حراجی نوروز 1403

خرید میخکوب و منگنه کوب

1-29 از 29


یکی از مراحل تولید محصولات صنایع چوب کوبیدن میخ و منگنه جهت ایجاد اتصالات محکم بین چند پانل می باشد. شاید با خود فکر کنید که با یک چکش می توان عملیات میخکوبی را انجام داد شاید چکش ها ابزارهای مناسبی برای حجم کاری پایین باشند اما در حجم بالاتر و در کارگاه های نجاری به ابزاری سرعتی و قدرتمند نیاز دارید؛ در اینجا  ما قصد داریم به معرفی ابزاری کاربردی به نام میخکوب و منگنه کوب که علاوه بر افزایش کیفیت کار، سرعت شما را در میخ کوبی و منگنه کوبی بالا می برد بپردازیم. میخکوب و منگنه کوب ها در انواع مختلف موجود می باشند که به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

میخکوب

از دستگاه میخکوب می توان برای افزایش دقت و سرعت کار میخکوبی استفاده نمود و کیفیت کار را با این وسیله بالا برد. میخکوب ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت. گاهی انواع میخکوب بر اساس مدل مخزن و گاهی بر اساس نوع میخ مصرفی دسته بندی می شوند. انواع کلی میخکوب به شرح زیر می باشد: 

  • میخکوب مخزن ردیفی
  • میخکوب سر گرد
  • میخکوب بادی
  • میخکوب گازی

میخکوب مخزن ردیفی

میخکوب های مخزن ردیفی دارای یک مخزن مستطیل شکل با طول متغیری بین 50 تا 100 سانتی متر می باشند که میخ ها به طور ردیفی در این مخزن و به وسیله کاغذ، پلاستیک یا سیم نازک در کنار هم و به ردیف مرتب قرار می گیرند و پس از هر استفاده نوبت میخ بعدی می رسد و بعد از اتمام میخ ها مخزن مجددا پر می شود.

میخکوب سر گرد

در میخکوب سر گرد از یک مخزن حلقه ای برای نگهداری میخ ها استفاده می شود. هر بار تعداد 300 میخ در مخزن حلقوی میخکوب سر گرد قرار داده می شود و پس از اتمام میخ ها مجددا مخزن را به میزان مورد نظر پر می کنید.

میخکوب بادی

میخکوب های بادی جز رایج ترین میخ کوب ها محسوب می شوند. این مدل میخکوب ها با کمک کمپرسور و فشار هوای تامین شده توسط آنها کار می کنند. به طور کلی میخکوب های بادی به یک منبع هوای فشرده نیاز دارند. زمانی که یک میخ استفاده شود درب سوپاپ دستگاه باز می شود و سیلندر مجددا از هوا پر می شود و با حرکت پیستون دستگاه میخ ها به سمت جلو حرکت می کنند و بر روی سطح مورد نظر کوبیده می شوند. میخکوب اسکا و تیپو از انواع میخکوب‌های بادی پر کاربرد در صنعت چوب و نجاری است. 

میخکوب گازی

میخکوب های گازی نیز به روش میخکوب بادی عمل می کنند با یان تفاوت که در این مدل میخکوب ها به جای فشار هوا از یک کپسول مخصوص به عنوان منبع انرژی استفاده می شود که این کپسول و مخزن انرژی عملیات هدایت میخ ها را بر عهده دارد. میخ کوب های گازی از قدرت و سرعت بالایی برخوردارند.

گل میخ زن بادی

گل میخ زن یکی از انواع دستگاه‌های بادی نجاری و صنعتی است که کارایی زیادی داشته و جز پر طرفدارترین دستگاه‌ها محسوب می‌شود. گل میخ زن بادی یک نمونه قدرتمند و با کیفیت می‌باشد که با اتصال به دستگاه کمپرسور باد در کارگاه‌های نجاری می‌تواند کیفیت و سرعت کار را افزایش دهد. در هر بار استفاده می‌توان تعدادی گل میخ در مخزن آن قرار داد و پس از اتمام گل میخ‌ها مجددا مخزن را به میزان مورد نظر پر می‌کنید. گل میخ زن یا پونز کوب ابزار مناسبی جهت استفاده در صنایع مبلمان و قاب سازی است.

