مقالات و ترفندها

معرفی انواع بهترین یراق آلات کابینت

کابینت بخش مهمی از آشپزخانه می‌باشد که می‌تواند به راحتی دکوراسیون یک آشپزخانه را بسازد. یراق و تجهیزات کابینت نیز نقش اساسی در زیبایی و همچنین کاربرد کابینت خواهد داشت. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی انواع یراق آلات کابینت و آشپزخانه نیز رو به هوشمند شدن رفته و از لحاظ عملکرد بسیار راحت‌تر و قدرتمندتر شده است. در انتخاب یراق مناسب و با کیفیت برای کابینت حتما باید دقت کافی را داشت چرا که مهم‌ترین قسمت در کابینت بوده و بیشترین مقدار استفاده را دارند. از انواع بهترین یراق کابینت می‌توان به انواع ریل کشو کابینت، جک کابینت و لولا گازور زاویه دار اشاره کرد که وجود هر کدام از آن‌ها در کابینت لازم و ضروری می‌باشد. آن چه در انتخاب یک یراق برای کابینت مهم می‌باشد کیفیت و عملکرد عالی و قدرتمند آن است چرا استفاده از یک یراق نامناسب و بی کیفیت می‌تواند آسب بسیار جدی به درب کابینت و یا خود کابینت وارد کند. در ادامه به معرفی انواع بهترین یراق آلات کابینت با عملکرد هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

انواع جک کابینت 

امروزه برای زیباتر جلوه دادن فضا و دکوراسیون آشپزخانه برای قسمت آب چکان نیز درب قرار می‌دهند که به صورت پایین باز شو و یا بالا باز شو می‌باشند. برای آن که بتوان به راحتی این مدل درب‌ها را باز و بسته نمود، حتما باید از جک بریا کابینت استفاده کرد. انواع مختلفی از جک کابینت تولید و عرضه می‌شود که هر کدام از آن‌ها دارای کاربرد و ویژگی‌های متفاوتی هستند. بهترین جنس جک کابینت فولاد ضد زنگ می‌باشد با این حال دو جنس برنج و پلاستیکی نیز در بازار موجود است که بسته به نیاز خود می‌توانید تهیه کنید. از انواع جک کابینت می‌توان به جک کابینت پمپی یا گازی، جک کابینت اتوبوسی و جک کابینت بازویی اشاره کرد که هر کدام از آن‌ها به نو به خود دارای کاربردی عالی می‌باشند.


جک کابینت پمپی 

جک کابینت پمپی که به آن جک گازی نیز گفته می‌شود یک نوع بسیار عالی و کاربردی برای انواع درب کابینت پایین بازشو و یا بالا بازشو می‌باشد. این مدل جک کابینت پمپی از نظر قدرت  نیرو به سه دسته بندی زیر تقسیم شده که هر کدام از آن‌ها باید با اندازه و وزن کابینت تناسب لازم را داشته باشند. 

  • جک کابینت پمپی 80 نیوتنی: برای درب‌های 70 سانتی متری مناسب است.
  • جک کابینت پمپی 100 نیوتنی: برای درب‌های 70 سانتی متر تا 1 متر مناسب می‌باشد.
  • جک کابینت پمپی 120 نیوتنی: برای درب‌های بالاتر از 1 متر قابل استفاده خواهد بود.

برای خرید یک جک کابینت پمپی حتما باید به مزن و اندازه درب کابینت خود بسیار توجه کنید. اگر عرض درب کابینت آشپزخانه کم باشد، می‌توانید از جک با قدرت کمتری استفاده کنید. ولی در صورتی که عرض درب کابینت زیاد باشد، به جک با قدرت بیشتری نیاز خواهید داشت. همچنین باید دقت داشته باشید که اگر وزن درب کابینت شما کم باشد حتما باید از جک پمپی کابینت با قدرت پایین استفاده کنید چرا که اگر از جک پمپی قوی استفاده نمایید فشار زیادی به لولا گازور کابینت وارد شده و درب کابینت با شدت بالایی باز خواهد شد. 


کاربرد و قیمت جک پمپی کابینت 

معمولا برای باز کردن درب‌های آب چکان یا درب‌هایی که به صورت هوایی یا بالا بازشو می‌باشند از جک کابینت پمپی استفاده می‌کندد. این مدل جک پمپی کابینت به دلیل آن که هیچ نوع کنترلی روی نیروی بسته شدن آن وجود ندارد باید خود کاربر نیروی زیادی را برای انجام این کار مصرف کند. قیمت جک پمپی کابینت نیز با توجه به نوع نیرو و قدرتی که دارد متفاوت خواهد بود اما با به صرفه‌ترین قیمت می‌توانید انواع جک پمپی کابینت را از فروشگاه اینترنتی چوبینر خریداری نمایید.

جک کابینت اتوبوسی

جک کابینت اتوبوسی که به جک آسانسوری نیز شناخته می‌شود در مدل آرام بند دار و معمولی در بازار وجود دارد که مانند درب کابین اتوبوس به سمت بالا حرکت می‌کند. از ویژگی و مزایای این مدل جک کابینت اتوبوسی آن ست که درب کابینت دیگر به صورت لولایی باز نشده و از برخورد احتمالی سر افراد به تیزیز درب جلوگیری خواهد شد. شما می‌توانید ایین مدل جک اتوبوسی کابینت را با مناسب‌ترین قیمت از چوبینر خریداری نمایید.


قیمت جک اتوبوسی کابینت

برای تهیه انواع ریل کشو کابینت و تجهیزات و یراق آلات کشو کابینت کافی است به بخش فروشگاه وب سایت چوبینر مراجعه نموده به تب قیمت محصول مورد نظرتان بروید و آن را در سبد کالای خود قرار دهید. قیمت جک اتوبوسی کابینت نیز با توجه به انواع مختلفی که دارد، متفاوت خواهد بود. در قسمت آخر این مقاله می‌توانید فیلم آموزشی نصب جک اتوبوسی کابینت را مشاهده فرمایید.

انواع ریل کشو کابینت

در گذشته برای حرکت دادن کشو کابینت از نصب یک زهواره چوبی بر روی بدنه و ایجاد شیار بر روی بدنه کشو، استفاده می‌شد. امروزه با توجه به متدهای جدید و هوشمند شدن انواع تجهیزات، تولید ریل کشو نیز رو به هوشمندی رفته و باعث حرکت راحت و روان انواع کشو کابینت شده است. ریل کشو کابینت یکی از انواع یراق آلات کاربردی و ضروری کابینت آشپزخانه می‌باشد که در انواع مختلف تولید می‌شود. انواع ریل کشو کابینت به صورت زیر می‌باشد:

  • ریل ساده کشو
  • ریل کشو بدنه دار
  • ریل مخفی کشو
  • ریل تبدیل میز

هر کدام از انواع ریل کشو کابینت دارای کاربرد و ویژگی‌هایی هستند که با آگاهی از کاربرد هر کدام بسته به نیاز خود می‌توانید از چوبینر خریداری نمایید.


ریل ساده کشو کابینت

ریل ساده کشو کابینت خود نیز به دو نوع ریل ساچمه ای و ریل سفید تقسیم بندی می‌شود. ریل سفید که به ریل فایر نیز شناخته می‌شود دارای دو نوار فلزی بوده که روی هر کدام قرقره ای نصب شده است. این مدل ریل سفید مناسب برای کشو های سبک می‌باشد. بعد از تولید ریل فایر، ریل ساچمه ای تولید و عرضه گردید که بر عکس ریل سفید برای انواع کشوهای سنگین قابل استفاده می‌باشد. ریل ساچمه ای در دو نوع دو تیکه و سه تیکه وجود دارد. ریل کشو ساچمه ای به دلیل داشتن ویژگی‌هایی همچون تنوع سایز، حرکت روان، قابلیت بیشتر باز شدن کشو و استحکام بالا از کاربردی بیشتری در صنعت برخوردار می‌باشد. این مدل ریل کشو دو تیکه ساچمه ای و ریل کشو سه تیکه ساچمه ای دارای ویژگی و کاربردهای بی‌نظیری است که در قسمت بعد به طور کامل شرح داده شده است.

کاربرد و ویژگی ریل کشو دو تیکه ساچمه ای و ریل کشو سه تیکه ساچمه ای

این مدل ریل کشو ساچمه ای در زیر کشو کابینت نصب شده و لنگه دیگر آن بر روی بدنه کار از داخل نصب می‌گردد و باعث حرکت روان کشو خواهد شد. ریل کشو دو تیکه ساچمه ای و ریل کشو سه تیکه ساچمه ای در داخل خود دارای ضامنی است که مانع از خارج شدن کامل کشو از داخل باکس می‌شود. یکی از مزایای عالی ریل ساچمه ای آن است که در انواع سایز 20 تا 100 سانتی‌متر تولید و عرضه می‌شود که این امکان را به ما می‌دهد تا برای هر نوع کشو با ابعاد مختلفی بتوانیم ریل کشو ساچمه ای مناسب آن را تهیه و خریداری نماییم.

