خرید قسطی

خرید مته خزینه، مته گرد بر، مته مخروطی، مته گازور، مته چوب و مته برگی

1-36 از 194

مته‌ها در مدل‌های مختلف تولید می‌شوند و بر اساس شکل ظاهری و ابعاد برای انجام عملیات خاصی به کار می‌روند. در صنعت چوب مته‌های متعددی برای اجرای عملیات‌های مختلف به کار می‌روند که در این متن قصد داریم به معرفی تعدادی از آن‌ها بپردازیم. شما برای خرید انواع مته خزینه، مته گرد بر، مته مخروطی، مته چوب، مته برگی و مته گازور می‌توانید به سایت فروشگاه اینترنتی چوبینر مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که این مته‌ها خود از لحاظ سایز و ابعاد به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند و شما متناسب با نیازتان مدل‌های مختلف مته گرد بر، مخروطی، برگی، گازور یا خزینه را انتخاب می‌نمایید.

مته

امروزه با پیشرفت‌های زیادی که در صنعت چوب و نجاری شده است، ابزار آلات و تجهیزات جدیدی نیز تولید می‌شود. با استفاده از این تجهیزات می‌توانید نواقص و مشکلات پیشین را برطرف کنید. مته هم جز این ابزار آلات می‌باشد که در انواع سایز و مدل تهیه شده‌ است. در بعضی مواقع نجاران برای نصب قطعات چوبی به یکدیگر باید حفره یا سوراخی را روی چوب ایجاد کنند. برای این کار باید از مته مناسب دریل و سوراخ استفاده کنند تا کار تمیز و دقیق انجام شود. همانطور که گفته شد، هنگام انتخاب مته باید به اندازه شفت دریل خود دقت کنید. از انواع مته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مته خزینه
 • مته گردبر
 • مته گازور
 • مته کاجی
 • مته برگی
 • مته چوب

مته خزینه

یک نمونه از مته های کاربردی در کارگاه های صنایع چوب مته خزینه می باشد که جهت خزینه کردن استفاده می شود. در ادامه این متن قصد داریم به معرفی انواع مته خزینه جهت آشنایی بیشتر شما بپردازیم. انواع مته خزینه به مدل های زیر تقسیم می شوند:

 • مته خزینه مخروطی ماشینی
 • مته خزینه سرتخت
 • مته خزینه استوانه ای
 • مته خزینه مرغک دار
 • خزینه دستی

مته گرد بر

برای سوراخ کاری بر سطوح مختلف چوب، ام دی اف، فلز، شیشه و ... از مته های متفاوتی استفاده می شود. یکی از انواع برش های مورد نیاز در صنایع مختلف گردبری نام دارد؛ برای این نوع برش از مته گردبر استفاده می شود که بر روی دریل نصب می شوند. مته گرد بر در انواع مختلفی به شرح زیر تولید می شود:

 • مته گرد بر
 • مته گرد بر مدرج

مته کاجی

مته کاجی یا مخروطی یک نمونه از انواع مته محسوب می شود که جهت برش دایره ای چوب و فلزات استفاده می شود. برای ایجاد محل عبور سیم برق، کابل و مواردی از این قبیل می توان از مته مخروطی استفاده نمود. لازم است یادآوری نماییم که مته مخروطی به مته کاجی و مته پله ای نیز خوانده می شود.

مته گازور

در صنایع مختلف چوب، ابزارآلات و ماشین آلات متفاوتی موجود می باشد که هرکدام جهت انجام عملیات خاصی به کار می روند یکی از این ابزارها مته گازور می باشد که استفاده از آن در صنعت کابینت سازی و کمد سازی بسیار ضروری است. از مته گازور جهت حفاری و ایجاد سوراخ کاری لولای کابینت و کمد می توان استفاده نمود و قابلیت حفر سوراخ بر روی سطوح چوبی، کامپوزیت و پلاستیک را دارد.

مته برگی

در صنعت چوب مته برگی را با عنوان مته پروانه ای هم می‌شناسند. مته برگی دارای تیغه‌ای صاف و پهن شبیه به برگ دارد که در قسمت نوک آن پیکانی تیز قرار دارد و درون چوب فرو می‌رود. مته برگی قابلیت نصب بر روی انواع دریل را دارد و در سایزهای متنوعی طراحی و تولید شده است. برای سوراخکاری با استفاده از مته برگی به قدرت فشار بیشتری نیاز می‌باشد.

مته چوب

مته چوب به گروهی از مته ها گقته می‌شود که اختصاصی یرای سوراخ کاری سطح چوب به کار می‌روند. مته چوب را باید متناسب با نوع چوب، ضخامت و بافت آن انتخاب نمود به طور کلی مته داگلاس، کوکس، ایروین، مرغک دار و سه نیش جزو مته های چوب محسوب می‌شوند.

کیفیت مته خزینه، مته مخروطی، مته گازور و مته گردبر

بدون شک برش و سوراخ کاری با کیفیت و طول عمر مته برای همه ما اهمیت بالایی دارد. باید دقت نماییم که این موارد به میزان زیادی به جنس مته ربط دارد؛ یعنی هرچه جنس مته مناسب باشد علاوه بر برش با کیفیت از لحاظ طول عمر و لب پر نشدن نیز قابل قبول است. معمولا در ساخت مته خزینه، مته مخروطی، مته گازور و مته گردبر از الماسه و تنگستن کارباید استفاده می شود که دچار خوردگی، لب پری و شکنندگی نشود.

قیمت انواع مته

با توجه به این که مته ها در مدل های مختلف و سایزهای گوناگون تولید می شوند از لجاظ قیمت با یکدیگر متفاوت هستند. لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت انواع مته با چوبینر تماس برقرار نمایید.