ماشین آلات نجاری

1-24 از 250

از دیر باز چوب همواره جزء اصلی ترین متریال های مورد استفاده بشر در صنایع مختلف بوده است. اما کار کردن با چوب و ایجاد اثری هنرمندانه در کمترین زمان با کیفیتی فوق العاده نیازمند ماشین آلات مخصوصی می باشد. در این زمان بود که بشر نیاز مند ماشین آلات نجاری و ساخت و توسعه انواع مختلفی از آنها بود. امروزه با پیشرفت دانش در زمینه ماشین آلات صنایع چوب، شناخت و بررسی این ماشین آلات به چندین رشته تخصصی در این حوزه تقسیم بندی شده است.

انواع ماشین آلات صنایع چوب و ماشین آلات نجاری

اگر بخواهیم تمامی ماشین آلاتی که امروزه برای صنایع چوب ساخته شدنه اند را نام ببریم قطعا تعداد بسیاری را باید لیست کنیم اما ماشین آلات نجاری و ماشین آلات صنایع چوب که به طور معمول در کارخانه ها و کارگاه ها استفاده می شوند به ترتیب لیست زیر خواهند بود:

  1. اره فلکی یا اره نواری
  2. رنده و انواع آن
  3. گنده گی
  4. کم کنی
  5. انواع cnc
  6. سوراخکاری
  7. اتصالات
  8. فرز و اور فرز
  9. انواع پرس

منظور از ماشین آلات نجاری چه ماشین آلاتی است؟

ماشین آلات نجاری اصولا ماشین آلاتی هستند که به صورت عمومی در تمامی کارگاه های صنایع چوب یافت می شوند اما ما نباید صرفا ماشینی آلاتی را که در کارگاه های نجاری هستند را ماشین آلات نجاری بنمایم زیرا دستگاه های بزرگی همچون دورکن ها یا همان میز برش ها، لبه چسبان ها، پانل بر ها و انواع دستگاه های پرس نیز جز ماشین آلات نجاری به شمار می آیند.

.

.
خرید و فروش ابزار و ماشین آلات دست دوم و اعزام سرویس کار و تامین قطعات ماشین آلات هم اکنون در چوبینر

.