ریل کشو بدنه دار 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگری نیازی به ساخت بدنه برای کشو و تهیه یک ریل کشو به صورت جداگانه نمی‌باشد. کافی است با تهیه یک ریل کشو بدنه دار که هم به صورت ریل و هم به صورت بدنه برای کشو کابینت عمل می‌کند از صرف هزینه‌های اظافی جلوگیری نمایید. این مدل ریل کشو بدنه دار دارای تحمل وزن بالا و حرکتی نرم و روان می‌باشد که مورد مصرف بسیاری از صنعتگران و کاربران معمولی شده است.

ریل مخفی کشو

زمانی که به ظرافت و زیبایی بیشتری بزای دکوراسیون آشپزخانه و به خصوص کابینت‌های خود نیاز دارید، باید از یک نوع یراق همچون ریل مخفی برای انواع کشو کابینت استفاده کنید تا به سبب ویژگی‌ای که دارند باعث نمایی یکدست و زیبا شود. ریل مخفی کشو همانطور که از نامش پیداشت به صورت مخفی در زیر باکس کشو نصب شده که در هنگام باز و بسته کردن کشو کابینت دیده نخواهد شد. درواقع کل کشو بر روی ریل مخفی سوار شده و دیگر قابل دید نخواهد بود. ریل مخفی کشو دارای انواع متنوعی می‌باشد که با استفاده از آن‌ها کاربرد و در عین حال زیبایی کابینت بیشتر خواهد شد. ریل کشو مخفی مگنتی و ریل کشو مخفی آرام بند دار از انواع ریل مخفی کشو بوده که هر کدام از آن‌ها با قیمتی کاملا به صرفه از چوبینر قابل سفارش و خریداری می‌باشد. 


ریل کشو مخفی مگنتی

امروزه برای زیبا و یکدست جلوه دادن فضای آشپزخانه از کابینت و کشوهایی استفاده می‌کنند که نیاز به نصب دستگیره نداشته باشند. ریل کشو مخفی مگنتی یک یراق بسیار عالی و کاربردی برای مواقعی است که نیاز به ظرافت و زیبایی بیشتری می‌باشد. با استفاده از ریل کشو مخفی مگنتی می‌توانید از دستگیره برای کشو استفاده نکنید و تنها با یک فشار کوچک، کشو نرم و روان خارج شود. 

ریل کشو مخفی آرام بند دار

وجود سیستم آرام بند در یک یراق کابینت، یک مزیت بسیسار عالی و بی‌نظیر می‌باشد چرا که از آسیب و خرابی کشو یا درب کابینت جلوگیری خواهد کرد. ریل کشو مخفی آرم بند دار نیز از این ویژگی مستثنا نمی‌باشد. با نصب یک ریل مخفی کشو آرام بند دار علاوه بر این که می‌توانید دکوراسیونی یکدست و زیبا بریا کابینت و آشپزخانه خود ایجاد کنید، می‌توانید از شدت بسته شدن کشو کابینت جلوگیری کرده و کشو را بدون ایجاد هیچ گونه سر صدایی به آرامی ببندید. شما می‌توانید انواع ریل کشو مخفی را با قیمت مناسب از چوبینر خریداری کنید.

قیمت ریل کشو مخفی

انوع مختلفی از ریل کشو مخفی با برندهای متفاوت در چوبینر ارائه شده است که با توجه به تغییر ارز مرجع، قیمت هر کدام از آن‌ها نیز رو به تغییر می‌باشد. برای دریافت قیمت انواع ریل کشو مخفی می‌توانید با متخصصی چوبینر تماس حاصل فرمایید و یا به تگ قیمت ریل کشو مخفی مراجعه کنید.

ریل تبدیل میز

ریل تبدیل میز یک نوع ریل مخصوص برای میزهای جادویی بوده که به کمک آن می‌توانید میز 4 نفره خود را به 6 نفره و یا میز 6 نفره را به8 نفره تبدیل کنید. این مدل ریل تبدیل میز شامل یک دست ریل، یک بسته لولا و اتصالات آن می‌باشد که بر روی شاسی چوبی میز قرار می‌گیرد. در مرحله بعد برای صفحه میز دو ورق برش داده و روی میز نصب می‌کنند و صفحه وسط که حالت تاشو دارد به وسیله یراق آلات به یکدیگر نصب می‌شوند.

قیمت ریل میز تبدیلی

به علت متنوع بودن انواع یراق آلات و همچنین وجود برندهای متفاوت قیمت هر کدام از انواع ریل تبدیل میز متفاوت خواهد بود که برای دریافت قیمت دقیق هر کدام به تگ قیمت همان محصول مراجعه فرمایید. همچنین می‌توانید برای دریافت راهنمایی و مشاوره با متخصصین وب سایت چوبینر از قسمت تماس با ما، ارتباط بر قرار کنید.

لولا گازور زاویه دار

زمانی که نیاز باشد تا درب کابینت را بیشتر یا کمتر از 90 درجه باز کنید، حتما باید از یک نوع لولای مخصوص به نام لولا گازور زاویه دار استفاده نمایید. این مدل لولا گازور زاویه دار در زاویه‌های مختلف 30، 45، 180 و 270 درجه تولید و طراحی می‌شود که امکان باز و بسته کردن درب کابینت‌های کنج آشپزخانه را برای شما فراهم می‌کند. 


ویژگی و کاربرد لولا گازور زاویه دار

برای باز و بسته کردن درب کابینت‌هایی که در کنج آشپزخانه قرار دارند مشکلاتی وجود دارد که باعث آسیب به درب کابینت می‌شود. مسلما این گونه درب‌ها به هنگام باز شدن کامل با دیوار برخورد کرده و باعث لب پر شدن ام دی اف و یا چوب کابینت خواهد شد. بهترین راه برای حل این گونه موارد استفاده از لولا گازور زاویه دار می‌باشد که در انواع زاویه و با قیمت کاملا به صرفه در چوبینر به فروش می‌رسد.

قیمت لولا گازور زاویه دار

با توجه به نوع و مدل‌های موجود لولا گازور قیمت آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود که با مراجعه به تگ قیمت هر کدام از انواع لولا می‌توانید از قیمت ان محصول مطلع شوید. قیمت لولا گازور زاویه دار نیز با توجه به کاربرد و زاویه‌های مختلفی که دارد متغیر می‌باشد. 

آموزش نصب جک کابینت اتوبوسی
0
۲۷ فروردین, ۱۳۹۸

انواع یراق آلات کابینت

اگر در زندگی روزمره خود دقت کرده باشید بسیاری از لوازم و تجهیزاتی وجود دارند که زندگی را راحت‌تر کرده‌اند. به این ابزار آلات و وسایل فلزی که با ذوب کردن و ریختن آن در قالب و آبکاری ساخته می‌شود، یراق می‌گویند. در طراحی و ساخت انواع کابینت یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آن انتخاب و نصب یراق آلات مورد نیاز کابینت می‌باشد. با انتخاب یک یراق با کیفیت و مقاوم و با طرح و مدلی زیبا و مناسب می‌توانید دکوراسیونی شیک و منحصر به فرد داشته باشید. از جمله یراق آلات کابینت می‌توان به انواع لولا گازور، انواع دستگیره کابینت، ریل کشو و... اشاره داشت که هر کدام از آن‌ها  نقش کاربردی و مهمی را در کابینت‌ها ایفا می‌کنند. در هنگام ساخت یک کشو و یا طراحی یک طبقه از کابینت این را باید توجه داشته باشید که تمام وزن کشو و یا کابینت روی ریل و لولا قرار خواهد گرفت به همین خاطر انتخاب یراق باکیفیت بسیار مهم می‌باشد. زیبایی و طرح و مدل یراق آلات از دیگر مواردی است که هنگام انتخاب و خرید بدان باید توجه داشته باشید. امروزه در طراحی انواع یراق آلات ظرافت و دقت بسیاری را به کار گرفته‌اند و در ساخت آن‌ها نیز از بهترین کیفیت و جنس استفاده می‌شود. 


انواع لولا گازور

از جمله یکی از یراق آلات مهم و کاربردی که در انواع درب ساختمان و همچنین درب کابینت‌های آشپزخانه استفاده می‌شود، می‌توان به لولا اشاره کرد که در انواع مدل و سایز ساخته و تولید می‌شود. درب‌های ساختمانی و یا همچنین درب کابینت‌های آشپزخانه برای باز و بسته شدن راحت نیاز به یک لولا دارند تا وزن درب روی آن قرار گیرد. به طور کلی لولا ابزاری مفصل دار می‌باشد که دو قطعه را به یکدیگر متصل کرده و یک یا هر دو قطعه حول محور لولا دوران می‌کند. از لولا برای مصارف مختلفی نیز استفاده می‌شود که اتصال لنگه درب به چارچوب و همچنین اتصالات درب کابینت از رایج‌ترین موارد استفاده‌ی آن می‌باشد. امروزه برای اتصالات درب کابینت از لولاهای مخصوصی به نام لولا گازور استفاده می‌شود که از انواع لولا گازور می‌توان به لولا گازور ساده یا معمولی، لولا گازور شیشه، لولا گازور مخفی، لولا آنتیک تزیینی، لولا گازور پمپی یا آرام بند اشاره داشت. همچنین برای اتصال درب از انواع لولا درب همچون لولا تخت، لولا قابلبه، لولا بادبزنی و... استفاده می‌شود که در ادامه به صورت دقیق‌تر با کاربرد و ساختار هر کدام آشنا خواهید شد. 

لولا گازور ساده یا معمولی

لولا گازور ساده یا معمولی که برخی به آن لولا فنری نیز مکی‌گوند یکی از اصلی‌ترین یراق آلاتی است که باید از خصوصیاتی چون پیچ ریگلاژ بلند، ریگلاژ پذیری انتهای لولا، قدرت جذب بالای درب و جنس مقاوم برخوردار باشد تا باز و بسته کردن درب را راحت‌تر کند. با اتصال لولا گازور ساده به درب کابینت شاهد بسته شدن درب با نیروی بسیار خواهید بود که صدای بلندی را نیز ایجاد می‌کند.

 

لولا گازور شیشه

بسیاری از بوفه و ویترین‌های موجود در دکوراسیون خانه برای آن که نمای زیبا و شیکی داشته باشند باید از لولا گازوری برای اتصال درب آن‌ها استفاده نمود که دیگر نیازی به سوراخ کاری شیشه نباشد. لولا گازور شیشه یک لولا مخصوص برای اتصال درب شیشه ای است که در دو مدل ساده و آرام بند وجود دارد و همچنین قابلیت نصب پمپ آرام بند را به صورت جداگانه دارا می‌باشد.


لولا گازور مخفی

در مواردی که نیاز بسیاری به ظرافت و زیبایی می‌باشد باید از مدل لولایی برای اتصال درب استفاده نمود که در هنگام باز شدن درب نه از بیروم و نه از داخل قابل دید نباشد. لولا گازرو مخفی یکی از انواع لولا گازور کاربردی است که برای نصب آن باید سوراخی به‌ اندازه‌ی برگه با مته ایجاد شود، سپس لولا درون سوراخ قرار گیرد که پس از بسته شدن درب، لولا به‌هیچ‌ عنوان مشخص نباشد. 


لولا گازور آرام بند یا پمپی

لولا گازور آرام بند یا پمپی تشکیل شده از دو بخش اصلی می‌باشد که یکی روی بدنه کابینت و دیگری روی حفره‌ای دایره‌ای شکل قرار می‌گیرد. درون لولا گازور آرام بند یک پمپ قرار داده شده است که از ناگهانی بسته شدن درب کابینت و ایجاد صدا جلوگیری می‌کند. رگلاژ آسان لولا آرام بند یکی از ویژگی‌های بی‌نظیر این مدل لولا گازور می‌باشد. لولا آرام بند از مزایای عالی و کاربردی برخوردار است. برای مثال:

  • با نصب لولا آرام بند بر روی کابینت از ضربه به محل نصب لولا و همچنین شل شدن پیچ‌های لولا جلوگیری خواهد شد و در طول زمان به بدنه کابینت صدمه‌ای وارد نخواهد شد.
  • برای جلوگیری از شدت بسته شدن درب به خصوص در مواقعی که درب از دست رها می‌شود، باید از لولا گازور آرام بند استفاده نمود چرا که باعث بسته شدن آرام درب کابینت بدون ایجاد هیچ گونه صدایی خواهد شد.
  • درب کابینت را در هر زاویه‌ای بین 45 تا 110 درجه می‌توان باز نگه داشت.

لولا آنتیک تزیینی

برای انواع جعبه کوچک تزیینی چوبی همچون جعبه جواهرات، صندوقچه، جعبه کادو و...باید یراق آلاتی را انتخاب کرد که در عین کاربردی بودن دارای ظاهری زیبا و مناسب باشد تا جلوه و زیبایی این مدل جعبه‌ها را نیز دو برابر کند. لولا آنتیک تزیینی از دیگر یراق آلات کاربردی است که در طرح و مدل مختلف ساخته و تولید می‌شود که زیبای انواع جعبه آنتیک تزیینی را نیز حفظ خواهد کرد.


لولا تخت

برای اتصال انواع درب ساختمانی به چارچوب از لولاهای مخصوصی استفاده می‌شود که یک لنگه درب روی لولا قرار می‌گیرد. لولا تخت یکی از انواع لولا درب می‌باشد که از سایز 1 تا 2 اینچ به بالا موجود می‌باشد. حتما توجه داشته باشید که در یک صورت از لول تخت استفاده می‌شود که لنگه درب از نوع ساده باشد.

لولا قابلبه

لولا قابلمه از یکی از انواع کاربردی‌ترین لولا برای استفاده در انواع درب می‌باشد که در برگه‌های آن خمیدگی وجود دارد که این خمیدگی مانع از ورود نور و گرد و غبار به اتاق می‌شود. انواع مختلف لولا قابلمه با قیمت مناسب و مدل مختلف به فروش می‌رسند.

لولا بادبزنی

حتما در بسیاری از بیمارستان‌ها درب‌هایی را که از دو سمت باز و بسته می‌شوند، مشاهده کردید. برای این مدل درب‌ها از لولا بادبزنی استفاده می‌شود که دارای دو محور و دو مرکز گردش می‌باشد.

قیمت لولا گازور

به سبب تنوع موجود در ساخت انواع لولا گازور قیمت هر کدام از آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید انواع لولا گازور را با بهترین جنس و با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی چوبینر خریداری کنید.

انواع دستگیره کابینت

همانطور که در قسمت قبل گفته شد در طراحی و ساخت کابینت باید از یراق آلاتی استفاده نمود که در عین کاربردی بودن دارای ظاهری مناسب و زیبا باشند. کابینت‌ها بخشی اساسی دکوراسیون آشپزخانه را می‌سازند به همین سبب باید از یراق آلاتی استفاده کرد تا جلوه و زیبایی منحصر ببه فردی را به کابینت و آشپزخانه ببخشد. دستگیر کابینت یکی از انواع یراق آلاتی است که علاوه بر کاربردی که دارد تمام کننده زیبایی یک کابینت نیز می‌باشد. از انواع دستگیره کابینت می‌توان به دستگیره خطی و دکمه ای، دستگیره کابینت مستطیلی و منحنی اشاره کرد که هر کدام برای کاربردهای مختلف و دکوراسیون‌های متفاوت استفاده می‌شوند.

 


دستگیره کابینت خطی و دکمه ای

به طور معمول برای درب کابینت از دستگیره دکمه ای و برای کشوها از دستگیره خطی استفاده می‌کنند. باز بسته کردن کشوهای سنگین با استفاده از دستگیره کابینت خطی بسیار راحت‌تر می‌باشد چرا که تمام انگشتان دست با آن درگیر خواهد شد. مدل و طرح متنوع و زیبایی از انواع دستگیره کابینت خطی و دکمه ای وجود دارد که با بهترین کیفیت و جنس ساخته شده‌اند که علاوه بر کاربردی که دارند باعث شیک و زیباتر شدن کابینت و دکوراسیون آشپرزخانه خواهند شد.

دستگیره کابینت مستطیلی و منحنی

دستگیره کابینت مستطیلی و منحنحی از دیگر انواع دستگیره کابینت است که برای برخی از کابینت‌ها با طرح و شکلی مخصوص به کار برده می‌شود. این که شما چه مدل دستگیره‌ای را انتخاب کنید تماما به مدل کابینت آشپزخانه شما بستگی خواهد داشت. اگر کابینت‌هایتان دارای گوشه‌های تیز، درب مسطح، درب مسطیلیتاج ساده و بدون انحنا می‌باشد بهتر است که از دستگیره کابینت مستطیلی استفاده کنید ولی اگر کابینت‌هایی با طرح های منحنی کلاسیک، سطوح درب غیر مسطح و بالشی شکل، تاج منحنی دارید بهتر دستگیره کابینت منحنی را بر روی ان‌ها نصب نمایید. تمامی این مدل یراق آلات با توجه به تنوع و کیفیت و کاربردی که دارند، دارای قیمت‌های متفاوتی نیز خواهند بود.

