فروشنده شو

خرید مکنده

1-27 از 27

برخی از ماشین آلات صنایع چوب ممکـن اسـت مقداری ذرات سمی فرمالدهید در شکل گازي منتشر نمایند. برش دستی یـا مکـانیکی یا فرایند سایش روي قطعه کار باعث تولید گرد و غبار چوب یا فیبرهاي سلولزي می‌شود. گرد و غبار چوب تولیدي از اره‌ کاري، خراش یا ماشین‌کاري ممکن است باعـث خشـکی بینـی، تحریک، سرفه و سینوزیت گردد. گرد و غبار چوب به عنوان عاملی بالقوه براي سرطان توسط osha و NTP مورد توجـه قـرار گرفته است. از طرفی انباشت تراشه‌های چوب و یا MDF روی قطعه کار باعث کاهش سرعت و دقت نیز می‌شود. از این رو استفاده از دستگاه مکنده مناسب برای انواع دستگاه تراش و برش و لبه چسبان‌ مهم و حیاتی است. میزان سرعت مکش، حجم مکندگی و حجم کیسه‌های جمع آوری و همچنین مشخصات فنی موتور دستگاه مکنده از اصلی‌ترین معیارهای خرید این دستگاه می‌باشد.

معرفی انواع مکنده

مکنده‌ها در انواع مختلفی از قبیل داخل سالنی، صنعتی و مرکزی تولید می‌شوند و در ابعاد متفاوتی عرضه می‌شوند. همچنین قابل ذکر است که مکنده‌ها دارای سرعت، قدرت موتور و حجم مکش متفاوت از همدیگر می‌باشند. علاوه بر موارد ذکر شده مکنده‌ها از ابزارها و قطعات یدکی نیز استفاده می‌کنند که در ادامه به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت.

  • مکنده مرکزی
  • مکنده داخل سالنی
  • مکنده صنعتی

مکنده مرکزی

گرد و غبارهای چوب و فیبرهای سلولزی باعث سرطان شده و از طرفی انباشت تراشه‌های چوب و یا mdf روی قطعه کار باعث کاهش سرعت و دقت نیز می‌شود، به همین جهت استفاده از مکنده مرکزی برای انواع دستگاه‌های تراش، لبه چسبانی و... مهم و حیاتی است. عملکرد مکنده مرکزی به این صورت است که تمامی براده‌ها و گرد و غبار جمع شده توسط برش دستگاه‌های تراش را با قدرت موتور مشخص جمع آوری می‌کند.

مکنده داخل سالنی

مکنده داخل سالنی وظایف جمع آوری ضایعات و گرد و عبار کارگاه‌ها را بر عهده دارد. بدنه فلزی مستحکم این مدل مکنده گرد و غبار نقش مهمی در دوام و طول عمر آن دارد. قدرت بالا و کیفیت این مکنده گرد و غبار از ویژگی‌های مهم و قابل ذکر آن می‌باشد. مکنده داخل سالنی از لحاظ ظاهری بسیار جمع و جور و مرتب می‌باشد. این نوع مکنده‌ها سر و صدای زیادی ایجاد می‌کنند، برای جلوگیری از انتشار این سر و صدا بخش اکوستیک صدا را می‌توان خنثی کرد. اصولا مکنده‌های داخل سالنی از قدرت بالایی برخوردار هستند.

مکنده صنعتی

مکنده‌ صنعتی باید دارای خصوصیات ویژه‌ای مانند انعطاف پذیری بالا، سرعت بالا، نظافت عمیق و دقیق گرد و غبار باشد. برای همین باید از مخازن حجیم، فیلترهای مقاوم و کاربردی با سرعت مکش بالا استفاده کنند. فیلترهای این نوع مکنده انواع مختلفی دارد که شامل فیلتر پاکتی کاغذی استاندارد و الکترواستاتیک، غشایی پلی استری و پلی کامپوزیتی، فیلترهای پی اتیلنی و کارتریجی، HEPA و ULPA هستند. هر کدام از این فیلترها براساس نوع دستگاه و میزان مکش برای دستگاه مکنده صنعتی در نظر گرفته می‌شوند.

اجزای دستگاه مکنده

دستگاه مکنده در انواع مختلفی از قبیل چند قلو، تک قلو و ... تولید می‌شود. جهت انجام عملیات به قطعاتی از قبیل کیسه مخصوص و لوله خرطومی نیاز دارد که متناسب با سایز دستگه بر روی آن نصب می‌شوند.

قیمت مکنده نجاری

برای اطلاع از قیمت مکنده نجاری لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید.