عید مبارک

انواع مته چوب، مته برگی، مته سه نیش

1-15 از 15

مته ها از تنوع بالایی برخوردار هستند و هر کدام جهت انجام امور خاصی به کار می روند. در دسته بندی سایر مته ها به مته هایی مانند الیت، مته برگی، مته سه نیش، راه به در و ... می پردازیم که کاربرد زیادی در صنعت چوب دارند و در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند.

کاربرد مته در صنایع چوب

مته در صنایع مختلف از قبیل فلز، چوب، ساختمان سازی و... به کار می رود و به طور کلی به هدف سوراخ کاری استفاده می شود. در صنعت چوب نیز مته های مختلفی برای عملیات های متفاوت به کار می روند که در مواردی کاملا تخصصی می باشند. با ما هماره باشید تا در ادامه به توضیح مختصری در رابطه با انواع مته در صنایع چوب بپردازیم.

مته برگی

مته برگی یک نمونه از مته های صنعت چوب است که به شکل برگ تولید می شود. از لحاظ شکل ظاهری مته برگی دارای سه نیش می باشد که یک نیش آن در وسط و دو نیش دیگر در طرفین قرار دارند. از مته برگی جهت سوراخ کاری با قطرهای مختلف استفاده می شود و دایره هایی را که برش می زند برای عبور کابل، سیم، لوله و غیره می باشد.

مته چوب

مته چوب یکی از مته های تخصصی صنعت چوب می باشد. از لحاظ شکل ظاهری مته چوب به صورت یک استوانه به عنوان پایه یا ساقه مته و یک قسمت دارای شیارهای مارپیچی در قسمت کارگیر می باشد. لازم به ذکر است که مته چوب نیز مانند سایر مته ها در سایز و طول های مختلف تولید می شود.

مته سه نیش

مته سه نیش یک نمونه دیگر از مته های مورد استفاده در صنعت چوب می باشد که به مته مرغک دار معروف است. مته سه نیش دارای یک نوک تیز می باشد و هنگام سوراخ کاری تمرکز کاربر را بالا می برد به این صورت که با قرار گرفتن در نقطه مورد نظر که قصد سوراخ کردن آن را داریم بدون لغزش و تکان خوردن در همان نقطه سوراخ را ایجاد می نماید.

قیمت انواع مته 

همان طور که ذکر شد مته در مدل های مختلفی تولید می شود که از لحاظ اندازه و کاربرد با یکدگر متفاوت می باشند لذا در صورت تمایل به خرید انواع مته با چوبینر تماس برقرار نمایید.