فروشنده شو

خرید دوبل، پین و میله چوبی

1-24 از 80

برای ایجاد اتصال محکم و زیبا در ساخت وسایل چوبی همچون کابینت، مبلمان، تخت خواب، میز و... از انواع پین و میخ چوبی، دوبل و میله چوبی استفاده می‌کنند. علاوه بر ایجاد اتصال برای ساخت لوازم های چوبی مختلف از انواع دوبل و میله چوبی استفاده می‌شود. در ادامه قصد داریم به معرفی کاربردهای مختلف پین، میله و دوبل چوبی بپردازیم.

کاربرد میله چوبی

میله چوبی معمولا از چوب صنوبر، راش، روس و... تولید می‌شود یک گزینه مناسب برای ساخت نرده، میله پرده، لوازم دکوری، اسباب بازی و... می‌باشد. میله چوبی معمولا در قطرهای مختلفی همچون 6، 8، 10، 12 و... و طول های مختلفی تولید می‌شود که متناسب با نیاز و ساخت محصولات می‌توان اندازه مورد نظر را انتخاب نمود. معمولا یک میله چوبی با کیفیت صاف و صیقلی و بدون تاب می‌باشد که در زمان استفاده زیبایی و کیفیت کار شما را بالا ببرد.

کاربرد دوبل چوبی 

همان طور که مشخص است اصلی ترین کاری که با دوبل چوبی انجام می‌دهند ایجاد اتصال می باشد یعنی دو تکه چوب را با کمک دوبل کنار همدیگر قرار می‌دهند. دوبل چوبی را در دو نوع شیار دار و بدون شیار تولید می‌کنند و برای تهیه آن‌ها از جنس صنوبر، راش، چنار و... استفاده می‌شود. دوبل چوبی در قطرهای مختلف و طول های متفاوت تهیه می‌شود که می‌توان آن را به تکه های کوچکتر تقسیم نمود و به پین چوبی تبدیل کرد. 

کاربرد پین چوبی

پین چوبی معمولا در قطرهای 6 و 8 میلی‌متر با طول 3، 4 و 5 سانتی‌متر تولید می‌شود و برای ایجاد اتصال بین دو قطعه چوبی یا پر کردن سوراخ و حفره های سطح چوب به کار می‌رود. پین یا میخ چوبی هم مانند دوبل ها به صورت شیار دار و بدون شایر تولید می‌شوند. 

میله گرد رنگی چوبی

میله های گرد رنگی جوبی که تولید می‌شوند در قطر و طول های مختلف برای ساخت اسباب بازی، کاردستی و لوازم چوبی رنگی قابل استفاده هستند. معمولا در ساخت این مدل میله های گرد رنگی سعی می‌شود از رنگ های مجاز استفاده شود تا در صورت استفاده کودکان ضرری برای سلامتی نداشته باشد.

روش استفاده از دوبل و پین چوبی

برای استفاده از دوبل و پین چوبی باید در مرحله اول بر اساس قطر دوبل یا پین قسمت نری چوب هایی که قصد دارید بهم وصل کنید را سوراخ کنید سپس سوراخ ها را به چسب آغشته کنید و دوبل یا پین را درون سوراخ قرار دهید در انتها پس از وصل کردن دو قطعه به یکدیگر با چکش پلاستیک به آرامی بر روی محل اتصال ضرباتی وارد کنید که اتصال محکم‌تر شود. 

قیمت میخ چوبی

برای اطلاع از قیمت انواع میخ چوبی، دوبل، پین و میله چوبی می‌توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان چوبینر تماس بگیرید.