انواع اتصالات صنایع چوب

1-24 از 52

در اصطلاح صنایع چوب، اتصالات چوبی عبارت است از متصل کردن دو يا چند قطعه چوب به يکديگر. از انواع مختلف اتصالات چوبی می توان به اتصالات کلمکس (Clamex)، اتصالات دم چلچله، اتصالات بیسکویتی، اتصالات دوبل چوبی پخ دار و دوبل چوبی بدون پخ و... اشاره کرد.

معرفی اتصال کلمکس یا Clamex

اتصالات کلمکس که همان اتصالات پی سیستم نیز نامیده می شوند اصولا برای استفاده توسط دستگاه زتا پی 2 طراحی شده اند. Zeta P2 یک دستگاه منحصر به فرد مخصوص شرکت لاملو سوییس می باشد که تفاوت آن با دستگاه های بیسکوییت زن معمولی در این قسمت است که Zeta P2 شیاری در انتهای محل نصب بیسکوییت چوبی ایجاد می کند و امکان استفاده از اتصال کلمکس را به ما میدهد. اتصالات Clamex به دلیل این که قابل جدا شدن هستند و همچنین به صورت مخفی در چوب نصب می شوند بسیار معروف هستند.

معرفی اتصال دم چلچله

اتصالات دم چلچله برای اتصال بین دو قطعه چوب به یکدیگر استفاده می شود. برای ایجاد محل اتصال دم چلچله حتما باید از تیغ دم چلچله استفاده کنیم و محل اتصال دم چلچله را ایجاد کنیم. از لحاظ قدرت این اتصال دم چلچله  بسیار قوی بوده و با چند عدد از این اتصال می توانید دو قطعه چوب را با قدرت کنار هم قرار دهید بدون استفاده از چسب.

معرفی اتصال بیسکوییتی

برای ایجاد یک اتصال بیسکوییتی شما به دو ابزار نیاز دارید ابتدا بیسکویت چوبی و سپس دستگاه بیسکوییت زن. بیسکویت چوبی از لحاظ ساختاری به صورت یک بیضی با گوشه های تیز از جنس چوب می باشد که به خوبی به هم فشرده شده است. پس از آن به یک دستگاه بیسکوییت زن نیاز دارید که شیار لازم برای این نصب این بیسکویت چوبی را ایجاد کند. پس از ایجاد شیار ابتدا محل مورد نظر را چسب کاری می کنیم و سپس بیسکویت چوبی را داخل آن قرار داده و دو تکه سطح کار را به هم متصل می کنیم.

اتصال دوبل چوبی یا پین چوبی

اتصال دوبل چوبی که در صنعت چوب به آن پین چوبی هم میگویند از انواع مختلف چوب مستحکم مثل راش و ممرز ساخته می شود و در دونوع دوبل چوبی پخ دار و دوبل چوبی ساده یا بدون پخ موجود هستند. برای خرید هرکدام از این محصولات کافی است با بخش فروش وب سایت چوبینر تماس بگیرید.

قیمت انواع اتصالات چوب

برای استعلام قیمت انواع اتصالات چوب و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع دوبل یا پین چوبی، اتصال بیسکوییتی، اتصال دم چلچله و کلمکس می توانید با متخصصین بخش فروش چوبینر تماس حاصل فرمایید.

خرید و فروش ابزار و ماشین آلات دست دوم و اعزام سرویس کار و تامین قطعات ماشین آلات هم اکنون در چوبینر