حراجی نوروز 1403

خرید اره گرد بر

1-14 از 14

ابزارهای برش در صنایع مختلف کاربرد دارند و دارای انواع مختلفی می باشند. یکی از ابزارهای برش کاربردی در صنایع چوب، فلز، سنگ تراشی و کاشی اره گرد بر می باشد. اره گرد بر که به اره مدور هم معروف است برای نخستین بار در کشور انگلستان اختراع شد و با گذر زمان به یکی از کاربردی ترین ابزارهای کارگاه ها تبدیل شد و تا به امروز نیز اهمیت خود را حفظ کرده است. اره گرد بر در انواع مختلف، اره مستقیم بر، اره کرمی شکل، اره برقی و اره شارژی تولید می شود که در ادامه به ویژگی های اره گرد بر و معرفی جداگانه انواع مختلف اره گرد بر خواهیم پرداخت.

ویژگی ها و اجزای اره گرد بر

اره گرد بر از اجزایی از قبیل ترمز الکتریکی و قفل شفت تشکیل شده است که در ادامه به توضیح بیشتر درباره آن ها می پردازیم.

  • ترمز الکتریکی: اره در خط دارای ترمز الکتریکی می باشد و با فشردن دکمه مخصوص موتور، اره در خط با معکوس کردن جریان برق پس از دو ثانیه خاموش می شود. مهم ترین دلیل تعبیه شدن ترمز در اره گرد بر بالا بردن سطح ایمنی و محافظت از انگشتان و دستان کاربر می باشد.
  • قفل شفت: قفل شفت یک دکمه است که در اره گرد بر با کمک آن می توان تیغ اره را به راحتی از اره جدا کرد.

معرفی انواع اره گرد بر

اره گرد بر در 3 مدل مختلف تولید می شود که به شرح زیر می باشند و در ادامه به توضیح بیشتر ویژگی های هرکدام خواهیم پرداخت.

  1. اره مستقیم بر
  2. اره کرمی شکل
  3. اره شارژی

اره مستقیم بر

اره مستقیم بر که گاهی به اره در خط نیز نام برده می شود یکی از اره گردبرهای قابل استفاده در کارگاه های صنایع مختلف چوب، فلز و سنگ می باشد. قیمت و وزن مناسب همچنین کم هزینه بودن اره مستقیم بر از مزایای این مدل اره گرد بر می باشد. موتور اره مستقیم بر عمود بر تیغه است و بر روی یک محور مستقیم قرار دارد.

اره کرمی شکل

اره کرمی شکل بیشتر مناسب استفاده در کارهای سنگین تر می باشد. طراحی اره کرمی شکل به صورتی می باشد که موتور در موازات و راستای اره قرار دارد و این طراحی در انتقال نیرو به تیغه نقش به سزایی دارد. اره کرمی شکل از لحاظ وزن سنگین تر از اره مستقیم بر می باشد و برای نگهداری از آن باید از روغن های مخصوصی استفاده کرد زیرا این روغن ها تاثیر زیادی در حرکت و فعالیت دستگاه دارد.

اره شارژی

اره های شارژی یا بدون سیم قابل حمل به هر مکانی که مد نظرتان باشد هستند و این مدل اره ها به وسیله باتری شارژ شده راه اندازی می شوند. این نوع اره ها قدرت کمتری نسبت به مدل های ذکر شده در قسمت بالاتر دارند و تیغه های کوچکتری بر روی آنها نصب می شود.

قیمت اره مدور

برای اطلاع از قیمت اره مدور می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت اره مدور با چوبینر تماس حاصل فرمایید.