تخفیف عید فطر

خرید اورفرز

1-36 از 38

در صنایع چوب ابزار آلات و دستگاه های مختلفی موجود می باشند که هر کدام وظایف متفاوتی را بر عهده دارند. اورفرز ها در انواع مختلف و با کاربردهای متنوع در کارگاه های نجاری استفاده می شوند. مدل های مختلف برای انجام کارهایی از قبیل شیارزنی، گوشه زنی، پرداخت و... قابل استفاده است. در ادامه متن به اطلاعات بیشتری در مورد انواع اورفرز خواهیم پرداخت.

معرفی انواع اورفرز

اورفرز یا فرز نجاری در مدل ها و ابعاد مختلفی تولید شده است. اورفرزها از لحاظ شکل و ساختار بدنه، کاربرد، نحوه استفاده با یکدیگر متفاوت می باشند. لبه گیری، شیارزنی، حکاکی، باربرداری، جا قفل زنی، گوشه زنی و... از کاربردهای فرزهای نحاری می باشد. همان طور که در قسمت قبل ذکر کردیم اورفرز در انواع مختلف تولید می شود که هر کدام وظایف جداگانه ای دارند و در ادمه به توضیح هرکدام خواهیم پرداخت:

  • فرز نجاری دستی
  • فرز گوشه زن
  • فرز جا قفل زن
  • فرز شیار زن
  • اورفرز مشتی
  • فرز مینیاتوری
  • فرز انگشتی

فرز نجاری دستی

فرز نجاری دستی در ابعاد گوچک، متوسط و بزرگ تولید می شود. از موارد استفاده فرز نجاری می توان به باربرداری، شیارزنی، حکاکی و... اشاره نمود که با کمک تیغه های مخصوص انجام می گیرد. به همین دلیل اورفرز نجاری یکی از ضرورتری و پرکاربردترین دستگاه ها می باشد.

فرز گوشه زن

فرز گوشه زن یک مدل از انواع اورفرز مشتی می باشد که از آن برای پخ دار کردن، ایجاد گوشه های منحنی، ایجاد گوشه های زیبا و متناسب برای کناره های اپن آشپزخانه، کاسه های توکار ظرفشویی و روشویی استفاده می شود. معمولا فرز های گوشه زن مجهز به سیستم کنترل سرعت می باشند که متناسب با سطح مورد نظر سرعت را تنظیم کنند.

فرز جا قفل زن

نمونه ای دیگر از انواع اورفرز مشتی، فرز جا قفل زن می باشد. فرز های جا قفل زن عملیات ایجاد محل قرارگرفتن قفل بر روی درب های چوبی را به صورت دقیق و بدون خطا انجام می دهند. اکثر فرز های جا قفل زن قابلیت ثابت ماندن بر روی درب ها را دارند و به راحتی می توانند بر روی درب های نصب شده عملیا ایجاد جای قفل را انجام دهند.

فرز شیارزن

در ساخت درب، پنجره، کابینت و... ایحاد شیار بر سطح پانل لازم می باشد مثلا برای درب و پنجره های دو جداره جهت عایق کردن آن ها و برای ایجاد شیار در لبه های پنجره ها و درب ها ی مد نظرتان از این دستگاه می توانید استفاده کنید. 

فرز انگشتی

فرزهای انگشتی ابزارآلاتی مناسب جهت منبت کاری، حکاکی، ظریف کاری و قالب سازی می باشند و در ساخت مبلمان، سرویس خواب، لوازم تزییناتی و ... قابل استفاده است. علاوه بر موارد ذکر شده از این مدل فرز می توان برای سنگ زنی و صیقلی کردن سطوح استفاده کرد. فرزهای انگشتی در دو مدل گلو کوتاه و گلو بلند تولید می شوند.

فرز مینیاتوری

فرز مینیاتوری ابزاری مناسب در کارگاه های مختلف صنایع چوب از قبیل کابینت سازی، مبلمان، لوازم خانگی و اداری می باشد و این دستگاه به راحتی بر روی قسمت ها و شیارهای دور از دسترس عملیات طراحی، برش کاری، سوراخ کاری، سنباده زنی، حکاکی و فرز کاری را انجام می دهد. از دیگر موارد استفاده از فرز مینیاتوری می توان به اموری از قبیل مجسمه سازی، پیکر تراشی، تراشکاری و تولید لوازم دندانپزشکی اشاره کرد.

قیمت اور فرز

برای اطلاع از قیمت اور فرز می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت اور فرز با چوبینر تماس حاصل نمایید.