ماشین آلات صنایع چوب

1-48 از 755

ابزار و ماشین آلات صنایع چوب و MDF را می توان از لبه چسبان های فول اتوماتیک تا دریل و پیچ گوشتی نجاری نام برد. اما به طور کلی ابزار و ماشین آلات صنایع چوب و MDF ماشین آلاتی هستند که برای ساده سازی کار و کمک به صنعت گران صنایع چوب طراحی شده اند. ماشین آلان صنایع چوب را می‌توان به دو گروه ماشین آلات صفحه ای و ماشین آلات چوب طبیعی تقسیم نمود. در این بخش قصد داریم به توضیحات مختصری در رابطه با ماشین آلات صنایع چوب بپردازیم.

ماشین آلات نجاری

در دنیای امروز لزوم استفاده از ماشین آلات بر هیچکس پوشیده نیست، در زمان حال حدود 70 الی 80 درصد تمامی کارها توسط ماشین آلات صنعتی انجام می‌شود و بخش صنایع چوب هم از این قاعده مستثنی نیست و ماشین آلات نجاری توانسته‌اند در پیشرفت این صنعت نقش مهمی داشته باشند.این ماشین آلات برای راحتی، دقت و سرعت عمل در این بخش ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.در حال حاضر شرکت های سازنده ماشین آلات نجاری و سایر صنایع با هم جهت ساخت ماشین های بهتر با کارایی بالاتر به رقابت خیلی نزدیک و فشرده ای پرداخته به طوری که ماشین آلات تولید شده توسط آنها دیگر حکم یک ماشین را نداشته و شامل مجموعه ای از ماشین آلات است که در یک محصول گنجانده شده است. ماشین آلات صنایع چوب در دسته بندی های جداگانه ای به شرح زیر قرار می‌گیرند:

  • ماشین آلات صفحه ای
  • سی ان سی
  • ماشین آلات ترمو وود
  • ماشین آلات نجاری
  • خط رنگ
  • خط تولید ورق ام دی اف
  • مکنده
  • کمپرسور باد

ماشین آلات صفحه ای ام دی اف

ماشین آلات صفحه ای ام دی اف مخصوص کار بر روی ام دی اف، نئوپان روکش دار و ملامینه می‌باشند و به چند گروه مختلف از جمله دورکن، لبه چسبان، پانل بر، دستگاه روکش و... تقسیم می‌شوند که هر مورد برای انجام یک مرحله خاص استفاده می‌شود.

سی ان سی چوب

سی ان سی چوب یکی از پیشرفته ترین دستگاه های صنایع چوب است که عملیات مختلفی همچون برش، سوراخ کاری، حکاکی و ایجاد طرح و نقش های مختلف بر روی چوب را انجام می‌دهد. سی ان سی چوب در مدل های مختلفی از قبیل تخت، لیزری، کنسولی و... تولید می‌شود که هر مدل متناسب با نوع کار و نیاز کارگاه ها انتخاب می‌گردد.

ماشین آلات ترمو وود

ماشین آلات ترمو وود در طی چند مرحله با افزایش و کاهش دما و ایجاد تغییرات در بافت درونی و بیرونی چوب، آن را در مقابل سرما، گرما، رطوبت، حشرات و... مقاوم می‌سازند.

ماشین آلات نجاری

ماشین آلات نجاری که به ماشین آلات چوب طبیعی نیز خوانده می‌شوند یک گروه بزرگ از صنایع چوب را می‌سازند. ماشین آلات نجاری در گروه های مختلفی از قبیل رنده، گندگی، کم کنی و... تولید می‌گردند.

خط رنگ

بعد از تولید قطعه کار چوبی، در یک خط مجزا که به خط رنگ معروف است و شامل دستگاه‌های سنباده زن، رنگ پاش و خشک کن می‌باشد پروسه رنگ کاری قطعه کار انجام می‌شود. برحسب نیاز ماشین رنگ پاش که قلب این خط است می‌تواند قابلیت کار با انواع رنگ پلی اورتان، پلی استر، پایه آبی، پایه حلال و UV و ... را داشته باشد.

خط تولید ورق ام دی اف

ام دی اف یکی از متریال های کاربردی و پر مصرف در صنعت چوب می‌باشد که با توجه به مشکلاتی که چوب طبیعی داشت استفاده از آن رایج شد. ام دی اف برای این که به شکل نهایی و قابل استفاده درآید باید مراحل مختلفی از قبیل، رنگ، روکش، فشرده سازی و.... را طی کند که به ماشین آلات فعال در این زمینه خط تولید ورق ام دی اف می‌گویند.

مکنده

مکنده یکی از دستگاه های مهم در کارخانه ها و کارگاه های صنعت چوب است که با قدرت مکشی که دارد براده ها و ذرات گرد و غبار را به درون کیشه مکنده یا محیط خارج از کارگاه هدایت می‌کند.

کمپرسور باد

در صنایع چوب دستگاه های مختلفی همچون میخکوب، منگنه کوب و....استفاده می‌شود که در بعضی مواقع پنوماتیک یا بادی هستند. دستگاه های پنوماتیک باید از منبع تامین انرژی هوای فشرده استفاده کنند که برای این مهم کمپرسور باد در کارگاه ها به کار می‌رود.

قیمت ماشین آلات صنایع چوب

با توجه به این که ماشین آلات صنایع چوب در مدل های مختلفی تولید می شوند از لحاظ قیمت نیز دارای قیمت های متنوعی می باشند؛ لذا برای اطلاع از قیمت دستگاه مد نظرتون می‌توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت محصول مورد نظرتان با چوبینر تماس حاصل فرمایید.