تخفیف هفتگی
پنجشنبه, ۲۰ شهریور,۱۳۹۹

فرز مینیاتوری چیست؟

در صنعت چوب، جواهرسازی، رزین و اپوکسی و هنرهای متعددی از ابزار آلات مختلفی استفاده می‌شود که در این بین فرز مینیاتوری یک نمونه از آن‌ها می‌باشد. در کارگاه‌ها برای تولید، ساخت، فرم دهی و پولیش بهترین گزینه فرز مینیاتوری است که از لحاظ وزن و قابل حمل بودن و مورد مناسبی است. در ادامه این مقاله قصد داریم در ابتدا یک توضیح کلی در رابطه با کاربرد فرز مینیاتوری ارائه دهیم سپس به اجزای فرز و نکات مهم جهت خرید آن اشاره نماییم.

کاربرد فرز مینیاتوری برقی

همان طور که در بخش بالا ذکر کردیم فرز مینیاتوری برقی وزن پایینی دارد و به راحتی جا به جا می‌شود؛ که این ویژگی باعث شده است در کارگاه های کوچک خانگی از فرز مینیاتوری استفاده کنند. از فرز مینیاتوری برقی برای سوراخ کاری ریز، برش کاری، فرم دهی، پولیش و ایجاد طرح های خاصی که دارای ریزکاری هستند استفاده نمود. معمولا فرز مینیاتوری دارای چند سری مختلف است و به صورت یک پک به فروش می رسد شاید بارها از خود سوال کرده باشید سری های مختلف فرز مینیاتوری چه کاربردی دارند که در ادامه این مقاله به معرفی و تشریح کاربرد آن‌ها خواهیم پرداخت.

فرز مینیاتوری برقی

کاربرد سری های فرز مینیاتوری

همان طور که گفتیم فرز مینیاتوری دارای سری های مختلف است و هر سری بدون شک وظیفه انجام یک عملیات خاص را بر عهده دارد. این محصول جذاب در ماکت سازی، دندان سازی، حکاکی، طلاسازی و تولید زیور آلات، مجسمه سازی و تولید محصولات هنری ظریف به کار می رود. سری های مختلفی که در پک فرز مینیاتوری موجود است شامل سنباده، پولیش، فرز فرم، تیغ برش، فرز اره ای و ... می‌باشد که همان طور که مشخص است از هر کدام برای انجام یک عمل خاص استفاده می‌شود. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که فرز مینیاتوری با فرز انگشتی چه تفاوتی دارند، فرز انگشتی و فرز مینیاتوری از لحاظ عملکرد و وظایف تفاوتی ندارند فقط از لحاظ ابعاد و سایز فرز مینیاتوری مدل کوچکتر فرز انگشتی محسوب می‌شود و برای کارهای ظریف تر مناسب می‌باشد. برای کار بر روی چوب و امور هنری از قبیل تولید زیور آلات چوبی، جواهر سازی، ساخت مجسمه های ظریف چوبی فرز مینیاتوری مورد بسیار مناسبی است اما اگر در ابعاد بزرگتر فعالیت می کنید بهتر است از فرز انگشتی استفاده نمایید. 

فرز مینیاتوری

نکات مهم خرید فرز مینیاتوری

برای خرید فرز مینیاتوری به ابزارها و سری هایی که در پک آن موجود است توجه کنید که کاربردی و مناسب شغل شما باشند. علاوه بر این وزن ابزار بسیار مهم است زیرا از فرز مینیاتوری به عنوان یک ابزار قابل حمل یاد می کنند. یکی دیگر از موارد مهم در خرید فرز مینیاتوری شیلنگ خرطومی آن است، شیلنگ خرطومی یک رابط است و باید اندازه آن و تاب نداشتنش را در نظر بگیرید تا در زمان کار برای شما مشکلی به وجود نیاورد. یک مورد مهم دیگر که باید در هنگام خرید فرز مینیاتوری در نظر بگیرید این است که فرز شما لرزش کمی داشته باشد که در هنگام کار دچار خطا نشوید، همچنین دارای سیستم گردش هوا باشد تا در زمان کمتری دمای دستگاه و بدنه آن بالا برود. از لحاظ کارکرد و مسائل فنی باید دقت کنید که کولت فرز مینیاتوری مناسب مته با چه قطری است و اگر نیاز دارید مته های مختلف با قطرهای متفاوت بر روی دستگاه نصب کنید باید از کولت یدکی استفاده شود. لازم است که یادآوری کنیم فرز مینیاتوری را از لحاظ دور، سرعت، توان و مواردی از این قبیل نیز بررسی نمایید و از دیمر دار بودن و قابیلت تنظیم سرعت دستگاه مطمئن شوید. شما باید در هنگام خرید فرز مینیاتوری به این مورد دقت کنید که برای چه عملیاتی از این ابزار می‌خواهید استفاده کنید، برای مثال توان بالای فرز مینیاتوری در حجم تراشی و مجسمه سازی مهم است زیرا در این موارد باربرداری سنگین است و باید توان دستگاه مناسب این حجم از باربرداری باشد.

قیمت فرز مینیاتوری

فرز مینیاتوری در مدل و برندهای مختلف تولید و عرضه می‌شود که از لحاظ قیمت با یکدیگر متفاوت هستند، در صورت تمایل به خرید فرز مینیاتوری به تگ قیمت محصول مراجعه کنید و در صورت نیازمند استعلام تلفنی بودن با چوبینر تماس برقرار نمایید.

افزودن نظر جدید