فروشنده شوید

خرید کم کنی نجاری

1-4 از 4

در صنایع چوب یکی از اصلی‌ترین ارکان اتصال دادن قطعات به یکدیگر است. این اتصال دادن در چوب به شکل‌های متفاوتی انجام می‌پذیرد. از انواع این اتصالات می‌توان به اتصال دوبل و یا دم چلچله اشاره نمود. ایجاد شیار نصب این اتصالات توسط دستگاه اور فرز دستی و دستگاه‌های کم کنی نجاری انجام می‌شود. دستگاه کم کنی نجاری برای ایجاد شیار جهت اتصال نری به قطعه است. کم‌کن‌ها در انواع مختلف ساده و اتوماتیک و کنترل سی ان سی ساخته می‌شوند. در ادامه به مطالعه یک نمونه از دستگاه‌ها می‌پردازیم.

انواع ماشین آلات کم کن مته‌ای

ماشین آلات کم کن مته‌ای در دو نوع عمده ثابت و متحرک ساخته می‌شوند.  ایجاد شیار نصب این اتصالات توسط دستگاه اور فرز دستی و دستگاه‌های کم کنی نجاری انجام می‌شود. دستگاه کم کنی نجاری برای ایجاد شیار جهت اتصال نری به قطعه است. 

کم کنی ثابت

در نوع اول الکتروموتور متصل به سه نظام ثابت و صفحه‌ای قطعه کار به آن بسته می‌شود، متحرک است. میز این ماشین به چهار جهت چپ و راست، عقب و جلو حرکت می‌کند.

کم کنی متحرک

در نوع دوم الکتروموتور متصل به سه نظام متحرک است و میز کم کن ثابت می‌باشد.  نوع دیگری از این ماشین آلات معمولا به همراه امکانات دیگر در یک دستگاه کامپکت ارائه می‌شود. به طور معمول این ماشین به صورت 3 کاره تلفیقی از کم کن و رنده و اره برش ارائه می‌شود.

قیمت دستگاه کم کنی نجاری

برای اطلاع از قیمت دستگاه کم کنی نجاری لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید.