حراجی نوروز 1403

خرید پرس وکیوم ممبران

1-1 از 1

عمليات پرس كاري و روکش کردن در صنایع چوب ممكن است با پرس‌ بالشتكي، مكش كننده به نام پرس‌ ممبران انجام شود. این نوع پرس دارای محفظه بزرگی از جنس مواد قابل انعطاف مانند سیلیکون یا سایر الاستیک های مصنوعی است که دارای ضخامت لایه 2 تا 3 میلی‌متر می‌باشد. چنانچه این لایه در محفظه زیرین صفحه پرس باشد، با آب گرم پر می‌شود و اگر بالای پرس باشد با هوای گرم پر خواهد شد. در محیطی که قطعه به همراه روکش قرار دارد، خلأ ایجاد می‌شود تا حباب بین روکش و قطعه ایجاد نشود. از این پرس برای تولید درب‌های فرم دار کابینت و یا درب‌های داخل ساختمانی استفاده می‌شود.

ویژگی دستگاه پرس ممبران وکیوم

دستگاه پرس ممبران وکیوم در روکش کردن انواع درب کابینـت، انواع درب آپارتمانی، قطعـات سـرویس‌های خـواب، صفحـات مبلمـان اداری، تـاج مبـل و جلـو مبلـی کاربرد دارد. با استفاده از پرس وکیوم می‌توان روکش فویـل PVC و gloss High را بر روی ام دی اف پرس کرد و بــرای روکــش طبیعــی روی صفحــات خــام MDF یــا نئوپــان بــه صــورت صــاف یــا روی صفحــات ابــزار خـورده بـا اسـتفاده از صفحـە سـیلیکونی می‌توان استفاده کرد. همچنیـن از پرس وکیوم ممبران می‌توان بـرای فرم دهی چنـد لایه‌های چـوب یــا MDF بــا اســتفاده از صفحــە ممبــران یا ســیلیکون بــا قابلیـت انـواع فرم‌هـا بــا شابلون سـازی بسیار ساده در تعـداد و سـرعت بـالا استفاده نمود.

عملکرد پرس ممبران وکیوم چوب

روکش مصرف شده روی صفحه mdf که قبلاً فرم دهی شده است چسبانده می‌شود و می‌توان از روکش‌های مصنوعی تزئینی مانند فویل‌های pvc یا روکش‌های چوبی و غیره برای این کار روی چوب استفاده کرد. همچنین از این دستگاه برای خم کردن صفحات چند لایه و mdf  نیز استفاده می‌شود. تفاوت پرس وکیوم ممبران با پرس وکیوم در آن است که در نوع اول با استفاده از صفحه الاستیک موجب شده که علاوه بر فشار بیشتر، حرارت نیز بصورت غیر مستقیم به روکش وارد شود و همینطور در مصرف خود روکش نیز صرفه جویی می‌شود. همچنین در روکش‌های ضخیم‌تر نیز کارایی بهتری دارد.

قیمت انواع پرس ممبران وکیوم نجاری

برای اطلاع از قیمت انواع پرس ممبران وکیوم نجاری لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید..