خرید قسطی

خرید ابزارآلات برقی و بادی کارگاهی

1-36 از 333

در کارگاه ها علاوه بر ماشین آلات و دستگاه های بزرگ به ابزارآلات قابل حمل و دستی نیز نیاز است. ابزارآلات برقی به گروهی از ابزارهای کارگاهی اشاره دارد که برای روشن شدن و انجام عملیات به انرژی برق نیاز دارند. این گروه از ابزارآلات در صنعت چوب به دسته های مختلفی همچون فارسی بر، اره عمود بر، دریل و پیچ گوشتی، سنباده و... تقسیم می‌شود. ابزارآلات برقی به دلیل وزن مناسب و قابل حمل بودن بسیار پرطرفدار هستند و حتی در منازل نیز به کار می‌روند. علاوه بر ابزارآلات برقی در کارگاه ها از ابزارآلات بادی نیز استفاده می‌کنند که برای کار با این نوع ابزارها باید از کمپرسور باد و انرژی بادی استفاده شود.

ابزارآلات برقی نجاری

صنعت نجاری یکی از صنایع مهم است که شامل کارگاه‌های کوچک، بزرگ و حتی خانگی می‌شود. در کارگاه های نجاری علاوه بر ماشین آلات باید ابزارآلات برقی متنوعی نیز به کار روند. ابزارآلات برقی از گستردگی و تنوع بالایی برخوردار هستند و هر گروه در توان، قدرت و ابعاد مختلفی تولید می‌شوند تا اشخاص متناسب به نیاز اقدام به خرید نمایند. در صنعت نجاری ابزارهایی همچون اره عمود بر، دریل پیچ گوشتی، اره فارسی بر، سنباده، رنده و.... به صورت برقی و به عنوان ابزار برقی تولید می‌شوند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

ابزارآلات بادی نجاری

ابزارآلات بادی نیز جزو ابزارهای پرطرفدار، باکیفیت و کاربردی در صنعت چوب هستند. همان طور که ذکر شد به این گروه از ابزارآلات پنوماتیک نیز می‌گویند. برای راه انداختن و روشن کردن ابزار بادی باید از کمپرسور باد استفاده نمود تا انرژی باد منجر به روشن شدن دستگاه گردد در صنعت چوب و کارگاه های نجاری از سنباده، میخکوب، منگنه کوب و... که بادی و پنوماتیک هستند استفاده می‌شود.

اره عمود بر و افقی بر

برش کاری در صنایع چوب، فلز، سنگ، پلاستیک و... یکی از اساسی ترین مراحل کار است. برای ایجاد برش دقیق و بدون ایراد بر سطوح مختلف ابزاری به نام اره به کار برده می‌شود. با گذشت زمان اره ها در انواع مختلفی تولید شدند و دو نوع اره که از انواع پرکاربرد می باشند اره عمود بر و اره افقی بر هستند که در صنعت چوب با توان و سرعت متفاوت به کار می روند. 

اره فارسی بر

بدون شک برش صحیح و با کیفیت قطعات چوبی در کارگاه ها و کارخانجات صنایع چوب نقش تاثیرگذاری در کیفیت نهایی محصول دارد. برش‌ها در ابتدا با کمک اره های دستی انجام می‌گرفت و با پیشرفت علم انواع ماشین و ابزار دستی جهت برش پانل ها اختراع شد. یکی از ابزار آلات برش اره فارسی بر است که برای برش در زوایای مختلف قابل استفاده است. اره فارسی بر جزو ضروری‌ترین و پرکاربردترین دستگاه های برش کارگاه های نجاری محسوب می‌شود. 

اره زنجیری

اره های دستی از ابتدایی ترین ابزارهای برش هستند و با گذشت زمان انواع مختلفی از آن ها تولید و عرضه شد. نمونه ای از اره های قابل استفاده در صنعت چوب و سایر صنایع اره های زنجیری می‌باشند. اره زنجیری ابزاری مستحکم و با قدرت بالا است که در کارگاه ها و کارخانجات مرتبط با صنعت چوب مورد استفاده قرار می گیرد. 

اره گردبر

اره گرد بر که به اره مدور هم معروف است برای نخستین بار در کشور انگلستان اختراع شد و با گذر زمان به یکی از کاربردی ترین ابزارهای کارگاه ها تبدیل شد و تا به امروز نیز اهمیت خود را حفظ کرده است. اره گرد بر در انواع مختلف، اره مستقیم بر، اره کرمی شکل، اره برقی و اره شارژی تولید می‌شود.

دریل و پیچ گوشتی

دریل ابزاری جهت سوراخکاری در ابعاد و قطر های متفاوت می‌باشد. دریل ها علاوه بر مصارف صنعتی در منازل نیز بسیار پرکاربرد می‌باشند. بسیاری از مشاغل فعال در صنایع چوب، فلز، سنگ و... از انواع مختلف دریل استفاده می‌کنند. حتی مشاغلی همچون نصابین پرده، ساختمان ساز ها و نماکاران از دریل و پیچ گوشتی استفاده فراوانی می‌کنند. پیچ گوشتی ابزاری اولیه است که علاوه بر کارگاه های صنعتی در تمامی منازل هم پیدا می‌شود و یک اهرم جهت باز و بسته کردن پیچ ها می‌باشد. امروزه پیچ گوشتی ها در شکل برقی و شارژی نیز تولید می‌شوند، پیچ گوشتی برقی با کمک حرکت چکشی نیروی بسیار بالایی برای باز و بسته کردن پیچ ها تولید می‌ کند. از پیچ گوشتی برقی برای باز و بسته کردن پیچ هایی حتی با طول 15 سانتی متر نیز می‌توان استفاده کرد.

میخکوب و منگنه کوب

از دستگاه میخکوب می توان برای افزایش دقت و سرعت کار میخکوبی استفاده نمود و کیفیت کار را با این وسیله بالا برد. میخکوب ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت. گاهی انواع میخکوب بر اساس مدل مخزن و گاهی بر اساس نوع میخ مصرفی دسته بندی می شوند. به طور کلی چند مدل میخکوب کاربردی همچون میخکوب مخزن ردیفی، سرگرد، بادی و... در بازار موجود است.منگنه کوب یکی دیگر از ابزارهای مورد نیاز در کارگاه ها جهت اتصال چند پانل و قطعه به یکدیگر است و برای نصب روکش های چرمی یا پارچه ای نیز به کار برده می شود. منگنه کوب که به منگنه زن نیز معروف است در مدل های مختلفی همچون دستی، برقی، بادی و... تولید و عرضه می‌شود.

اورفرز

اورفرز یا فرز نجاری در مدل ها و ابعاد مختلفی تولید شده است. اورفرزها از لحاظ شکل و ساختار بدنه، کاربرد، نحوه استفاده با یکدیگر متفاوت می باشند. لبه گیری، شیارزنی، حکاکی، باربرداری، جا قفل زنی، گوشه زنی و... از کاربردهای فرزهای نحاری می‌باشد. با توجه به تخصصی بودن هر نوع فرز، این دستگاه در انواع مختلفی همچون گوشه زن، مینیاتوری و ...جا قفل زن، مشتی، تولید می شود که هر کدام وظایف جداگانه ای دارند.

فرز بیسکویت زن

فرز بیسکویت زن وظیفه اتصال دو قطعه چوب به یکدیگر را بر عهده دارد. دستگاه بیسکویت زن با توجه به شکل ظاهری اتصالات مورد استفاده در دو طرف چوب شیار هایی ایجاد می‌کند که بتوان با قرار دادن اتصالاتی از قبیل بیسکویت چوبی، دومینو و... قطعات را به یکدیگر متصل نمود.

رنده برقی

رنده برقی چوب یکی از ابزار آلات کارگاهی است که جهت باربرداری، فرم دهی، تغییر شکل و صاف کردن سطح چوب به کار می‌رود. رنده برقی چوب با قدرت های مختلف، حجم باربرداری متفاوت تولید می‌شود و باید متناسب با نیاز شخص انتخاب گردد. رنده برقی چوب معمولا به صورت دیمردار، با گونیا و امکانات بالایی تولید می‌شود که این موارد نقش مهمی در استفاده بهتر از آن دارند. رنده دستی برقی نجاری به صورت رنده های ساده، بغل دوراهه، حلزونی و... تولید می شود که هر کدام برای یک عملیات خاص استفاده می شوند.

اره میزی

اره میزی که به اره قابل حمل نیز معروف است در ابعاد، سرعت و توان متفاوتی تولید می‌شود. به طور کلی اره میزی ابزار مناسبی است برای برش ام دی اف، نئوپان، پلای وود و.... می‌باشد همچنین قابلیت بر ش قطعات عرضی برای اتصالات را نیز دارد. 

سنباده 

لوازم چوبی معمولا در محیط خانگی و اداری به وفور دیده می‌شوند و زیبایی و ظرافت در ساخت آن ها نقش چشمگیری در مورد پسند واقع شدن توسط مشتری دارد. برای زیباتر شدن محصولات ابزار آلات مختلفی وجود دارند که یکی از آنها انواع سنباده می باشد. سنباده دیسکی، سنباده نواری، سنباده گردان انواع مختلف سنباده ها می باشند که در کارگاه های صنایع چوب استفاده می‌شوند. سنباده جهت یک دست کردن و برداشتن لایه اضافه و براده، صیقلی و یک دست کردن سطح چوب قابل استفاده است.

لبه چسبان دستی

لبه چسبان دستی ابزاری مناسب جهت چسباندن انواع نوار PVC، ملامینه، ای بی سی و سایر نوارهای چسب دار می باشد؛ که بر لبه ام دی اف، نئوپان و... چسبانده می شوند که علاوه بر زیبایی محصول از لبه چوب محافظت نموده و مانع از شکستگی و لب پر شدن آن می‌شوند. لبه چسبان دستی به صورت پرتابل، غلتکی و اتویی تولید می‌شود.

قیمت ابزار آلات برقی کارگاهی

قیمت ابزار آلات برقی کارگاهی با توجه به سایز و تغییر قیمت ارز مرجع، متغیر خواهد بود. به همین سبب در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید برای دریافت به روز ترین قیمت ابزار آلات برقی کارگاهی با متخصصین فروش وب سایت چوبینر تماس حاصل فرمایید.