مقالات و ترفندها

کاربرد پایه واسطه و فلنج یو وی

همه ما در زمان و مکان های مختلف با لوازم خانگی و اداری متفاوتی برخورد کرده ایم که در ساخت آن ها از ابزار و یراق های گوناگونی استفاده شده است. پایه واسطه و فلنج یو وی جزء یراق های اتصالی در کارگاه های صنایع چوب می باشند. بدون شک بارها میزهایی را دیده اید که از دو طبقه چوبی و شیشه ای تشکیل شده اند که برای اتصال این دو قسمت از پایه واسطه و فلنج یو وی استفاده کرده اند. میزهای کنفرانس، میزهای اداری، میز جلو مبلی، میز عسلی، میز تلویزیون نمونه های مختلفی هستند که در ساخت آن ها از پایه واسطه و فلنج یو وی استفاده می شود. با ما همراه باشید تا در ادامه متن شرح مفصل تری از کاربرد پایه واسطه و فلنج یو وی را در اختیارتان قرار دهیم.

پایه واسطه چیست؟

همان طور که در قسمت قبل ذکر شد میزهای دو طبقه که بسیار کاربردی نیز می باشند در انواع مختلفی از قبیل میز تلویزیون، کنفرانس، جلو مبلی و... تولید می شوند. لازم به ذکر است که برای اتصال طبقات ذکر شده باید از پایه واسطه استفاده شود. این اتصال ممکن است بین طبقه شیشه ای با چوبی، چوبی با چوبی و یا شیشه ای با شیشه ای صورت گیرد؛ که نقش تاثیرگذاری در زیبایی محصول و دکوراسیون داخلی محیط کار و منزلتان ایفا می کند. پایه واسطه که به پایه اتصال نیز معروف است در انواع مختلفی تولید می شود که به شرح زیر می باشند:

 • دستک کانتر
 • پایه پلکسی

پایه واسطه

دستک کانتر

دستک کانتر یا پایه واسطه زاویه دار یک نوع پایه واسطه است که جهت اتصال محکم، با کیفیت و زیبای دو صفحه به یکدیگر به کار می رود. دستک کانتر در دو مدل متفاوت تولید می شود که یک نوع آن برای اتصال صفحه شیشه ای به چوب و مدل دیگر برای وصل کردن دو صفحه چوبی به یکدیگر به کار می رود. استفاده از دستک کانتر در ساخت میزهای شیک، زیبا و پرکاربرد جهت استفاده در منازل و اداره ها بسیار موثر می باشد.

دستک کانتر

پایه پلکسی

پایه پلکسی که به پایه فلکسی نیز خوانده می شود یکی دیگر از مدل های پایه واسطه می باشد، لازم به ذکر است که از این پایه برای نصب پایه های پلکسی به دیوار جهت تابلو اعلانات استفاده می شود. همچنین پایه پلکسی برای نصب شیشه به شیشه، شیشه به چوب و چوب به چوب برای ایجاد اتصال زیبا و محکم به کار می رود.

فلنج یو وی چیست؟

فلنج یو وی یکی از یراق های ضروری جهت نصب صفحه های شیشه ای به دیوار و میز های چوبی می باشد. از موارد استفاده فلنج یو وی می توان به اموری از قبیل نصب بوردهای شیشه ای به دیوار و یا اتصال صفحه شیشه ای بر روی ام دی اف اشاره نمود . شاید در مواردی بر اثر حادثه های مختلف شکستن پایه میزهای منزل یا دفترتان رخ داده باشد شما به راحتی می توانید با استفاده از پولک یو وی و یا همان فلنج؛ پایه های با کیفیت و با ظاهری زیبا برای میزتان ایجاد نمایید.

فلنج یو وی

روش استفاده از فلنج UV

فلنج ها در ابعاد و سایزهای مختلف تولید می شوند و باید متناسب با سایز صفحه شیشه ای انتخاب شوند. چسب UV یک ماده مناسب جهت چسباندن فلنج UV می باشد و علاوه بر این فلنج ها دارای سوراخ هایی با قطرهای متفاوت هستند که با کمک پیچ متناسب با قطر سوراخ به پایه وصل می شوند.

فلنج UV

قیمت پایه واسطه و پولک یو وی

برای اطلاع از قیمت انواع پایه واسطه و پولک یو وی می‌توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید. در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و یا نداشتن قیمت برای دریافت به روزترین قیمت انواع پایه واسطه و پولک یو وی با متخصصین فروش وب سایت چوبینر تماس حاصل فرمایید.

0
۲۸ مهر, ۱۳۹۸

معرفی ماشین گندگی و دستگاه های چندکاره وکاربرد آن ها در صنعت چوب

در گذشته نجاران برای ساخت محصولات چوبی بیشتر از ابزارهای دستی استفاده می کردند که با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی ماشین آلات پیشرفته روی کار آمدند. امور مختلفی از قبیل برش، رنده، سنباده زنی، حکاکی و... به راحتی با صرف کمترین زمان با استفاده از دستگاه های مختلف انجام می گیرد. ماشین گندگی و دستگاه های چندکاره دو مورد از دستگاه های کاربردی در کارگاه های صنایع چوب می باشند که امروز قصد داریم در رابطه با آن ها اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

ماشین گندگی چیست؟

یک ماشین دوست داشتنی در کارگاه شما بدون شک ماشین گندگی است؛ گندگی وظیفه یکسان سازی ضخامت الوار را بر عهده دارد. تصورش بسیار جالب است قطعات متعددی از چوب های ناهموار را به خورد ماشین گندگی بدهیم و پس از انجام عملیات لایه برداری و تغییر ضخامت؛ تعدادی چوب یک دست و با یک ضخامت در اختیارمان قرار دهد. نکته مهم در هنگام استفاده از ماشین گندگی این مورد می باشد که نهایی ترین مرحله مربوط به این دستگاه است و قبل از آن باید قطعه با کمک رنده به شکل یک نر و یک رو در بیاید. در ادامه به معرفی مدل های مختلف ماشین گندگی خواهیم پرداخت.