قیمت دستگیره کابینت

به علت متنوع بودن انواع یراق آلات همچون انواع دستگیره کابینت، ریل کشو و...همچنین وجود برندهای متفاوت قیمت هر کدام از یراق آلات متفاوت خواهد بود که برای دریافت قیمت دقیق هر محصول به تگ قیمت همان محصول مراجعه فرمایید. همچنین می‌توانید برای دریافت راهنمایی و مشاوره با متخصصین وب سایت چوبینر از قسمت تماس با ما، ارتباط بر قرار کنید.

0
۲۲ اسفند, ۱۳۹۷

خدمات PLC

با توجه به پیشرفت های مختلف در زمینه های اتوماسیون صنعتی، درحال حاظر می شود گفت که تمامی دستگاه های صنعتی دارای پی ال سی (PLC) می باشند.

PLC یک نوع کنترل کننده می باشد که می تواند مدارات قدرت را با دقت بسیار زیاد مدیریت کند و همچنین می توان تمامی این فرایند ها را به واسطه نمایشگر ها دید.

با توجه به اینکه همه دستگاه ها دارای plc می باشند پس تمامی این دستگاه ها نیاز به تعمیرات و برنامه نویسی دارند که این کار مستلزم هزینه بسیاری است

ما اعلام می کنیم که این مجموعه با توان بالایی که در این زمینه دارد می تواند بهترین خدمات را با قیمتی مناسب برای شما درنظر بگیرد 

همچنین شما می توانید با آموزش های ما در این زمینه خود را بی نیاز از تمامی افراد نمایید و خود به تعمیر دستگاه خود اقدام کنید

لطفا جهت اطلاع از خدمات ما و گرفتن راهنمایی حتما با شماره 09195093566 جناب آقای زاده حسین تماس بگیرید

0
۰۵ آذر, ۱۳۹۷

معرفی کنترلر دستگاه cnc

اهمیت کنترلر در چند دهه ی اخیر به میزانی بوده است که بسیاری از مشتریان دستگاه های برنامه پذیری که از سمت کاربر قابلیت فرمان گرفتن را دارند ،نام و برند و نوع کنترلر را یکی از ملاک های خود برای تهیه ی دستگاه مورد نظر قرار داده اند و چه بسا که تصمیم درست و بجایی نیز می باشد .

کنترلر ها به مانند عامل ارتباطی شما به دستگاه هایتان می باشد و به کمک آن ها می توانید با دستگاه خود سخن بگویید و یا به عبارتی کنترلر (controller) به مانند مغز متفکر یک  پردازش صنعتی است. یک کنترلر تمامی فرمان هایی را که یک متخصص در نظر دارد اعمال کند تا پروسه‌ی جریان استاندارد خود را در پیش گیرد و نهایتا پاسخ مطلوب حاصل شود از طریق کنترلر به سیستم می فهماند. به  واقع هروقت  پروسه‌های صنعتی به تنهایی و بدون استفاده از کنترل‌کننده در حلقه‌ی کنترل قرار گیرند معمولا پاسخ‌های مطلوبی را به لحاظ ویژگی‌های گذرا یا ماندگار  نمی دهند. ولذا انتخاب و برنامه‌ریزی یک کنترلر مناسب از مهم‌ترین مراحل یک پروسه صنعتی است. انتخاب کنترلر با توجه به درجه اهمیت پاسخ گذرا یا ماندگار و یا هردو و همچنین ملاحظات اقتصادی ویژه صورت می‌پذیرد.

در دستگاه‌های سی ان سی، کنترلر نقش اساسی را ایفا می‌کند. وجود کنترلر به عنوان مغز دستگاه، باعث شده که برای خرید یک دستگاه سی ان سی،  به کنترلر آن توجه ویژه‌ای شود و گاه شخصیت دستگاه را با نام و مدل کنترلر آن شناسایی می‌کنند. سیستم‌های CNC دارای مدل و عملکرد‌های متفاوتی می‌باشند. سیستم‌های CNC به‌طور معمول شامل توابع اولیه و توابع انتخابی می‌باشند. تابع اولیه یک تابع اساسی از سیستم‌های کنترل CNC است. توابع انتخابی یک تابع برای کاربران با توجه به ویژگی‌ها و استفاده از دستگاه است. سیستم‌های CNC به طور عمده منعکس‌کننده‌‌ی جی‌کدها (G Codes)  می‌باشند.

انواع کنترلر

کامپیوتری (Pc Based)

کنترلر‌هایی هستند که پردازش در کامپیوتر صورت می‌گیرد. این کنترلر‌ها با نام نرم‌افزار‌شان شناخته می‌شوند؛ در این نوع کنترلر در صورت قطع ارتباط کنترلر با کامپیوتر، کار متوقف می‌شود؛ سرعت خروجی در این کنترلرها بسیار کم بوده و تابع سرعت کامپیوتر می‌باشند. این نرم‌افزارها با مشکل تعداد ورودی و خروجی‌ها جهت میکروسوئیچ‌ها، امرجنسی (Emergency) و غیره، روبرو هستند. برای استفاده از این کنترلر‌ها از بورد واسط الکترونیکی نیز استفاده می‌کنند. این بورد در حقیقت نوعی افزایش‌دهنده‌ی تعداد ورودی و خروجی‌ها و همچنین نوعی بافر جهت کمک به تسریع و یکنواختی انتقال دیتا می‌باشد.

نیمه‌کامپیوتری (Semi Pc Based)

 کنترلر‌هایی هستند که از بورد‌های الکترونیکی طراحی شده استفاده می‌کنند. در این کنترلر‌ها عموماً از میکرو‌ها به عنوان پردازشگر بین ورودی و خروجی‌ها و همچنین درگاه‌های سروو موتور و استپ موتورها استفاده می‌شود. در این نوع کنترلر عمده‌ی پردازش توسط برد صورت می‌گیرد. این کنترلر‌ها عموما توسط پورت‌های usb و یا سریال پورت به کامپیوتر وصل بوده و در حین عملکرد دستگاه این اتصال نباید قطع شود به دلیل اینکه پاره‌ای از محاسبات داخل کامپیوتر انجام می‌شود. ورودی و خروجی‌ها مانند میکروسوئیچ‌های محورها، امرجنسی و … در کنترلر بررسی می‌شود. سرعت این کنترلر‌ها بالا‌تر از مدل‌های قبلی می‌باشد و قیمتشان به مراتب بالاتر است.

بدون نیاز به کامپیوتر (Stand alone)

این دسته از کنترلر‌ها که جزء قدرتمندترین کنترلر‌ها محسوب می‌شوند، دارای پردازشگر داخلی هستند و با کامپیوتر ارتباط مستقیم ندارند. اکثر توابع در این کنترلرها به صورت سخت‌افزاری ایجاد شده‌اند؛ لذا دارای سرعت بسیار بالایی می‌باشند. ساختار داخلی این کنترلرها PLC می‌باشد.

امروزه بیشتر دستگاه‌های CNC دارای کنترل pc based  می‌باشند و از فرمت استاندار صنعتی ISO G-Code و یا HPGL استفاده می‌کنند. سرعت پردازش داده‌ها نیز یک عامل بسیار مهم، به ویژه برای سرعت یا حجم محصول بالا و یا کار پیچیده‌ی سه‌بعدی است که در آن به طور معمول فایل‌های toolpath حجیم استفاده می‌شود. همچنین، دستگاه‌های جدید دارای پورت‌های یو‌اس‌بی (USB) برای گرفتن G-codeها بوده و اغلب دارای صفحه‌ای لمسی هستند.

0
۱۷ مرداد, ۱۳۹۷

ماشین گندگی

نام ماشین گندگی در گذشته گنده گیر بوده اما به مرور کوتاه شده و به گندگی تغییر پیدا کرده است. قطعه کار ورودی گندگی محصول ماشین کف رنده است. در صورتی که قطعه کار در دستگاه کف رنده تولید نشده باشد، نمی توان انتظار نتیجه مطلوب از ماشین گندگی را داشت. ماشین گندگی در بازار به عرض صفحه ورودی چوب شناخته می‌شود. به طور مثال منظور از گندگی 30 این است که عرض صفحه و یا طول تیغه گندگی 30 سانتیمتر است.

ماشین های گندگی از نظر تنظیم ارتفاع دریچه ورودی به دو گروه تقسیم می‌شوند:
الف: تنظیم صفحه خودکار
ب: تنظیم صفحه دستی
 برخلاف یک کف‌ رند ماشین گندگی از رو قطعه کار را رنده می‌کند و چون قطعه کار تحت فشار است پس دست‌ کم باید یک طرف چوب باید صاف و مسطح باشد ( یعنی کف ‌رند شده باشد). با این وسیله علاوه بر یک اندازه کردن ارتفاع میتوان عرض تعداد زیادی از قطعات نازک را نیز یک ‌دست کرد.

کاربرد ماشین گندگی

برای یک دست کردن ضخامت چوب و همچنین برای بدست آوردن تعداد زیادی قطعات چوبی با ضخامت یا عرض یکسان، از گندگی استفاده می شود.

اجزا ماشین گندگی

بدنه ماشین

صفحه اصلی

جک های بالابر

محل خروج پوشال

توپی رنده

غلطک ها

موتور الکترونیکی

زنجیر مربوط به اتصال گیربکس به شافت گرداننده توپی

ملزومات الکترونیکی

جنس به کار رفته در دستگاه گندگی

جنس بدنه از چدن یا ورق های بسیار ضخیم بوده که قسمت های مختلف ماشین بر روی آن نصب می شود. الکتروموتورهای ماشین های گندگی بصورت تک فاز یا سه فاز بوده که قدرتی بین 4 تا 10 اسب بخار با توجه به عرض صفحه گندگی را فراهم می کنند.

توپی های ماشین گندگی دارای دو نوع مختلف می باشند:
توپی های با تیغ ژیلتی
توپی های تیغ ژیلتی دارای تنظیماتی مشکل هستند و غالباً کیفیتی یکنواخت ایجاد نمی کنند.

توپی های مارپیچ
توپی های مارپیچ کیفیتی مطلوب در قطعه کار با حداقل صدا دارند.

 برای هدایت یکنواخت و آسان چوب به داخل ماشین از غلطک های مختلفی استفاده می شود. این غلطک ها از بالا چوب را گرفته و آن را به سمت داخل ماشین هدایت می کنند. غالباً حرکت غلطک بر خلاف حرکت توپی رنده می باشد. غلطک های صاف بر روی صفحه پایینی قرار گرفته اند و وظیفه آنها تسهیل انتقال چوب به طرف تیغه می باشد.

جنس صفحه ماشین های گندگی که چوب بر روی آن قرار می گیرد از چدن ساخته شده است. سطح این صفحه باید مسطح، تراز و کاملاً صیقلی باشد تا چوب بتواند به راحتی بر روی آن حرکت کرده و برای رنده شدن به سمت تیغه هدایت شود.

انتقال نیروی الکتروموتور برای گرداندن غلطک ها و توپی رنده توسط زنجیر (دوبل یا تکی) استفاده می شود.

با توجه به جنس چوب و ضخامتی که رنده می شود، قدرت و سرعت چرخش توپی رنده تنظیم می گردد.

0
۱۷ مرداد, ۱۳۹۷

ورق ام دی اف MDF

ام دی اف (MDF) چیست؟

یک ماده مرکب چوبی محسوب می شود با جرم حجمی بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب ( به طور متوسط 750 کیلوگرم بر متر مکعب) که از مواد مختلفی می تواند تهیه گردد. در جهان بیشتر MDF ها بر پایه چوب و از چوب های نرم مثل درخت کاج تهیه می شوند.

اساس ترکیب MDF چوب و رزین است که تحت فشار و حرارت قرار گرفته و با افزایش استحکام ، مقاومت در برابر آتش و نفوذ ناپذیری خواص بهتری نسبت به چوب نرم خوا هد داشت همچنین قابلیت ماشین کاری بالایی نیز دارد که قبل از این تنها چوبهای سخت قابلیت کارهای مکانیکی و ماشین کاری را دارا بودند. MDF ها به طور معمول دارای ضخامتی از ۳ تا ۴۰ میلیمتر می باشند.

امروزه علاوه بر چوب های نرم از دیگر مواد نظیر ساقه غلات ، برنج ، نی ، نیشکر ،چوبها و کاغذهای غیر قابل مصرف و … برای تهیه تخته صنعتی استفاده می شود. MDF تولیدی از چوب دارای کیفیت بهتری از سایر انواع MDF می باشد. MDF تهیه شده از باگاس نیشکر نیز از قاعده مستثنی نیست ولی از نظر کیفی در سطح جهانی در رده چوب طبقه بندی می شود. MDF در مقایسه با نئوپان،  دارای جرم یکنواخت تری در سطح ورق است همچنین از صافی سطح و قابلیت سنباده زنی و اصلاح سطح برخوردار است MDF به صورت خام و روکش شده به بازار عرضه می گردد..MDFهای مسطح در ساخت مبلمان اداری ، کابینت ، تزئینات داخلی چوبی کاربرد فراوان دارند.

 MDF یک محصول پانلی است که از ترکیب الیاف لینگوسلولزی با رزین های مصنوعی یا هر نوع چسب مناسب دیگر تولید می شود. این پانل ها از دانسیته ۴۹۶ تا ۸۰۱ کیلو گرم بر متر مکعب (۵۰-۳۱ پوند بر فوت مکعب) در پرس داغ فشرده می شوند. چسبندگی داخلی کامل پانل به وسیله رزین مصنوعی و سایر چسب های آلی حاصل می شود. اما بدلیل ارتقاء سطح کیفی MDF نسبت به سایر محصولات مشابه آنرا متمایزتر نشان داده و بخودی خود از جایگاه خاصی برخوردار نموده زیرا این محصول ضمن قرار گرفتن در خانواده تخته های سخت، مقاومت کاربردی بالاتر نیز دارا می باشد. از طرفی بدلیل اینکه سطح MDF صاف، یکنواخت و نرم بوده و ترکیبی از فیبرهای چوبی لیگنو سلولزی می باشد در برابر گرما و فشار سخت شده و در صورت مخلوط شدن با سایر افزودنی ها کمک شایانی به ارتقاء سطح کیفیت آن می شود تا بتوان در ساخت کابینت آشپزخانه، مبلمان، میزو صندلی، اثاثه اداری و… از آن بهره جست.

 MDF در مقایسه با تخته خرده چوب دارای دانسیته یکنواخت تر در سراسر تخته و لبه های صاف تر و منسجم تر است که در نتیجه آن بهتر می تواند مورد ماشین کاری قرارگیرد. محصول نهایی می تواند به صورت سطح صاف و یا با رگه های دلخواه طرح چوب باشد که در این صورت نیاز به روکش شدن با روکش طییعی و یا لمینت از بین می رود.اکنون در بیشتر موارد سازندگان کابینت از MDF به جای تخته سه لائی یا تخته های نئوپان استفاده می کنند که از مقاومت زیادی در مقابل رطوبت برخوردار است.MDFهمواره به عنوان مغز و درون کار در صنعت چوب مورد استفاده قرار می گیرد. آن چه MDF را زیبا می سازد پوشش روی آن است که بسته به نوع کارمتفاوت می باشد. از معروفترین روکش هایMDF می توان PVC ،VINILIUM ، HPL ( فرمیکا) نام برد. اچ پی ال  بسته به نوع ضخامتش متفاوت است. بنابراین هرچه از روکش های ضخیم تر و مقاوم تر در پوششMDF استفاده شود جنس مرغوب تری بدست خواهد آمد.

0
۱۷ مرداد, ۱۳۹۷

ماشین اره نواری

متعلقات ماشین اره نواری

فلکه ها

ماشین اره نواری دارای دو فلکه است که از جنس چدن می باشند تا دچار تغییر شکل  نشده و در نتیجه دقت ماشین به مرور زمان و یا در اثر اصطکاك کاهش نیابد. یکی از آنها در پایین دستگاه جاسازی شده که فقط حول محور خود می چرخد و فلکه ی دیگر در قسمت بالا و به موازات فلکه ی پایین قرار گرفته است. این فلکه، علاوه بر چرخیدن حول محور خود، در دو جهت دیگر دارای حرکت بوده و در نتیجه، قابل تنظیم است: حرکت اول، به صورت جلو و عقب می باشد که برای هماهنگی با فلکه ی پایینی تنظیم می شود؛ در واقع با تنظیم دقیق این حالت،تیغه اره به درستی حرکت کرده وازروی فلکه ها خارج نمی شود. حرکت دوم، به صورت بالا و پایین است. این حالت برای تعویض تیغه اره و محکم کردن آن روی فلکه ها می باشد.

 یادآوری: در ساخت فلکه ها نهایت دقت به عمل می آید، زیرا همواره با تیغه اره در تماس بوده و در صورت کمترین بی توجهی، دچار استهلاك خواهد شد.

فلکه ها روی محورهای ماشین قرار گرفته اند؛ که محور فلکه ی پایینی به الکتروموتور متصل بوده و نیروی الکترو موتور به این محور منتقل میگردد.بدیهی است که باسفت کردن فلکه ها، فلکه ی بالا نیز به حرکت آمده و در نتیجه پس از سرعت گرفتن تیغه اره، امکان برش فراهم می آید.

