خرید قسطی

خرید سه نظام و دریل فشاری

1-11 از 11

در صنعت چوب از هنرهای بسیاری برای ایجاد طرح روی چوب استفاده می‌شود که باید به صورت ظریف کاری انجام گیرد. از طرفی انجام امور هنری و دقیق باید با ابزارهای مخصوص به این کار صورت گیرد. ایجاد سوراخ بر سطح کار جزء مراحل پیشبرد عملیات است که با ابزارهای مختلفی مانند سه نظام و دریل فشاری صورت می‌گیرد. یکی از ابزارهای سوراخ کاری مته‌ها هستند که با نصب بر روی سه نظام دستی به راحتی سوراخ کاری را در امور مختلف انجام می‌دهند. در ادامه به شرح کامل انواع سه نظام و دریل فشاری می‌پردازیم.

سه نظام

همانطور که گفته شد، برای انجام کارهایی مانند ظریف کاری روی چوب باید از ابزارهای مخصوص آن استفاده کرد تا بتوان بر روی سطح کار سوراخ‌هایی جهت پیشبرد عملیات ایجاد کرد. برای انجام این امور باید از ابزارهای مختلف و مخصوص استفاده کرد. یکی از ابزارهای سوراخ کاری در هر صنعتی، مته‌ها هستند که از طریق سه نظام دستی بلند به آن می‌توان به راحتی سوراخ کاری را برای کارهای مرتبط امکان پذیر می‌باشد. برای ایجاد طرح و سوراخ کاری روی  مدارهای چاپی، چوب‌های معرق کاری، رزین و غیره باید از سه نظام مدادی استفاده کرد. سه نظام مدادی بلند به شکلی ساخته شده است که مته های مختلفی بر روی آن قابل اتصال هستند. از هر دو طرف سه نظام می‌توان استفاده کرد، فقط باید کلگی کار را بچرخانید و مته را داخل ابزار قرار دهید. پس از محکم کردن کلگی به راحتی کار سوراخ کاری سطوح را انجام دهید. لازم است متذکر شویم که تمام عملیات ذکر شده به هیچ ابزاری نیاز ندارد.

سه نظام دستی

سه نظام دستی یکی از انواع سه نظام موجود در بازار است که در سایز و مدل‌های مختلف با رنگ‌های متنوع طلایی و نقره‌ای موجود می‌باشد. برای استفاده از این نوع سه نظام باید آن را به دریل دستی نصب کرد تا بتوان مته مورد نظر با هر سایزی را داخل آن قرار داد. دریل دستی که به مینی دریل و دریل فشاری معروف است از جنس فلز برنج و در رنگ طلایی تهیه شده است و از هر دو طرف آن جهت استفاده از مته‌هایی در سایزهایی مانند 0.1 میلی متر تا 3 میلی متر می‌توان استفاده کرد. سه نظام در طول‌های متفاوتی تولید شده است و بدنه آن دارای آج‌هایی می‌باشد که در هنگام استفاده به راحتی عمل چرخاندن انجام گیرد.

سه نظام مینیاتوری

از آنجایی که سه نظام قطعه‌ای قابل نصب بر روی دریل است، می‌توان از انواع مته و سری پیچ گوشتی جهت سوراخ کاری و باز و بسته کردن پیچ استفاده کرد. سه نظام‌ها در دو نوع آچاری و اتوماتیک یا مینیاتوری تولید می‌شوند؛ نوع آچاری سرعت کار اپراتور را کاهش می‌دهد و برای باز و بسته شدن آن باید از آچار استفاده کرد. اما مدل مینیاتوری بدون نیاز به ابزار خاصی به راحتی باز و بسته می‌شود و نقش مهمی در افزایش سرعت کار اپراتور دارد. سه نظام مینیاتوری قابلیت نصب بر روی انواع دریل و پیچ گوشتی برقی را دارد و دارای کیفیت بالا و مقاومت مناسبی می باشد. 

دریل فشاری

همانطور که می‌دانید، در هنرهایی مانند معرق کاری، منبت کاری و سایر هنرهایی که به صنعت چوب مربوط می‌شود باید طرح به صورت ظریف روی چوب اجرا شود تا زیبایی ظاهری آن حین کار حفظ شود. در صورت نیاز به سوراخ کاری سطوح ظریف از قبیل مدارهای چاپی، چوب های معرق کاری، رزین و موارد مشابه دیگر می توان از دریل دستی فنری استفاده کرد. دریل دستی فنری به شکلی ساخته شده است که مته‌هایی در سایزهای مختلف بر روی آن قابل اتصال هستند. کافی است کلگی کار را بچرخانید و مته را داخل ابزار قرار دهید و پس از محکم کردن کلگی به راحتی کار سوراخ کاری سطوح را انجام دهید. برای انجام تمام این عملیات نیاز به هیچ ابزاری نیست و به صورت کاملا راحت و در سریع‌ترین زمان با حفظ ظرافت روی کار می‌توان آنها را انجام داد.

قیمت انواع سه نظام و دریل فشاری در نجاری

برای اطلاع از قیمت انواع سه نظام و دریل فشاری در نجاری لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید.