خرید قسطی

خرید سوخته نگاری و لیختنبرگ

1-13 از 13

یکی از هنرهای پرطرفدار در ایران سوخته نگاری می باشد که قدمت آن به یونان باستان برمی‌گردد. سوخته نگاری بر روی چوب، چرم، کاغذ، پر پرندگان و بعضی از مدل های مختلف پارچه انجام می‌شود. برای سوخته نگاری باید از دستگاه مخصوص آن یا هویه استفاده گردد . لیختنبرگ یا همان سوزاندن چوب با الکتریسیته روش دیگر برای ایجاد طرح بر روی چوب می‌باشد که توسط دستگاه لیختنبرگ انجام می‌شود.

دستگاه سوخته کاری 

همان طور که در بخش قبل ذکر شد سوخته نگاری یا همان سوخته کاری، هنری زیبا و دلنشین برای انتقال طرح، نقش، تصاویر و نوشته بر روی چوب، چرم، پارچه، کاغذ، پر پرندگان و... به واسطه گرما و سوزاندن قطعه کار می‌باشد. برای هنر سوخته نگاری علاوه بر دستگاه های مخصوص که منحصرا برای این کار تولید می‌شوند گاهی از هویه سوخته نگاری نیز استفاده می‌شود.

دستگاه لیختنبرگ

دستگاه لیختنبرگ با استفاده از قدرت جریان الکتریسیته و ولتاژ بالا بر روی اجسام نارسانا همچون چوب طرح و اشکالی شبیه به درخت و رعد و برق انتقال می‌دهد. این انتقال به واسطه حرارت و سوزاندن چوب اتفاق می افتد.

تاریخچه‌ی لیختنبرگ

 لیختنبرگ یک ریاضی دان، طبیعت شناس و اختر شناس آلمانی است که در رابطه با هوا و صاعقه تحقیقاتی انجام داده است. لیختنبرگ تحقیقاتی در رابطه با نوع حرکت الکتریسیته بر روی اجسام و هوا انجام داد و توانست نوع جدیدی از حرکت الکتریسیته را به نام خود ثبت کند. او برای ثبت نوع حرکت صاعقه، تکه چوب‌هایی را در اطراف شهر خود قرار داد. امروزه تاثیر صاعقه بر روی اجسام را با نام او می‌شناسند. این تاثیر امروزه به عنوان کارهای هنری در ولتاژهای پایین در اجسام نارسانا استفاده می‌شود.

قیمت دستگاه سوخته نگاری و لیختنبرگ

برای اطلاع از قیمت دستگاه سوخته نگاری و لیختنبرگ می‌توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت دستگاه سوخته نگاری و لیختنبرگ با چوبینر تماس حاصل فرمایید.