن تولید می‌شود که متناسب با نوع محصول انتخاب می گردد. امروزه اکثر بانوان تمایل دارند از سینی های سرو سنگی، چوبی، شیشه ای و پیوتر در هنگام پذیرایی استفاده کنند که دستگیره های آنتیک زیبایی و ظرافت ان ها را دوچندان می‌کند. علاوه بر این برای باز و بسته کردن جعبه های آنتیک تزیینی و جای جواهرات، درب های تزیینی چوبی و مواردی از این قبیل دستگیره های کلون دار، حلقه دار، آویز دار و ... انتخاب های مناسبی می‌باشند.

دستگیره آنتیک

توری و گوشه آنتیک 

از نمونه های دیگر یراق آلات آنتیک می‌توان به توری و گوشه آنتیک اشاره نمود. توری آنتیک در ابعاد و اشکالی همچون سه گوش، بیضی، دایره، مربع، طرح گل و ستاره تولید می‌شود و برای تزیین جعبه ها، صندوقچه ها و مواردی از این دست به کار می رود. گوشه آنتیک نیز علاوه بر زیبایی وظیفه محافظت از زوایا و گوشه های آینه، قاب عکس و ... را بر عهده دارد. 

توری آنتیک

چفت آنتیک

محافظت از لوازم یکی از اصول نگهداری محسوب می‌شود که یکی از بهترین راه های محافظت استفاده از چفت آنتیک و قفل می باشد. چفت آنتیک در ابعاد مختلفی متناسب با اندازه جعبه تولید می‌شود، همچنین چفت ها در مدل های متفاوتی از قبیل چفت مهمات، چفت کلون دار و سبک های قفل خور عرضه می‌گردد. جعبه جواهرات، جعبه شطرنج، صندوق، صندوقچه های دکوری، جعبه های دکوری و باکس های آشپزخانه نمونه ای از محصولاتی هستند که در ساخت ان ها از چفت آنتیک استفاده می‌شود. 

چفت آنتیک

قیمت یراق آلات آنتیک و تزیینی

به علت متنوع بودن انواع یراق آلات آنتیک و تزیینی و وجود برندهای متفاوت قیمت هر کدام از انواع یراق آلات آنتیک متفاوت خواهد بود که برای دریافت قیمت دقیق هر کدام باید به تگ قیمت همان محصول مراجعه فرمایید. همچنین می‌توانید برای دریافت راهنمایی و مشاوره با متخصصین وب سایت چوبینر از قسمت تماس با ما، ارتباط بر قرار کنید.

0
۰۹ تیر, ۱۳۹۹

کاربرد انواع مختلف اره دستی

‌در صنعت چوب و ساخت و ساز برش مهم ترین بخش می باشد زیرا بر اساس اندازه گیری هایی که انجام شده است باید برش دقیقی صورت گیرد. علاوه بر ماشین آلاتی همچون دورکن، اره فلکه و... که برای برش چوب استفاده می شود اره دستی ها از دیرباز رایج بوده اند و در مدل های مختلف تولید شده اند. اره دستی ها را با توجه به تعداد دندانه در هر اینچ، ریز و درشت بودن دندانه ها و جهت قرار گیری دندانه ها بررسی می کنند. دندانه های ریزتر و با تعداد بالاتر در هر اینچ برش های دقیق و با کیفیت تری ارئه می دهند و این نوع اره ها برای سطوح سخت استفاده می شوند. در مقابل اره های با دندانه درشت برای برش چوب های نرم به کار می روند.، زمان کمتری برای برش صرف می کنند و کفیت برش پایین تری نیز دارند. یکی دیگر از مشخصه های دندانه های اره دستی یک طرفه یا دو طرفه بودن آن ها می باشد که دندانه های دوطرفه به صورت رفت و برگشت حرکت می کنند. تیغه های دو طرفه انتخاب مناسبی برای برش های عرضی می باشند و در جهت خلاف الیاف چوب حرکت می کننند. عکس این قضیه برای اره های یک طرفه که مختص برش طولی هستند صدق می کند، اره های یک طرفه طولی بر در جهت الیاف چوب حرکت می کنند. با ما همراه باشید که در ادامه این بحث قصد داریم به مدل های مختلف اره دستی بپردازیم. 

انواع اره دستی 

اره دستی در سایز و ابعاد مختلفی تولید می شود و برای هر نوع چوب یا هر ضخامت باید اره مخصوصی استفاده شود، پس تا اینجا این نکته را داشته باشید که برای برش به جنس، بافت و تمام ویژگی های چوب دقت کنید و اره دستی مناسب با آن را انتخاب نمایید. اره دستی از لحاظ شکل ظاهری به گروه های زیر تقسیم می شود: 

 • اره دستی سنتی
 • اره دم روباهی
 • اره نوکی
 • اره ژاپنی
 • اره پشت دار
 • کمان اره مویی

اره دستی سنتی

اره دستی سنتی را همه ما می شناسیم و با کاربرد آن آشنا هستیم. این مدل اره دستی یک نمونه از اره های ابتدایی می‌باشد که در جعبه ابزار کارگاه ها و منازل موجود است. اره دستی سنتی در چند سایز مختلف به شرح زیر تولید می‌شود که هر کدام برای یک عملیات خاص به کار می روند:

 • اره دستی نجاری که در طول حدود 60 سانتی‌متر تولید می‌شود و در هر اینچ آن 5 دندانه قرار دارد، این مدل اره ابزار مناسبی برای برش های طولی می‌باشد.
 • اره دستی نجاری در یک سایز دیگر به صورتی طراحی شده است که در هر 25 میلی‌متر 7 الی 12 دندانه قرار می گیرد؛ این نوع اره دستی سنتی ابزار مناسبی برای برش عرضی چوب می باشد.
 • یک نمونه اره دستی نجاری نیز وجود دارد که سایز آن به صورتی است که به راحتی قابل حمل می باشد و برای مصارف خانگی مورد مناسبی است.

