انواع چرخ و پایه مبلمان و کابینت

1-24 از 151

اگر در محیط اطراف و زندگی خود دقت کرده باشید مبلمان، کابینت و صندلی هایی که در خانه و یا در محیط های اداری وجود دارند همگی دارای یراق آلاتی همچون چرخ، پایه و... می باشند. انواع پایه مبلمان و کابینت ، چرخ و صفحات گردان در مدل و سایزهای متفاوتی تولید و طراحی شده است که هر کدام دارای رنگ بندی های متنوعی نیز می باشند. به طور کلی اگر بخواهیم دسته بندی های این بخش را معرفی کنیم شامل دسته بندی های زیر می باشد:

  1. انواع چرخ 
  2. انواع پایه کابینت و مبلمان
  3. انواع پایه میز
  4. انواع پایه رگلاژی کوتاه
  5. صفحه گردان
  6. انواع ضربه گیر
کافیت

چرخ کفی فایل

ساخت ایران مناسب برای صفحات ام دی اف 16 میلی متر به بالا
1,600 تومان

کاربرد و ساختار چرخ صندلی و پایه کابینت و مبلمان

مطمئنا می دانید که مهم ترین قسمت تشکیل دهنده مبلمان و کابینت پایه های آن ها می باشد چرا که تمامی وزن آن بر روی پایه قرار گرفته و از برخورد سطح زیرین مبل و کابینت با سطح زمین جلوگیری می کند. همچنین چرخ صندلی از اصلی ترین اجزای صندلی های اداری می باشد که باعث حرکت راحت و روان صندلی می شود. چرخ و پایه کابینت و مبلمان در مدل و جنس های مختلفی تولید و طراحی می شوند که هر کدام از آن ها برای مکان های خاصی مناسب می باشند. 

انواع چرخ 

همانطور که می دانید چرخ صندلی یکی از اجزای مهم صندلی های اداری می باشد چرا که تمامی وزن آن بر روی چرخ قرار می گیرد و باعث سهولت حرکت صندلی می شود. معمولا در پایه صندلی های اداری 5 چرخ وجود دارد که به مروز زمان آسیب دیده و خاصیت های خود را از دست می دهند به همین سبب می توانید به راحتی چرخ صندلی را تعویض نمایید تا صندلی دوباره قابل استفاده باشد. همچنین چرخ گردان یکی دیگر از انواع چرخ می باشد که باعث حرکت نرم و روان میز، تخت های بیمارستان، میز تلویزیون و... می شود. 

انواع پایه کابینت و مبلمان

پایه کابینت و مبلمان از جمله یراق آلاتی است که در زمان خرید به چشم خریداران نمی آید در صورتی که از اجزای مهم کابینت و مبلمان می باشد. پایه کابینت و مبلمان باعث ثابت نگه داشتن کل کابینت و مبل بر روی زمین می شود که اگر از کیفیت و ساخت مناسبی برخوردار نباشند بلافاصله پس از مدتی کابینت دچار مشکل می شود. پایه کابینت در انواع مدل و جنس های تولید و طراحی می شوند که شبیه به پای مبلمان و میزها عمل می کند. 

انواع پایه میز

همانطور که می دانید امروزه از میز های مختلفی در خانه، محیط های اداری، مطب و... استفاده می شود که همگی آن ها دارای پایه های مخصوص به خود نیز می باشند. با استفاده از پایه میز می توانید انواع میز های شیشه ای همانند میز عسلی، میز پذیرایی و... بسازید. انواع پایه میز در مدل و جنس های متفاوت تولید شده است که هر کدام مخصوص میز مناسب خود به کار برده می شوند. 

انواع پایه رگلاژی کوتاه

نوعی دیگر از انواع پایه ام دی اف که برای میز و یونیت های کابینت به کار برده می شود، پایه رگلاژی کوتاه می باشد. انواع مختلفی از پایه رگلاژی کوتاه ساخته شده است که هر کدام دارای سایزهای متفاوتی می باشند. با نصب این مدل پایه رگلاژ بر روی صفحه های اتصال یا همان بست پایه می توانید یک پایه قابل تنظیم برای زیر میز و یا زیر کابینت ایجاد نمایید. 

کاربرد صفحه گردان

صفحه گردان ها نوعی یراق کاربردی برای استفاده در انواع میزهای چوبی و ام دی اف می باشند که در مدل و ابعاد گوناگون تولید و طراحی شده اند. معمولا میزهای ناهارخوری را به صورت متحرک طراحی می کنند تا دسترسی به تمامی غذاها برای مهمان ها به راحتی امکان پذیر باشد. صفحه گردان یراقی است که برای متحرک کردن میز به کار برده می شود. همچنین صفحه گردان را برای میز تلویزیون نیز می توانید استفاده نمایید. 

کاربرد ضربه گیر  

یکی دیگر از یراق آلات کاربردی در این بخش ضربه گیر می باشد که در مدل های مختلف و با کاربردهای متفاوت وجود دارد. یکی از انواع ضربه گیری موجود در این بخش مخصوص کابینت می باشد که باعث بی صدا بسته شدن درب کابینت هایی می شود که بدون سیستم آرام بند هستند. از دیگر انواع ضربه گیر می توان به ضربه گیر شیشه، ضربه گیر نمدی و... اشاره کرد.

قیمت انواع چرخ و پایه کابینت و مبلمان

به علت متنوع بودن انواع چرخ و پایه کابینت و مبلمان و همچنین وجود برندهای متفاوت قیمت هر کدام از انواع لولا متفاوت خواهد بود که برای دریافت قیمت دقیق هر کدام از انواع چرخ و پایه کابینت و مبلمان به تگ قیمت همان محصول مراجعه فرمایید. همچنین می‌توانید برای دریافت راهنمایی و مشاوره با چوبینر از قسمت تماس با ما، ارتباط بر قرار کنید.