اپلیکیشن چوبینر
شنبه, ۳۰ شهریور,۱۳۹۸

آشنایی با موارد استفاده از بوش اورفرز و تیغ اره سردبر

در زندگی روزمره خود بارها با محصولات مختلفی مواجه شده اید که علاوه بر کاربرد از لحاظ ظرافت و زیبایی نیز برایتان جذاب بوده اند. شاید در ذهن خود به مراحل ساخت آن ها فکر کرده باشید یا حتی از تولیدکننده جویا شده باشید که از چه ابزاری استفاده کرده است. در اینجا می خواهیم با همدیگر موارد استفاده دو ابزار یا قطعه به نام بوش اورفرز و تیغ اره سردبر را بررسی کنیم. شاید همین لحظه شما از صندلی، میزکار، کتابخانه و وسایل مختلفی استفاده کنید که برایتان جالب باشد بدانید چگونه در ساخت آن ها از بوش اورفرز و تیغ اره سردبر استفاده شده است. در ادامه این متن اطلاعات بیشتری درباره کاربرد بوش اورفرز و تیغ اره سرد بر در اختیارتان قرار می دهیم.

بوش اورفرز چیست؟

کارگاه های صنعت چوب برای ساخت محصولات خود از ماشین آلات و ابزارآلات مختلفی استفاده می کنند و یکی از این دستگاه های ضروری اورفرز می باشد. دستگاه اورفرز جهت برش، حکاکی، شیارزنی و... بر سطح چوب به کار می رود. اورفرزها از تیغه های مختلفی جهت عملیات های متفاوت استفاده می کنند که هرکدام بر اساس ساختار و شکل ظاهری که دارند طرح های زیبا و جذابی را خلق می کنند. یکی از مشکلات نصب تیغه بر روی دستگاه اورفرز متناسب نبودن اندازه قطر شفت می باشد، برای حل این مشکل باید از قطعه ای به نام بوش اورفرز استفاده نمود. بوش اورفرز که نقش رابط و تبدیل را بر عهده دارد در قطرهای متناسب با پایه تیغه و دستگاه تولید می شود. با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی بوش اورفرز در مدل ها و ابعاد مختلف بپردازیم.

بوش اورفرز

انواع بوش اور فرز

بوش اور فرز همان طور که ذکر شد به عنوان رابط و تبدیل بین اورفرز و تیغه استفاده می شود. لازم به ذکر است بوش های برای تبدیل قطرهای 6 و 8 به قطر 12 تولید می شوند، که انواع آن از لحاظ ابعاد به شرح زیر می باشد:

  • بوش اور فرز تبدیل شفت 6 به 12 میلی متر: این مدل بوش بر روی دستگاه اورفرز با قطر 12 نصب می شود که به وسیله آن می توان از تیغه های با قطر شفت 6 میلی متر استفاده نمود که به آن تبدیل 6 به 12 می گویند.
  • بوش اور فرز تبدیل شفت 8 به 12 میلی متر: این مدل بوش بر روی دستگاه اورفرز با قطر 12 نصب می شود که به وسیله آن می توان از تیغه های با قطر شفت 8 میلی متر استفاده نمود که به آن تبدیل 8 به 12 می گویند.

قیمت تبدیل شفت تیغ فرز اورفرز

برای اطلاع از قیمت تبدیل شفت تیغ فرز اورفرز می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت تبدیل شفت تیغ فرز اورفرز با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

تیغ اره سردبر 

بدون شک همه ما می دانیم درب، پنجره، میز، صندلی، مبلمان و ... حاصل برش قطعات و پانل ها و اتصال آن ها به یکدیگر می باشند. باید یادآوری کنیم که برای برش قطعات از دستگاه های برش و تیغ اره ها استفاده می شود. تیغ اره ها در مدل های مختلفی از قبیل دیسکی، نواری و ... تولید می شوند که جوشکاران، آلومینیوم کاران، نجاران به تناسب نیاز خود و ابعاد دستگاهشان از آن ها استفاده می کنند. لازم به ذکر است که تیغ اره های دیسکی با توجه به نوع دندانه، جنس بدنه، موارد مصرف به مدل های مختلفی تقسیم می شوند. یکی از تیغ اره های کاربردی در صنعت فلزات تیغ اره سردبر می باشد که جهت برش انواع فلزات از قبیل آهن، آلومینیوم و حتی در مواردی برای برش انواع پلاستیک نیز استفاده می شود.

تیغ اره سردبر

تیغ اره دیسکی سرد بر

در قسمت بالا متذکر شدیم تیغ اره دیسکی سردبر به شکلی طراحی می شود که توانایی برش فلزات مختلف را داشته باشد. به طور کلی در ساخت این مدل تیغ اره ها از کروم وانادیوم استفاده می شود که در مقابل خوردگی و زنگ زدگی مقاوم باشند. تیغ اره های دیسکی سرد بر معمولا با سرعتی بین 3500 تا 6000 دور در دقیقه عملیات برش را انجام می دهند و به واسطه این سرعت بالا به دلیل اصطکاک و گرمای ایجاد شده فلز بدون ترک، شکستگی و ... برش می خورد. با توجه به اینکه تیغ اره دیسکی سرد بر برای برش آهن، آلومینیوم، نبشی، قوطی، استیل و... قابل استفاده است؛ دندانه های آن از لحاظ فرم، تعداد و زوایا جهت برش هر قطعه متفاوت می باشند.

قیمت تیغ اره آهن بر

برای اطلاع از قیمت تیغ اره آهن بر می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت تبدیل شفت تیغ اره آهن بر با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

افزودن نظر جدید