ماشین گندگی

انواع گندگی نجاری

از لحاظ نحوه هدایت صفحه و تنظیم ارتفاع دریچه ورودی، گندگی نجاری به دو گروه زیر تقسیم می شود:

 •  تنظیم صفحه خودکار: در گندگی نجاری که تنظیم صفحه به صورت خودکار صورت می گیرد شما با کمک دو دکمه صفحه را برای تنظیم ضخامت قطعه کار آماده می کنید؛ یک دکمه جهت بالا بردن صفحه و دکمه دیگر برای پایین آوردن صفحه استفاده می شود. 
 • تنظیم صفحه دستی: هنگام استفاده از گندگی نجاری که صفحه آن به صورت دستی تنظیم می شود باید بالابر با حرکت دست به سمت بالا یا پایین و متناسب با ضخامت مورد نظرتان تنظیم شود.

قیمت دستگاه گندگی

دستگاه های گندگی در برند و ابعاد مختلفی عرضه می شوند که قیمت های متفاوتی دارند؛ برای اطلاع از قیمت دستگاه گندگی می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت دستگاه گندگی با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

معرفی دستگاه های چندکاره 

دستگاه های چندکاره در کارگاه ها از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشند. البته در کارگاه هایی که کمبود فضای فیزیکی نیز احساس می شود بهترین گزینه استفاده از دستگاه چندکاره است که فضای کمتری را اشغال می کنند. دستگاه های چندکاره همان طور که از نامشان مشخص است ترکیبی از چند دستگاه مختلف می باشند که نیازهای مختلفی از قبیل برش کاری، کف رندگی، فرزکاری و... را انجام می دهند.

دستگاه چندکاره

انواع ماشین چند کاره

ماشین چند کاره که به ماشین ادغام نیز معروف است ترکیب چند دستگاه در یک ماشین می باشد. ماشین های چندکاره در انوع مختلفی تولید می شوند که بر اساس تعداد کاربردشان تقسیم بندی می شوند که به شرح زیر می باشند:

 • ماشین دو کاره: ماشین های دو کاره معمولا به عنوان رنده و گندگی قابل استفاده هستند.
 • ماشین سه کاره: ماشین های سه کاره به شکلی طراحی شده اند که به عنوان اره میزی، کام کن و رنده به کار می روند.
 • ماشین چهار کاره: ماشین چهار کاره شامل قسمت های مختلفی از قبیل رنده، اره میزی، فرز میزی و گندگی است.
 • ماشین پنج کاره: ماشین پنج کاره موارد ذکر شده برای ماشین چهارکاره را به علاوه کام کنی انجام می دهد.
 • ماشین هفت کاره: این مدل نیز مواردی از قبیل رنده، گندگی، کام کن، اره میزی، فرز میزی، کف تراشی و... را اجرا می کند.

قیمت دستگاه های چند کاره

با توجه به این که دستگاه های چند کاره بر اساس تعداد وظایفی که انجام می دهند به دوکاره، سه کاره و... تقسیم می شوند بدون شک قیمت های متفاوتی نیز دارند.برای اطلاع از قیمت دستگاه های چند کاره  می توانید به تگ قیمت محصولات مورد نظرتان مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت دستگاه های چند کاره با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

0
۲۵ مهر, ۱۳۹۸

معرفی انواع جک به عنوان کاربردی ترین ابزار و یراق

اگر به اطراف خود دقت کرده باشید بسیاری از لوازم و وسایل همچون کمد جا کفشی، کابینت های آشپزخانه، کاپوت ماشین و... دارای درب هایی هستند که به صورت بالا و یا پایین بازشو می باشند. انواع متنوعی از جک ساخته شده است که هر کدام در سایزهای متفاوت برای کاربردی خاص طراحی شده اند.  در واقع جک به عنوان کاربردی ترین ابزار و یراق در دنیا شناخته می شود. از انواع جک می توان به جک گازی، جک تخت خواب، جک اتوبوسی و... اشاره کرد که هر کدام از آن ها دارای مدل و کاربرد متفاوتی می باشند. 

انواع جک گازی و کاربرد آن

جک گازی که به جک پمپی نیز شناخته می شود در سایز های متفاوتی طراحی شده است که با توجه به طول جک کاربرد آن نیز متفاوت خواهد بود. از این جهت این مدل جک در ابزار و یراق به جک گازی معروف است که با یک فشار دست، درب به صورت خودکار و آرام باز می شود. از انواع جک گازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جک گازی کابینت
 • جک گازی کاپوت

جک گازی کابینت 

جک گازی کابینت که به جک پمپی نیز شناخته می شود برای درب آبچکان به کار برده می شود. امروزه برای زیبا و یکدست جلوه دادن فضا و دکوراسیون آشپزخانه برای قسمت آب چکان نیز درب قرار می‌دهند که به صورت پایین باز شو و یا بالا باز شو می‌باشند. برای آن که بتوان به راحتی این مدل درب‌ ها را باز و بسته نمود، حتما باید از جک برای کابینت استفاده کرد. جک گازی کابینت از نظر قدرت نیرو به سه دسته بندی زیر تقسیم شده که هر کدام از آن‌ها باید با اندازه و وزن کابینت تناسب لازم را داشته باشند. 

 • جک گازی 80 نیوتنی: برای درب‌های 70 سانتی متر مناسب است.
 • جک گازی 100 نیوتنی: برای درب‌های 70 سانتی متر تا 1 متر مناسب می‌باشد.
 • جک گازی 120 نیوتنی: برای درب‌های بالاتر از 1 متر قابل استفاده خواهد بود.

