خرید قسطی

خرید اره دستی

1-36 از 37

اره و ابزارهای برش جزء مهمی در کارگاه های صنایع چوب می باشند. کیفیت و برش دقیق اره در تولید یک محصول استاندارد بسیار کاربردی و مفید می باشد. اره دستی در انواع مختلف و با کاربردهای متفاوت تولید و عرضه می شود در این متن قصد داریم شما را با انواع اره دستی مورد نیاز در کارگاه های صنعت چوب آشنا سازیم.

انواع اره دستی 

انواع اره دستی در سایز، مدل دندانه، شکل ظاهری و موارد استفاده با یکدیگر تفاوت دارند. دو بخش مهم در اره دستی وجود دارد، یک بخش دستگیره و بخش دیگر تیغه آن می باشد. در اکثر مدل ها دستگیره از جنس چوب یا پلاستک می باشد و در بعضی موارد تیغه قابل تعویض است. انواع اره دستی به شرح زیر می باشد:

  • اره دستی نجاری
  • اره دم روباهی
  • اره پشت دار
  • اره نوکی
  • اره باغبانی
  • اره چوب بر
  • کمان اره مویی
  • کمان اره دستی

اره دستی نجاری

اره دستی نجاری از دو قسمت دستگیره و تیغه تشکیل شده است. به طور معمول دستگیره در اره دستی نجاری چوبی می باشد و تیغه آن از فنر تولید می شود. دندانه های اره دستی نجاری به شکلی طراحی شده اند که توانایی برش چوب های خشک و تر را دارند.

اره دم روباهی

اره دم روباهی که به اره پنل نیز معروف است به شکلی طراحی شده است که تیغه از قسمت نوک عرض کمتری نسبت به قسمت انتهایی دارد. اره دم روباهی قابلیت برش طولی و عرضی چوب را دارد و برای برش تخته چند لا، قطعات چوبی بزرگ، تخته خرده چوب استفاده می شود.

اره پشت دار

اره پشت دار معمولا دارای دندانه های تیز و ظریفی می باشد و در قسمت پشت اره یک روکش فلزی قرار دارد. به دلیل این ساختار منحصر به فرد اره پشت دار هنگام برش قطعات دچار انحراف و خطا نمی شود. علاوه بر این به واسطه این روکش فلزی کاربر برای هدایت بهتر اره اگر دست خود را بر روی قسمت پشتی اره قرار دهد دچار آسیب و زخم نمی شود.

اره نوکی 

اره نوکی به شکلی طراحی شده است که در قسمت نوک دارای تیزی و عرض کمتری نسبت به قسمت ابتدایی است. در حالت کلی تیغه اره نوکی به شکل مثلث قائمه است. از اره نوکی می توان برای برش دایره ای و قوس دار استفاده نمود فقط هنگام استفاده باید ابتدا در محل برش سوراخی ایجاد کنید سپس با کمک اره ادامه برش را انجام دهید.

اره چوب بر

اره چوب بر جز ابزارهای دستی در صنعت چوب و نجاری است که در اندازه‌ و انواع مختلف براساس کیفیت و برش تولید شده است. برش چوب را می‌توان با دستگاه‌ برش یا اره‌های دستی انجام داد. این نوع اره از دو قسمت دستگیره و تیغه تشکیل شده است که توانایی برش چوب‌های مختلف را دارد. اره‌های چوب بر انواع مختلفی دارند که برای برش طولی یا عرضی چوب‌های تخته سه لا، قطعات چوبی بزرگ و تخته خرده استفاده می‌شوند. 

اره باغبانی

اره باغبانی که به اره شاخه بری نیز معروف است جهت هرس کردن شاخه درختان قابل استفاده است. دندانه های اره باغبانی به شکلی طراحی شده اند که سرعت بالایی دارند.

کمان اره مویی

کمان اره مویی جهت ظریف بری و کارهای هنری از قبیل معرق کاری استفاده می شود. از لحاظ شکل ظاهری از یک دستگیره و یک کمان بزرگ U شکل فلزی تشکیل شده است که اره مویی با کمک پیچ خروسکی به این کمان وصل می شود.

کمان اره دستی

کمان اره دستی که به کمان اره ظریف بری نیز معروف است جهت برش های ظریف و هنری استفاده می شود. کمان اره دستی نیز از یک دستگیره تشکیل شده است که معمولا جنس دستگیره پلاستیکی می باشد. قسمت بعدی کمان اره دستی محل نصب تیغه است که از جنس فلز می باشد که به راحتی و بدون نیاز به ابزار خاصی می توان تیغه ها را تعویض نمود.

قیمت انواع اره دستی

برای اطلاع از قیمت اره دستی می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت اره دستی با چوبینر تماس حاصل فرمایید.