انواع تیغ اره خط زن

1-38 از 38

برای برش تمیز و بدون لب پر شدن متریال از تیغ اره خط زن استفاده می‌کنند تیغ اره خط زن اصولا در دورکن و پانل بر کاربرد دارد و چرخش و حرکتش معکوس تیغ اره اصلی است. تیغ اره خط زن در دو نوع دو تکه و یک تکه تولید می‌شود که در ادامه به معرفی بیشتر آن‌ها خواهیم پرداخت.

ویژگی های تیغ اره خط زن

کیفیت مرغوب بدنه انواع تیغ اره الماسه خط زن و ساخت آن با تکنولوژی لیزر باعث بالا رفتن کیفیت کار نهایی دستگاه می شود. تیغ اره خط زن دارای دو مدل زیر می‌باشد که در ادامه به آن ها اشاره می‌کنیم:

  • تیغ اره خط زن یک تکه
  • تیغ اره خط زن دو تکه

تیغ اره خط زن یک تکه

خط زن از تیغ اره اصلی کوچکتر است و قبل از تیغ اره اصلی نصب می‌شود همچنین جهت چرخش آنها مخالف تیغ اره اصلی برش می‌باشد. تیغ اره خط زن یک تکه جهت بالا بردن کیفیت برش زیر کار در ماشین‌های پانل بر اتوماتیک و دورکن ها مورد استفاده قرار گرفته و به واسطه ایجاد خط برش با عمق بسیار کم قبل از برشکاری تیغ اره اصلی باعث افزایش کیفیت لبه های برش خورده در زیر کار و در دوطرف قطعه کار می گردد. تیغ اره یک تکه معمولا با مشخصه فنی 1/3-3/4 با شکل هندسی کونیک بوده که تنها امکان تنطیم ارتفاع خط زن روی ماشین میسر بوده و با بالا بردن ارتفاع تیغ اره مقدار دهنه تیغ اره به دلیل شکل کونیک آن بیشتر میگردد.

تیغ اره خط زن دو تکه

تیغ اره خط زن دو تکه جهت بالا بردن کیفیت برش زیر کار در ماشین‌های پانل بر اتوماتیک و دورکن ها مورد استفاده قرار گرفته و به واسطه ایجاد خط برش با عمق بسیار کم قبل از برشکاری تیغ اره اصلی باعث افزایش کیفیت لبه های برش خورده در زیر کار و در دو طرف قطعه کار می گردد. قابلیت و مزیت این نوع تیغ اره خط زن نسبت به یک تکه آن است که امکان تنطیم دهنه تیغ اره توسط فیلرهای فلزی را داراست که این فیلرها بین دو تکه تیغ اره قرار گرفته و مقدار دهنه را مطابق با نیاز خط زنی کمی بیشتر از ضخامت تیغ اره اصلی تنظیم می‌نماید. مقدار دهنه قابل تنطیم در این نوع تیغ اره ها از 2.8 الی 3.6 میلی‌متر می‌باشد.

قیمت تیغ اره خط زن

با توجه به اینکه تیغ اره خط زن در مدل و برندهای مختلف تولید می شود از لحاظ قیمت نیز با یکدیگر متفاوت می باشند. لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با چوبینر تماس برقرار نمایید.