اره دم روباهی 

یکی از پرطرفدارترین اره های صنعت چوب، اره دم روباهی نام دارد و به اره پنل نیز معروف است که شکل ظاهری آن دلیل اصلی این نامگذاری می باشد. تیغه اره دم روباهی از بخش انتها و نزدیک به دستگیره پهن تر از نوک آن می باشد. اره دم روباهی بهترین انتخاب برای برش طولی، عرضی و برش های طولانی می باشد.

اره دم روباهی

اره دستی نوکی

اره دستی نوکی یک نمونه از انواع اره های مورد نیاز در صنعت چوب می باشد. اره نوکی که به اره نوک دار نیز معروف است برای برش هایی که به شکل دایره و انحنا هستند قابل استفاده است. از مشخصات ظاهری اره نوکی می توان به دندانه های درشت، ضخیم و نوک تیز آن اشاره نمود. نوک تیز اره دستی نوکی در مرکز و بخش های داخلی قطعه کار قرار می گیرد و با ایجاد یک سوراخ کار برش از مرکز چوب را مهیا می کند.

اره نوکی

اره ژاپنی

یکی از خاص ترین اره ها، اره ژاپنی نام دارد، اره ژاپنی در چند طرح مختلف ساخته می شود و در تولید تیغه آن از فولاد نازک استفاده می شود که این متریال باعث می شود اره ژاپنی وزن بالایی نداشته باشد. همچنین از موارد استفاده اره دستی ژاپنی می توان به برش چوب نرم و خشک اشاره نمود. لازم به ذکر است که اره ژاپنی به صورتی تولید می شود که از هر دو طرف دارای دندانه و تیغه برش است، دندانه های یک طرف ریز و دندانه های طرف دیر درشت می باشند.

اره ژاپنی

اره پشت دار

دلیل نام‌گذاری این مدل اره به این شرح است که در بخش بالایی تیغه یک قطعه چوبی یا فلزی قرار دارد و تیغه در بین دو لبه این قطعه قرار گرفته است. اره پشت دار به دلیل ساختاری که دارد در هنگام برش سطوح دچار تاب و خمیدگی نمی شود و کنترل نجار نیز بالاتر می باشد. از موارد استفاده اره پشت دار می توان به برش عمودی و برش در زوایا اشاره نمود و نکته جالب در ظاهر آن این مورد است که دندانه ها رو به جلو طراحی شده اند و ایمنی کار به این دلیل بالا می رود.

اره پشت دار

کمان اره مویی

کمان اره مویی یکی دیگر از انواع اره دستی می باشد که تیغ های آن قابل تعویض هستند. بر روی کمان اره مویی تیغ های پاملخی یا گرد مخصوص معرق کاری نصب می شود. شکل ظاهری این مدل اره دستی به این صورت است که از یک بخش یو شکل و یک دستگیره چوبی یا پلاستیکی تشکیل شده اند.

کمان اره مویی

اره شاخه بری

اره دستی شاخه بری که به اره شاخه زن نیز معروف است برای هرس کردن شاخه ها ابزار مناسبی می باشد. اره شاخه بری این ویژگی را دارد که با استفاده از یک دست نیز کار برش شاخه را انجام دهد. از سایر ویژگی های اره شاخه بری می توان به عرض کم تیغه و ارتجایی بودن آن اشاره نمود.

اره شاخه بری

قیمت اره دستی 

با توجه به این که اره دستی در انواع مختلف با کاربردهای متنوع تولید می شود از لحاظ قیمت نیز مدل ها با یکدیگر فرق دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت انواع اره دستی با چوبینر تماس برقرار نمایید.

0
۰۷ خرداد, ۱۳۹۹

نکات مهم جهت خرید کمپرسور هوا

در مقاله های قبلی به دستگاه ها و ابزار آلات مختلفی که در کارگاه های نجاری و صنایع مختلف استفاده می شوند اشاره نموده ایم. یکی از دستگاه های مورد نیاز در صنعت چوب کمپرسور هوا می باشد، کمپرسور هوا در مواردی به پمپ باد نیز معروف است. کاربرد کمپرسور هوا در راه اندازی دستگاه های پنوماتیک می باشد که در کارگاه های صنعتی استفاده می شوند. در ادامه این مقاله قصد داریم به نکات مهم و ضروری که هنگام خرید کمپرسور هوا باید به آن ها دقت کنید اشاره نماییم.

کاربرد کمپرسور هوا

ابزار الات به صورت برقی یا بادی تولید می شوند، ابزارهای برقی از جریان الکتریسیته برای راه اندازیشان استفاده می شود اما ابزارهای بادی به کمپرسور باد احتیاج دارند. در واقع کمپرسور هوا نقش اصلی راه اندازی دستگاههایی را بر عهده دارد که پنوماتیک و بادی می باشند و درون آن ها هوای فشرده شده قرار دارد. کمپرسور هوا در ابعاد و جم های مختلف با قدرت های گوناگون تولید می شود که متناسب با نیازتان می توانید خریداری نمایید. در ادامه به معرفی اجزای کمپرسور باد خواهیم پرداخت.

