انواع گونیا، شابلون و ابزار اندازه گیری

1-24 از 32

در کارگاه های صنعتی جهت برش به ابزارهای اندازه گیری مختلفی از قبیل خط کش، گونیا، شابلون، نقاله و... نیاز می باشد. برای برش اگر از ابزارهای اندازه گیری استفاده شود دقت کار افزایش می یابد و خطایی در تولید محصولات به وجود نمی آید. در ادامه به معرفی انواع ابزار اندازه گیری خواهیم پرداخت.


تخفیف 4 %
مصبرین

گونیوریل

ساخت ایران اولین و تنها ابزار گونیا کننده ریل های کشویی
% 72,500 تومان 75,500 تومان

معرفی انواع ابزار اندازه گیری

ابزارهای اندازه گیری در مدل ها و ابعاد مختلفی عرضه می شوند و نقش مهمی در افزایش دقت کاربران دارند. برای هر برش، کپی کردن یک قسمت، ایجاد اشکال هندسی باید از ابزار اندازه گیری مخصوص استفاده نمود. ابزارهای اندازه گیری به موار زیر تقسیم می شوند:

  • گونیا 
  • خط کش
  • شابلون

گونیا

گونیا یک ابزار اندازه گیری می باشد که در ابعاد و سایز بندی های مختلف تولید می شود. لازم به ذکر است که تولیدکنندگان گونیا را با بدنه پلاستیکی یا آلومینیومی تولید و عرضه می کنند. جالب است بدانید گونیا با توجه به کاربردی که دارد در مشاغل مختلفی از قبیل نجاری، کابینت سازی، صنایع فلز و مهندسی قابل استفاده است. گونیا در مدل های مختلفی از قبیل گونیا همه کاره، زاویه سنج چند ضلعی و ... عرضه می شود.

خط کش

خط کش که برای همه ما شناخته شده می باشد و جزء نخستین ابزارهای اندازه گیری است. در مدل هایی که جهت استفاده در کارگاه های صنعتی تولید می شوند به صورت چندکاره و شامل چند قسمت مختلف هستند. برای مثال خط کش هایی در بازار موجود است که شامل تراز، گونیا، نقاله و ... می باشند.

شابلون

شابلون همان طور که از نامش مشخص است جهت کپی برداری از اشکال هندسی، موارد پیچیده، جای لوله و پریز و ... استفاده می شوند. شابلون لوله معمولا از چند خط کش و شابلون دایره ای تشکیل می گردد. شابلون لولا گازور، شابلون جای دستگیره، شابلون لوله، شابلون سوزنی و... مواردی از انواع شابلون می باشند که در مشاغل مختلف صنایع چوب و سایر صنایع به کار می روند.

قیمت انواع ابزار اندازه گیری

با توجه به این که ابزارهای اندازه گیری در مدل ها و طرح های مختلف تولید می شوند از لحاظ قیمت متنوع می باشند. برای اطلاع از قیمت انواع ابزار اندازه گیری می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت انواع ابزار اندازه گیری با چوبینر تماس حاصل فرمایید.