جک گازی کابینت

جک گازی کاپوت

همانطور که می دانید کاپوت ماشین یکی از قسمت هایی است که با استفاده از جک گازی باز و بسته می شود.. جک گازی کاپوت یکی از ابزار و یراق کاربردی و مهم برای ماشین های مختلف می باشد که نصب سریع و راحتی را نیز دارد. جک گازی کاپوت علاوه بر کاربردی که دارد از لحاظ امنیتی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. جک گازی کاپوت معمولا از طول بازشوی بزرگتری برخوردار است که برای کابینت های غیر قابل استفاده می باشد. در ادامه با نحوه ی نصب این مدل جک گازی در کاپوت پراید آشنا خواهید شد.

نحوه نصب جک گازی کاپوت پراید

برای نصب جک گازی کاپوت پراید حتما باید یراق و دو عدد پیچ مخصوص (سره پیچ دارای سیب ) را از فروشنده دریافت کنید تا دیگر برای نصب نیازی به سوراخکاری نداشته باشید. قبل از نصب جک گازی کاپوت در ابتدا باید پیچ های مخصوص جک را در جای خود نصب کرده و سپس پیچ دوم را در بالای جک با یراق مخصوص آن نصب نمایید. در آخر باید جک گازی را در جای همان پیچ های از قبل نصب شده قرار دهید و متصل کنید. 

جک گازی کاپوت

توجه کنید که در برخی از خودروهای مدل بالای 90 نیاز است تا کاپوت بالا سوارخ شود که این کار را باید به نصاب آن واگذار نمایید. 

کاربرد جک تخت خواب

امروزه با توجه ساخت آپارتمان های مختلف که دارای فضا و اتاق های کوچکی می باشند از کمبود فضا برای قرار دهی بسیاری از وسایل همچون کمد، دراور، تخت خواب و... مواجه هستیم. جک تخت خواب یکی از کاربردی ترین ابزار و یراق می باشد که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به جای قرار دادن کمد لباس از فضای خالی زیرین تخت خواب استفاده نمایید. با استفاده از جک تخت خواب می توانید تخت خواب های تاشو برای اتاق خواب های خود قرار دهید و از کمترین فضا بیشترین استفاده را نمایید. 

جک تخت خواب

قیمت جک تخت خواب 

برای اطلاع از قیمت جک تخت خواب می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت جک تخت خواب با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

0
۲۴ مهر, ۱۳۹۸

معرفی محصولات پایون و نوین چوب

در صنعت چوب برندهای مختلفی در زمینه تولید ماشین آلات و ابزار آلات فعالیت می کنند. بدون شک این محصولات از لحاظ کیفیت و خدمات ارائه شده از سوی شرکت های تولید کننده و وارد کننده با یکدیگر متفاوت می باشند. بنابراین لازم است که در انتخاب دستگاه های مورد نیازمان دقت نماییم و برندهای معتبر و با کیفیت را خریداری کنیم که در زمان کوتاهی مجبور به تعویض یا تعمیر دستگاه نشویم. در این مقاله قصد داریم به معرفی محصولات پایون و نوین چوب بپردازیم؛ با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیارتان قرار دهیم.

پایون

پایون یکی از شرکت های معتبر و نام آشنا در صنعت چوب می باشد. محصولات عرضه شده از سوی شرکت پایون از لحاظ کیفیت، ایمنی و استاندارد بودن در سطح بالایی قرار دارند و با برندهای مشابه رقابت می کنند. لازم است که بدانیم شرکت پایون در کنار عرضه محصولات با کیفیت از لحاظ قیمت نیز مناسب می باشد و نسبت به کیفیت بالایی که ارائه می دهد قیمت پایین تری در نظر می گیرد. صداقت، تلاش برای بهتر شدن و توجه ویژه به مشتریان از ویژگی های قابل توجه شرکت پایون می باشد که دلیلی برای متمایز شدن این برند با سایر برندهای مشابه بوده است. تنوع محصولات پایون بسیار بالا می باشد و در این مقاله قصد داریم به طور مختصر به محصولات این شرکت اشاره کنیم.

مکنده پایون

فعالیت های شرکت پایون

شرکت پایون از لحاظ ساختار سازمانی و مدیریت یک مجموعه با ثبات و قدرتمند ایجاد نموده است که نظم و برنامه ریزی بلند مدت سرلوحه ای برای تمامی فعالیت هایشان می باشد. پایون همان طور که در قسمت قبل ذکر نمودیم عرضه کننده ماشین آلات مختلفی از برند پایون و Nanxing می باشد که در این قسمت به طور مختصر به آن ها اشاره می کنیم:

 • انواع مکنده
 • دستگاه سی ان سی
 • پانل بر 
 • لبه چسبان
 • سوراخ زن
 • دورکن
 • پرس وکیوم

قیمت محصولات Payon

با توجه به اینکه محصولات متنوعی در شرکت Payon ارائه می شود؛ قیمت ها نیز متفاوت هستند. برای اطلاع از قیمت محصولات Payon می توانید به تگ قیمت محصولات مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت محصولات Payon با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

نوین چوب

نوین چوب جز بزرگترین شرکت های منطقه محسوب می شود که علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی به کشورهای همسایه نیز خدمات لازم را ارائه می دهد. بیش از 15 سال سابقه کار؛ تجربه های زیادی در زمینه وارد کردن بهترین برندها را برای شرکت نوین چوب به ارمغان آورده است. نوین چوب اهمیت و ارزش بالایی برای مشتریان خود قائل می باشد و هدف مهم خود را در رضایت بالای مشتریان قرار داده است. تنوع دستگاه های این شرکت از لحاظ نوع و کارکرد و از لحاظ برند بسیار بالا می باشد و شما به راحتی می توانید دستگاه مورد نظرتان در بهترین مدل و برند انتخاب کنید. 

دستگاه پانل بر

فعالیت های شرکت نوین چوب

همان طور که در قسمت قبل ذکر نمودیم شرکت نوین چوب در زمینه واردات و صادرات دستگاه ها و ماشین آلات صنایع چوب جز پیشروها و فعالین می باشد. در این متن قصد داریم اطلاعات مورد نیازتان را در زمینه برندها و دستگاه های موجود در شرکت نوین چوب در اختیارتان قرار دهیم. برندهای معتبری که با شرکت نوین چوب همکاری می کنند به شرح زیر می باشند:

 • KDT
 • Biesse
 • Cefla
 • Leadermac
 • Casadei
 • OAV

نوین چوب انواع ماشین آلات به شرح زیر را عرضه می کند:

 1. دستگاه پانل بر
 2. دستگاه اسپری رنگ
 3. دستگاه سی ان سی
 4. چهارتراش
 5. فرز میزی
 6. فاق و زبانه زن
 7. سوراخ زن
 8. لبه چسبان

قیمت محصولات نوین چوب

همان طور که در قسمت بالا اشاره نمودیم نوین چوب انواع ماشین و دستگاه صنایع چوب را عرضه می کند که دارای قیمت های متفاوتی هستند. برای اطلاع از قیمت محصولات نوین چوب می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت محصولات نوین چوب با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

0
۲۲ مهر, ۱۳۹۸

انواع ابزار و یراق کاربردی در زندگی روزمره

امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی ابزار و یراق متنوع و کاربردی طراحی و ساخته شده اند که در زندگی روزمره ضروری بوده و مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مختلفی از ابزار و یراق در بازار موجود می باشد که ممکن است دسترسی به آن ها و انتخاب از بین آن همه ابزار و یراق دشوار باشد. شما می توانید برای دسترسی و انتخاب راحت به فروشگاه اینترنتی چوبینر مراجعه کنید و تمامی ابزار و یراق را یکجا مشاهده نمایید. انواع متنوعی از ابزار و یراق در بخش فروشگاه چوبینر وجود دارد که در این مقاله سعی داریم تا شما را با یکی از انواع آن به نام ریل کشوی کابینت آشنا سازیم.

با مراجعه به بخش ابزار و یراق چوبینر می توانید با انواع مختلفی از یراق آلات کاربردی آشنا شوید و به راحتی خریداری نمایید. 

انواع ریل کشوی کابینت 

ریل کشوی کابینت یکی از یراق آلات کاربردی و ضروری در زندگی روزمره می باشد که از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که می دانید در گذشته برای حرکت دادن کشوی کابینت از نصب یک زهواره چوبی بر روی بدنه و ایجاد شیار بر روی بدنه کشو، استفاده می‌شد. ریل کشوی کابینت امروزه به صورت هوشمندانه و با استفاده از متدهای جدید طراحی و ساخته می شوند که هر کدام از آن ها دارای امکانات و کاربرد های متفاوتی می باشند. از انواع ریل کشوی کابینت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ریل سفید کشو 
 2. ریل ساچمه ای
 3. ریل کشو فشاری
 4. ریل کشو آرام بند
 5. ریل کشو بدنه دار 

ریل سفید کشو

ریل سفید کشو جزء انواع ریل ساده کشوی کابینت می باشد که به ریل فایر نیز شناخته می‌شود. این مدل ریل سفید کشو دارای دو نوار فلزی بوده که روی هر کدام قرقره ای نصب شده است. از این مدل ریل سفید کشو برای کابینت های سبک استفاده می شود. 

انواع ریل ساچمه ای و کاربرد آن

ریل ساچمه ای یکی دیگر از انواع ریل ساده کشوی کابینت می باشد که به سبب داشتن ویژگی‌هایی همچون تنوع سایز، حرکت روان، قابلیت بیشتر باز شدن کشو و استحکام بالا از کاربردی بیشتری در صنعت برخوردار می‌باشد. ریل ساچمه ای برعکس ریل سفید بیشتر برای کشوهای سنگین استفاده می شود. ریل ساچمه ای خود دارای دو مدل به نام های ریل سه تیکه ساچمه ای و ریل دو تیکه ساچمه ای می باشد که در انواع سایز 20 تا 100 سانتی متر تولید می شود. 

ریل ساچمه ای

فروش ریل ساچمه ای سه تیکه و ریل ساچمه ای دو تیکه

ریل ساچمه ای سه تیکه و ریل ساچمه ای دو تیکه هر کدام دارای سایزهای متفاوتی می باشند که در زیر کشوی کابینت نصب شده و لنگه دیگر آن بر روی بدنه کار از داخل نصب می‌گردد و باعث حرکت روان کشو می شود. با مراجعه به بخش انواع ریل کشوی کابینت می توانید انواع سایز این دو مدل ریل شاچمه ای کشوی کابینت را مشاهده و خریداری نمایید. ریل ساچمه ای دو تیکه و ریل ساچمه ای سه تیکه در داخل خود دارای ضامنی است که مانع از خارج شدن کامل کشو از داخل باکس می‌شود. 

ریل کشو فشاری

ریل کشو فشاری یکی از ابزار و یراق مخصوص برای زیبا و یکدست جلوه دادن نما و دکوراسیون آشپزخانه می باشد که در مواقعی استفاده می شود که نیاز به ظرافت و زیبایی بیشتری خواهد بود. با استفاده از ریل کشو فاشری دیگیری نیازی به نصب دستگیره کابینت نخواهد بود و تنها با فشار کوچکی به کشو می توانید آن را باز نمایید.  

ریل کشو فشاری

ریل کشو آرام بند

سیستم آرام بند یکی از مزیت های مهم ابزار و یراق مورد استفاده در قسمت های مختلف می باشد چرا که از آسیب و خرابی ها و بسیاری از صدمات جلوگیری می کند. ریل کشو آرام بند یکی از بهترین انواع ریل کشوی کابینت می باشد که با نصب آن دیگر نیازی نیست تا نگران کودکان خود و ماندن انگشتانشان در زیر کشوی کابینت باشید.  با استفاده از ریل کشو آرام بند می توانید از شدت بسته شدن کشو کابینت جلوگیری کرده و کشو را بدون ایجاد هیچ گونه سر صدایی به آرامی ببندید.

