فروشنده شوید

خرید اتصالات صنایع چوب

1-24 از 597

در صنایع چوب از انواع مختلف اتصالات چوبی استفاده می شود که دو یا چند قطعه چوب را به یکدیگر متصل می کند. اتصالات صنایع چوب خود به دو دسته ی جدا شدنی و جدا نشدنی تقسیم بندی می شود. اتصالات موقت و جداشدنی شامل پیچ، الیت، گونیا و اتصالات کلمکس (Clamex) می باشد که هر کدام از آن ها در بخش انواع پیچ، اتصالات و نگهدارنده طبقه قابل مشاهده است. همچنین اتصالات دائم و جدانشدنی شامل اتصال دم چلچله، اتصال بیسکویتی و اتصال دوبل چوبی است.

انواع پیچ، اتصالات و نگهدارنده طبقه

همانطور که گفته شد در حوزه صنعت چوب، در کارگاه های نجاری، تولیدی و به خصوص کابینت سازی از انواع پیچ، اتصالات و نگهدارنده طبقه استفاده می شود که هر کدام از آن ها در نوع خود دارای ویزگی و کاربردهای منحصر به فردی می باشد. نقطه اشتراک عملکرد انواع پیچ، اتصالات و نگهدارنده طبقه آن است که می تواند دو صفحه را به یکدیگر متصل نماید.

معرفی اتصال کلمکس یا Clamex

اتصالات کلمکس که همان اتصالات پی سیستم نیز نامیده می شوند اصولا برای استفاده توسط دستگاه زتا پی 2 طراحی شده اند. Zeta P2 یک دستگاه منحصر به فرد مخصوص شرکت لاملو سوییس می باشد که تفاوت آن با دستگاه های بیسکوییت زن معمولی در این قسمت است که Zeta P2 شیاری در انتهای محل نصب بیسکوییت چوبی ایجاد می کند و امکان استفاده از اتصال کلمکس را به ما می‌دهد. اتصالات Clamex به دلیل این که قابل جدا شدن هستند و همچنین به صورت مخفی در چوب نصب می شوند بسیار معروف می باشند.

اتصال دم چلچله

اتصال دم چلچله برای اتصال بین دو قطعه چوب به یکدیگر استفاده می شود. برای ایجاد محل اتصال دم چلچله حتما باید از تیغ دم چلچله استفاده کنیم و محل اتصال دم چلچله را ایجاد کنیم. از لحاظ قدرت این اتصال دم چلچله بسیار قوی بوده و با چند عدد از این اتصال می توانید دو قطعه چوب را بدون استفاده از چسب با قدرت کنار هم قرار دهید.

اتصال بیسکویتی

برای ایجاد یک اتصال بیسکویتی شما به دو ابزار بیسکویت چوبی و دستگاه بیسکوییت زن نیاز خواهید داشت. بیسکویت چوبی از لحاظ ساختاری به صورت یک بیضی با گوشه های تیز از جنس چوب می باشد که به خوبی به هم فشرده شده است. برای نصب بیسکویت چوبی به یک دستگاه بیسکویت زن برای ایجاد شیار لازم نیاز است. پس از ایجاد شیار ابتدا محل مورد نظر را چسب کاری می کنیم و سپس بیسکویت چوبی را داخل آن قرار داده و دو تکه سطح کار را به هم متصل می کنیم. این نوع اتصال به اتصال بیسکویتی معروف می باشد. 

اتصال دوبل چوبی یا پین چوبی

اتصال دوبل چوبی که در صنعت چوب به آن پین چوبی هم می گویند از انواع مختلف چوب مستحکم مثل راش و ممرز ساخته می شود و در دو نوع دوبل چوبی پخ دار و دوبل چوبی ساده یا بدون پخ موجود می باشد. برای خرید هر کدام از این محصولات کافی است با بخش فروش وب سایت چوبینر تماس بگیرید.

قیمت انواع اتصالات چوب

برای استعلام قیمت انواع اتصالات چوب و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع دوبل یا پین چوبی، اتصال بیسکوییتی، اتصال دم چلچله و کلمکس می توانید با متخصصین بخش فروش چوبینر تماس حاصل فرمایید.