بانداژ دور فلکه

 با توجه به اینکه فلکه در هنگام کار، با تیغه اره در تماس است، به منظور جلوگیری از برخورد تیغه و فلکه، لایه ی نازکی از جنس لاستیك، چرم، برزنت، چرم مصنوعی یا مشابه آن به کمك چسب روی فلکه چسبانده می شود .

بانداژ فلکه  ها دارای محاسنی به شرح زیر است:

1-مانع از تماس بین تیغه و فلکه شده و از اصطحکاک بین آنها جلوگیری می نماید.

2-ازتولید صدای زیاد جلوگیری خواهد شد.

3- حرکت تیغه روی فلکه ها به نرمی صورت می گیرد و مانع  ترك خوردن و در نهایت پاره شدن تیغه اره می شود.

4-مانع ازبین رفتن چپ و راست تیغه اره می گردد.

حفاظ ها

 باید برای جلوگیری از بروز خطراتی از قبیل خارج شدن تیغه اره از روی فلکه ها پارگی و پرتاب شدن آن در هنگام کار و همچنین برای جلوگیری از برخورد لباس و اندام باتیغه اره،روی فلکه هاوتیغه اره(حد فاصل بین دو فلکه در دوطرف) را با حفاظ مخصوصی پوشش داد تا از بروز حوادث ذکر شده و هرگونه حادثه ی دلخراش دیگری جلوگیری شود.

حفاظ فلکه ها از جنس ورق فلزی به ضخامت 5/0 تا 1 میلی متر بوده و مانند دری که لولا شده، ساخته می شود تا هنگام تعویض تیغه بتوان آنها را به راحتی باز و بسته کرد. حفاظ های روی تیغه ها و حد فاصل بین دو فلکه، از جنس ورق آهنی ساخته می شود و مانند حفاظ فلکه ها دارای لولا بوده و در صورت نیاز باز و بسته می شوند.

صفحه

این قسمت، از چدن ساخته شده و باید از دقت لازم و بالایی برخوردار  باشد. در برخی از ماشین های اره نواری، صفحه متحرك است و امکان برش های زاویه دار را فراهم می نماید؛ که البته این مزیت در ماشین های کوچك دیده شده و  عملاً در ماشین های بزرگ مقدور نمی باشد. صفحه ها، در امتداد حرکت مسیر برش، دارای شکافی هستند که برای جا زدن تیغه و استقرار آن پیش بینی شده اند.

گونیا

 در ماشین اره نواری، برای هدایت چوب و به منظور به دست آورن برش مستقیم و صاف، از گونیا استفاده می شود. به طور معمول، اره نواری ها دارای دو نوع گونیا می باشند.

گونیای ثابت (طولی) به گونیایی گفته می شود که روی صفحه محکم شده و برای تنظیم ضخامت یا عرض برش به کار می رود (برای برش طولی).

گونیای متحرک(عرضی) گونیایی است که در داخل شیاری موازی لبه ی میز (طول برش) حرکت نموده و برای برش های  عرضی از آن استفاده می شوداین گونیا معمولاً به صفحه ی مدرجی مجهز است که هنگام نیاز به برش زاویه دار ، می توان آن را تنظیم نمود. از این گونیا برای بریدن بَرِ زبانه،گونیا کردن مقطع چوب و.. استفاده می شود.

تیغه اره

 تسمه ای است نازك از جنس فولاد و با آلیاژ  مخصوص و مقاوم، که یك لبه ی آن دندانه دار بوده و به صورت کلاف های 50 متری در بازار عرضه می شود. معمولا مصرف کننده، با توجه به نوع کار، تیغه ی با عرض دندانه ای مناسب را که از 10 تا 400 میلی متر (مورد کاربرد در کارگاه و کارخانجات بزرگ چوب بری متغیر است) تهیه نموده، و به اندازه ی لازم قطع کرده و دو سر آن را به کمك دستگاه جوش متصل می نماید تا آماده ی نصب روی فلکه ها باشد.

دستگاه هدایت تیغه ی اره نواری

 به منظور هدایت تیغه اره هنگام برش، از وسیله ای به نام دستگاه هدایت استفاده می شود . این دستگاه، شامل دو صفحه نیز تعبیه شده است این دستگاه،شامل دوبلبرینگ (یا دو قطعه چوب سخت) در طرفین و یك بلبرینگ در پشت تیغه ی اره است. در واقع بلبرینگ های طرفین، باعث می ش ود که اره به چپ و راست منحرف نشده، و بلبرینگ پشتی نیز از عقب رفتن بیش از حد تیغه اره (که سبب وارد آمدن فشار به تیغه و در نتیجه شکستن آن یا خارج شدنش از فلکه هاست) جلوگیری می کند.

ترمز فلکه ی پایین

یکی از وسایل حفاظت اره نواری، ترمز فلکه ی پایین است زمانی که تیغه اره به هر دلیلی پاره شده یا از روی فلکه خارج می شود، باید هر چه سریع تر فلکه ها را از حرکت انداخت تا باعث خسارت بیشتر به تیغه، بانداژ آن ویا قطعات دیگر نشده و در عین حال، از بروز خطر جلوگیری گردد، که این وظیفه را ترمز انجام می دهد.

0
۱۷ مرداد, ۱۳۹۷

نحوه استفاده از دستگاه لبه چسبان

نحوه استفاده از دستگاه لبه چسبان و لزوم استفاده از آن:

علت اصلی تولید اینگونه دستگاهها بهره گیری بیشتر از این نوع صفحات mdf و نئوپان و مقاوم سازی آنها در برابر شرایط محیطی از جمله حرارت ، رطوبت محیط و همچنین حشرات موذی (که روزانه آسیبهای بسیاری به این نوع صفحات وارد می کردند) بود.البته امروزه این بحث، یعنی مقاوم سازی صفحات در برابر شرایط محیطی کم رنگ تر شده و بیشتر به زیبائی ظاهری و تجملی آن توجه می شود. ولی تنها دلیل لبه چسبانی را می توان مقاوم سازی صفحات نام گذاشت.همانطور که می دانید این صفحات بعد از برش در مقابل حرارت و رطوبت محیط واکنش نشان داده و از قسمت لبه تغییر حالت می دهند. همچنین در هنگام استفاده از آنها مثلاً در محیطهای اداری یا خانگی نیز این امر به صورت یک معضل بزرگ درآمده و باعث نارضایتی استفاده کننده می شود. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی این مسئله رنگ دیگری بخود گرفته و تحولی عظیم بوجود آورده است.صنعت کشور ما نیز از این امر مستثنی نبوده و با کمی تأخیر درگیر این مسأله گردید. در ابتدا نوارهای پشت چسب دار یا اصطلاحاً اطوئی به بازار ایران وارد شد و تولیدکنندگان با استفاده از ابزارهای ابتدائی مانند اطو سعی در تولید محصولات خود داشتند ولی این امر مشکلات بسیاری را در پی داشت و کیفیت مطلوبی حاصل نمی شد. با گذشت زمان دستگاههای متعددی به این صنعت هدیه شد که کارها را بسیار آسانتر می کرد و حجم تولید را بالاتر می برد ولی باز هم بدلیل حرارت دیدن دوباره قطعات در محیطهای مختلف کیفیت مطلوب حاصل نمی شد و این نوارها به مرور از لبه صفحات جدا می شدند.سیستم دیگری که مکمل این صنعت شد استفاده از چسبهای گرانول Hot Melt (گرماگیر) در دستگاهها بود که نحوه عملکرد سیستم به این صورت است که ابتدا چسب یا به پشت نوار و یا بر روی لبه کار توسط غلطکهای خاص مالیده می شد و سپس نوار بر روی لبه کار پرس می گردید.این روش در ابتدا بسیار خوب نمود کرد ولی پس از مدتی کار با این سیستم به مشکلات دیگری برخورد. مثلاً بدلیل سرد و گرم شدن مداوم ، چسب حالت چسبندگی خود را تدریجا ً از دست می داد و پس از چندین بار تغییر حرارت مخزن این دستگاهها کیفیت خود را از دست می دادند . همچنین چسب پس از بارها سرد و گرم شدن به صورت لایه های سوخته در داخل مخزن و یا بر روی سطح کار برجای می ماند که این خود معضل بزرگی بود، و حتی نظافت این سیستمها نیز برای کاربر بسیار مشکل بود.تقریباً از حدود ده سال پیش سیستم جدید دیگری به نام Cartridge و یا چسبهای قالبی توسط شرکت Holzher آلمان به این صنعت معرفی شد. فرمت این سیستم این بود که میزان پرت چسب به حداقل رسیده و چسب فقط به مقدار مورد نیاز گرم می شد. همچنین تعویض رنگ چسب توسط این سیستم بسیار آسان و سریع بود و برای گرم شدن چسب در داخل مخزن نیاز به صرف زمانی در حدود30 تا 40 دقیقه بود در سیستم های گرانول چسب تنها در مدت زمانی کمتر از 3 دقیقه گرم شده و آماده استفاده می باشد. ضمناً نظافت این سیستم نیز برای کاربر بسیار ساده بوده و نیاز به بهره گیری از افراد متخصص نمی باشد.در هر صورت استفاده صحیح و حصول نتیجه مطلوب در دستگاههای لبه چسبان ملزم به وجود یکسری شرایط مطلوب می باشد تا نتیجه کار در حد مورد نظر بوده و رضایت خصوصاً مشتریان این بخش را جلب نماید.