ریل کشو بدنه دار

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگری نیازی به ساخت بدنه برای کشو و تهیه یک ریل کشو به صورت جداگانه نمی‌ باشد. کافی است با تهیه یک ریل کشو بدنه دار که هم به صورت ریل و هم به صورت بدنه برای کشو کابینت عمل می‌کند از صرف هزینه‌های اضافی جلوگیری نمایید. این مدل ریل کشو بدنه دار دارای تحمل وزن بالا و حرکتی نرم و روان می‌باشد که مورد مصرف بسیاری از صنعتگران و کاربران معمولی شده است.

ریل کشو بدنه دار

قیمت ریل کشوی کابینت

همانطور که می دانید ریل کشوی کابینت یکی از ابزار و یراق کاربردی و ضروری می باشد که دارای انواع متنوع و با امکانات متفاوتی می باشد. برای تهیه انواع ریل کشو کابینت و تجهیزات و یراق آلات کشو کابینت کافی است به بخش فروشگاه چوبینر مراجعه کنید و با قیمت هر کدام از انواع ریل کشوی کابینت نیز آشنا شوید. 

0
۲۱ مهر, ۱۳۹۸

آشنایی با نحوه استفاده از رابط 90 درجه سه نظام دار و تبدیل چهار شیار به سه نظام

با گذشت زمان نیاز های انسان با کمک پیشرفت علم برطرف گردید، شاید اگر به زمان های گذشته برگردیم و زندگی کنونی خود را مقایسه کنیم دریابیم آسایش و رفاه ما مدیون پیشرفت روزافزون علم و صنعت است. یکی از وسایلی که نقش مهمی در بالا رفتن سرعت کار، کیفیت کار، و افزایش ایمنی اپراتورها دارد دریل می باشد. دریل ها در مدل های مختلف با کارایی متفاوت تولید شده اند و در کنار آن ها برای انجام بعضی امور به ابزارهای کمکی از قبیل رابط 90 درجه سه نظام دار و تبدیل چهار شیار به سه نظام نیاز داریم. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی درباره نحوه استفاده و کاربرد رابط 90 درجه سه نظام دار و تبدیل چهار شیار به سه نظام در اختیارتان قرار دهیم.

رابط 90 درجه سه نظام دار چیست؟

رابط 90 درجه سه نظام دار که به چپقی 90 درجه نیز معروف است یک ابزار کمکی برای حل مشکلاتی در هنگام نصب، اتصال، تعمیر و... در کارگاه های صنعتی و منازل می باشد. حتما برای شما هم پیش آمده است که در کارگاه یا منزل برای باز و بسته کردن پیچ، سوراخ کاری دیوار، چوب، آلومینیوم و... به دریل نیاز داشته اید. در مواردی عملیات سوراخ کاری، باز و بسته کردن پیچ و..  برای قسمت هایی مانند گوشه، محل یا کنج های دور از دسترس صورت می گیرد و برای این کار باید از رابط 90 درجه سه نظام دار استفاده کنید تا به راحتی دسترسی کامل به نقاط ذکر شده داشته باشید.

رابط 90 درجه سه نظام دار

چپقی 90 درجه سه نظام دار

چپقی 90 درجه سه نظام دار به شکلی طراحی شده است که به واسطه سه نظامی که دارد مته ها را درون خود جای دهد و در مواردی که فضا کم است عملیات سوراخ کاری و اتصال را آسان نماید. از موارد دیگر چپقی 90 درجه سه نظام دار دستگیره های تعبیه شده بر بدنه آن است که در بالا بردن تسلط و تمرکز شما موثر می باشند. همچنین لازم به ذکر است که این مدل چپقی سه نظام دار قابلیت نصب بر روی انواع دریل و پیچ گوشتی شارژی را دارد؛ البته لازم است یادآوری کنیم رابط 90 درجه در انواع پروژه های صنعتی و امور خانگی به کار می رود.

چپقی 90 درجه سه نظام دار

قیمت چپقی سر دریلی

برای اطلاع از قیمت چپقی سر دریلی می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت چپقی سر دریلی با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

تبدیل چهار شیار به سه نظام

همان طور که در قسمت های بالاتر ذکر نمودیم دریل ها نقش مهمی در پیشبرد عملیات دارند. یکی از ابزارهای کمکی جهت استفاده بهینه و کاربردی از دریل تبدیل چهار شیار به سه نظام است. تبدیل چهار شیار به سه نظام قابل نصب بر روی دریل هایی است که سه نظام آن ها قابل تعویض می باشد. معمولا در ساخت بدنه این رابط از فولاد آلیاژی مقاوم، ضد زنگ و با کیفیت استفاده می شود که دوام و مقاومت آن را بالا ببرد.

تبدیل چهارشیار به سه نظام

رابط چهار شیار به سه نظام

دریل هایی که برای نصب مته از چهار نظام استفاده می کنند و قدرت بالایی دارند جهت عملیات های سنگین تر قابل استفاده هستند و به دریل هیلتی معروف می باشند که جهت انجام عملیات سوراخ کاری مته های ضخیم تری استفاده می کنند، در مواقعی که قصد استفاده از این دریل های قدرتمند داریم و می خواهیم مته های سایز کوچکتر استفاده نماییم باید از رابط چهار شیار به سه نظام ولف استفاده کنیم. در نتیجه به واسطه استفاده از رابط چهار شیار به سه نظام شما جهت سوراخ کاری با مته های سایز پایین تر از قدرت بالای دریل های هیلتی بهره مند می شوید.

قیمت تبدیل چهار شیار به سه نظام

برای اطلاع از قیمت تبدیل چهار شیار به سه نظام می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت تبدیل چهار شیار به سه نظام با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

0
۱۸ مهر, ۱۳۹۸

بست گوشه آنتیک چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه بسیاری از وسایل و لوازم دارای جعبه های مناسب برای نگهداری می باشند که این مدل جعبه ها نیز در سایزهای متفاوت و با استفاده از چوب و ام دی اف ساخته می شوند. همانطور که می‌دانید در ساخت چنین جعبه‌هایی باید از یراق آلات مخصوص به آن‌ها استفاده نمود چرا که در عین کاربردی بودن دارای ظاهری زیبا و آنتیک هستند که باعث زیباتر جلوه دادن نمای جعبه می شود. بست گوشه آنتیک یک نوع یراق تزیینی و کاربردی برای ساخت انواع جعبه های چوبی کوچک می باشد که در مدل و سایزهای متفاوت ساخته می شود. با استفاده از بست گوشه آنتیک می توانید هم جعبه های چوبی در برابر آسیب و شکستگی محافظت کنید و هم باعث زیباتر شدن آن شوید. در ادامه بیشتر با مزایای بست گوشه آنتیک تزیینی آشنا خواهید شد. 

بست گوشه آنتیک

مزایای استفاده از بست گوشه آنتیک تزیینی

بسیاری دیده شده است که 4 گوشه یک جعبه چوبی بر اثر ضربه دچار آسیب‌هایی چون رنگ پریدگی، خط و خش، شکستگی و... می‌شوند. در این مواقع می‌توان با استفاده از یک یراق کاربردی و در عین حال زیبا این مدل جعبه‌ها را نه تنها از آسیب محافظت کرد بلکه زیبایی و جلوه‌ای خاص به آن‌ها بخشید. بست گوشه آنتیک تزیینی طلایی از جمله یکی از یراق آلات کاربردی و زیبایی می‌باشد که با نصب آن به 4 گوشه جعبه  چوبی می‌توانید جلوه‌ای زیبا به آن ببخشید و همچنین از این مدل جعبه‌های تزیینی محافظت نمایید. یکی از انواع بست گوشه، گوشه آنتیک 90 درجه می باشد.

گوشه آنتیک 90 درجه

گوشه آنتیک 90 درجه یک نوع بست برای انواع جعبه های چوبی می باشد که به صورت 90 درجه در چهار گوه جعبه نصب می شود. با نصب این مدل گوشه آنتیک تزیینی به 4 گوشه جعبه می‌توانید جلوه‌ای سنتی و زیبا به آن ببخشید چرا که دارای ظاهری سنتی و زیبا می باشد. برای ساخت انواع جعبه های چوبی همانند جعبه جواهرات، جعبه های کادو، جعبه انواع آلات موسیقی همچون سنتور باید از این مدل یراق آلات استفاده شود تا نمایی زیباتر پیدا کند. با مراجعه به بخش فروشگاه چوبینر می توانید انواع بست گوشه تزیینی در سایز و مدل های متنوع را مشاهده نمایید. 

گوشه آنتیک 90 درجه

قیمت بست گوشه آنتیک

به علت متنوع بودن انواع یراق آلات و همچنین وجود برندهای متفاوت قیمت هر کدام از انواع بست گوشه آنتیک متفاوت خواهد بود که برای دریافت قیمت دقیق هر کدام به تگ قیمت همان محصول مراجعه فرمایید. همچنین می‌توانید برای دریافت راهنمایی و مشاوره با  چوبینر از قسمت تماس با ما، ارتباط بر قرار کنید.

0
۱۷ مهر, ۱۳۹۸

آشنایی با چسب 123 و شابلون لولا گازورزن

ابزارها، قطعات، ماشین آلات و... نقش مهمی در تولید محصولات مختلف، ایجاد اتصالات محکم دارند. در مواردی با ابزارهایی آشنا می شویم که در گذشته از آن اطلاعی نداشته ایم. چسب 123 یک نمونه از ابزارهای مهم در ایجاد اتصالات مستحکم و با دوام است. چسب ها در انواع مختلفی از قبیل مایع، جامد، نواری و... تولید می شوند که هر کدام برای موارد خاصی به کار می روند. همچنین لازم به ذکر است که چسب ها در منازل و کارگاه های مختلف از قبیل چوب، فلز و... مورد نیاز می باشند. یکی دیگر از ابزارهای مورد نیاز در کارگاه های صنایع چوب شابلون لولا گازورزن است که تاثیر بسیار بالایی در افزایش زیبایی، دقت و کیفیت کار دارد. در ادامه این متن قصد داریم برای آشنایی شما با چسب 123 و شابلون لولا گازورزن اطلاعاتی در رابطه با این دو محصول در اختیارتان قرار دهیم.

چسب 123

چسب 123 به دلیل قدرت بالای چسبندگی که دارد یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین چسب ها می باشد. البته چسب 123 به چسب فوری و قطره ای نیز معروف است و در تمامی مشاغل و حتی مصارف روزانه منازل به کار می رود. چسب 123 از دو جز تشکیل می شود؛ یک اسپری و یک قوطی چسب مایع که در ادامه این متن نحوه استفاده از آن را شرح می دهیم. لازم است توضیح دهیم که چسب 123 برای اتصال قطعات چوبی، پلاستیکی، فلزی، سرامیکی، نئوپان، سنگی و... به کار می رود. از موارد قابل توجه در چسب 123 زمان کوتاه چسابندن قطعات به وسیله آن می باشد که سرعت کار را افزایش می دهد.

چسب 123

نحوه استفاده از چسب یک دو سه

برای استفاده از چسب یک دو سه ابتدا آلودگی‌ها، گرد و غبار و چربی را از سطوح مورد نظر پاک می‌کنیم. سپس با توجه به اندازه سطح مورد نظر 2 یا 3 قطره از چسب یک دو سه را روی سطح میریزم. در مرحله بعد روی سطح دیگر اسپری فعال کننده 123 را از فاصله 15 الی 20 سانتی متری اسپری می‌کنیم و با فشردن دو سطح آغشته به چسب و اسپری بر روی یکدیگر به مدت 12 ثانیه دو سطح کاملا به همدیگر متصل می شوند. با توجه به مواد شیمیایی به کار رفته در چسب یک دو سه؛ هنگام استفاده از اسپری مراقب چشم های خود باشید اسپری با چشمتان برخوردی نداشته باشد.