کمپرسور هوا

اجزای کمپرسور باد

کمپرسور باد نیز همانند دستگاه های دیگر از اجزای مختلفی تشکیل شده است که به شرح زیر می باشند:

 • یکی از مهم ترین اجزای کمپرسور باد مخزن آن می باشد که در مورد مخزن باید به حجم و میزان هوایی که می توان در آن فشرده سازی نمود دقت کرد. یکی از مهم ترین نکات استفاده از کمپرسور هوا این است که با کمک پیچ تخلیه ای که در قسمت زیرین مخزن قرار داد رطوبت هوا را تخلیه کنید. 
 • یکی دیگر از اجزای کمپرسور، شیلنگ انتقال هوا است که باید در مراقبت از آن ها بسیار دقیق باشید، زیرا دچار نشتی که می شوند از قدرت دستگاه در هنگام هوا کاسته می شود. در اکثر مواقع لوله انتقال هایی با طول 8 متر بر روری کمپرسور نصب می گردد و در مواردی که فاصله زیاد است باید از ترکیب لوله فلزی با شیلنگ استفاده کنید، همچنین برای محکم تر شدن این اتصالات باید از قطعاتی به نام کوپلینگ و فیتینگ استفاده نمایید.
 • فشار شکن یک قسمت دیگر از کمپرسور باد است. فشار هوا در هنگام استفاده از کمپرسور بسیار مهم است و بخش فشار شکن هوا حجم فشار هوا را تنظیم می نماید.
 • یکی دیگر از قسمت های مهم کمپرسور هوا بخش روغن آن می باشد. بخش روغن وظیفه روان کنندگی حرکت را بر عهده دارد و از اصطکاک و خوردگی قطعات کمپرسور جلوگیری می کند. روغن در یک مخزن مخصوص ریخته می شود و با کمک حرکت هوای فشرده روغن نیز حرکت می کند و به قسمت های مختلف دستگاه می رسد.
 • فیلتر رطوبت نیز نقش مهمی در جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه بادی دارد. این فیلتر نقش مهمی در جلوگیری از ورود رطوبت و هوا به درون دستگاه بادی را ایفا می کند.

به طور کلی نکات مهمی که در هنگام خرید کمپرسور باید در نظر بگیرید شامل حجم مخزن، فشار خروجی که بر حسب bar و Psi می باشد. حجم مخزن بر حسب لیتر بر دقیقه مشخص می گردد و میزان انتقال هوا در یک دقیقه را نشان می دهد و رابطه مستقیمی بین حجم و اندازه ظاهری کمپبرسور وچود دارد. لازم به ذکر است در هنگام خرید باید دقت نمایید که کمپرسور فشار خروجی مناسب ابزارآلات بادی را داشته باشد. علاوه بر این دو مورد باید به وزن و اندازه دستگاه، تک فاز یا سه فاز بودن و نوع تغذیه را نیز اضافه نمود.

کمپرسور باد

قیمت پمپ باد

با توجه به این که پمپ باد در مدل های مختلفی با حجم و فشار خروجی متنوعی تولید می شود از لحاظ قیمت نیز با یکدیگر متفاوت می باشند لذا در صورت تمایل به خرید انواع پمپ باد برای کسب اطلاعات بیشتر با چوبینر تماس برقرار نمایید.

0
۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۹

کاربرد بست تابلو و اتصالات

یراق آلات از تنوع بالایی برخوردار هستند و کاربردهای مختلفی دارند. حتی در مواردی از لحاظ شکل ظاهری به صورتی طراحی شده‌اند که نمی‌توان بدون آگاهی قبلی کاربرد آن ها را تشخیص داد. در این مقاله قصد داریم به معرفی دو گروه از یراق آلات به شرح بست تابلو و اتصالات بپردازیم. بست تابلو و اتصالات در چند مدل مختلف تولید می شود که در ادامه اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

بست تابلو

بارها برای همه ما پیش آمده است که تابلو، ساعت، تابلو فرش، آینه، قاب عکس و ... را بر روی دیوار نصب کنیم. برای نصب استاندارد موارد ذکر شده باید از بست تابلو استفاده شود. بست تابلو در اشکال هندسی مختلف تولید می شود و با توجه به اندازه تابلو و وزن آن باید بست مناسب انتخاب شود. جنس بدنه بست تابلو به صورت پلاستیکی و فلزی تولید می شود و باید دقت نمایید که جنس بدنه در قدرت و تحمل وزن تابلو موثر می باشد. انواع بست تابلو به شرح زیر می باشد:

 • بست تابلو دندانه دار
 • بست تابلو حلقه دار
 • بست تابلو دندانه دار میخ سرخود
 • بست تابلو تخت

بست تابلو دندانه دار

بست تابلو دندانه دار به شکل مستطیل تولید می‌شود و دارای دندانه هایی بر روی بدنه می‌باشد. معمولا در دو طرف بست تابلو دندانه دار دو سوراخ محل قرارگیری پیچ جهت اتصال بست به تابلو، ساعت، تابلو فرش و ... وجود دارد. لازم به ذکر است این مدل بست به صورت فلزی و پلاستیکی تولید می شود.

بست تابلو دندارنه دار

بست تابلو دندانه دار میخ سرخود

بست تابلو دندانه دار میخ سرخود  از لحاظ کاربرد و شکل ظاهری مشابه بست دندانه دار است با این تفاوت که در این مدل به جای سوراخ محل پیچ، دو عدد پایه میخی شکل وجود دارد که کحل اتصال بست را تشکیل می دهند.

