اپلیکیشن چوبینر
یکشنبه, ۱۷ تیر,۱۳۹۷

ماشین آلات نجاری

از دیر باز چوب همواره جزء اصلی ترین متریال ها و مواد  مورد استفاده بشر در صنایع مختلف بوده است.

در زمان های دور چوب به طور کلی تمام زندگی بشر را در اختیار داشته، از لوازم غذا خوردن و نوشیدن تا اسباب شکار و جنگ.

کاسه چوبی قدیمی وودینر

ولی به مرور زمان با تولید و پیدا شدن فلزات مختلف، هر بخش زندگی تخصصی تر شده و به همین دلیل چوب هم جایگاه تخصصی خود را پیدا کرده و جایگاه حقیقی خود را پیدا کرده است.

امروزه بیشتر چوب وسیله ای لوکس شده که با قرار گیری در کنار دیگر مواد بیشتر برای دکوراسیون های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

میز چوبی قدیمی

به همین دلیل استفاده از ابزارآلات تخصصی چوب برای اجرای بهتر شدن هرچه بیشتر این مورد کمک می کنند و چون روز به روز سلیقه افراد تغییر پیدا می کند و دقت آنها بیشتر می شود به همین دلیل نیاز به ابزار های دقیق بیشتر احساس می شود.

دیگر چوب در حال حاظر فقط برای درست کردن میز و صندلی مورد استفاده قرار نمی گیرد، بلکه به عنوان متریالی شناخته شده که شما می توانید در خیلی از وسایل حتی به عنوان ماده مکمل مورد استفاده قرار می گیرد و باعث یک حس نوستالژیک در افراد و بیننده ها شود.

چوب به خاطر خاصیتی که دارد و مهمترین ویژگی آن یعنی قابل تجزیه شدن و برگشت پذیری به طبیعت خیلی مورد توجه قرار گرفته است و به همین دلیل در بخش های خاصی هم که باید این اصل رعایت شود مورد استفاده قرار می گیرد.

کابینت ممبران وودینر

امروزه با پیشرفت دانش در زمینه ماشین آلات صنایع چوب، شناخت و بررسی این ماشین آلات امری لازم و ضروری است و این ماشین آلات خود به چندین رشته تخصصی در این حوزه تقسیم بندی شده است.

به طور کلی میتوان ماشین آلات نجاری را به دسته بندی های زیر تقسیم بندی کرد:

اره فلکی یا اره نواری

رنده و انواع آن

گنده گی

کم کنی

انواع  cnc

دستگاه های سوراخکاری

اتصالات چوبی

فرز و اور فرز

انواع پرس چوب

افزودن نظر جدید