یکشنبه, ۱۹ شهریور,۱۳۹۶

ماشین آلات دست دوم

ماشین آلات دست دوم

دستگاه دست دوم و یا دستگاه استفاده شده (نیز: کالای مستعمل) به هرنوع  کالا گفته می شود که از طریق فروش، اهدا و یا شیوه های دیگر، به کاربر نهایی دوم و یا چندم منتقل می شود. ممکن است دستگاه دست دوم فروخته و یا منتقل نشود و تنها به دلیل نو نبودن، واژه مستعمل، دست دوم یا استفاده شده برای آن به کار رود.

دستگاه های دست دوم و کار کرده مزایا و معایب خاص خود را دارا می باشند . تنها مزیتی که برای این نوع دستگاه ها می توان برشمرد قیمت تمام شده ی این محصولات است . این مزیت در طرف دیگر مشکلاتی را نیز درپیش دارد .

از سوی دیگر شرکت های تولید کننده ی ماشین آلات صنعتی تولیدات خود را به نسبت با شرایط بهتری می توانند به مشتری واگذار کنند تا فروشنده ی اجناس دست دوم .

در هر صورت مشتریان گرامی، لطفا قبل از خرید ماشین آلات دست دوم و کارکرده ، لطفا به صورت کامل درباره ی نوع دستگاه و برند و شرکت تولید کننده ی آن تحقیق کنند و به این امرمهم در خرید دستگاه های صنعت چوب توجه ی بیشتری داشته باشند .

زیرا که در مبحث خرید انواع ماشین آلات نو ودست دوم چیزی که به مراتب حتی مهم تر از قیمت تمام شده ی محصول است، هزینه ی تعمیرات و نگهداری آن در دراز مدت می باشد .

ماشین آلات دست دوم بدین معنی نیست که دیگر کارایی ندارند ونمیشه ازآن ها استفاده کرد یا کارایی کمتری دارند.افرادی هستند که برای گسترش و توسعه کارگاه خود اقدام به جایگزینی ماشین الات جدید پیشرفته ی روزدنیا با ماشین آلات قدیمی خود می کنند. وکسانی که می خواهند برای اولین بار اشتغالی در زمینه صنعت چوب داشته باشند بهترین گزینه برای انتخاب،استفاده از ماشین آلات کارکرد یا دست دوم می باشد،زیرا که این ماشین آلات امتحان خود را پس داده اند.ومصرف کننده می توانداطلاعات وتجربیات  بیشتری در زمینه ی ماشین آلات به دست آورد. خرید دستگاه دست دوم از نظر اقتصادی به سود خریدار است چرا که هزینه کمتری می پردازد اما فروش دستگاه های ناخواسته دست دوم به جای دور انداختن آنها بدیهی است که منافع فروشنده را در پی خواهد داشت.

ممکن است دستگاه های دست دوم باکیفیت،  با دوام تر از کالاهای جدید مشابه باشند.

برخی مردم از استراتژی خرید و استفاده از اقلام دست دوم برای صرفه جویی در پول استفاده می کنند. خرید اقلام کارکرده برای استفاده مجدد صرفه جویی در هزینه تولید معادل دستگاه های جدید می شود.

برخی ازمعایب ماشین آلات دست دوم

ممکن است کالای دست دوم از نظر کیفیت دارای مشکلاتی برای استفاده باشد.

دوام دستگاهی که خریداری می شود نسبت به دستگاه نو کمتر خواهد بود و این گونه دستگاه ها معمولاً خدمات پس از فروش و گارانتی ندارند. 

دستگاه های دست دوم ممکن است فاقد گارانتی باشند و شرکت های تولید کننده ی این نوع ماشین آلات خدمات پس از فروش خود را تا مدت مقرر ( در زمان خرید ) برای شخص ثالث ادامه ندهند. این مورد برای مشتریانی که آشنایی چندانی از این ماشین آلات ندارند مشکل بزرگی به حساب می آید ، هرچند می تواند موضوع بی اهمیتی نیز باشد برای کاربرانی که به صورت کامل بر قطعات و کارایی این نوع ماشین آلات مسلط باشند.

نادری، محمد«ماشین آلات دست دوم »، وودچوبینر

ثبت نظر