شرایط بهینه برای استفاده از دستگاه لبه چسبان:

1) دمای محیط:

دمای محیط یکی از بزرگترین و با اهمیت ترین فاکتورهایی می باشد که جهت کار صحیح یک دستگاه لبه چسبان می بایست به آن توجه کرد. به طور کل دمای مطلوب محیط جهت کارکرد صحیح این گونه دستگاهها بین 5 تا 35 درجه سانتیگراد می باشد و خارج از این درجه حرارت، تضمینی برای کارکرد صحیح دستگاه و تولید یک محصول با کیفیت بالا نمی باشد. همچنین درجه حرارت محیط تأثیر مستقیمی بر روی کیفیت لبه های برش خورده قطعات داشته و تأثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت کار می گذارد. در ضمن بدلیل بهره گیری از سیستمهای پنوماتیک و الکترونیک در اینگونه دستگاهها در حد وسیع، درجه حرارت محیط به راحتی باعث اختلال این سیم ها خواهد شد.

2) رطوبت نسبی محیط:

رطوبت نسبی محیط نیز از دیگر عوامل موثر در نحوه عملکرد دستگاه می باشد. معمولاً رطوبت نسبی محیطی استاندارد جهت این دستگاهها بین 5 تا 55 % می باشد و رطوبت بیش از حد محیط، مخصوصاً در قسمت پنوماتیک بر کیفیت لبه های برش خورده کار تأثیر بسزائی خواهد داشت.

3) برش اولیه صفحات:

 برش اولیه صفحات نیز از اصلی ترین موارد جهت حصول کیفیت مطلوب کار می باشد. برشهایی که دارای مقداری زاویه بیشتر یا کمتر از 90 درجه باشند می توانند تأثیر زیادی بر روی تولید گذاشته و ظاهر کار را نا مناسب نمایند. همچنین باید توجه داشت که پس از برش صفحه، به صورت استاندارد حداکثر تا 1 ساعت می بایست لبه کار نوارکاری شود. در غیر اینصورت بدلیل مواردی که در بخش اول توضیح داده شد کیفیت کار افت خواهد داشت.

4) نگهداری چسب:

چسبهای مورد استفاده در اینگونه دستگاهها در صورتی که نیاز به انبار کردن داشته باشند می بایست در محیطی عاری از رطوبت و در درجه حرارتی بین 5 تا 35 درجه سانتیگراد نگهداری شوند و در معرض مستقیم نور خورشید نباشند.

5) باد ورودی به دستگاه:

میزان فشار باد ورودی به دستگاه می بایست طبق استاندارد تعریف شده دستگاه فراهم شود تا اختلالی در عملکرد سیستم پنوماتیک به وجود نیاید. همچنین باد ورودی می بایست عاری از هرگونه روغن یا رطوبت باشد.

6) گرد و غبار محیط:

جهت بهره گیری مطلوب از اینگونه دستگاهها می بایست میزان گرد و غبار محیط را به حداقل رساند. زیرا وجود گرد و غبار زیاد در محیط های کاری می تواند معضلات بسیاری خصوصاً در قسمت چسب دستگاه بوجود آورد.

7) استفاده از سیستمهای مکنده مناسب:

دستگاههای مکنده ای که جهت اینگونه ماشینها مورد استفاده قرار می گیرند می بایست قابلیت مکش استاندارد تعریف شده برای دستگاه را داشته باشند. هرچند که بدلیل استفاده از نوارهای PVC و ABS و ایجاد الکتریسیته ساکن در ذرات فرز خورده این گونه نوارها، به طور کامل این ذرات مکش نخواهند شد. ولی در هر صورت استفاده از یک مکنده استاندارد بسیاری از مسائل را پوشش خواهد داد.

لیست قیمت دستگاه لبه چسبان:

اهمیت یک خرید خوب و موفق ماشین آلات با در نظر گرفتن نقش موثر ماشین آلات در پیشرفت و قدرت یک مجموعه به خوبی آشکار می شود. بنابراین سعی شده تا مقدمه ای کامل را در زمینه دستگاه لبه چسبان ​و نحوه تعیین قیمت و ارزش آن تهیه شود. در ابتدا باید نوع نیاز و میزان وابستگی به این دستگاه بطور کامل مشخص شود.

مدل دستگاه

تعداد ایستگاه

رنج قیمت

قیمت دستگاه لبه چسبان چینی

3

20000000 تومان الی 40000000 تومان

قیمت دستگاه لبه چسبان چینی

4

25000000 تومان الی 50000000 تومان

قیمت دستگاه لبه چسبان چینی

5

25000000 تومان الی 50000000 تومان

قیمت دستگاه لبه چسبان چینی

7

25000000 تومان الی 90000000 تومان

قیمت دستگاه لبه چسبان ترکیه ای

3

20000000 تومان الی 40000000 تومان

قیمت دستگاه لبه چسبان ترکیه ای

5

30000000 تومان الی 80000000 تومان

قیمت دستگاه لبه چسبان ترکیه ای

7

60000000 تومان الی 150000000 تومان

دستگاه لبه چسبان

دستگاه لبه چسبان

0
۱۷ مرداد, ۱۳۹۷

قیمت دستگاه cnc چوب

لیست قیمت دستگاه سی ان سی چوب و mdf تخت

اهمیت یک خرید خوب و موفق ماشین آلات با در نظر گرفتن نقش موثر ماشین آلات در پیشرفت و قدرت یک مجموعه به خوبی آشکار می شود. بنابراین سعی شده تا مقدمه ای کامل را در زمینه دستگاه cnc ​تخت چوب و نحوه تعیین قیمت و ارزش آن تهییه شود. در ابتدا باید نوع نیاز و میزان وابستگی به این دستگاه بطور کامل مشخص شود. سپس باید در نظر داشت که ارزش کلی یک دستگاه cnc دارای فاکتورهای زیادی میباشد که شامل المانها و مشخصه های فنی ، اعتبار برند ماشین، خدمات پس از فروش و گارانتی های این ماشین و همچنین شرایط بازار و شرایط خرید می باشد.
همانطور که گفته شد اولین و مهمترین پارت تعیین قیمت مشخصات فنی دستگاه cnc است که با مطالعه کامل این مقاله می توان به نکات مثبت و همچنین نقاط ضعف هر نوع cnc در حد یک کارشناس فنی پی برد.

در یک ماشین cnc همواره سرعت عملکرد و دقت در برگشت به نقطه اول از مهمترین پارامترهای دستگاه محسوب می شود که مستقیماً به دقت در ساخت بدنه و دقت در مکانیک و استراکچر هد ماشین وابسته است. البته ریلهای دقیق و نیز سیستم انتقال قدرت به همراه موتورهای محرک دقیق و سریع سمت دیگر معادله خواهند بود. یکی از قطعات مهم و سرنوشت ساز سرعت و دقت در cnc کنترلر آن است که در هنگام خرید باید توانایی های آن به لحاظ فنی بررسی شود. فاکتور بعدی مورد نظر نوع عملکرد ماشین در حین کار است. در بعضی موارد و بعضی حرکات موجب لرزش cnc می شود که در ماشین های بی کیفیت این امر اجتناب ناپذیر است. بعضی آپشنها در یک ماشین cnc می توانند حضور داشته باشند همچون تعویض ابزار اتوماتیک و یا بانک ابزار همراه دکل.

دیگر فاکتور درگیر در معادله پیچیده انتخاب سی ان سی و نحوه قیمت گذاری بر آن، انتخاب نوع اسپیندل و هد آن است. این ماشین آلات می توانند دارای هد سوراخکاری و شیارزن نیز باشنددر ساده ترین حالت یک cnc می تواند دارای یک اسپیندل هوا خنک باشد که سیستم تعویض ابزار آن دستی است و توان و برند آن می تواند نقش تعیین کننده در قیمت تمام شده خواهد داشت. این قطعه می تواند آب خنک باشد که خیلی در طولانی کردن عمر آن نقش خواهد داشت. همانطور که گفته شد اسپیندل میتواند tool change باشد. که بازهم در قیمت تمام شده موثر است.