قیمت چسب قطره ای

برای اطلاع از قیمت چسب قطره ای می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت چسب قطره ای با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

شابلون لولا گازورزن

مونتاژ قفسه کابینت، کمد و درب آن ها به یکدیگر یکی از مراحل مهم برای نجاران و کابینت سازان می باشد. اگر در این مرحله از ابزارهای دقیقی استفاده نشود نتیجه کار با خطا و مشکل همراه است. شابلون لولا گازورزن ابزاری دقیق است که این مشکل مهم را برطرف نموده و دقت کار را در کابینت و کمد سازی بالا می برد. شابلون لولا گازورزن حفره هایی دقیق و متناسب با سایز لولا ایجاد می کند تا اتصال مناسبی بین درب و بدنه کابینت و کمد به وجود بیاورد. لازم به ذکر است که این محصول از چند جز مختلف تولید شده است که در ادامه متن قصد داریم به معرفی هر کدام بپردازیم.

شابلون لولا گازورزن

اجزای شابلون لولا گازور زن

شابلون لولا گازور زن همان طور که ذکر شد از اجزای مختلفی برای ایجاد حفره و سوراخ محل قرار گرفتن لولا گازور تهیه شده است که به شرح زیر می باشند:

 • مته لولا گازور: مته لولا گازرو نقش مهمی در این محصول ایفا می کند و معمولا دارای دندانه های تنگستن کارباید می باشد که کیفیت و مقاومت آن را افزایش داده اند.
 • بوش و محفظه چرخش مته گازور: مته لولا گازور درون یک بوش فلزی که دارای محفظه ای از پلاستیک فشرده است قرار می گیرد. از نکات مهم در زمان استفاده از شابلون گازور زن این مورد می باشد که، بوش موجود در هد؛ از جنس فلز است و هنگام استفاد به علت اصطکاک حاصل از چرخش مته درون هد و ایجاد حرارت امکان دارد دچار آسیب شود در نتیجه باید پس از ایجاد حدودا 30 عدد سوراخ 10 دقیقه استراحت به شابلون گازورزن بدهید.
 • بدنه شابلون: در ابتدا و انتهای این محصول دو حفره وجود دارد که این امکان را می دهد تا بتوانید با قرار دادن یک پین داخل این حفره ها به صورت دقیق برای هر درب حفره ای یک اندازه با فاصله ای معین ایجاد نمایید. همچنین بدنه این شابلون دارای درجه بندی برای اندازه گیری دقیق فاصله شابلون از قاب می باشد.

قیمت شابلون جای لولا گازور

برای اطلاع از قیمت شابلون جای لولا گازور می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت شابلون جای لولا گازور با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

0
۱۵ مهر, ۱۳۹۸

توری آنتیک یکی از یراق آلات تزیینی

استادکاران و سازندگان ایرانی در ساخت بسیاری از محصولات چوبی همانند جعبه جواهرات، جعبه سازهای مختلف، جعبه های کوچک تزیینی و... از ذوق و هنر بسیاری استفاده می‌کنند. انواع جعبه‌های کوچک چوبی برای جواهرات، دکور، نمایش هنر و تاریخ ایران توسط سازندگان و یا نجاران ایرانی تولید می‌شود که هر کدام از این مدل سازه ها نیازمند یراق آلاتی مخصوص و مناسب می‌باشند. توری آنتیک یکی از انواع یراق آلات تزیینی است که در کنار کاربردی که دارد باعث زیبایی و تزیین این گونه سازه های چوبی می شود. انواع متنوعی از توری آنتیک تزیینی طراحی و تولید شده است که با توجه به مدل و رنگ جعبه خود می توانید انتخاب نمایید. در ادامه با دو مدل از توری آنتیک آشنا خواهید شد.

توری آنتیک تزیینی گوشه

توری آنتیک تزیینی گوشه یکی از هزاران مدل یراق تزیینی برای ساخت انواع جعبه های چوبی آنتیک می باشد که برای جلوه و نمای جعبه و در عین حال محافظت از آن استفاده می شود. این مدل توری آنتیک گوشه از فلز سرب خشک در رنگ طلایی ساخته شده است. این مدل توری آنتیک به صورت 90 درجه بوده که در چهارگوشه ی جعبه های چوبی همانند جعبه جواهرات و... نصب می شود. برای نصب این مدل توری انتیک باید از چسب همه کاره و یا چسب چوب استفاده نمایید. 

توری آنتیک

مزایای استفاده از توری آنتیک 

انواع توری آنتیک علاوه بر این که برای زیباتر کردن سازه های چوبی به کار برده می شود نقش حفاظ را نیز ایفا می کنند. حتما تا به حال دیده اید که گوشه های جعبه جواهرات، تخته نرد و... بر اثر ضربه لب پر شده است، با استفاده از توری آنتیک می توانید از این گونه آسیب ها جلوگیری نمایید. 

توری آنتیک گوشه طلایی

توری آنتیک گوشه طلایی یکی دیگر از انواع توری تزیینی برای زیبا سازی نما و جلوه جعبه های چوبی کوچک و آنتیک می باشد که در چین با استفاده از فلز مقاوم ساخته شده است. این مدل توری آنتیک گوشه به شکل مثلثی بریا قسمت های گوشه جعبه طراحی شده است که علاوه بر این که نمایی زیبا به این مدل جعبه ها می بخشد باعث محافظت از آن نیز خواهد شد. 

