تسلیت عاشورا

خرید رنده دستی نجاری

1-30 از 30

یکی از مراحل مهم در ساخت محصولات صنایع چوبی رنده سطح قطعه کار می باشد. رنده کشیدن قطعات چوبی نقش مهمی در فرم دادن و صیقلی کردن آن ها دارد. رنده در ابعاد و اشکال مختلفی تولید می گردد برای مثال علاوه بر دستگاه ها و ماشین آلات سنگین، رنده برقی، رنده شارژی و رنده دستی نجاری از مدل های پرطرفدار این ابزار کاربردی می باشند. رنده دستی نجاری یکی از قدیمی ترین رنده های قابل استفاده در کارگاه های نجاری می باشد که در ادامه به معرفی کامل تر این ابزار می پردازیم.

انواع رنده دستی

رنده دستی در چندین سبک و طرح مختلف تولید می شود که کاربردهای متفاوتی دارند. از لحاظ جنس بدنه در مواردی پیش می آید که بدنه رنده دستی فلزی یا چوبی می باشد که تیغه رنده نجاری در آن ها تعبیه می گردد. علاوه بر تفاوت جنس بدنه، رنده دستی را می توان بر اساس نوع پرداخت و وظیفه به مدل های زیر تقسیم نمود:

  • رنده قاچی
  • رنده پرداخت
  • رنده بغل دو راهه
  • رنده کنشکاف
  • رنده بال کبوتری
  • رنده کاس و سینه
  • رنده بلند
  • رنده زبانه طرح فرنگ
  • رنده انگشتی (مشتی)

رنده قاچی

رنده قاچی یکی از مدل های رنده دستی می باشد که به رنده تک تیغ نیز معروف است و در مواقع نیاز برای باربرداری با حجم بالای سطح چوب و ظریف کاری استفاده می گردد. لازم به ذکر است که بیرون زدگی تیغه رنده از قسمت کوله نسبت به مدل های دیگر بیشتر می باشد؛ علاوه بر این با توجه به این که ضخامت پوشال های رنده شده زیاد است دهانه رنده قاچی گشادتر ساخته می شود.

رنده پرداخت

رنده پرداخت برای از بین بردن خطوط و ناهمواری ها استفاده می شود و به مقدار اندکی پوشال برداری نیز انجام می دهد، زاویه تیغه در این مدل رنده دستی بین 48 تا 50 درجه و عرض تیغه بین 61 تا 66 میلی متر می باشد.

رنده بغل دو راهه

یک مدل از رنده های دستی، بغل رنده و رنده دوراهه می باشد که به نام رنده بغل دو راهه معروف است. لازم به ذکر است که رنده بغل دوراهه در دو مدل دوراهه متغیر و دوراهه ساده تولید می گردد. 

رنده کنشکاف

از رنده کنشکاف برای ایجاد شیارهای موازی بر روی لبه چوب از قسمت عرض و ضخامت چوب استفاده می شود. رنده کنشکاف به شکلی طراحی شده است که دارای گونیا و تیغه های متفاوتی می باشد که متناسب با عرض قطعه کار قابل انتخاب هستند.

رنده بال کبوتری

رنده بال کبوتری از دو بال تشکیل شده است که برای قسمت قوس داخلی چوب استفاده می شود. رنده بال کبوتری به شکلی طراحی می شود که برای فرم دهی لبه کار نیز مناسب می باشد و تیغه با یک پیچ به کوله رنده متصل می شود.

رنده کاس و سینه

رنده کاس و سینه برای قسمت های محدب و مقعر کار استفاده می شود. کف رنده کاس و سینه از فولاد ارتجاعی تولید می شود و با کمک یک پیچ می توان رنده را به حالت مقعر یا محدب درآورد.

رنده بلند

رنده بلند که به رنده دستگاه نیز خوانده می شود یک مدل دیگر از انواع رنده دستی می باشد. برای مسطح کردن چوب های ناهموار و درز کردن تخته ها که در سایزهای بزرگ تری تولید می شوند از رنده بلند استفاده می شود.

رنده زبانه طرح فرنگ

رنده زبانه طرح فرنگ یک مدل دیگر از رنده های دستی می باشد که در اکثر مواقع بدنه ای چوبی دارند. تیغه در رنده زبانه طرح فرنگ به شکلی تعبیه می شود که بر سطح طولی و عرضی قطعه کار زبانه ایجاد می نماید و از یک قسمت پوشال کمتری نسبت به قسمت دیگر برمی دارد.

رنده کناف 

رنده دستی کناف از بدنه‌ی فلزی و تیغه تشکیل شده است و توانایی بالایی در هموار کردن سطوح برش خورده کناف و برطرف کردن ناهمواری‌های سطح کناف دارد. از ویژگی‌های این نوع رنده دستی کناف می‌توان به قابلیت تعویض تیغه‌ی آن اشاره کرد که تنها با پیچاندن پیچ مشکی موجود در پشت رنده می‌توانید به راحتی تیغه‌ی کف رنده را باز نمایید. همان‌طور که می‌دانید کنافیکی از مصالح بدون آب است که در واقع یک نوع روکش‌ کاغذی از جنس گچ می‌باشد که از آن برای ایجاد سقف‌های کاذب، دیوارهای کاذب، ایجاد دکور بر روی سقف یا دیوار استفاده می شود.

رنده انگشتی

رنده انگشتی نجاری یکی از مدل‌های باکیفیت رنده برای استفاده در ساخت بسیاری از ماکت‌های چوبی، پلاستیکی و.... می‌باشد که دارای بدنه‌ای از جنس پلیمر پلی کربنات است که از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار می‌باشد. رنده انگشتی نجاری ابزاری باکیفیت مناسب برای هنرمندان و علاقه‌مندان به ساخت ماکت، زیورآلات چوبی، مجسمه و ... می‌باشد و همچنین از این مدل رنده انگشتی می‌توان برای فرم دهی چوب بالسا‌، چوب‌های نرم، چرم، پلاستیک، فوم فشرده و... استفاده کرد. 

اجزای رنده چوب

رنده چوب که معمولا بدنه فلزی دارد از تیغه فولادی، دهانه، قطعه نگهدارنده تیغه، اهرم تنظیم زاویه تیغه، پیچ تنظیم ارتفاع تیغه و ... تشکیل شده است. در هنگام استفاده از رنده چوب باید دقت کنید که در جهت راه چوب رنده را حرکت داد که سطح کار آسیب نبیند.

قیمت رنده نجاری

برای اطلاع از قیمت رنده نجاری می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت رنده نجاری با چوبینر تماس حاصل فرمایید.