فروشنده شو
پنجشنبه, ۲۷ تیر,۱۳۹۸

آشنایی با سه ابزار گونیا همه کاره آلومینیومی، گونیا مرکب و گونیومتر

دقت در اندازه گیری یکی از اساسی ترین و مهم ترین موارد ساخت و تولید محصولات می باشد شما حتی در منزل خود جهت ساده ترین امور از ابزارهای اندازه گیری استفاده می کنید. البته قابل ذکر است که در اکثر مشاغل از قبیل بنایی، نما کاری، نجاری ، جوشکاری و... اندازه گیری دقیق پایه و اساس کار می باشد و اگر به درستی انجام نشود بدون شک نتیجه دلخواهی کسب نمی کنید. ابزارهای مختلفی در طول زمان برای این امور تولید شده است و یکی از بهترین ابزارهای اندازه گیری گونیا می باشد که در اکثر مشاغل فنی و کارگاه ها از لوازم ضروری است. قابل ذکر است که در انواع مختلف از قبیل گونیومتر، گونیا مرکب و گونیا همه کاره و... تولید شده است که هرکدام کاربرد مخصوص به خود را دارند. در این متن قصد داریم به معرفی چند ابزار اندازه گیری از قبیل گونیا همه کاره آلومینیومی، گونیا مرکب و گونیومتر که در مصارف صنعتی، خانگی و کارگاهی قابل استفاده هستند، بپردازیم.

گونیا همه کاره آلومینیومی چیست؟

در کارگاه ها هنگام برش قطعات و پانل ها باید از ابزارهای اندازه گیری استفاده نمود؛ یکی از این ابزارهای مناسب گونیا همه کاره آلومینیومی است که از جنس مقاوم و با کیفیتی ساخته شده و درجه بندی های آن بر بدنه گونیا حکاکی شده است که در صورت استفاده مداوم و گذر زمان درجه بندی ها از بین نروند. از این ابزار هنگام برش پانل ها در زوایا و جهت های مختلف و نشانه گذاری دقیق بر سطح چوب، فلز، ام دی اف و... می توان استفاده کرد.


گونیا همه کاره

در ساخت گونیا همه کاره از آلومینیوم استفاده شده است و این فلز نقش مهمی در بالا بردن مقاومت گونیا در هنگام استفاده دارد و با توجه به جنس مقاوم به کار رفته در این محصول، بدنه آن دچار خط و خش و آسیب نمی شود. لبه های این مدل گونیا همه کاره به وسیله دستگاه CNC ماشین کاری شده است و دارای ضخامتی مناسب می باشد که این موارد از دلایل اصلی خوانا بودن اعداد درج شده بر بدنه گونیا می باشند.

قیمت گونیا همه کاره آلومینیومی

برای اطلاع از قیمت گونیا همه کاره آلومینیومی می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید، در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت گونیا همه کاره آلومینیومی با چوبینر تماس حاصل نمایید.

گونیا مرکب چیست؟

گونیا مرکب یکی از ابزارهای اندازه گیری بسیار کاربردی در مشاغل و حرفه های گوناگون از قبیل معماری، نجاری، صنایع فلزات و... می باشد. با کمک این ابزار می توانید اموری از قبیل خط کشی موازی، ایجاد اشکال و قطعات با زوایای مختلف و متعدد، اندازه گیری سطح قطعات دایره ای، گرد، زاویه دار و ... را به ساده ترین روش انجام دهید. گونیا مرکب از بدنه تمام فلز و مقاوم ساخته شده است و دارای درجه بندی خوانا و دقیقی می باشد. این ابزار اندازه گیری دقیق فاصله ها، به دست آوردن عمق شیار و خط کشی زوایای 90 و 45 درجه را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد. محصول ذکر شده به دلیل این که از سه قسمت مختلف تشکیل شده است به گونیا مرکب معروف می باشد که در ادامه با قسمتهای تشکیل دهنده آن آشنا می شوید.


اجزا و قسمت های تشکیل دهنده گونیا مرکب

گونیا مرکب از سه قسمت سر گونیایی، سر زاویه یاب و مرکز یاب تشکیل شده است که در ادامه به توضیح بیشتر وظایف آن ها خواهیم پرداخت.

  • سرگونیایی: این قسمت از گونیا مرکب عملیات تراز عمودی و افقی را با کمک قسمت هایی از قبیل تراز، بدنه، پیچ و مهره نگه دارنده، سوزن خط کش و محکم کننده خط کش انجام می دهد.
  • سر زاویه یاب: برای زاویه یابی و تراز عمودی و افقی از سر زاویه یاب استفاده می شود که از قسمتهایی از قبیل تراز، نقاله، بدنه، پیچ های قفل کننده نقاله و پیچ و مهره محکم کننده خط کش تشکیل شده است.
  • مرکز یاب: این قسمت از گونیا مرکب مخصوص به دست آوردن مرکز دایره می باشد. با قرار دادن دهانه مرکز یاب بر سطح دیره ای و با کمک خط کش می توان مرکز دایره را به راحتی به دست آورد.

قیمت گونیا مرکب

برای اطلاع از قیمت گونیا مرکب می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید، در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت گونیا مرکب با چوبینر تماس حاصل نمایید.

گونیومتر چیست؟

گونیومتر یک ابزار جذاب و دوست داشتنی است که روش استفاده از آن بسیار ساده است؛ همچنین در موارد متعددی کاربرد دارد. در مشاغل نجاری، نما کاری، سرامیک و کاشی کاری و حتی بسیاری از امور خانگی، شیشه بری و کف پوش می توان از گونیومتر استفاده نمود. گاهی به قطعاتی برای پر کردن گوشه ها، زوایا و قسمت هایی که به اشکال پیچیده هندسی هستند نیاز دارید و اندازه گیری جهت برش دقیق برای شما دشوار می شود در چنین مواقعی با کمک گونیومتر می توانید به راحتی شکل مورد نظرتان را برش زده و در مکان خود جای دهید.


زاویه یاب

گونیومتر یا زاویه یاب از چند پیچ تشکیل شده است که با چرخاندن پیچ ها و حرکت بدنه می توان اشکال هندسی مختلفی از قبیل مربع، مثلث، مستطیل، لوزی و... را ایجاد نمود سپس بر سطح چوب، کاشی، سرامیک، شیشه، پارکت و... کپی کرد و برش زد. زاویه یاب از بدنه مستحکم و مقاومی تشکیل شده است و با کپی برداری از اشکال پیچیده نقش مهمی در بالا بردن سرعت و دقت کار شما دارد. همچنین به کمک این ابزار قطعات و پانل های مورد استفاده کمتر آسیب می بینند و بدون هیچ خسارتی می توانید به انجام کار خود بپردازید.

قیمت گونیومتر

برای اطلاع از قیمت گونیومتر می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید، در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت گونیومتر با چوبینر تماس حاصل نمایید.

افزودن نظر جدید

نظر خود را وارد نمایید (1)

G
مهمان | ۲ سالها پیش

باسلام. ممکنه نحوه استفاده ازگونیای همه کاره لبه دار را توضیح دهید. متشکرم