توری آنتیک

قیمت توری آنتیک تزیینی

آنچه که در انتخاب یک یراق مانند توری آنتیک مهم می باشد، کیفیت و جنس به کار رفته در یراق آلات است. شما باید توری آنتیک را به صورتی انتخاب نمایید که علاوه بر زیبایی از استحکام و دوام بالایی نیز برخوردار باشد. قیمت توری آنتیک تزیینی با توجه به کیفیت و کارایی که دارد متفاوت بوده که در صورت بسته بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت توری آنتیک با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

0
۱۳ مهر, ۱۳۹۸

آشنایی با تیغ حکاکی و تیغ منبت کاری در صنعت چوب

همه ما بارها با حکاکی ها و منبت کاری های پیچیده و جذابی بر سطح چوب های به کار رفته در کتابخانه، مبلمان، بوفه، درب و پنجره و هر محصولی که حاصل ماشین آلات صنعت چوب است مواجه شده ایم. حکاکی و منبت کاری چوب بدون شک تاثیر به سزایی در زیبایی محصول نهایی دارد و دلیلی برای چشم نواز بودن آن است. جالب است بدانید تمام این عملیات با تیغ های کوچک و ظریفی که به ماشین CNC و اورفرز نصب می شوند انجام می گیرد. تیغ هایی که جهت ایجاد این نقش و نگارها به کار می روند در صنعت چوب جز پر مصرف ترین تیغ ها محسوب می شوند و آشنایی با آن ها کمک زیادی جهت پیشرفت کاری  شما عزیزان فعال در صنعت چوب می باشد. تیغ حکاکی و تیغ منبت کاری دو نمونه از تیغ های مخصوص جهت عملیات ذکر شده در خطوط قبلی هستند که در این مقاله قصد داریم به معرفی آن ها بپردازیم.

معرفی تیغ اورفرز و سی ان سی

دستگاه سی ان سی، اورفرز، فرز میزی و... در صنایع مختلفی از قبیل چوب و فلز کاربرد بالایی دارند. شاید بارها برش های جالب یا اتصالات زیبایی در لوازم خانگی، اداری، دکوری و... دیده باشید که توجه شما را جلب کرده باشند. برای ایجاد برش، شیار، اتصالات، پرداخت لبه ها و سایر موارد باید از تیغ های مخصوص به آن عملیات استفاده نمود. معمولا از روی شکل ظاهری تیغ ها می توان به شیار یا اتصالی که ایجاد می کند پی برد. تیغ ها در انواع مختلفی از قبیل تیغ پرداخت، تیغ انگشتی، تیغ شیارزن، تیغ حکاکی، تیغ منبت کاری و... تولید می شوند. همان طور که گفته شده ما قصد داریم در این مقاله به بررسی تیغ حکاکی و منبت کاری بپردازیم.

تیغ حکاکی

همان طور که در قسمت قبل ذکر شده برای ایجاد نقش و نگار و منبت کاری سطوح چوبی باید از تیغ های مخصوصی استفاده نمود. یکی از تیغ های پرکاربرد و مصرفی در این زمینه تیغ حکاکی می باشد. در ابتدا لازم است که یادآوری کنیم تیغ ها در دو شکل بلبرینگ دار و بدون بلبرینگ تولید می شوند که نوع بدون بلبرینگ برای استفاده در اورفرز و CNC مناسب است اما نوع بلبرینگ دار فقط بر روی دستگاه اورفرز و فرز میزی نصب می شود. تیغ حکاکی با توجه به این که از نوع بدون بلبرینگ است قابل نصب بر روی CNC و اورفرز می باشد که جهت حکاکی، نوشتن، ایجاد نقش و نگار و... قابل استفاده می باشد. تیغ حکاکی که از نام آن مشخص است حکاکی و نقاشی بر سطح چوب را انجام می دهد؛ تیغ حکاکی در ابعاد و سایزهای مختلفی تولید می شود که با زاویه اندازه آن را مشخص می کنند. تیغ ها ی حکاکی در زوایایی از قبیل 30 درجه، 60 درجه و 90 درجه تولید می شوند که با نصب بر روی ماشین آلات ذکر شده عملیات حکاکی را انجام می دهند. همچنین لازم است یادآوری کنیم که لبه های تیغ های حکاکی برای بالا رفتن کیفیت و طول عمر معمولا از جنس تنگستن کارباید می باشد که دچار شکستگی و لب پری نمی شود.

تغ حکاکی

قیمت تیغ فرز حکاکی

برای اطلاع از قیمت تیغ فرز حکاکی می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن، برای اطلاع از موجودی و قیمت تیغ فرز حکاکی با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

تیغ منبت کاری

منبت کاری از هنرهای قدیمی و بسیار زیبا در کشور ما به حساب می آید. اولین روش های منبت کاری بر سطح چوب استفاده از ابزارهای دستی از قبیل مغار، سوهان و چکش بود که علاوه بر دقت کمتر، زمان بیشتری را به خود اختصاص می داد. امروزه استفاده از ماشین آلات روش متدوالی برای منبت کاری می باشد که با کمک دستگاه سی ان سی و اورفرز انجام می گیرد. تیغ های منبت کاری جهت ایجاد نقش های پیچیده، نوشته ها، حکاکی و شیارزنی به کار می روند. بدون شک تیغ منبت کاری طرح های زیبایی که بر سطح چوب ایجاد می کند صحنه های چشم نواز و مورد پسند مصرف کنندگان را به وجود می آورد.

تیغ منبت

تیغ مارپیچ

لازم به ذکر است که تیغ منبت کاری با اسامی از قبیل تیغ فرز کونیک، تیغ مخروطی شیاردار، تیغ مارپیچ، تیغ روتاری خوانده می شود. از نکات مثبت تیغ مارپیچ این مورد است که معمولا در ساخت آن کروم، وانادیوم و کارباید به کار می رود که دچار شکستگی، لب پری و... نمی شود و علاوه بر موارد بالا ضد زنگ و مقاوم در برابر حرارت نیز می باشد. همچنین شیار های تعبیه شده بر بدنه تیغ منبت کاری نقش مهمی در براده برداری در هنگام انجام عملیات ایفا می کنند. لازم است ذکر کنیم که تیغ های مارپیچ در سایزهای مختلفی تولید می شوند و قطر نوک آن ها یا همان قسمت نفوذی تیغ معمولا متفاوت می باشد.

تیغ منبت کاری

قیمت تیغ مخروطی منبت

برای اطلاع از قیمت تیغ مخروطی منبت می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت تیغ مخروطی منبت با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

0
۱۱ مهر, ۱۳۹۸