دیگر امکان فنی این ماشین آلات میز آن است. میز cnc میتواند دارای سیستم خلأ برای قطعه نگهداری باشد و یا دارای این امکان نباشد. جنس میز می تواند از نوع فیبر استخوانی مقاوم در برابر خط و خش باشد و یا میتواند از نوع پانل آلومنیومی تراش خورده باشد و دارای شیارهای ماتریسی و سیستم خلأ باشد. اطراف میز می تواند مجهز به استاپ های پنوماتیک باشد و یا نباشد.

یک cnc تخت کامل و ایده آل از نظر بنده ماشینی است که دارای موتور محرک servo closed loop  است. چرا که این سروو موتورها در هر لحظه با توجه به فیدبکی که از عملکرد موتور می گیرند موقعیت لحظه به لحظه هد را خواهد داشت و این باعث می شود دقت دستگاه بالاتر رفته و از همه مهمتر ماشین دیگر احتیاجی به کالیبراسیون و مشکلات اجتناب ناپذیر آن را نخواهد داشت. محصولات شرکت داخلی درفک ماشین و هوماگ آلمان و همچنینفلدر اتریش از این نوع هستند.

مورد بعدی یک خرید را تحت شعاع خود قرار می دهد اعتبار برند آن است که در این فروشگاه با لحاظ کردن این اصل کلیه برندها معتبر و فعال در زمینه ماشین آلات جمع آوری شده اند. و این اطمینان بصورت کامل به لحاظ اصالت و خدمات پس از فروش به طور کامل مد نظر choobiner بوده است.

لیست قیمت دستگاه cnc چوب

مدل دستگاه cnc

ابعاد دستگاه cnc

قیمت دستگاه cnc

قیمت دستگاه cnc چوب کوچک

60 *  90 سانتی متر

بین 5000000 تومان الی 20000000 تومان

قیمت دستگاه cnc خانگی متوسط

90*120 سانتی متر

بین  10000000 تومان الی 25000000 تومان

قیمت دستگاه cnc خانگی بزرگ

120 * 150 سانتی متر

بین 15000000 تومان الی 35000000 تومان

قیمت دستگاه cnc کوچک تخت کارگاهی

122*244 سانتی متر

بین 20000000 تومان الی 50000000 تومان

قیمت دستگاه cnc چوب تخت متوسط

183*366 سانتی متر

بین 40000000 الی 110000000 تومان

قیمت دستگاه cnc چوب بزرگ

420*220 سانتی متر

بین  50000000 الی 180000000 تومان

0
۱۷ مرداد, ۱۳۹۷

قیمت دستگاه cnc سی لیزر

لیست قیمت دستگاه سی ان سی لیزر

اهمیت یک خرید خوب و موفق ماشین آلات با در نظر گرفتن نقش موثر ماشین آلات در پیشرفت و قدرت یک مجموعه به خوبی آشکار می شود. بنابراین سعی شده تا مقدمه ای کامل را در زمینه دستگاه cnc ​لیزر چوب و نحوه تعیین قیمت و ارزش آن تهییه شود. در ابتدا باید نوع نیاز و میزان وابستگی به این دستگاه بطور کامل مشخص شود. سپس باید در نظر داشت که ارزش کلی یک دستگاه cnc لیزر دارای فاکتورهای زیادی میباشد که شامل المانها و مشخصه های فنی ، اعتبار برند ماشین، خدمات پس از فروش و گارانتی های این ماشین و همچنین شرایط بازار و شرایط خرید می باشد.

همانطور که گفته شد اولین و مهمترین پارت تعیین قیمت مشخصات فنی دستگاه cnc است که با مطالعه کامل این مقاله می توان به نکات مثبت و همچنین نقاط ضعف هر نوع cnc در حد یک کارشناس فنی پی برد.
 معرفی انواع دستگاه ليزر سی ان سی (Laser CNC) و کاربرد آن در صنايع چوب و مبلمان صفحه ای mdf

بطور کلی استفاده از لیزر بعنوان یک چاقو و ابزار حکاکی در این دستگاه مد نظر بوده. برشهای دقیق و با عرض بسیار کم از مشخصه های اصلی لیزر برش است. این دستگاه ها عمدتاً به 3 گروه تقسیم می‌شوند:
الف: دستگاه cnc لیزر رومیزی و یا خانگی
ب: دستگاه cnc لیزر کابینتی
ج: دستگاه cnc لیزرهای تخت
الف: دستگاه ليزر سی ان سی (Laser CNC) حکاکی و برش چوب و mdf رومیزی:

این دسته از cnc ها در ابعاد کوچک و برای ساخت انواع جعبه های کوچک و حکاکی اشیاء کوچک چوبی و موارد مشابه استفاده می‌شود. توان این cnc ها معمولاً 80W/90W  با   CO2 Laser Tube ساخته می‌شوند.این دستگاه ها دارای کاور پوشاننده کابینتی برای جلوگیری از انتشار اشعه بازتاب شده لیزر به محیط اطراف هستند. لیزر مربوط به این دستگاه ها در کلاس 4 قرار می‌گیرند و برای کار با این دستگاه حتماً باید به استانداردهای آن توجه ویژه‌ای کرد.
ب: سی ان سی (cnc) لیزرهای کابینتی:

این دسته از سی ان سی ها نوعاً در ابعاد 90*60 یا 130*90 با توان لیزری معمولاً 100 ، 90، 80 وات ساخته می‌شوند. این دستگاه ها دارای کاور پوشاننده کابینتی برای جلوگیری از انتشار اشعه بازتاب شده لیزر به محیط اطراف هستند. این دسته توانایی برش و حکاکی چوب، mdf، پلاستیک و مواد مشابه را دارد. لیزر مربوط به این دستگاه ها در کلاس 4 قرار می‌گیرند و برای کار با این دستگاه حتماً باید به استانداردهای آن توجه ویژه‌ای کرد.
ج: سی ان سی (cnc) لیزرهای تخت:

اين دسته از cncها همچون يک دستگاه cnc تخت مي‌باشد با اين تفاوت که در آن به جاي ابزار تراش از يک ليزر توان بالا براي حکاکي و برش چوب استفاده مي‌شود و تفاوت مهم آن با ديگر دستگاههاي صنايع چوب استفاده از ليزر با توان بالا است. این دستگاهها در ابعاد مختلف حسب نیاز کارگاه ساخته می‌شوند. به لحاظ ساختاری فقط در میز دستگاه دارای شباهت هستند. تفاوت عمده آن در ابزار و کاور پوشاننده ابزار است. این دسته از cncها نوعاً دارای لیزرهایی با توان 40 تا 400 وات هستند پس از نظر طبقه بندی IEC برای تجهیزات لیزری در کلاس 4 و خیلی خطرناک قرار می‌گیرند پس توجه به استانداردهای ساخت دستگاه و نحوه استفاده از آن اهمیت خیلی زیادی برخوردار است.
فاکتورهای موثر بر قیمت cnc لیزرها به قرار زیر خواهند بود:

    ابعاد ماشین
    استحکام و مقاومت
    دقت برگشت به نقطه اول
    سرعت جابجایی هد ماشین
    جنس تیوب که می تواند شیشه ای، فلزی و یا سرامیکی باشد که به ترتیب گرانتر خواهند بود
    توان لیزر
    کیفیت و دقت در قطعات
    استفاده از موتور محرک های استپ موتورها و یا سروو موتور
    مدت زمان گارانتی
    مدت زمان خدمات پس از فروش
    فراوانی قطعات در بازار
    اعتبار برند سازنده

چوبینر سعی بر آن داشته تا همواره از بروزترین و معتبرترین محصولات برندهای مختلف همچون ماشین سازی آریا و یا لاگانا

لیست قیمت دستگاه cnc لیزر

مدل دستگاه cnc لیزر

ابعاد دستگاه cnc

قیمت دستگاه cnc

قیمت دستگاه cnc لیزر خانگی رومیزی

60 *  90 سانتی متر

بین 5000000 تومان الی 20000000 تومان

قیمت دستگاه cnc لیزر خانگی رومیزی

90*120 سانتی متر

بین  10000000 تومان الی 25000000 تومان

قیمت دستگاه cnc لیزر خانگی رومیزی

120 * 150 سانتی متر

بین 15000000 تومان الی 35000000 تومان

قیمت دستگاه cnc لیزر کابینتی

122*244 سانتی متر

بین 20000000 تومان الی 50000000 تومان

قیمت دستگاه cnc تخت متوسط

183*366 سانتی متر

بین 40000000 الی 110000000 تومان

قیمت دستگاه cnc چوب بزرگ

420*220 سانتی متر

بین  50000000 الی 180000000 تومان

0
۱۷ مرداد, ۱۳۹۷