قسطی بخر

خرید ماشین خراطی

1-13 از 13

ماشین خراطی دستگاهی برای تراش و فرم دادن چوب‌ها می‌باشد که به طور معمول جهت گرد کردن قطعات چوبی استفاده می‌شود. قطعاتی که با کمک ماشین خراطی به شکل و فرم دلخواه کاربر در می‌آیند جهت ساخت محصولات تزیینی و غیر تزیینی از قبیل نرده‌ها، پایه آباژور، گهواره و سرویس خواب، دستگیره‌های چوبی و غیره به کار می‌روند. چوب‌هایی که در دستگاه خراطی قرار می‌گیرند به شکل دورانی تراش داده می‌شوند و به فرم دلخواه کاربر در می‌آیند. 

معرفی انواع ماشین خراطی

به طور کلی دستگاه خراطی دارای دو بازو یا مرغک فلزی است که قطعه را به طور محکم نگه می‌دارند و پس از روشن شدن دستگاه قطعه حرکت داده می‌شود. پس از حرکت دورانی به مقداری که کاربر تمایل دارد از سطح چوب تراشیده شده و به فرم دلخواه و مورد نیاز مصرف کننده در می‌آید. سایر اجزای ماشین خراطی اسکلت و بدنه فلزی، شفت چهار نظام، موتور الکتریکی وفولی می‌باشند. ماشین خراطی در دو نوع ساده و کپی تراش CNC تولید شده است که طبق نیازتان می‌توانید هر کدام آنها را تهیه کنید.

ماشین خراطی ساده

ماشین خراطی ساده به دو نوع پایه دار و رومیزی تقسیم می‌شود و با توجه به اینکه فضای کمی اشغال می‌کند برای کارگاه‌های کوچک ابزار مناسبی می‌باشد. ماشین خراطی ساده ابزار مناسبی جهت ساخت قندان، کاسه، بشقاب، قطعات اسباب بازی و به طور کلی کارهای ظریف و سبک است.

ماشین کپی تراش CNC

دستگاه‌های کپی تراش یا ماشین در دو نوع دستی و اتوماتیک تولید می‌شود. کپی تراش یا سطح خارجی چوب یا قسمت داخلی قطعه را تراش می‌زند. در کپی تراش دستی قطعه‌ای به عنوان مدل و الگو بر روی دستگاه نصب می‌شود و تیغه به صورت دستی قطعه را تراشیده سپس دستگاه از روی مدلی که ایجاد شده کپی می‌کند. در کپی تراش اتوماتیک یک نمونه چوب خراطی شده به دستگاه بسته می‌شود و ماشین به طور خودکار از روی قطعه یک یا چند قطعه دیگر را کپی می‌کند.

قیمت انواع ماشین خراطی

برای اطلاع از قیمت انواع ماشین خراطی لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیازبه مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید.