بنر رمضان

رنده

1-14 از 14

قبل از انجام هر عملیات روی چوب باید وجوه مختلف دارای سطحی صاف و مسطح داشته باشند. بنابر این برای مسطح کردن، یک رو نر و یک رو کردن و یا دو راهه زدن با دقت و سرعت مقبول از ماشین کف رند استفاده می‌شود. در بازار، ماشین های کفرند را بر اساس اندازه عرض میز کارگیری می‌شناسند.

معرفی دستگاه رنده یا کفرند

دستگاه رنده یا کفرند انواع مختلفی دارد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

الف: ماشین های کفرند قدیمی: که هنوز هم در بازار یافت می‌شوند و پیشبرد کار به صورت دستی است و موارد ایمنی در آنها کمتر رعایت شده است.

ب: ماشین های کفرند مجهز به دستگاه هدایت کننده چوب: در این نوع از کفرندها یک دستگاهی نصب است که روی چوب قرار گرفته و آنرا پیش میبرد و با سرعت ثابت از روی تیغ عبور می دهد. از آنجا که در این نمونه دست به تیغه نزدیک نمی‌شود این دستگاه از ایمنی بالایی برخوردار است.

ج: ماشینهای کفرند خاص: در این ماشین ها ممکن است چهار تیغه یا بیشتر روی یک قطعه کار کنند. از این نمونه معمولاً در کاگاه های تولید پارکت استفاده می‌شود. حتی ممکن است بر حسب نیاز دستگاه طوری طراحی شود که همزمان عملیات فرز کاری نیز روی قطعه انجام شود و بطور کلی در تقسیم بندی‌ها این دسته ازماشین آلات در دسته کفرند ها قرار می‌گیرند. در ادامه در مورد آنها بیشتر توضیح خواهیم داد.

قیمت دستگاه رنده

با توجه به برند انتخابی و مدل دستگاه، قیمت دستگاه رنده نیز میتواند متغییر باشد. لذا در صورت غیرفعال بودن دکمه خرید داخل تب قیمت محصول می توانید جهت استعلام قیمت دستگاه رنده با کارشناسان چوبینر تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی و مشاوره های تیم پشتیبانی بهره مند شوید.

.