شنبه, ۲۰ شهریور,۱۴۰۰

ایجاد تکه چینی با اره مویی برقی

همونطور که می‌دونی تو صنعت چوب هنرهای زیادی مثل معرق کاری، منبت کاری، پیکر تراشی، حکاکی و غیره وجود داره که افراد نسبت به سلیقه و علاقه شخصی به اونها می‌پردازن. هر کدام از این هنرها، زیبایی خاصی به وسایل و سازه‌های چوب می‌دن. پس می‌تونین ایده‌های زیادی برای اجرای طرح روی چوب داشته باشین. برای چنین کارهایی باید مهارت و اطلاعات کافی در مورد اونا داشته باشی تا بتونی کاری با کیفیت و زیبا رو ایجاد کنی. از اونجایی که افراد تمایل زیادی به قرار دادن وسایل چوبی دکوری و تزیینی چوبی تو دکوراسیون داخلی منزلشون دارن، می‌تونی تعداد زیادی از اونارو به هنرت جذب کنی. هنر تکه چینی یکی از انواع این هنرهاس که از زمان‌های قدیم روی چوب کار می‌شده. این هنر، سبک ساده‌ای از معرق کاریه که با قرار دادن تکه‌های چوب روی زمینه می‌تونی کارهای برجسته‌ای خلق کنی. پس بیا با هم نحوه تکه چینی با اره مویی رو یاد بگیریم تا بتونیم برای خودمان آثاری زیبا خلق کنیم و درآمدزایی بالایی به دست بیاریم.

هنر قطعه چینی روی چوب

برای کار روی چوب باید از ابزار آلات خاصی استفاده بشه که متناسب با نیاز و نوع کاری که می‌خوایم انجام بدیم، در نظر می‌گیریم. شناخت و نحوه کار با ابزارها خیلی مهمه تا بتونی کاری تمیز و بی نقص رو ارائه بدی. با این روند، حین کار دچار مشکل نمیشی و می‌تونی کارتو سریع‌تر انجام بدی. همونطور که گفتیم، هنر قطعه چینی از زمان‌های گذشته تا به امروز تو صنعت چوب انجام می‌شده. امروزه این هنر به صورت سه بعدی روی چوب انجام میشه که تنوع زیادی تو طرح و مدلش می‌تونی داشته باشی. برای همین نیاز به یکسری ابزارها مثل اره مویی برقیه که می‌تونی با زاویه دادن صفحش هر کاری رو انجام بدی. به عنوان مثال با این ابزار ساخت وسایل چوبی هرمی، مدل‌های الماس یا اشکال چند گوشه رو به سادگی انجام بده تا سازه‌های دکوری و تزیینی، زیور آلات، قاب آینه، قاب عکس و موارد مشابه زیادی رو خلق کنی. این ابزار گزینه مناسبی برای کارهای ظریف و ریزه. 

تکه چینی

اره مویی برقی

مطمئنا تو صنعت چوب از دستگاه‌ها و ابزارهای زیادی برای برش چوب استفاده میشه. ولی باید نسبت به ضخامت چوب این تجهیزات رو در نظر بگیرین. مثلا برای کارهای ظریف می‌تونی از اره مویی استفاده کنی. اره مویی با فرم خاصی که داره، می‌تونی برش چوب رو تو هر زاویه انجام بده. فقط کافیه تیغه مناسب رو روش نصب کنی. اما کاربردی‌ترین اره مویی تو صنعت چوب و نجاری، اره مویی برقیه که امکان زاویه بری روی کارهای ظریف و ریز چوب رو برات فراهم می‌کنه. اره مویی برقی که یکی از تجهیزات اساسی و مهم در هنر معرق‌ کاری و هنرهای دیگه هست، استفاده میشه. این ماشین تیغه نازکی داره که دو قسمت بالا و پایین اره به اهرم های مربوط به وسیله‌ پیچ و خروسک محکم میشه. پشت تیغه، دستگاه هدایت تیغ اره هست که از قرقره‌ فلزی کوچیکی تشکیل شده و مانع کج شدن و عقب رفتن تیغ اره در اثر فشار موقع برش میشه. با اره مویی می‌تونی برش زاویه دار انجام بدی و تغییر زاویه برشت را مشخص کنی. 

تیغ اره مویی برقی

تیغ اره مویی برقی مخصوص نصب روی دستگاه اره مویی برقیه. این نوع تیغ دارای تیغه‌های پین دار و ساده هست. انواع این تیغه‌ها نسبت به نحوه قرار گرفتن روی دستگاه در نظر گرفته شدن. مثلا تیغ اره مویی برقی پین دار، برای بسته شدن به دستگاه نیازی به گیره نداره و از طریق پین به اره مویی برقی متصل میشه. از این نوع تیغ اره مویی برای کارهای نازک کاری و برش چوب‌های نازک و تخته سه لا استفاده میشه. پس تیغ‌های مختلف اره مویی باید از مقاومت و دوام بالایی برخوردار باشن، همچنین کیفیت برش بالا اونا هم اهمیت زیادی داره. تیغ اره مویی با حرکت بالا و پایین می‌تونه برش‌های دقیق، بدون لب پر شدن و شکستگی قطعه کار رو انجام بده.

تیغ اره مویی برقی

نحوه تکه چینی چوب با اره مویی برقی

برای تکه چینی روی هر سازه چوبی مثل وسایل دکوری و تزیینی مختلف یا پوشش دیوار باید ابزار آلات مورد نیاز اون که مهمتر از همه اره مویی برقیه رو تهیه کنی. تیغ اره مویی برقی مناسب دستگاه و کار برشت رو روی دستگاه نصب کن. پس ابتدا باید زاویه صفحه رو مثلا روی 50 درجه تنظیم کنی تا بتونی عمل زاویه بری رو با دقت بالایی روی کار انجام بدی. حالا خطی رو برای برش مثلثی شکل یا اشکال مختلف دیگه روی صفحه برش مشخص کن. با این کار هنگام برش متوجه میشی که تا چه اندازه باید برش چوبتو انجام بدی. برای برش قطعات چوبی ریز فقط کافیه، چوب‌های ریز رو با دست روی تیغه دستگاه بکشی. یا می‌تونی قطعات مختلفی رو کنار هم بزاری تا تو یه مرحله کار زاویه بری تعداد زیادی رو مدت زمان کمی انجام بدی. پس حسابی حواست باشه تا هنگام کار با این دستگاه، دستت آسیب نبینه. بعد از اینکه قطعات چوبی ریز رو با اره مویی برقی برش زدی، حالا می‌تونی هر قطعه رو روی زمینه کار مورد نظرت مونتاژ کنی. برای این کار از چسب چوب استفاده کن، هر قسمتی از زمینه که خواستی چسب می‌زنی و قطعه رو روش قرار می‌دی تا بچسبه. به همین سادگی تکه چینی چوب رو انجام میدی. این هنر، کاربرد زیادی برای وسایل و سازه‌های دکوری مثل انواع دیوار پوش، جا شمعی، قاب آینه، تابلو تزیینی، میز و موارد دیگه داره. فقط کافیه ایده و سلیقه خودتو برای خلق چنین اثر هنری روی چوب اجرا کنی. فقط این نکته رو در نظر داشته باش که کارت تمیز و بی نقص باشه؛ زیرا با انجام این کار به صورت حرفه‌ای و عرضه اون به بازار می‌تونی درآمد زایی بالایی ازش داشته باشی. چرا که توجه افراد زیادی رو جلب می‌کنه و جلوه خاصی با دکوراسیون داخلی هر خونه میده.

قطعه چینی 

قیمت انواع تیغه و اره مویی برقی تو صنعت چوب

برای اطلاع از قیمت انواع تیغه و اره مویی برقی تو صنعت چوب لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید.

افزودن نظر جدید