کم کنی نجاری

1-5 از 5

در صنایع چوب یکی از اصلی ترین ارکان اتصال دادن قطعات به یکدیگر است. این اتصال دادن در چوب به شکلهای متفاوتی انجام می‌پذیرد. از انواع این اتصالات می توان به اتصال دوبل و یا دم چلچله اشاره نمود. ایجاد شیار نصب این اتصالات توسط دستگاه اور فرز دستی و دستگاه های کم کنی نجاری انجام می شود. دستگاه کم کنی نجاری برای ایجا شیار جهت اتصال نری به قطعه است. کم‌کن‌ها در انواع مختلف ساده و اتوماتیک و کنترل سی ان سی ساخته می‌شوند. در ادامه به مطالعه یک نمونه از دستگاه ها می‌پردازیم.

انواع و کاربرد ماشین آلات کم کن مته ای

ماشین آلات کم کن مته ای در دو نوع عمده ساخته می‌شوند:

  • نوع اول

در نوع اول الکتروموتور متصل به سه نظام ثابت و صفحه ای قطعه کار به آن بسته می‌شودمتحرک است. میز این ماشین به چهار جهت چپ و راست، عقب و جلو حرکت می‌کند. 

  • نوع دوم

در نوع دوم الکتروموتور متصل به سه نظام متحرک است و میز کم کن ثابت است. 

نوع دیگری از این ماشین آلات معمولاً به همراه امکانات دیگر در یک دستگاه کامپکت ارائه می‌شود. بطور معمول این ماشین بصورت 3 کاره تلفیقی از کم کن و رنده و اره برش ارائه می‌شود.

قیمت دستگاه کم کنی نجاری

با توجه به برند انتخابی و مدل دستگاه، قیمت دستگاه کم کنی نجاری نیز میتواند متغییر باشد. لذا در صورت غیرفعال بودن دکمه خرید داخل تب قیمت محصول می توانید جهت استعلام قیمت دستگاه کم کنی نجاری با کارشناسان چوبینر تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی و مشاوره های تیم پشتیبانی بهره مند شوید.

.