دکمه زن مبل بادی

دکمه زن مبل بادی، یکی از کاربردی‌ترین دستگاه‌ها در صنعت چوب و مبلمان سازی است که در مدل‌ها و اندازه‌های گوناگون ساخته می‌شود. تولید کنندگان اینگونه وسایل چوبی برای مونتاژ نهایی کار خود به چنین دستگاه‌هایی نیاز دارند تا با استفاده از آن بتوانند مطابق با رنگ و مدل پارچه، دکمه‌هایی را روی صندلی یا مبل قرار دهند و زیبایی کار خود را چند برابر کنند. فشاری که برای پرس زدن روی سازه از طریق این دستگاه در نظر گرفته می‌شود، باید نسبت به ارتفاع میخ، سختی چوب و ضخامت کف باشد که توسط فرد قابل تنظیم است. 

قیمت میخ کوب

برای اطلاع از قیمت میخ کوب می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت میخ کوب با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

منگنه کوب

منگنه کوب یکی دیگر از ابزارهای مورد نیاز در کارگاه ها جهت اتصال چند پانل و قطعه به یکدیگر است و برای نصب روکش های چرمی یا پارچه ای نیز به کار برده می شود. منگنه کوب که به منگنه زن نیز معروف د دارای انواع مختلف می باشد که به شرح زیر می باشند: 

  • منگنه کوب دستی
  • منگنه کوب برقی
  • منگنه کوب بادی
  • استوپ منگنه کوب بادی

منگنه کوب دستی

منگنه کوب دستی معمولا به قدرت و فشار فیزیکی که از سوی کاربر اعمال می شود نیاز دارد و روش استفاده از این مدل بسیار ساده می باشد. از این مدل منگنه کوب برای محکم کردن روکش ها، رویه کاری، پرس کاری و نصب پیش بند کابینت معمولا استفاده می شود.

منگنه کوب برقی

منگنه کوب های برقی بر خلاف دستی ها نیاز به جریان الکتریسیته دارند همچنین در این مدل منگنه کوب ها اهرم دستی نیاز نیست و از یک شاسی در ساختار آنها استفاده شده است. سرعت بالا و کیفیت کار از نکات مثبت این منگنه کوب ها می باشد.  از این نوع دستگاه منگنه زن می توان جهت منگنه کوبی قسمت های زیری و دور از دید استفاده کرد.

منگنه کوب بادی

منگنه کوب های بادی بهترین نوع از منگنه کوب ها برای مصارف صنعتی حرفه‌ای می‌باشند که در کارهای با حجم بالا و سنگین بهترین گزینه منگنه زن بادی است. استفاده از این نوع منگنه کوب ها وابسته به هوای فشرده است و هوای فشرده به کمک یک شیلنگ از کمپرسور به منگنه زن منتقل می شود. در این صورت می‌توان دستگاه منگنه را در چوب و صفحه مورد نظر فرو کرد.

استوپ منگنه کوب بادی

استوپ منگنه کوب بادی وابسته به هوای فشرده است که به کمک یک شیلنگ،  هوا از کمپرسور به منگنه زن منتقل می‌شود و دستگاه منگنه را در چوب و صفحه مورد نظر فرو می‌کند. از این نوع منگنه کوب می‌توان برای سطوح چوبی و پارچه‌ای استفاده کرد. چنین دستگاه صنعتی از لحاظ قدرت و کیفیت نسبت به مدل‌های دیگر در سطح بالایی قرار دارد.

قیمت منگنه زن

برای اطلاع از قیمت منگنه زن می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت منگنه زن با چوبینر تماس حاصل فرمایید.