چهار شنبه, ۱۰ دی,۱۳۹۹

جدیدترین ایده‌ها برای طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه یکی از قسمت‌های مهم هر خانه می‌باشد که نه تنها برای نگهداری از لوازم آشپزخانه، قرار دادن سینک یا گاز برای پخت غذا استفاده می‌شود، بلکه به عنوان بخش زیبایی از دکوراسیون نیز به حساب می‌آید. در واقع زمانی که شما تصمیم بگیرید تا دکوراسیون آشپزخانه‌ی خود را تغییر دهید، دیزاین کابینت آشپزخانه از بخش‌های مهم کار می‌باشد که تاثیر بسیاری در مدرن یا کلاسیک جلوه دادن نما و دکوراسیون آشپزخانه می‌شود. امروزه برای طراحی کابینت‌های آشپزخانه از سبک ساده، زیبا و مدرنی استفاده می‌شود که هر شخص می‌تواند به سلیقه‌ی خود از امکانات و ایده‌های متنوع و جدیدی استفاده نماید. برای طراحی کابینت آشپزخانه ایده‌های جدید و متنوعی وجود دارد که در این مقاله سعی داریم تا شما را با آن‌ها آشنا سازیم. همچنین نمونه‌هایی از تصاویر کابینت نیز به شما نمایش داده می‌شود تا بتوانید از ایده‌ی آن استفاده کنید. در واقع یکی از جدیدترین ایده‌های طراحی کابینت آشپزخانه ترکیب تکنولوژی با اشکال مختلف کابینت همچون کابینت چوبی منحنی و... می‌باشد. همچنین از لوازمی که تاثیر به سزایی در نما و جلوه‌ی کابینت آشپزخانه دارد، دستگیره، ریل و لولا می‌باشد که هر کدام از آن‌ها نیز در طرح و مدل‌های متنوعی در بازار وجود دارند. شما باید با توجه به سبک و مدل دیزاین کابینت یراق متناسب با آن را اتنخاب نمایید. 

انواع بهترین ایده برای طراحی کابینت آشپزخانه

اگر بخواهید از ایده‌های جدید برای طراحی کابینت آشپزخانه‌ی خود استفاده نمایید بهتر است ابتدا فضا و محدودیت‌های آشپزخانه‌ی خود را نیز در نظر بگیرید. اما در هر صورت با داشتن یک ایده و الگو مناسب می‌توانید بهترین دیزاین را برای آشپزخانه و کابینت‌ها ایجاد نمایید. چند نمونه از انواع بهترین ایده برای طراحی کابینت آشپزخانه به شرح زیر می‌باشد:

  1. طراحی کابینت‌ منحنی شکل
  2. طراحی کابینت هندسی شکل
  3. طراحی قفسه‌های باز برای کابینت آشپزخانه
  4. طراحی فرورفتگی‌های زیبا برای کابینت آشپزخانه
  5. استفاده از چوب بلوط برای طراحی کابینت‌های مدرن آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه به صورت منحنی

همان‌طور که می‌دانید به اشکالی که شکل محدب و یا مقعر دارند، اشکال منحنی گویند که از این مدل اشکال می‌توان برای طراحی کابینت‌های آشپزخانه استفاده کرد. با استفاده از کابینت‌های ام دی اف و چوبی می‌توانید این مدل اشکال را برای کابینت‌های خود ایجاد نمایید و به راحتی از نورپردازی‌های متنوعی برای دید در شب استفاده کنید. طرای این مدل از کابینت‌های می‌تواند سبکی مدرن نیز ایجاد نماید و در عین سادگی به نمای آشپزخانه‌ جذابیت خاص و منحصر به فردی ببخشد. برای این گونه کابینت‌های آشپزخانه می‌توانید از انواع دستگیره کابینت کلاسیک و یا حتی مدرن نیز استفاده نمایید. 

کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت هندسی شکل

اگر می‌خواهید کابینت‌های با طرح مدرن و در عین حال طنز و آموزنده برای بچه‌های خود داشته باشید، بهتر است تا از اشکال هندسی در طراحی و برش کابینت‌های آشپزخانه‌ی خود استفاده نمایید. اگر در تصوری زیر دقت کرده باشید، می‌بینید که برای طراحی این گونه کابینت‌ها از هیچ قاعده خاصی پیروی نشده است و تنها اشکال هندسی مختلفی بر روی کابینت ایجاد شده است که باعث جذابیت نمای آشپزخانه می‌شود. با حفر اشکال هندسی مختلف همچون مثلث، چند ضلعی‌های نامتقارن و... می‌توانید کابینت‌های جالب و سرگرم کننده و در عین حال زیبا ایجاد نمایید.

