عید فطر مبارک

اتصالات ام دی اف و چوب

1-48 از 101
برای آن که بتوانید انواع صفحات چوب و یا MDF را به یکدیگر متصل نمایید، قطعاتی به نام اتصالات ام دی اف و چوب در مدل و کاربردهای متفاوت تولید و طراحی شده است که این امکان را به شما می دهد تا بتوانید قطعات ام دی اف را به صورت جداشدنی و یا جدانشدنی به یکدیگر متصل نمایید. انواع مختلفی از اتصالات ام دی اف و چوب ساخته شده است که در قسمت بعد به شرح هر کدام از آن ها می پردازیم.

انواع اتصالات چوب و MDF 

همانطور که گفته شد اتصالات چوب و MDF به دو دسته جدا شدنی و جدا نشدنی تقسیم بندی می شود که هر کدام از آن ها باعث ایجاد اتصال بین دو صفحه ام دی اف و چوب خواهد شد. از انواع اتصالت چوب و MDF می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. اتصال 90 درجه
  2. اتصال بیسکویتی
  3. اتصال الیت
  4. مهره خاردار
  5. روپیچ توپیچ

اتصال 90 درجه

اتصال 90 درجه یکی از انواع اتصال ام دی اف و چوب می باشد که در اشکال مختلف با جنس و کیفیت های متفاوت تولید می شود. با استفاده از اتصال 90 درجه می توانید انواع باکس های چوبی، قفسه کتابخانه و... را به راحتی بسازید. اتصال 90 درجه در مدل های مختلف با قابلیت جدا شدن ارائه شده است.

اتصال بیسکویتی

اتصال بیسکویتی از نوع اتصالت چوب و ام دی اف جدا نشدنی می باشد که باعث محکم وصل شدن دو صفحه به یکدیگر می شود. اتصال بیسکویتی از چوب پرس شده خشک ساخته شده است که پس از چسب کاری و قرار گیری در محل اتصال کمی پف می کند تا دو صفحه محمک به یکدیگر متصل شود. برای ایجاد اتصال بیسکویتی حتما باید با استفاده از دستگاه بیسکویت زن شیاریی به اندازه بیسکویت چوبی در قطعه کار زده شود.

اتصال الیت

از جمله یکی بهترین و کاربردی ترین اتصالات که قابلیت جدا شدن را نیز دارد، اتصال الیت می باشد که در وب سایت های خارجی با نام MiniFix شناخته می شود. اتصال الیت از 3 قسمت کپسول فلزی، میله رابط و رولپلاک تشکیل شده است. برای استفاده و به کارگیری اتصال الیت حتما باید از دستگاه الیت زن استفاده نمایید که از دو جهت متفاوت دارای مته می باشد. 

مهره خاردار

مهره خاردار فلزی نوعی مهره پرچی است که برای اتصال انواع صفحات چوبی، MDF، تخته‌های نئوپان، انواع پلیمرها و پلاستیک‌ها، مواد کامپوزیتی و فایبر گلاس استفاده می‌شود. همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید مهره خاردار یک استوانه باریک است که درون آن رزوه شده و سر مهره یک فلنج کوچک قرار دارد. برای آن که استحکام محکمی داشته باشید لبه‌های فلنج در مهره خاردار به صورت سه یا چهار پر و به شکل گل میخ برگشته است که درون سطح فرو می‌رود.

روپیچ توپیچ

روپیچ توپیچ نوعی اتصال رزوه دار می باشد که از خانواده بوشن است، با این تفاوت که در بوشن دو سر آن دنده مادگی است ولی در روپیچ توپیچ به صورت یک سر دنده نری و یک سر دیگر دنده ماده می باشد. برای ساخت انواع قفسه کتابخانه به منظور اتصال دو قطعه چوب و یا MDF به یکدیگر از روپیچ توپیچ با قطر و طول های مختلف استفاده می شود.

قیمت اتصالات ام دی اف و چوب 

به دلیل تنوع موجود در تولید و طراحی اتصالات، قیمت اتصالات ام دی اف و چوب نیز متفاوت می باشد. برای اطلاع از از قیمت اتصالات ام دی اف و چوب می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید، در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت محصول با چوبینر تماس حاصل فرمایید.