اپلیکیشن چوبینر
پنجشنبه, ۰۳ تیر,۱۴۰۰

سنگ کورین چیست؟

امروزه افراد توجه خاصی به دکوراسیون داخلی خانه دارند و برای زیباتر کردن محیط از وسایل و سازه‌های مختلفی استفاده می‌کنند. آشپزخانه یکی از مهمترین بخش‌های خانه است که جلوه خاصی می‌دهد. برای این محیط باید از وسایل با کیفیت و با دوام استفاده شود تا از لحاظ حرارت و ضد آب بودن مقاوم باشد. یکی از کاربردی‌ترین عواملی که در این محیط در نظر گرفته می‌شود سنگ‌ یا چوب‌های قرار گرفته روی کابینت‌ها هستند. این سنگ یا چوب‌ها به عنوان صفحات یا رویه کابینت باید از دوام بالا برخوردار باشند زیرا وسایل زیادی ممکن است روی آنها قرار داده شود و آب و حرارت به آن بخورد. از طرفی نوع چوب یا سنگ و برش آنها باید کاملا دقیق انجام گیرد تا کارایی مناسبی در این فضا داشته باشد. سنگ کورین یکی از انواع متریال و سنگ‌هایی است که می‌تواند برای این هدف در نظر گرفته شود. برای برش این سنگ باید از تیغ اره مناسب و خاص آن استفاده کرد تا حین برش دچار آسیب و شکستگی نشود. در ادامه مطلب پس از معرفی سنگ کورین و کاربرد آن به بررسی نمونه‌ای از انواع تیغ اره‌ها در صنعت چوب می‌پردازیم، پس با مطالب زیر همراه باشید.

سنگ کورین

صفحه کابینت کورین و ویژگی‌های آن

سنگ کورین یکی از انواع سنگ‌های مصنوعی در صنعت کابینت سازی است که به عنوان صفحه کابینت یا رویه کابینت در نظر گرفته می‌شود. معمولا برش این صفحه به صورت مستطیل شکل انجام می‌گیرد تا بتوان به صورت یکپارچه روی کابینت قرار داد. البته برش این صفحه کاملا مطابق با اندازه کابینت انجام می‌گیرد. سنگ Corian به دلیل متریال و ویژگی‌های خاص خود مورد توجه افراد زیادی در تمام کشورها قرار گرفته است. این نوع رویه کابینت در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید شده که براساس جنس، رنگ، مدل و دکوراسیون آشپزخانه می‌توان آنها را انتخاب کرد. در ادامه ویژگی‌های خاص کورین شرح داده‌ می‌شود.

ویژگی‌های رویه کابینت Corian

سنگ کورین از موادی مانند رزین و هیدروکسید آلومینیوم یا AHT، مواد رنگی و مواد تزیینی تشکیل شده است، به این دلیل اگر دچار آسیب شود یا خط روی آن بیفتد، می‌توان آن را به راحتی تعمیر یا پولیش کرد تا مجدد به شکل اولیه و قابل استفاده خود برگردد. این نوع از رویه کابینت در انواع رنگ و مدل تولید شده است که مطابق با سلیقه و دکوراسیون محیط آشپزخانه انتخاب می‌شود. به دلیل اینکه صفحه کورین به صورت یکپارچه برش می‌خورد، آب به داخل آن نفوذ نکرده و از هر گونه آسیب در برابر آب و فرسودگی در امان می‌باشد. پس این مورد یکی از مهمترین مزایای سنگ کورین است که اهمیت زیادی برای افراد دارد زیرا یکی از دغدغه‌های اصلی آشپزخانه همین مورد می‌باشد. این نوع سنگ به دلیل ویژگی‌های ذکر شده می‌تواند به عنوان صفحه انواع کابینت‌ها در نظر گرفته شود و محدودیتی برای جنس خاصی از کابینت‌ها ندارد. کورین به دلیل متریال خاص و زیبایی که دارد معمولا از آن برای کابینت‌های لوکس و مدرن استفاده می‌شود تا جلوه آن چند برابر شود. نکته مهمی که باید در هنگام برش این نوع صفحه در نظر داشت، انتخاب تیغ اره مناسب است. برای برش صفحه کورین باید از تیغ اره کورین بر استفاده شود تا دچار شکستگی نشود و برش دقیقی روی آن انجام گیرد. در ادامه به معرفی انواع تیغ اره و تیغ اره کورین بر پرداخته می‌شود.

انواع تیغ اره در صنعت کابینت سازی

در صنعت کابینت سازی و چوب برای تولید انواع سازه‌ها از ابزار آلات و ماشین آلات مختلفی استفاده می‌شود. مهمترین دستگاه در این صنعت، دستگاه برش می‌باشد که از اجزای گوناگونی تشکیل شده است. تیغ اره یکی از اصلی‌ترین اجزای این دستگاه است که در انواع مختلف تولید شده و نجاران نسبت به کاربرد و نوع چوب هر کدام از آنها را انتخاب می‌کنند. بنابراین برای هر نوع چوب باید تیغ اره مناسب آن را در نظر داشت تا چوب و تیغ در حین برش دچار آسیب نشوند. نکته مهمی که باید قبل از برش انواع چوب در نظر داشت، تیز بودن تیغ اره است تا بتوان برشی صاف و بی نقص روی چوب مورد نظر انجام داد.

تیغ اره 

برش چوب از ابتدایی‌ترین مراحل ساخت سازه و وسایل چوبی است که باید با دقت بالایی انجام گیرد. برای برش دقیق چوب باید قبل از برش، اندازه‌های مدنظری آن با توجه به نوع سازه مشخص شود تا برشی مناسب با آن داشته باشیم. پس از آن می‌توان از شابلون، خط کش یا خط زن استفاده کرد که جای مشخص از سطح چوب را مشخص کرده، سپس برش را انجام دهید. مرحله دیگری که باید به آن توجه داشت، انتخاب نوع تیغه و تنظیم تیغ اره برش روی دستگاه است که باید ارتفاع و جهت تیغه را قبل از برش تنظیم کرد. در ادامه با انواع تیغ اره آشنا خواهید شد تا با توجه به آن بتوانید تیغ اره مناسب با نوع برش مورد نظر خود را انجام دهید.

تیغ اره کورین بر

تیغ اره کورین بر همانطور که از نامش مشخص است برای برش صفحات یا ورق‌های کورین استفاده می‌شود. به همین دلیل دارای مزایای بدنه مناسب، دندانه‌های الماسه سخت، کیفیت بالای برش، طول عمر بالا، برش بدون صدا می‌باشد. ورق‌های کورین به دلیل ویژگی و متریال خاص خود باید برش دقیقی روی آنها انجام گیرد. اگر از تیغ اره مناسب با این نوع سنگ استفاده نشود باعث لب پریدگی، شکستگی و آسیب خواهد شد. نوع این تیغ باید از کیفیت مرغوب و با دوامی تولید شود تا بتوان برش دقیقی که برای این صفحه انتظار می‌رود، با آن انجام داد. اگر جنس مناسبی از این تیغ اره خریداری شود، این امکان برای نجاران وجود دارد که بارها از آن استفاده کنند و لازم به تعویض تیغ نباشد.

سنگ کورین

تیغ اره ام دی اف بر

تیغ اره ام دی اف بر مخصوص برش انواع ورق‌های چوبی با جنس MDF است. این تیغ با قرار گرفتن روی دستگاه دورکن امکان برش را روی چوب ام دی اف فراهم می‌کند. برای برش این جنس چوب باید از تیغ اره‌هایی استفاده شود که دارای دندانه‌های زیادی هستند تا برش به صورت دقیق و با ظرافت خاصی انجام گیرد و باعث بروز لب پریدگی آن نشود. این نوع تیغ اره از سرعت بالایی در عملکرد برش برخوردار است زیرا در برابر تنش‌ها و دمای بالا مقاوم می‌باشد.

تیغ اره دیسکی

تیغ اره دیسکی برای برش طولی و عرضی صفحات چوب، الوارها، اتصال تیرها و ستون‌ها، میز برش و غیره استفاده می‌شود. همچنین برش چوب با ضخامت‌های زیاد از طریق این تیغ اره امکان‌پذیر است. این نوع تیغ اره مانند تیغ‌های دیگر دارای دانه‌های کم و زیاد می‌باشد. از تیغ اره دیسکی با دندانه کم جهت برش صحات ام دی اف و از تیغ اره دیسکی با دندانه بیشتر برای برش دیگر مصنوعات چوبی بجز ام دی اف استفاده می‌شود. این در حالیست که تیغ با دندانه کم باعث سرعت بخشیدن در  انجام برش که کمی خشن انجام می‌گیرد، خواهد شد. اما تیغ با دندانه بیشتر می‌تواند برشی تمیز و نرم روی چوب ایجاد کند. 

تیغ اره چوب بر

تیغ اره چوب بر یکی از انواع تیغ اره است که مخصوص برش چوب می‌باشد و نباید آن را برای برش چوب‌های دیگر مانند ام دی اف یا ورق‌های ملامینه در نظر گرفت. از این نوع تیغ روی دستگاه‌های برش، فارسی بر، پانل بر و غیره استفاده می‌شود که متناسب با نوع برش قابل تنظیم بوده و از تعداد دندانه‌های مختلف برخوردار است تا با توجه به آنها بتوان برش‌‌های ضخیم یا باریک روی چوب انجام داد. کیفیت این نوع تیغه‌ها با وجود تکنولوژی لیزر و درزهای انبساطی مرغوب می‌باشند. با وجود این عوامل از انحراف تیغ هنگام کار برش یا بالا رفتن حرارت تیغ حین کار، صدای برش و ارتعاشات آن جلوگیری می‌شود.  

قیمت انواع تیغ اره در صنعت چوب

برای اطلاع از قیمت انواع تیغ اره در صنعت چوب لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید.

افزودن نظر جدید