کابینت آشپزخانه

طراحی قفسه‌های باز برای کابینت آشپزخانه

طراحی قفسه‌های باز برای کابینت‌های آشپزخانه یکی از ایده‌های جذاب برای زیبا و مدرن جلوه دادن نمای آشپزخانه می‌باشد. با طراحی این مدل از کابینت می‌توانید سرویس غذاخوری و دکویر تزیینی و لوکس خود را به نمایش بگذارید. این امر سبب شده تا نمایی جذاب‌تر و در عین حال ساده برای آشپزخانه‌ی خود ایجاد نمایید. برای طراحی این مدل کابینت بهتر است تا با یک مشاور و متخصص در این زمینه مشورت کنید تا فضا و چگونگی چیدمان و قرار گیری کابینت‌های باز را برای شما تعیین نماید. همچنین برای قسمت باز کابینت‌های آشپزخانه از درب‌های شیشه‌ای به کار برده می‌شود که برای نصب آن باید از لولای مخصوصی استفاده شود. انواع متنوعی از لولا برای درب کابینت‌های آشپزخانه وجود دارد که هر  کدام از امکانات و تکنولوژی خاص برخوردار می‌باشند. شما می‌توانید نمونه‌های مختلفی از انواع لولا کابینت را در بخش فروشگاه چوبینر مشاهده نمایید.

طراحی فرو رفتگی برای کابینت آشپزخانه

وقتی حرف از ایده و مدل برای طراحی کابینت زده می‌شود، تمامی فکرها به سمت طرح‌ و ایده‌هایی جذاب و منحصر به فرد خواهد رفت. یکی دیگر از طرح‌های خاص برای کابینت آشپزخانه، ایجاد اشکال و  فرو رفتگی‌های مختلف بر روی کابینت می‌باشد. در قسمت‌های فرو رفتگی‌های  طراحی شده بر روی کابینت می‌توانید از نور پردازی‌های بسیار زیبایی استفاده نمایید. این مدل از کابینت بیشتر برای ایجاد نمای مدرن در آشپزخانه طراحی می‌شود. همچنین برای آن که دیگر نیازی به نصب دستگیره بر روی کشوهای این مدل کابینت‌های آشپزخانه نداشته باشید، می‌توانید از ریل مخفی استفاده کنید. انواع مختلفی از ریل کشو طراحی و ساخته شده است که می‌توانید با توجه به طرح و مدل کابینت خود به راحتی ریل مناسب آن را انتخاب کنید.

کابینت آشپزخانه

استفاده از چوب بلوط برای طراحی کابینت مدرن 

از گذشته تا با امروز برای طراحی کابینت آشپزخانه از ام دی اف بسیار استفاده شده است. به همین دلیل ام دی اف یکی از معمولی‌ترین روش‌های طراحی کابینت می‌باشد. اگر می‌خواهید کابینت‌های خاص و زیبا داشته باشید بهتر است تا از چوب بلوط برای طراحی آن استفاده نمایید. ترکیبی چوب بلوط با سبک مدرن آشپزخانه باعث جذابیت بیشتر نما و دکوراسیون خواهد شد. تلفیق طرح مدرن و کلاسیک علاوه بر سادگی که دارد باعث زیباتر شدن آشپزخانه خواهد شد. بر روی درب کابینت‌هایی که با استفاده از چوب بلوط ساخته شده‌اند، می‌توانید دستگیره‌های مدرن نصب نمایید. در تصویر زیر نمونه ای از ترکیب سبک مدرن و کلاسیک را مشاهده می‌کنید.

کابینت آشپزخانه

سخن آخر در رابطه با طراحی کابینت آشپزخانه

برای طراحی کابینت آشپزخانه ایده‌های متنوع بسیاری وجود دارد که اگر با یک مشاور و متخصص مشورت کنید، می‌توانید به راحتی ایده‌های جذابی را برای کابینت‌های آشپزخانه پیاده سازی نمایید. البته توجه داشته باشید که برای دیزان و طراحی کابینت همیشه محدودیت‌های مکان و فضا وجود خواهد داشت و شما باید با توجه به فضایی که در اختیار دارید یک دیزان مناسب را طراحی کنید. همچنین برای طراحی و دیزان کابینت آشپزخانه یراق آلات متنوعی وجود دارد که وجود و استفاده از آن‌ها بسیار ضروری و کاربردی می‌باشد. با کمراجعه به بخش فروشگاهی چوبینر می‌توانید انواع متنوعی از یراق آلات کابینت را مشاهده نمایید. 

افزودن نظر جدید