بست تابلو حلقه دار

یک نمونه دیگر از انواع بست، بست تابلو حلقه دار نام دارد. دلیل این نامگذاری این مورد است که قسمت اتصال بست به میخ روی دیوار به شکل حلقه می باشد. همچنین برای اتصال به تابلو بست های حلقه ای دارای سوراخ های محل قرارگیری پیچ می باشند. لازم به ذکر است که بست تابلو حلقه دار به صورت تک پیچ، دو پیچ و سه پیچ تولید می شود و مدل هایی که با سه پیچ به تابلو وصل می شوند قابلیت تحمل وزن بالا را دارند و به بست تابلو سنگین معروف هستند.

بست تابلو تخت

بست تابلو تخت

بست تابلو تخت از یک صفحه دایره ای یا مستطیل شکل تشکیل می شود که دارای چند سوراخ بر روی بدنه اش است. یک سوراخ که مربوط به محل آویزان کردن تابلو؛ قاب؛ ساعت و .. به دیوار می باشد و سواخ های دیگر جهت محل قرارگیری پیچ و اتصال به تابلو تعبیه شده اند.

اتصالات

اتصال قطعات چوبی و ام دی اف از مهم ترین بخش های کارگاه های صنعت چوب می‌باشد. اتصالات صنعت چوب به دو دسته جدا شدنی و جدا نشدنی تقسیم می‌شوند که متناسب با نیاز و نوع محصول به کار می‌روند. در ادامه به معرفی انواع اتصالات چوب و ام دی اف می‌پردازیم:

 • گونیا 90 درجه
 • روپیچ توپیچ
 • اتصال الیت

گونیا 90 درجه

یکی از اتصالات مورد استفاده و رایج، گونیا 90 درجه می‌باشد که برای وصل کردن قطعات چوبی و ام دی اف جهت ساخت قفسه، کتابخانه، کابینت و ... به کار می‌رود. گونیا 90 درجه به وسیله دو الی چند پیچ به قطعات وصل می‌شود و معمولا برای زیباتر شدن کار و مخفی کردن پیچ ها دارای روکش می‌باشد.

گونیا 90 درجه

روپیچ توپیچ

روپیچ توپیچ از یک بخش نری و یک بخش مادگی تشکیل شده است و دارای بدنه رزوه دار می‌باشد. روپیچ توپیچ برای باز و بسته شدن به آچار آلن نیاز دارد و جهت اتصال قطعات چوبی، نئوپان و ام دی اف به کار می‌رود.

روپیچ توپیچ

اتصال الیت

اتصال الیت جزء اتصالات جداشدنی است که با نام minifix  نیز خوانده می‌شود. اتصال الیت از سه قسمت کپسول فلزی، میله رابط و رولپلاک تشکیل شده است. لازم به ذکر است که برای ایجاد اتصال الیت به دستگاه الیت زن نیاز می باشد.

قیمت اتصالات و بست تابلو

برای اطلاع از قیمت اتصالات و بست تابلو می‌توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید. در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت اتصالات و بست تابلو با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

0
۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۹

بررسی انواع مغار از لحاظ شکل ظاهری و کاربرد

مغار ابزاری است که در ظاهر شاید چیز پیچیده‌ای نباشد اما وقتی وارد دنیای متنوع آن‌ها می‌شوید متوجه خواهید شد که از پیچیدگی بالایی برخوردار است. مغار در مدل و طرح‌های مختلف تولید می‌شود که هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند. در این مقاله قصد داریم به انواع مغار از چند دیدگاه و منظر مختلف اشاره نماییم؛ پس با ما همراه باشید تا وارد دنیای جذاب و دلنشین مغارها شویم. در ابتدا لازم است یک توضیح مختصر در مورد کاربرد مغار و شکل ظاهری آن داشته باشیم سپس به دسته بندی های مختلف آن اشاره می‌کنیم.

کاربرد مغار

ساده ترین تعریف از کاربرد مغار این است که برای کنده کاری، تراشیدن و ایجاد طرح و اشکال مختلف بر روی چوب استفاده می‌گردد. مغار به طور کلی از یک دسته چوبی یا پلاستیکی و یک تیغه فلزی تشکیل شده است که ظاهر آن‌ها متناسب با شکل و طرحی که کنده کاری می‌شود با همدیگر تفاوت دارند. مغارها بر اساس اعضای بدن انسان که با آن ها درگیر می‌شوند ایجاد شده‌اند و در ساخت آن‌ها به چند نکته و اصل توجه شده است که به شرح زیر می‌باشند:

 1. ظاهر: از لحاظ ساختار ظاهری باید محصول کاملا ارگونومیک و خوش دست باشد که آسیبی به انگشت، مچ، آرنج و اعضایی که با آن درگیر می‌شوند وارد نشود.
 2. متالوژی: قسمت تیغه مغار حاصل ترکیب مواد معدنی مانند آهن و کربن است و میزان عناصر نقش مهمی در سختی، ارتجاعی و چکش خواری تیغه دارد. 
 3. سخت کاری: سخت کاری کردن استاندارد فولاد از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر به خوبی انجام نگیرد کیفیت تیغه و بخش تراش زنی پایین می‌آید و دچار خوردگی، شکنندگی و ... می‌گردد.

