چوبی کلاب

سه شنبه, ۱۴ آبان,۱۳۹۸

آشنایی با کاربرد اره گردبر و مته گردبر

برش، سوراخ کاری، شیارزنی و اموری از این قبیل برای ساخت و تولید محصولات مختلف در کارگاه های صنعتی چوب، فلز، آلومینیوم، پلاستیک و... مهم و ضروری می باشند. معمولا برای برش چوب علاوه بر دستگاه ها از ابزارهای دستی قابل حمل نیز استفاده می شود؛ اره عمود بر، زنجیری، فارسی بر و اره گردبر نمونه های مختلفی از انواع اره جهت برش قطعات چوبی می باشند. علاوه بر این انواع مته مانند مته گردبر، کاجی، برگی، خزینه و گازور نیز برای ساخت محصولات چوبی به کار می رود. در این مقاله قصد داریم اطلاعات بیشتری در رابطه با کاربرد اره گردبر و مته گردبر در اختیارتان قرار دهیم.

اره گردبر چیست؟

همان طور که در قسمت قبل ذکر شد برای برش علاوه بر دستگاه ها و ماشین آلات از ابزار آلات دستی نیز استفاده می شود. اره گردبر یک نمونه از انواع اره است که قابلیت برش عرضی، طولی، اریب، مدور و ...را دارد. در اکثر مدل های اره گردبر، ترمز الکتریکی وجود دارد و پس از فشردن دکمه مخصوص ترمز دستگاه به دلیل جریان برق معکوسی که اعمال می شود بعد از چند دقیقه خاموش می شود. یکی دیگر از قابلیت های انواع اره گردبر، مجهز بودن به قفل شفت است؛ که با کمک آن می توان تیغ اره را به راحتی نصب و تعویض نمود. در ادامه این متن قصد داریم به مدل های مختلفی از انواع اره گردبر اشاره کنیم.

اره گردبر

انواع اره گرد بر

اره گرد بر در مدل های مختلفی تولید می شود که به شرح زیر می باشند:

اره مستقیم بر: اره مستقیم بر که به اره در خط نیز معروف است یک نمونه از انواع اره گردبر می باشد. در اره مستقیم بر موتور عمود بر تیغه است و دستگاه در یک محور مستقیم حرکت می کند. معولا برای برش نهای ومعمولی و سبک از این مدل اره گردبر استفاده می شود.

اره کرمی شکل: از اره کرمی شکل جهت کارهای سنگین استفاده می شود. در اره کرمی شکل موتور در موازات و راستای اره قرار دارد در اره کرمی شکل با سرعت بیشتری انجام می گیرد و به این دلیل انتقال نیرو در اره کرمی شکل از سرعت بالاتری برخوردار است. علاوه بر موارد ذکر شده باید به این نکته توجه کنیم که نگهداری از اره کرمی شکل به واسطه روغن های مخصوصی که نیاز دارد نسبت به اره مستقیم بر سخت تر است.

اره گردبر

قیمت انواع اره گردبر

برای اطلاع از قیمت اره گردبر می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت اره گردبر با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

مته گردبر چیست؟

جهت برش دایره ای و حفر سوراخ های مختلف باید از مته گردبر استفاده کنیم. مته گردبر در مدل ها و طرح های مختلفی متناسب با جنس متریال تولید می شوند و در ساخت محصولات تزیینی؛ غیر تزیینی؛ صنعتی، نجاری قابل استفاده است. لازم به ذکر است که مته گردبر در دو نوع مختلف به شرح زیر تولید می شود که در ادامه به تشریح هر کدام خواهیم پرداخت:

  • مته گردبر چوب
  • مته گردبر مدرج

مته گردبر چوب

مته گردبر به شکل یک استوانه با دندانه های تیز و برنده است که به کمک یک محور یا رابط به دریل متصل می شود. از مته گردبر چوب می توان برای برش جای کابل و سیم، محل قرار گیری و عبور لوله و ... استفاده نمود. لازم به ذکر است که مته گردبر در سایزهای مختلفی تهیه می شود تا به وسیله آن ها دایره هایی با قطرهای مختلف برش داده شود.

مته گردبر

مته گردبر مدرج

مته گردبر مدرج دارای دو بازوی متحرک است و با کمک آن با توجه به درجه بندی که دارد می توان دایره های مختلف با قطرها متفاوت را ایجاد نمود. مته گردبر مدرج را با نام مته گردبر متغیر نیز می خوانند و در بازه های مختلف تولید می شود؛ برای مثال با استفاده از یک مته گردبر مدرج سایز 3 تا 20 سانتی متر می توان دایره های با قطرهای مختلف بین 3 تا 20 سانتی متر را برش زد.

مته گردبر مدرج

قیمت انواع مته گردبر

برای اطلاع از قیمت انواع مته گردبر می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت انواع مته گردبر با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

افزودن نظر جدید