فروشنده شوید

خرید اره فلکه

1-24 از 28

ماشين اره نواری عمودی که به اره لنت و اره فلکه نیز معروف است، از اولين ماشين‌های عمومی صنايع چوب به شمار مي‌رود كه در سال 1725 میلادی در انگلستان ساخته شد و به تدریج به شكل امروزی تكميل گرديد. از اين ماشین، در صنایع مختلف چوب بری استفاده می‌شود. انواع ماشين‌های اره نواری یا اره لنت در كارگاه‌های بزرگ و كوچك، صنایع مبلمان و چوب بری‌ها کاربرد داشته و از آنها می‌توان برای برش‌های طولی، عرضی، ساخت اتصالات چوبی، برش‌های تحت زاویه و مورب نیز استفاده كرد. در ادامه انواع اره فلکه و نکات ایمنی حین استفاده و مشخصات فنی برندهای مختلف مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

انواع اره فلکه نجاری

اره فلکه که یکی از ماشین آلات صنعت چوب می‌باشد در مدل‌های مختلفی تولید می‌گردد که با توجه به نیاز کارگاه انتخاب می‌گردند. اره فلکه از دو فلکه تشکیل شده است که تیغ نواری شکل را حرکت می‌دهند. قطر فلکه جزء مهم‌ترین موارد انتخاب و خرید اره نواری می‌باشد. در صنعت چوب مدل‌های متفاوتی از اره فلکه به کار می‌روند که به شرح زیر است:

  • اره فلکه مینیاتوری
  • اره فلکه کارگاهی
    اره فلکه سی ان سی
  • اره فلکه رام بری

اره فلکه مینیاتوری

اره فلکه مینیاتوری از لحاظ ساختار و شکل ظاهری شبیه به اره فکله‌های کارگاهی می‌باشد، با این تفاوت که در ابعاد کوچک‌تر تولید می‌شوند و برای کارگاه‌های کوچک که حجم کمتری از برش چوب دارند به کار می‌روند. از اره فلکه مینیاتوری برای برش منحنی و در زوایای تند استفاده می‌شود.

اره فلکه کارگاهی

اره فلکه‌هایی که در سایز بزرگتر از قبیل 60 تا 100 سانتی‌‍متر تولید می‌شوند به مدل‌های کارگاهی معروف هستند. لازم به ذکر است که اره فلکه کارگاهی در دو مدل تک فاز و سه فاز تولید می‌گردد.

اره فلکه سی ان سی

اره فلکه سی ان سی از دقت، سرعت و کیفیت برش بالایی برخوردار است و برای برش تنه‌های قطور و نازک، گرد بینه و مواردی از این قبیل قابل استفاده می‌باشد.

اره رام بری

اره رام بری در قطرهای بالای 100 سانتی‌متر تولید می‌شوند و ماشین مناسبی برای برش تنه‌های قطور می‌باشد. حجم قطعات به اندازه‌ای می‌باشد که تنه‌های چوبی با کمک جک هیدرولیکی برداشته می‌شود و در خط برش قرار می‌دهند.

قیمت اره لنت

برای اطلاع از قیمت اره لنت لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید.