بنر رمضان

دستگاه پرس وکیوم ممبران

1-1 از 1

عمليات پرسكاري و روکش کردن در صنایع چوب ممكن است با پرس‌)بالشتكي، مكش كننده) به نام پرس‌ ممبران انجام شود. این نوع پرس دارای محفظه بزرگی از جنس مواد قابل انعطاف ( مانند سیلیکون یا سایر الاستیک های مصنوعی) با ضخامت لایه 2 تا 3 میلیمتر می‌باشد. چنانچه این لایه در محفظه زیرین صفحه پرس باشد با آب گرم پر می‌شود و اگر بالای پرس باشد با هوای گرم پر خواهد شد و در محیطی که قطعه به همراه روکش قرار دارد خلأ ایجاد می‌شود تا حباب بین روکش و قطعه ایجاد نشود. از این پرس برای تولید درب های فرم دار کابینت و یا درب‌های داخل ساختمانی استفاده می‌شود.

عملکرد دستگاه پرس ممبران وکیوم

روکش مصرف شده روی صفحه mdf که قبلاً فرم دهی شده است چسبانده می‌شود و می‌توان از روکش های مصنوعی تزئینی مانند فویل‌های pvc یا روکش های چوبی و... برای این کار روی mdf استفاده کرد. همچنین از این دستگاه برای خم کردن صفحات چند لایه وmdf  نیز استفاده میشود.

تفاوت پرس وکیوم ممبران با پرس وکیوم در آن است که در نوع اول با استفاده از صفحه الاستیک موجب شده که علاوه بر فشار بیشتر، حرارت نیز بصورت غیر مستقیم به روکش وارد شود و همینطور در مصرف خود روکش نیز صرفه جویی می‌شود. همچنین در روکشهای ضخیم تر نیز کارایی بهتری دارد.

.

.