انواع مغار 

مغار ها همان طور که ذکر شد بر اساس مفاصل و اعضای بدن انسان نام‌گذاری می‌شوند؛ به این صورت که در هر مدل مغار یک بخش از اعضای بدن به کار گرفته می‌شود که به شرح زیر می‌باشند:

 • مغار انگشتی
 • مغار مشتی
 • مغار آرنجی
 • مغار چکشی

علاوه بر این تقسیم بندی مغارها بر اساس فرم و شکل دهنه به سه گروه اصلی به شرح زیر تقسیم می‌شوند:

 • مغار تخت
 • مغار شفره
 • مغار گلویی

با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله به بررسی مدل های ذکر شده در بخش بالا بپردازیم.

مغار انگشتی

مغار انگشتی

مغار انگشتی که در مواردی به قلم نیز معروف است ابزار مناسبی برای باربرداری نمی‌باشد و بیشتر برای ساخت و ساز به کار می‌رود. برای استفاده از مغار انگشتی باید از مفاصل انگشت کمک بگیرید که در این شرایط نیروی وارد شده بر مغار از سوی انگشتان می‌باشد همچنین این مدل مغارها مناسب چکش خوری نیستند.

مغار مشتی

مغار مشتی

این مدل مغار به شکلی طراحی شده است که دسته آن در کف دست و داخل مشت جا می‌گیرد و به این دلیل به مغار مشتی معروف است؛ همچنین برای کار با آن نیرو از طرف مچ و ساعد وارد می‌شود. لازم به ذکر است که مغار مشتی برای عملیات باربرداری و تراشیدن سطح چوب مناسب می‌باشد. برای مثال مغارهای دسته گلابی یک نمونه از انواع مغار مشتی محسوب می‌شوند.

مغار آرنجی

دسته و شکل ظاهری مغار آرنجی به صورتی است که برای حرکت کردن نیرو باید از سمت مفصل آرنج بر مغار وارد گردد. از این مدل مغار برای باربرداری و تراشیدن سطح چوب استفاده می‌گردد و باید دقت نمایید که مغار آرنجی مناسب چکش خوری نمی‌باشد.

مغار چکشی

مغار چکشی یک نمونه دیگر از انواع مغار منبت کاری است که دسته آن از قسمت انتها به شکلی طراحی می‌شود که با چکش بر آن ضرباتی وارد گردد. لازم به ذکر است که مغار چکشی به دلیل ضربات وارد شده نسبت به مغارهای دیگر به میزان بالاتری با چوب درگیر می‌شود.

مغار تخت

مغار تخت یکی از ساده ترین انواع مغارها به حساب می‌آید که بر اساس مقطع و سطح لبه به چند مدل مختلف تقسیم می‌شود و بر اساس سطح لبه به شرح زیر هستند:

 • مغار تخت گوشه دار: این مدل مغار از قسمت مقطع تخت می‌باشد و در بخش لبه تیغه به صورت زاویه دار و مستطیل شکل ساخته شده است.
 • مغار تخت ناخنی: مقطع این مدل مغار تخت می‌باشد و در قسمت لبه به صورت ناخن یا گردی سر انگشت ساخته می‌شود.
 • مغار تخت چاقویی: این نوع مغار دارای لبه چاقویی شکل است و مقطع آن تخت می باشد.

دسته بندی دیگر انواع مغار تخت بر اساس مقطع آن ها صورت می گیرد که به شرح زیر می‌باشند:

 • مغار شفره تخت
 • مغار تخت دو دم

مغار منبت

مغار شفره

مغار شفره یک نمونه از انواع مغار می باشد که قسمت دهانه و کارگیر آن به شکل حرف v می‌باشد. مغار شفره نیز بر اساس مقطع به سه مدب زیر تقسیم می‌شود:

 • مغار شفره جمع: زاویه قسمت V شکل در این مدل مغار 30 درجه می‌باشد.
 • مغار شفره 45 درجه: زاویه قسمت V  شکل در این مدل مغار 45 درجه می‌باشد.
 • مغار شفره باز: زاویه قسمت V شکل در این مدل مغار 90 درجه می‌باشد.

نکته جالب این که مغارهای شفره باز و جمع برای چوب های مرطوب در مناطق شمال کشور مناسب می‌باشند. تقسیم بندی مغار شفره بر اساس دهانه به صورت زیر است:

 • مغاره شفره عمود نیش: این مدل مغار شفره به صورتی طراحی شده است که لبه های قسمت بالایV با انتهای ان در یک راستا می‌باشند. جالب است بدانید که از مغار شفره عمود نیش در بخش گرده نیم دایره بیشتر استفاده می شود.
 • مغار شفره نیش پیش: در مدل شفره نیش پیش نوک مغار در بخش انتهایی حرف V روه به جلو است و از این مدل مغار بیشتر در بخش داخلی و قوس نیم دایره استفاده می شود.
 • مغار شفره نیش پس: در مغار شفره مدل نیش پس لبه های قسمت V شکل رو به جلو هستند و نوک آن رو به عقب می‌باشد و برای بخش گرده در نیم دایره ابزار مناسبی است.

مغار گلویی

مغار گلویی یکی دیگر از دسته بندی های انواع مغار می باشد که از لحاظ مقطع به سه مدل زیر تقسیم می‌شود: 

 • مغار تمام گلویی: مقطع در مغار تمام گلویی به صورت نیم دایره می‌باشد، یعنی سما یک دایره را در نظر بگیرید مقطع این مدل مغار معادل نصف مقطع است.
 • مغار گلویی نیم باز: مقطع در مغار گلویی نیم باز یک چهارم دایره می‌باشد.
 • مغار گلویی باز: در مغار گلویی باز مقطع برابر با یک هشتم دایره می‌باشد.

علاوه بر موارد بالا مغار گلویی بر اساس سطح لبه به دو مدل زیر تقسیم می‌شود:

 • مغار گلویی ناخنی
 • مغار گلویی گوشه دار

مغار خراطی

مغار خراطی

یک نمونه دیگر از انواع مغار که در صنعت چوب استفاده می‌شود مغار خراطی نام دارد. مغار خراطی از لحاظ مدل تیغه و مقطع علاوه بر مدل های ذکر شده در مغارهای بالا در اشکال و طرح های دیگری نیز تولید می گردد و تفاوت های زیادی با مغار منبت دارد. مغار خراطی که به اسکنه خراطی نیز خوانده می شود از لحاظ طول بزرگ تر از مدل های دیگر می باشد و دسته بلندتری دارد. در ادامه به صورت کامل تر به تفاوت مغار خراطی و منبت خواهیم پرداخت:

مغار خراطی ایستا می باشد اما مغار منبت و تراش کاری به صورت پویا و متحرک عملیات کنده کاری را انجام می دهد. یعنی در مغار خراطی نیروی زیادی از طرف شخص به مغار وارد نمی شود و نیرو به میزان خیلی کم برای تغییر زاویه اعمال می گردد. به طور کلی مغار خراطی این توانایی را داردکه بین نیروی شخص و دستگاه تعادل ایجاد کند و میزان نیروی شخص را به نیروی دستگاه نزدیک نماید.

از لحاظ تیغه، مغارهای منبت کاری دارای تیغه های نازک تری نسبت به مغار خراطی می‌باشند و این نازکی تیغه باعث می‌شود که مغار از توانایی بالایی در مانور دادن برخوردار باشد اما مغار خراطی باید دارای تیغه های گوشتی و ضخیم تری باشد تا حرارت ناشی از اصطکاک را تحمل نماید و دچار آسیب نگردد.

قیمت انواع مغار

با توجه به این که مغار در مدل های مختلفی از قبیل شفره، تخت، گلویی، خراطی و... تولید می شود از لحاظ قیمت نیز با یکدیگر متفاوت می باشند لذا در صورت تمایل به خرید انواع مغار برای کسب اطلاعات بیشتر با چوبینر تماس برقرار نمایید.

0
۰۷ اردیبهشت, ۱۳۹۹

بررسی نقش چسب، ارتفاع و جنس در ایجاد اتصال دم چلچله مقاوم

از دیرباز تا کنون صنایع چوب نقش مهمی در رفع نیازهای افراد ایفا کرده است. علاوه بر این لوازم چوبی تاثیر به سزایی در زیباتر شدن دکوراسیون منازل، محیط های عمومی و ... دارند. در ساخت لوازم چوبی موارد مهمی وجود دارد که باید در زمان ساخت در نظر گرفته شود. یکی از مهم ترین مراحل ساخت اتصال قطعات به یکدیگر می باشد که با روش های مختلفی به شرح زیر انجام می گیرد:

 • اتصال بیسکویتی
 • اتصال الیت
 • اتصال دم چلچله

در این مقاله قصد داریم به نقش چسب، ارتفاع و جنس اتصال در ایجاد اتصالات مقاوم دم چلچله ای بپردازیم؛ با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیارتان قرار دهیم.

اتصال دم چلچله‌ ای

اتصال دم چلچله

اتصال دم چلچله یک نمونه از انواع اتصالات در صنعت چوب می باشد که در ساخت مبلمان، کشو، میز و ... به کار می رود و از لحاظ شکل ظاهری شبیه دم چلچله است. لازم به ذکر است که این اتصال جزء محکم ترین و پرطرفدارترین اتصالات محسوب می شود و برای ایجاد شیارهای آن از مته دم چلچله و دستگاه دم چلچله زن استفاده می شود و باید شیارها متناسب با سایز پین های دم چلچله ایجاد شوند. با ما همراه باشید زیرا همان طور که ذکر شد در این مقاله قصد داریم به بررسی نقش چسب، ارتفاع و جنس اجزای اتصال در ایجاد یک اتصال محکم و مقاوم بپردازیم.

اتصال دم چلچله

اتصال دم چلچله مقاوم

موارد مهمی در ایجاد یک اتصال محکم و با ظرفیت مناسب در برابر تنش و کشش های وارد شده نقش دارند که اگر به خوبی انتخاب نشوند منجر به اتصالات ضعیف می شوند. جنس پین دم چلچله بسیار مهم می باشد؛ معمولات پین هایی که برای این مورد در نظر می گیرند پلاستیکی، ام دی اف و از جنس خود چوب می باشند. طبق تحقیقات انجام شده در این صنعت پین های جنس پلاستیک و ام دی اف به دلیل این که سطح صاف تری دارند اتصال بهتری به وجود می آورند. در نقطه مقابل باید به جنس اتصال دقت کنیم  اتصالاتی که از جنس خرده چوب هستند ارتباط مناسبی با پین دم چلچله برقرار نمی کنند و چسب در حفره ها و شیارها پخش می شود و به خوبی متصل نمی گردند اما در شرایطی که اتصال ها از جنس ام دی اف باشند به راحتی با اتصال دهنده وصل می شوند. مورد دوم که نقش تاثیر گذاری در ایجاد اتصال محکم تر دارد ارتفاع دم چلچله است، بین ارتفاع و مقاومت اتصال رابطه مستقیمی وجود دارد به این صورت که با افزایش ارتفاع دم چلچله استحکام و مقاومت اتصال بیشتر می شود. مورد آخر که در این مقاله بررسی می شود تاثیر نوع چسب در اتصال دم چلجله می باشد, چسب یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده اتصالات محسوب می شود هرچند در مواردی از هیچ نوع چسبی استفاده نمی شود. طبق تحقیقات صورت گرفته چسب CA نسبت به چسب PVAc از مقاومت بالاتری در مقابل تنش ها و کشش های وارد شده بر اتصال برخوردار است. علاوه بر این چسب CA از سرعت چسبندگی بالاتری برخوردار است و زمان کمتری صرف این کار می شود که در ساخت سریع تر محصولات موثر می باشد.

