انواع تیغ اره آهن بر، آلومینیوم بر و فلز بر

1-24 از 35

تیغ اره آهن بر ابزارى است كه از آن براى برش انواع فلزات و پروفیل های فلزی استفاده مى شود. شايد از نام اين تیغ اره اين گونه استنباط شود كه فقط براى بريدن آهن است ولى بر خلاف نامش از اين اره براى بريدن انواع فلزات و همچنين براى برش انواع پلاستيك ها و حتى در مواردى غير معمول براى بريدن چوب استفاده كرد. قیمت انواع تیغ اره آهن بر، تیغ اره آلومینیوم بر و برش پروفیل های فلزی در کنار کیفیت و جنس عالی خود بسیار مناسب و مقرون به صرفه می‌باشد.

ویژگی های انواع تیغ اره آهن بر

پس از ساخته شدن تیغ اره‌ آهن بر لبه برنده دندانه ها آب‌کاری می‌شوند. جنس تیغه اره‌ آهن بر برای بریدن کارهای نرم و معمولی از فولاد و برای کارهای سخت‌تر از فولاد آلیاژی (تندبر) انتخاب مي‌شوند. برای بریدن کارهای خیلی سخت تیغ اره هایی که لبه برنده آن‌ها مجهز به فلزات سخت (الماسه) هستند به کار می‌رود.

برای این​‌ که انواع تیغ اره انعطاف پذیر باشند و هنگام کار نشکند، فقط دندانه های آن را سخت می‌کنند.

برای بریدن لوله های پروفیل و ورقه های نازک، تیغ اره دندانه ریز به کار برده می‌شود.

در صورتی که به بالای تیغ اره آهن بر و تیغ اره آلومینیوم بر دقت کنید حروفی مشاهده می کنید. این نشانه ها بیانگر مواد به کار رفته و روش تولید این تیغ اره هاست:

HCS: تیغ اره آهن بر و تیغ اره آلومینیوم بر از جنس فولاد کربنی است که برای مواد نرم مانند چوب نرم ، لمینت و پلاستیک نرم مورد استفاده قرار می گیرد.

HSS: فولاد سخت شده با کیفیت و سرعت بالاست که جهت مواد سخت مانند آلومینیوم و فلزات غیر آهنی مورد استفاده قرار می گیرد.

BIM: تیغ اره دو فلزی یا بی متال است که ترکیب بسیار ارتجاعی دو مدل بالا می باشد و برای انجام کارهای بسیار سنگین کاربرد دارد.این تیغه اره برای کار بر روی چوب سخت ،پلاستیک سخت و مواد سخت تر مانند فلزات آهنی  و غیرآهنی کاربرد دارد.این سری از تیغ اره انعطاف پذیر برای کارهایی که ریسک شکستن تیغ اره وجود دارد بسیار مناسب است.

TC یا HM: تیغ اره تنگستن کاربید بسیار کارآمد هستند. این نوع تیغه اره ها برای کار بر روی فایبرگلاس، پلاستیک سخت شده، ورقه های فیبری تقویت شده با بتون و فولاد ضد زنگ کاربرد دارند. در صورتی که تیغ اره با دندانه های تنگستن کاربید پوشیده شده باشد دارای مش می شود و برای کاربردهای خاص مانند برش سرامیک مورد استفاده قرار می گیرد.

شکل دندانه ها در تیغ اره الماسه آهن بر و تیغ اره الماسه آلمینیوم بر

نکته بسیار مهم دیگری که در کارایی و کاربرد تیغ اره الماسه آهن بر و تیغ اره الماسه آلمینیوم بر تاثیر دارد شکل و نحوه طراحی هندسی دندانه هاست

  • تیغ اره آهن بر و آلمینیوم بر فورج شده با جهت دندانه ها به طرفین

این نوع تیغ اره آهن بر و آلمینیوم بر برای برش های نسبتا ناصاف مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر برای برش های سریع در چوب سخت و نرم، آلومینیوم، پلاستیک و فلزات غیر اهنی مناسب.

  • تیغه فورج شده با دنده های مواج

این تیغ اره برای برش های ظریف و مستقیم در تخته سه لا، فولاد نرم، آلومینیوم، فلزات غیر آهنی و پلاستیک مناسب است.

  • تیغه ماشین کاری شده با جهت دندانه ها به طرفین

این نوع تیغ اره برای برش های سریع در چوب مورد استفاده قرار می گیرد.

  • تیغ اره ماشین کاری شده با دنده های مخروطی ماشین کاری شده

این نوع تیغ اره برای برش های ظریف و تمیز در چوب و پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت تیغ اره فلز بر

با توجه به این که تیغ اره های فلز بر در مدل و برندهای مختلف تولید می شوند از لحاظ قیمت نیز متفاوت می باشند لذا برای اطلاع از قیمت این مدل تیغ اره ها با چوبینر تماس برقرار نمایید.