چوبی کلاب

پنجشنبه, ۰۷ شهریور,۱۳۹۸

آشنایی با کاربرد مکنده هواسازان، کیسه مکنده هواسازان و تسمه دور مکنده

در صنعت چوب هنگام برش، سنباده زنی، رنده کاری و ... علاوه بر ضایعات، گرد و غبارهای ناشی از کار در فضا منتشر می شود که نه تنها موجب آلودگی محیط بلکه بر سلامتی اشخاص حاضر در کارگاه نیز تاثیرگذار است. مکنده هواسازان ابزاری مفید و مورد نیاز کارگاه های صنایع چوب است که مانند جارو برقی ضایعات را جمع آوری می کند با مکش ضایعات و گرد و غبارها توسط مکنده هواسازان محیط از آلودگی های حاصل از کار در امان می ماند. برای استفاده از ماشین مکنده هواسازان باید از قطعات و اجزایی از قبیل کیسه مکنده هواسازان، تسمه دور مکنده و لوله خرطومی استفاده شود. در این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی بیشتر مکنده هواسازان شما را با کیسه مکنده هواسازان و تسمه دور مکنده نیز آشنا سازیم.

کاربرد مکنده هواسازان چیست؟

شرکت هواسازان یکی از معتبرترین و با کیفیت ترین برندهای تولید مکنده می باشد. مکنده همان طور که در قسمت بالاتر ذکر شد دستگاه مکشی است که براده ها، ضایعات، گرد و غبار و آلودگی های حین استفاده از دستگاه دور کن، پانل بر، سی ان سی، لبه چسبان و ... را جمع آوری می کند که از انتشار آن در فضا جلوگیری شود در نتیجه مکنده نقش مهمی در فیلتر هوا و پاک سازی محیط کار دارد. قابل ذکر است که مکنده هواسازان در موتورهای با قدرت متفاوت و حجم مکش های گوناگون تولید شده است. مکنده های هواسازان در دو گروه مختلف تولید می شوند که در ادامه این متن به معرفی هر کدام خواهیم پرداخت:

 • مکنده مرکزی
 • مکنده صنعتی

مکنده مرکزی

مکنده های مرکزی معمولا جهت استفاده در کارخانه های بزرگی که با حجم بالایی به برش کاری، لبه چسبانی و ... قطعات چوب و MDF می پردازند قابل استفاده است. قابل ذکر است که به طور معمول مکنده های مرکزی بیرون از کارگاه نصب می شوند و چند دستگاه مختلف را هم زمان پشتیبانی می کنند و از دیگر ویژگی های این مکنده ها این مورد است که معمولا حجم مکش آن ها بیش از 10000 متر مکعب بر ساعت می باشد. باید بدانیم که در هنگام خرید مکنده مرکزی عواملی از قبیل سرعت، حجم مکش و حجم کیسه های جمع آوری ضایعات باید بررسی شوند. مکنده مرکزی در چند نوع مختلف تولید می شود که به شرح زیر می باشند: 

 1. مکنده داخل سالنی: مکنده های داخل سالنی از لحاظ ظاهری شکل و فرم جمع و جورتری دارند. قدرت بالای این مدل مکنده ها از مزایای آن ها می باشد و باید ذکر کنیم که جهت کاهش صدای آن ها بخش اکوستیک در آن ها تعبیه شده است.
 2. مکنده دمنده مرکزی: از کاربردهای مکنده دمنده مرکزی می توان به جمع آوری براده ها و ضایعات درشت اشاره نمود و این که این مدل مکنده برای استفاده در دستگاه های چوب ساب و سنباده بسیار مناسب می باشد.
 3. مکنده مرکزی پرتابل: مکنده مرکزی پرتابل همان طور که از نامش مشخص می باشد قابل جا به جایی می باشد و جهت استفاده در کارگاه هایی که نیاز دارند مکنده را جا به جا کنند مناسب می باشد.


مکنده صنعتی

مکنده صنعتی که گاهی از آن به اسم مکنده صنعتی کارگاهی یاد می شود برای محیط سرپوشیده بسیار مناسب می باشند و از ویژگی های بارز آن ها این مورد است که معمولا حجم مکش آن ها زیر 10000 متر مکعب بر ساعت می باشد. مکنده های صنعتی در چند نوغع مختلف تولید می شوند که به شرح زیر می باشند:

 1. مکنده تک قلو: مکنده های تک قلو از یک کیسه باربرداری که جهت ذخیره مواد جذب شده از هوا نصب شده است تشکیل شده  است و قسمت دیگر آن یک کیسه برای خروج هوا و جذب گرد و غبار می باشد.
 2. مکنده دو قلو: مکنده های دو قلو از دو کیسه جمع آوری گرد و غبار و دو عدد فیلتر هوا تشکیل شده اند و از لحاظ قدرت و حجم مکش نسبت به نوع تک قلو در سطح بالاتری قرار دارند.
 3. مکنده چند قلو: بدون شک مکنده چند قلو نسبت به دو مورد قبل از ثقدرت و سرعت بالایی برخوردار است. تعداد فیلترها و کیسه ها در مکنده های چند قلو با توجه به میزان نیاز کارگاه تعیین می شوند، البته باید بدانیم که با توجه به تعداد فیلتر و کیسه تعبیه شده در مکنده باید موتور، نوع پروانه ها و جنس بدنه پروانه نیز متناسب با آن ها انتخاب شوند.


قیمت مکنده هواسازان

برای اطلاع از قیمت مکنده هواسازان می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت مکنده هواسازان با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

کیسه مکنده چیست؟

کیسه مکنده یا فیلتر مکنده یکی از اجزای مهم در دستگاه مکنده است که محل قرار گرفتن ضایعات و گرد و غبار جمع آوری شده توسط دستگاه مکنده می باشد. کیسه های مکنده باید از جنس مرغوبی تولید شده باشند که علاوه بر مقاومت بالا هیچ گونه گرد و غباری از آن ها به محیط کارگاه ها خارج نشود. معمولا کیسه مکنده ها نقش مهمی در تصفیه هوا و آنتی باکتریال کردن محیط کارگاه نیز دارند. کیسه مکنده در برندهای مختلفی تولید می شود که برند هواسازان در تولید این محصول جز پیشروان و رهبران بازار محسوب می شود.

کیسه مکنده هواسازان

کیسه مکنده هواسازان از محصولات شرکت معروف هواسازان می باشد که در زمینه تولید مکنده های مختلف و قطعات یدکی آن ها جز پیشتازان است. کیسه مکنده هواسازان از بهترین الیاف پارچه ای ساخته شده است و قدرت بالایی در جذب و جمع آوری آلودگی ها دارد و کیفیت آن در حدی است که به هیچ وجه گرد و غبار از آن عبور نمی کند و در نتیجه کیفیت کار شما ارتقا می یابد. لازم به ذکر می باشد که اطراف دهانه فیلتر مکنده از دوخت بسیار محکم و مقاومی برخوردار است و همچنین دارای بند هایی در اطراف خود بوده که به منظور اتصال آن به تسمه های مکنده اعمال شده است. از فیلتر مکنده بیشتر در دستگاه های مکنده صنعتی استفاده می شود. این فیلتر ها در قسمت خروجی دستگاه نصب میگردد و گرد و غبار را با مکش دستگاه به سمت خود هدایت می کند.


مشخصات و ابعاد کیسه مکنده پارچه ای هواسازان

مشخصات و ابعاد کیسه مکنده پارچه ای هواسازان به شرح زیر می باشد:

 • قطر دهانه: 45 سانتی متر
 • شعاع دهانه: 22.5 سانتی متر
 • محیط دایره: 141 سانتی متر
 • ارتفاع: 115 سانتی متر

قیمت کیسه مکنده هواسازان

برای اطلاع از قیمت کیسه مکنده هواسازان می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت کیسه مکنده هواسازان با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

تسمه دور مکنده

یکی دیگر از اجزا و قطعات مورد نیاز جهت استفاده از دستگاه مکنده، تسمه دور مکنده می باشد. تسمه دور مکنده که با عناوینی از قبیل تسمه نگهدارنده کیسه مکنده، بست کمربندی کیسه مکنده و تسمه کمربندی خوانده می شود نقش مهمی در محکم نگه داشتن و قرار گرفتن صحیح کیسه مکنده در دستگاه ایفا می کند.به طور معمول تسمه های دور مکنده برای اتصال به دستگاه و کیسه نیازی به ابزار خاصی ندارند و به راحتی باز و بسته می شوند. قابل ذکر است که در اکثر موارد جنس این تسمه ها از آلیاژ فلزی می باشد.


بست کمربندی کیسه مکنده

بست کمربندی کیسه مکنده معمولا ضد زنگ می باشد و از جنس مقاوم و بادوامی تهیه شده است. از لحاظ باز و بسته شدن بست های کمربندی کیسه مکنده به صورت قفلی یا فنری تولید می شوند باید بدانیم که باز و بسته شدن سریع و راحت بست کمربندی نقش مهمی در افزایش سرعت کاربران دارد و علاوه بر آن به راحتی می توان پس از هر بار استفاده از دستگاه به سرعت کیسه را تخلیه و از آسیب رسیدن به آن جلوگیری نمود.

قیمت تسمه نگهدارنده کیسه مکنده

برای اطلاع از قیمت تسمه نگهدارنده کیسه مکنده می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت تسمه نگهدارنده کیسه مکنده با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

افزودن نظر جدید