پین دم چلچله

قیمت پین دم چلچله

پین دم چلچله در جنس و ارتفاع های مختلف تولید می شود و متناسب با نوع آن قیمت متفاوتی دارد، لذا در صورت تمایل به خرید پین دم چلچله برای کسب اطلاعات بیشتر و قیمت آن با چوبینر تماس برقرار نمایید.

منبع: نشریه جنگل و فرآورده های چوب، مجله منابع طبیعی ایران. دوره 66 شماره 2 تابستان 1392

0
۳۱ فروردین, ۱۳۹۹

سیستم روشنایی کابینت

انجام نور پردازی برای کابینت و فضای آشپزخانه یکی از مواردی است که تا وقتی که انجام نشود متوجه اهمیت و زیبایی آن نخواهید شد. نصب نور های مخفی ربای کابینت یا فضای آشپزخانه علاوه بر این که باعث ایجاد محیطی روشن می شود بر روی زیبایی دکوراسیون آشپزخانه نیز تاثیر شگفت انگیزی دارد. لامپ های ال ای دی یکی از انواع سیستم روشنایی کابینت می باشد که در قسمت های مختلف کابینت و یا آشپزخانه به راحتی نصب می شود. نصب نور مخفی در داخل کابینت ممکن است که یک جنبه زیبایی داشته باشد اما بهتر است که بدانید کاربردی که دارد از اهمیت بیشتری برخوردار است. با روشن نگه داشتن فضای داخل کابینت می توانید به راحتی به نقاط کور و غیر دسترس کابنیت نیز دید کافی داشته باشید. در ادامه بیشتر با نور پردازی داخل کابینت آشنا خواهید شد.

سیستم روشنایی کابینت

نور پردازی داخل کابینت

همان طور که در قسمت قبل گفته شد نور پردازی داخل کابینت یکی از مواردی است که علاوه بر کاربردی که دارد باعث زیبایی بیشتر دکوراسیون نیز می شود. علاوه بر چراغ ال ای دی موجود برای نصب در داخل کابینت، طبقه های نورانی به نام شلف طبقه نوری وجود دارد که با استفاده از آن می توانید هم داخل کابینت را طبقه بندی کنید و هم از باعث روشنایی فضای داخلی کابنیت شوید. چراغ ال ای دی داخل کابینت در مدل های متنوعی تولید می شود که هر کدام از آن ها از کاربرد و نحوه ی نصب متفاوتی برخوردار می باشند. از انواع چراغ ال ای دی برای نور پردازی داخل کابنیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ریسه شلنگی ال ای دی 
 • لامپ ال ای دی
 • انواع پنل ال ای دی

ریسه شلنگی ال ای دی

ریسه شلنگی ال ای دی یک نوع سیستم روشنایی منعطف مناسب برای نصب در زیر قسمت های زیرین کابینت، اپن آشپزخانه، زیر آبچکان و... می باشد. این نوع ریسه شلنگی LED دارای روشنایی کمی می باشد که برای فضاهایی که به نور زیادی نیاز ندارند، مناسب است. نوار ال ای دی یک نوع مدار مدور است که تراشه های ال ای دی به آن متصل می باشد و می توان از هر قسمتی که می خواهید آن را برش بزنید. تراشه های نصب شده در ریسه شلنگی ال ای دی در فاصله ی 1.5 متری از یکدیگر قرار دارند. برای نصب این نوع ریسه نوار ال ای دی می توانید به راحتی از ماده چسبنده ای که در پشت آن زده شده استفاده نمایید. 

لامپ ال ای دی چیست؟

ال ای دی به معنای دیود منتشر کننده نور می باشد که به تعداد مختلفی در درون چراغ ال ای دی همانند هالوژن ها قرار گرفته است.  یکی از کاربردهای لامپ ال ای دی استفاده آن در داخل کابینت و کمد برای ایجاد روشنایی می باشد. لامپ ال ای دی بسته به تعداد LED های کوچکی که در داخل آن قراردارد در توان و شکل های مختلفی طراحی می شود. انواع متنوعی از چراغ ال ای دی تولید و طراحی شده است که هالوژن یکی از انواع آن می باشد. از هالوژن می توانید برای نصب در زیر سقف آشپزخانه، سطح زیر کابینت ها و... استفاده نمایید.

سیستم روشنایی کابنیت

انواع پنل ال ای دی

پنل ال ای دی یکی از انواع سیستم روشنایی می باشد که به دلید روکشی که در بدنهی خود دارد در برابر رطوبت مقوم می باشد. از پنل ال ای دی می توانید برای نورپردازی سرویس بهداشتی و حمام ها نیز استفاده نمایید. این نوع پنل ها دارای تراشه هایی ال ای دی هستند که در درون یک محفظه فلزی با یک محافظ پلاستیکی قرار گرفته‌ اند. شایان ذکر است که پنل ال ای دی نسبت به نوار های ال ای دی از تراشه های بیشتری برخوردار هستند به همین دلیل دارای نور بیشتری نیز می باشند. پنل ال ای دی در اندازه‌های 25، 50، 100 سانتی‌متری تولید می‌شود.

پنل ال ای دی

قیمت چراغ داخل کابینت

همان طور که می دانید انواع متنوعی از چراغ داخل کابینت طراحی و تولید شده است که هر کدام از آن ها با توجه به کاربرد و کیفیتی که دارند از قیمت متفاوتی برخوردار می باشند. با مراجعه به بخش فروشگاه چوبینر می توانید به راحتی انواع چراغ داخل کابینت را مشاهده و خریداری نمایید. 

0
۱۷ فروردین, ۱۳۹۹

کاربرد انواع ریل ساچمه ای

همان طور که می دانید در گذشته های دور برای حرکت دادن کشو های مختلف همچون کشوی کابینت، فایل کشویی چوبی و یا فلزی و...  از نصب یک زهواره چوبی بر روی بدنه و ایجاد شیار بر روی بدنه کشو، استفاده می‌شد.  امروزه با توجه به متدهای جدید و هوشمند شدن انواع تجهیزات، تولید ریل کشو نیز رو به هوشمندی رفته و باعث حرکت راحت و روان انواع کشو کابینت شده است. پس از ریل ساده یا همان ریل فایر، ریل ساچمه ای کشو دومین نوع ریل  بودند که وارد بازار شدند. قابل ذکر است که مدل های متنوعی از ریل کشو طراحی و تولید شده است که در این مقاله سعی داریم تا به طور تخصصی به معرفی انواع ریل ساچمه ای کشو بپردازیم. همچنین در ادامه می توانید با نحوه ی نصب این نوع ریل کشو نیز آشنا شوید.

کاربرد ریل ساچمه ای کشو

انواع ریل ساچمه ای کشو

ریل ساچمه ای کشو نوعی از ریل می باشد که برای کشوهای سنگین بسیار کاربردی است. همان طور که می دانید در زیر بدنه ی جعبه یک ریل نصب شده و لنگه دیگر آن بر روی بدنه کار (میز آرایش وکابینت و ….) از داخل نصب می گردد. ریل ساچمه ای کشو در دو نوع دو تکه و 3 تکه وجود دارد که به سبب حرکت روان تر و قابلیت باز شدن بیشتر، استحکام بالاتر و تنوع در سایز از کاربرد بیشتر در صنعت برخوردار هستند. ریل دو تکه ساچمه ای و یا 3 تکه ساچمه ای در مدل های آرام بند، مگنتی، ترمزدار و... نیز تولید می شوند که هر کدام از آن ها از کاربرد و ویژگی منحصر به فردی برخوردار می باشند. 

ریل دو تکه ساچمه ای 

باید بدانید که در ریل های ساچمه ای ضامن هایی تعبیه شده است که از خارج شدن کامل کشو جلوگیری می کند. در ریل دو تکه ساچمه ای این ضامن به گونه ای عمل می کند که که کشو کمتر از باکس خارج می شود به همین سبب برای کشوی میز ال سی دی و جاهایی استفاده می شود که جنبه فانتزی دارد و وزن زیادی را شامل نمی شود. اما با این حال اگر نیازی به استفاده کامل از فضای داخلی کشوی کابینت خود ندارید می توانید از ریل دو تیکه ساچمه ای نیز استفاده کنید. 

ریل سه تکه ساچمه ای 

ریل سه تکه ساچمه ای خود به دو نوع پهن و باریک تقسیم بندی می شود که می توانید با نصب ان از فضای بیشتری از کشو استفاده نمایید به همین دلیل از ریل سه تکه ساچمه ای برای کابینت و یا کمد لباس بسیار استفاده می شود. یکی از مزایای عالی ریل ساچمه ای آن است که در انواع سایز 20 تا 100 سانتی‌ متر تولید و عرضه می‌شود که این امکان را به ما می‌دهد تا برای هر نوع کشو با ابعاد مختلفی بتوانیم ریل کشو ساچمه ای مناسب آن را تهیه و خریداری نماییم.

ریل ساچمه ای آرام بند

قبل از هر چیز بهتر از بدانید که ریل ساچمه ای با استفاده از ورقه های آهنی که قطر زیادی نیز دارند ساخته می شود به همین سبب این نوع ریل دارای استحکام بالایی برای استفاده در کشوهای سنگین می باشد. ریل ساچمه ای آرام بند همان طور که از نامش پیداست باعث آرام بسته شدن کشو می شود. در واقع ریل ساچمه ای آرام بند باعث حرکت آرام کشو شده و از آسیب رسیدن به بدنه ی کشو جلوگیری می کند.

ریل ساچمه ای ترمز دار

ریل ساچمه ای ترمز دار نوعی دیگر از ریل ساچمه ای می باشد که که در انتهای آن ترمزی قرار داده شده است که چند سانت پیش از بسته شدن کامل کشو سرعت آن را کاهش می دهد.

ریل ساچمه ای مگنتی 

با نصب ریل ساچمه ای مگنتی دیگر نیازی به نصب دستگیره نخواهید داشت و به راحتی می توانید با یک فشار کوچک کشو را باز کنید.

ریل مگنتی

آموزش نصب ریل ساچمه ای کشو

با مشاهده ی فیلم زیر می توانید با نحوه ی نصب ریل ساچمه ای کشو آشنا شوید. 

0
۱۰ فروردین, ۱۳۹۹