ملزومات سوخته نگاری

1-13 از 13

یکی از هنرهای پرطرفدار در ایران سوخته نگاری می باشد که قدمت آن به یونان باستان برمی‌گردد. سوخته نگاری بر روی چوب، چرم، کاغذ، پر پرندگان و بعضی از مدل های مختلف پارچه انجام می‌شود. برای سوخته نگاری باید از دستگاه مخصوص آن یا هویه استفاده گردد که در این متن قصد داریم به معرفی بیشتر ملزومات سوخته نگاری بپردازیم.


دستگاه سوخته کاری

همان طور که در بخش قبل ذکر شد سوخته نگاری یا همان سوخته کاری هنری زیبا و دلنشین برای انتقال طرح، نقش، تصاویر و نوشته بر روی چوب، چرم، پارچه، کاغذ، پر پرندگان و... به واسطه گرما و سوزاندن قطعه کار می‌باشد. برای هنر سوخته نگاری علاوه بر دستگاه های مخصوص که منحصرا برای این کار تولید می‌شوند گاهی از هویه سوخته نگاری نیز استفاده می‌شود.

دستگاه لیختنبرگ

دستگاه لیختنبرگ با استفاده از قدرت جریان الکتریسیته و ولتاژ بالا بر روی اجسام نارسانا همچون چوب طرح و اشکالی شبیه به درخت و رعد و برق انتقال می دهد. این انتقال به واسطه حرارت و سوزاندن چوب اتفاق می افتد.

ویژگی های دستگاه سوخته نگاری

از ویزگی های مهم دستگاه سوخته نگاری می‌توان به تعداد سری، چاقو و شابلون های آن اشاره نمود. همچنین یکی از مهم ترین نکات که در هنگام خرید دستگاه سوخته نگاری باید به آن توجه نمود، دیمر دار بودن آن است و این که بتوان دما و حرارت را تنظیم نمود.

قیمت لوازم سوخته نگاری

برای اطلاع از قیمت لوازم سوخته نگاری می‌توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت لوازم سوخته نگاری با چوبینر تماس حاصل فرمایید.