تخفیف و پیشنهاد

چهار شنبه, ۰۱ اردیبهشت,۱۴۰۰

روش های نصب ریل کشو

امروزه پیشرفت‌های زیادی در صنایع مختلف مانند صنعت چوب برای ساخت وسایل پر کاربرد کمد، کابینت، کشو و مشابه این موارد انجام گرفته است. این پیشرفت‌ها مطابق با جدیدترین متدهای روز دنیا طراحی و پیاده‌سازی شده است، به گونه‌ای که ساخت آنها سریع‌تر و راحت‌تر از روش‌های قبلی می‌باشد. انتخاب و خرید یراق آلات مناسب برای کابینت یا کشوهای اتاق خواب در زیبایی، کارکرد و طول عمر مفید نقش مهمی دارد. ریل کشویی یکی از این موارد است که کاربرد زیادی در تجهیزات آشپزخانه دارد زیرا جز مهم در ساخت انواع کابینت می‌باشد. ریل کشو در انواع ریل مخفی، ریل ساچمه‌ای یا بلبرینگی و ریل کابینتی تولید شده است. در ادامه نحوه نصب هر کدام از ریل‌های کشویی را به طور کامل بیان خواهیم کرد، پس با مطالب زیر همراه باشید.

چگونگی نصب انواع ریل کشو

ریل کشو را با توجه به نیاز و کاربرد آن در محیط موردنظر مانند کمد اتاق خواب یا کشو کابینت آشپزخانه انتخاب می‌کنند که پس از انتخاب و خرید مناسب این یراق باید از نحوه نصب آنها مطلع باشید. در ادامه قصد داریم علاوه بر معرفی مدل های مختلف ریل شما را با روش نصب درست آن‌ها آشنا سازیم.

ریل مخفی

ریل مخفی یا ریل کف کشو از جدیدترین انواع ریل‌ها است که عملکرد حرکت آن از ریل‌های دیگر پیشرفته‌تر می‌باشد. این نوع ریل برای کشوهای سنگین تولید شده است تا ضمن اینکه وزن‌های سنگین را تحمل می‌کند، حرکت ریل بسیار روان و بی‌حرکت ‌باشد. همچنین ریل مخفی از قابلیت ریگلاژ کشو پس از نصب نیز برخوردار است. این ریل پس از نصب روی کشو کاملا مخفی می‌ماند و اصلا قابل مشاهده نیست. ریل مخفی در دو مدل فول و نیمه فول تولید شد که نسبت به کاربرد خاص خود مورد استفاده قرار می‌گیرند.  

 • ریل مخفی نوع فول کاملا از بدنه کشو خارج می‌شود و امکان دسترسی به تمام فضا کشو را فراهم می‌کند. بنابراین از این نوع ریل می‌توان در مواردی استفاده کرد که به کل کشو نیاز باشد. 
 • ریل مخفی نوع نیمه فول به این صورت است که 10 سانتی‌متر از انتهای کشو داخل بدنه باقی می‌ماند. معمولا از این ریل برای کشوهای اداری و میز تلویزیون که دسترسی به انتهای کشو ضرورت ندارد، استفاده می‌شود.
 • ریل کشو مخفی از دو بخش کلیپس‌ها و بدنه فلزی تشکیل شده است. نصب ریل کشو مخفی را به صورت زیر انجام دهید:
 • ابتدا باید کلیپس‌های آن را در دو طرف چپ و راست جلوی باکس کشو با پیچ‌های مربوط به آن نصب کنید.
 • ریل‌ها را در دو طرف یونیت نصب کنید.
 • باکس کشو را روی ریل قرار داده و به سمت عقب حرکت دهید تا خار نگهدارنده روی ریل، در سوراخ قسمت پشت کشو قرار بگیرد.
 • بعد از اینکه کشو روی ریل قرار گرفت، درب کشو را با کلیپس‌ها در یک، دو یا سه جهت تنظیم کنید.

ریل ساچمه‌ای یا بلبرینگی

ریل ساچمه‌ای از ریل‌های جانبی و پر کاربرد می‌باشد که نصب بسیار راحتی دارد. برای نصب این ریل به وسایل متر نواری، خط‌کش، مداد و دریل پیچ گوشتی نیاز است. برای نصب ریل ساچمه‌ای باید مراحل زیر را به ترتیب انجام داد:

 • علامت گذاری جای ریل‌ها روی بدنه کشو را از داخل کابینت انجام دهید. به این صورت که باید 21 سانتی‌متر از دیواره‌ها در قسمت جلو و پشت اندازه گیری شود؛ سپس با مداد و خط‌کش، موازی دیواره‌ها خط کشیده شود. لبه جلو کابینت را به اندازه 2 سانتی‌متر علامت‌گذاری کرده تا فضای کافی برای ضخامت قسمت جلو کشو مشخص شود.
 • جایگذاری ریل باید به صورتی انجام شود که ریل کاملا روی خط قرار بگیرد، به صورتی که لبه پایین آن بالای خط و لبه جلویی پشت علامت تنظیم شده باشد.
 • برای نصب ریل باید آن را در جای خود محکم کنید و قسمت داخلی آن را به بیرون بکشید تا سوراخ‌های نصب آن مشخص باشد. با دریل یک سوراخ در قسمت جلو و عقب ریل ایجاد کرده و با پیچ، ریل را در جای خود محکم کنید. 
 • علامت گذاری مرکز ارتفاع باکس ریل کشو را با متر نواری در قسمت بیرون دیواره انجام دهید و با خط‌کش امتداد قسمت بیرونی باکس را خط افقی بکشید تا در مرحله آخر نصب صفحه جلویی را روی آن قرار دهید. 
 • برای جایگذاری ریل کشو باید قسمت جدا شدنی هر دو ریل را از هم جدا کرده و روی دیواره بیرونی کشو قرار دهید.
 • نصب ریل روی کشو را پس از سوراخ کردن با دریل پیچ گوشتی، از طریق پیچ‌های ریل پیچ کنید.
 • برای اینکه کشو را داخل باکس قرار دهید باید انتهای ریل‌هایی که به کشو نصب شده را داخل ریل‌های باکس قرار داده و به سمت جلو حرکت دهید.

در نهایت صفحه کشو کابینت را با مقداری چسب چوب به دیواره‌های جلو کشو بزنید تا صفحه به طور مساوی در بالا و اطراف بدنه قرار بگیرد. به این نکته نیز توجه کنید که برای تکان نخوردن صفحه آن را با دستگاه کلمپ محکم کنید.   

ریل کابینتی

ریل کابینتی از مهمترین تجهیزات در کابینت آشپزخانه می‌باشد که باید با دقت خاصی آن را نصب کرد زیرا کشوهای آشپزخانه کاربرد زیادی دارد. پس این نوع ریل باید از انعطاف و استحکام بالایی برخوردار باشد. برای نصب ریل کابینت به ترتیب مراحل زیر عمل کنید:

 • ابتدا عرض و عمق کابینت را اندازه گیری کنید تا مطابق با آن ریل کابینت را انتخاب کرد.
 • پس از مشخص کردن اندازه ریل روی کشو و مساوی بودن اندازه‌ها و موازی بودن خط‌های مشخص شده، ریل را به صورت مخالف در دو سمت کشو قرار داده و آنها را باز کنید.
 • سپس یک سمت ریل را روی خود بدنه کشو نصب کرده، سمت دیگر را روی بدنه کابینت قرار دهید و محکم کنید. 
 • در نهایت ساچمه‌های ریل را جا انداخته و مطمئن شوید که به طور دقیق ریل‌ها با کشو ثابت شده‌اند. حال برای اطمینان کشو را باز و بسته کنید تا راحتی و سهولت در باز و بسته کردن آن را مشاهده کنید.

قیمت انواع ریل کشو

با توجه به اینکه ریل کشو در انواع مختلف در بازار موجود است، قیمت هر کدام متفاوت می‌باشد پس برای دریافت قیمت دقیق آنها به تگ قیمت محصول مراجعه نمایید. همچنین می‌توانید برای دریافت راهنمایی و مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با چوبینر تماس حاصل فرمایید. 


افزودن نظر جدید