سایر تیغ اره ها

1-20 از 20

بعد از دسته بندی تمامی تیغ اره ها در وب سایت چوبینر مشخص گردید که تعدادی از تیغ اره ها به صورت خاصی طراحی شده و از آنها میتوان در بسیاری از پروژه ها استفاده نمود به اصطلاح به این دسته از تیغ اره ها که ما آنهارا به عنوان سایر تیغ اره ها دسته بندی نمودیم تیغ اره های چند منظوره می گویند.

چه تیغ اره هایی در دسته بندی سایر تیغ اره ها قرار می گیرند؟

تیغ اره هایی از قبیل پلکسی گلس که توانایی برش انواع پلاستیک نازک, پلکسی گلس, وینیل, تخته های چند لایه و کفپوش های لمینت را دارند و همچنین قابلیت نصب بر روی انواع دستگاه های رومیزی, پانل بر و اندازه زن را دارند در این دسته بندی قرار می دهیم. به طور کلی تمامی تیغ اره های چند منظوره در این دسته بندی قرار میگیرند

تیغ فرز انگشتی

تیغ فرز انگشتی یکی از انواع تیغ‌های برش است که از آن برای برش انواع تخته‌های چند لایه، کفپوش‌، وینیل، پلاستیک و پلکسی گلس استفاده می‌شود. این تیغه‌ها با نصب روی دستگاه‌های برش رومیزی، پانل بر و اندازه زن می‌توانند کار برش را روی انواع چوب با ضخامت‌های مشخص انجام دهند. از این نوع تیغ برای کارهای هنری ظریف و مینیاتوری استفاده می‌شود. تفاوت بین انواع تیغ فرز در سایز کارگیر و کولت است. این نوع تیغ فرز دارای شفت خروجی در راستای شفت خروجی موتور دستگاه است که از آن برای فرز کاری، حکاکی و تراش کاری، سنگ زنی، براده برداری و شکل دهی متریال‌های مختلف مانند چوب، برش فلزات و چوب، سنباده زنی چوب، زنگ بری و رنگ بری فلزات استفاده می‌شود.

تیغ اره دیسکی زنجیری

تیغ اره دیسکی زنجیری برای برش طولی و عرضی صفحات چوب، الوارها، اتصال تیرها و ستون‌ها، میز برش و غیره استفاده می‌شود. همچنین برش چوب با ضخامت‌های زیاد از طریق این تیغ اره امکان‌پذیر است. این نوع تیغ اره مانند تیغ‌های دیگر دارای دانه‌های کم و زیاد می‌باشد. از تیغ اره دیسکی با دندانه کم جهت برش صحات ام دی اف و از تیغ اره دیسکی با دندانه بیشتر برای برش دیگر مصنوعات چوبی بجز ام دی اف استفاده می‌شود.