اپلیکیشن چوبینر
شنبه, ۰۵ خرداد,۱۳۹۷

طرز استفاده از دستگاه سنباده لرزان

یکی از سریع‌ترین و موثرترین روش ها برای صاف کردن یک صفحه غیر هم سطح استفاده از دستگاه سنباده زنی برای حذف نقاط بلند است. در ادامه مطلب روشی آسان برای شناسایی نقاط غیر هم سطح و نحوه ی درست سنباده زنی با استفاده از دستگاه سنباده لرزان آموزش داده شده است.

استفاده از نور برای پیدا کردن شیب

ابتدا باید نقاطی که سطح بالاتری دارند را شناسایی کنیم. برای انجام این کار یک شئ صاف (خط کش) روی قسمت مورد نظر تنظیم کنید و با استفاده از چراغ نوری را در زیر آن روشن کنید.

نور در مناطقی که سطح پایین تری دارند قابل رویت خواهد بود، حالا می توانید برای علامت گذاری نقاطی که سطح بالاتری دارند از مداد استفاده کنید و علامت گذاری کنید.

روش ساده پیدا کردن ننقاط بلند در هنگام سنباده زنینحوه صحیح کار کردن با دستگاه سنباده زن لرزانسنباده زنی صحیح با سنباده زن لرزان

نحوه ی سمباده زنی چوب با دستگاه

 بعد از علامت‌گذاری نقاط بلند (اگر نوار سنباده زن صاف شده و کارایی اولیه را ندارد حتما آن را تعویض کنید تا نتیجه مطلوب و مورد نیاز خود را کسب کنید) دستگاه سنباده زن را روی قطعه کار قرار دهید و برای از بین بردن نقاطی که سطح بلند تری دارند، سنباده زن را به عقب و جلو روی علامت‌هایی که با مداد مشخص کرده اید در جهت رگه های چوب راهنمایی کنید. از این طریق نوار سنباده روی دستگاه سنباده زن به چرخش در می آید و روی نقاط بلند شروع به حرکت می کند و به سرعت تمامی نقاط را هم سطح می کند.

اگر چه اعمال فشار رو به پایین وسوسه کننده است، اما اجازه دهید دستگاه سنباده زن با وزن خود این کار را انجام دهد و از اعمال هرگونه فشار به دستگاه خودداری کنید. دقت کنید که سنباده زن را صاف نگه دارید و در تمام مدت حرکت کنید. هنگامی که تمام علامت‌ گذاری ها از بین رفت، سنباده زن را خاموش کنید و با استفاده از یک شئ صاف و نور دوباره پیشرفت خود را بررسی کنید.

افزودن نظر جدید