فروشنده شو

خرید روپیچ توپیچ و مهره خاردار

1-27 از 27

در صنعت چوب برای اتصال دو قطعه چوب، ام دی اف، نئوپان و موارد مشابه دیگر می‌توان از ابزار آلات مختلفی استفاده کرد تا قطعات کاملا محکم و ثابت شوند. برای اتصال دو قطعه با جنس یکسان و یا دو متریال با جنس متفاوت می‌توان از انواع پیچ استفاده کرد. به طور معمول پیچ دارای ظاهری استوانه‌ای با رزوه‌های مارپیچی به دور خود می‌باشد که دارای یک سر به شکل‌های متفاوت است. روپیچ توپیچ و مهره خاردار یکی از انواع پیچ‌های رزوه دار می‌باشد که داخل سوراخ قطعات چوبی محکم می‌شود که برای این کار باید ابتدا نسبت به اندازه هر کدام از این ابزارها، سوراخ روی چوب ایجاد کرد. در ادامه به معرفی و نحوه کار با روپیچ توپیچ و مهره خاردار می‌پردازیم.

روپیچ تو پیچ

روپیچ توپیچ به عنوان نوعی اتصال رزوه دار به صورت یک سر دنده نری و یک سر دیگر دنده ماده می‌باشد. از این ابزار در ساخت انواع قفسه کتابخانه جهت اتصال دو قطعه چوب یا ام دی اف به یکدیگر استفاده می‌شود. روپیچ توپیچ در سایزها و اندازه‌های مختلفی تولید شده است که باید براساس میزان ضخامت قطعات برای اتصال به یکدیگر انتخاب کرد. هر کدام از انواع روپیچ توپیچ علاوه بر در نظر گرفتن ضخامت قطعات چوبی باید براساس اندازه پیچ مورد نظر جهت اتصال نیز در نظر گرفته شود.

نحوه بستن روپیچ توپیچ روی قطعات چوبی

در صنعت چوب، روپیچ توپیچ در واقع برای اتصال انواع چوب، نئوپان، ام دی اف و غیره به کار برده می‌شود. زمانیکه بخواهید آن را به قطعات متصل کنید باید از آچار آلن استفاده کنید تا بتوانید آن را باز و بسته نمایید. لازم به ذکر است که برای استفاده از مهره چوب ابتدا باید محل مورد نظر را با دریل به اندازه قطر مهره سوراخ کرده و سپس مهره چوب را داخل آن قرار داد و با یک عدد پیچ، دو قطعه ام دی اف و یا چوب را به یکدیگر متصل نمایید. برای آن که یک اتصال محکم و بدون شکستگی قطعه کار داشته باشید بهتر است تا از مهره چوب برای اتصال نری کار به یکدیگر استفاده کنید. 

مهره خاردار  

با توجه به اینکه روش‌های مختلفی برای اتصال دو صفحه ام دی اف و یا چوب وجود دارد، برای محکم و ثابت کردن این دو صفحه می‌توان از ملزومات و اتصالات متنوعی استفاده کرد. مهره خاردار فلزی نوعی مهره پرچی است که برای اتصال انواع صفحات چوبی، MDF، تخته‌های نئوپان، انواع پلیمرها و پلاستیک‌ها، مواد کامپوزیتی و فایبر گلاس استفاده می‌شود. مهره خاردار یک استوانه باریک است که داخل آن رزوه شده و سر مهره یک فلنج کوچک قرار دارد. برای آن که استحکام محکمی برای سازه‌های خود داشته باشید، لبه‌های فلنج در مهره خاردار باید به صورت سه یا چهار پر و به شکل گل میخ برگشته شود تا داخل سطح فرو برود. 

نحوه اتصال چوب و MDF با مهره خاردار

برای اتصال این نوع مهره به چوب باید ابتدا پره‌های مهره را چسب زد و پس از آن که سوراخی به اندازه قطر خارجی بدنه‌ اصلی رولپلاک بر روی صفحه ایجاد کردید، مهره را داخل سوراخ قرار دهید. برای قرار دادن رولپلاک چوب داخل سوراخ هم دو روش وجود دارد، اولین روش استفاده از چکش می‌باشد که باعث فرو رفتن ناگهانی پره‌ها و ترک خوردن سطح می‌شود. به همین دلیل، روش مناسب آن است که پیچ و واشری از طرف دیگر سوراخ وارد رولپلاک چوب شود و به آرامی با بستن پیچ مهره درون سطح فرو رود، سپس پیچ را باز کنید. مشاهده خواهید کرد که مهره خاردار کاملا داخل چوب فرو رفته و فیکس شده است.

قیمت انواع روپیچ توپیچ و مهره خاردار

برای اطلاع از قیمت انواع روپیچ توپیچ و مهره خاردار لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید.