خرید قسطی

خرید پیچ، رولپلاک، میخ، سوزن منگنه و سایر اتصالات صنایع چوب

1-36 از 298

در صنایع چوب از انواع مختلف اتصالات استفاده می شود که دو یا چند قطعه را به یکدیگر متصل می کند. اتصالات صنایع چوب خود به دو دسته ی جدا شدنی و جدا نشدنی تقسیم بندی می شود. اتصالات موقت و جداشدنی شامل پیچ، الیت، گونیا و اتصالات کلمکس (Clamex) می باشد که هر کدام از آن ها در بخش انواع پیچ، اتصالات و نگهدارنده طبقه قابل مشاهده است. همچنین اتصالات دائم و جدانشدنی شامل اتصال دم چلچله، اتصال بیسکویتی و اتصال دوبل چوبی است. علاوه بر این برای تولید محصولات چوبی مثل مبلمان از سوزن منگنه مبلی استفاده می‌شود در ادامه به معرفی مدل های مختلف اتصالات خواهیم پرداخت.

پیچ، اتصالات و نگهدارنده طبقه

همانطور که گفته شد در حوزه صنعت چوب، در کارگاه های نجاری، تولیدی و به خصوص کابینت سازی از انواع پیچ، اتصالات و نگهدارنده طبقه استفاده می شود که هر کدام از آن ها در نوع خود دارای ویزگی و کاربردهای منحصر به فردی می باشد. نقطه اشتراک عملکرد انواع پیچ، اتصالات و نگهدارنده طبقه آن است که می تواند دو صفحه را به یکدیگر متصل نماید.

معرفی اتصال کلمکس یا Clamex

اتصالات کلمکس که همان اتصالات پی سیستم نیز نامیده می شوند اصولا برای استفاده توسط دستگاه زتا پی 2 طراحی شده اند. Zeta P2 یک دستگاه منحصر به فرد مخصوص شرکت لاملو سوییس می باشد که تفاوت آن با دستگاه های بیسکوییت زن معمولی در این قسمت است که Zeta P2 شیاری در انتهای محل نصب بیسکوییت چوبی ایجاد می کند و امکان استفاده از اتصال کلمکس را به ما می‌دهد. اتصالاتClamex به دلیل این که قابل جدا شدن هستند و همچنین به صورت مخفی در چوب نصب می شوند بسیار معروف می باشند.

اتصال دم چلچله

اتصال دم چلچله برای اتصال بین دو قطعه چوب به یکدیگر استفاده می شود. برای ایجاد محل اتصال دم چلچله حتما باید از تیغ دم چلچله استفاده کنیم و محل اتصال دم چلچله را ایجاد کنیم. از لحاظ قدرت این اتصال دم چلچله بسیار قوی بوده و با چند عدد از این اتصال می توانید دو قطعه چوب را بدون استفاده از چسب با قدرت کنار هم قرار دهید.

اتصالات ام دی اف و چوب

برای آن که بتوانید انواع صفحات چوب و یا MDF را به یکدیگر متصل نمایید، قطعاتی به نام اتصالات ام دی اف و چوب در مدل و کاربردهای متفاوت تولید و طراحی شده است که این امکان را به شما می دهد تا بتوانید قطعات ام دی اف را به صورت جداشدنی و یا جدانشدنی به یکدیگر متصل نمایید. انواع مختلفی از اتصالات ام دی اف و چوب ساخته شده است که در قسمت بعد به شرح هر کدام از آن ها می پردازیم.

سوزن منگنه کارتن و میخ مبلی

در صنایع مختلف از قبیل چوب، خودرو و ... از میخکوب و منگنه کوب استفاده می شود که یک روش اتصال قطعات به یکدیگر می باشد. در صنعت مبلمان سازی نیز منگنه کوب و میخکوب برای رویه و زیر کوبی به کار می روند. برای استفاده از منگنه کوب سوزن منگنه صنعتی نیاز می باشد که در مدل و سایزهای مختلف تولید می شود؛ که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت. 

قیمت انواع اتصالات چوب

برای استعلام قیمت انواع اتصالات چوب و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع دوبل یا پین چوبی، اتصال بیسکوییتی، اتصال دم چلچله و کلمکس می توانید با متخصصین بخش فروش چوبینر تماس حاصل فرمایید.