دوشنبه, ۰۸ مهر,۱۳۹۸

مته کاجی مخروطی و تیغ رگال چه کاربردی دارند؟

برای تولید یک محصول زیبا و لخواه مشتری، باید شناخت کافی از ابزارها داشته باشیم. برای مثال در کارگاه های چوب و ام دی اف و فلزات برای ساخت انواع کمد، میز، سرویس خواب، قفسه، کابینت و ...باید از دریل، اورفرز دستی، دستگاه CNC، فرز میزی و دستگاه هایی از این قبیل استفاده نمود. جالب است بدانید که دریل ها قابلیت ایجاد انواع سوراخ را دارند که باید این سوراخ ها را با کمک مته های مخصوصی ایجاد کنید، یکی از مته های کاربردی مته کاجی مخروطی است که آشنایی با کاربرد آن بدون شک برای شما جالب خواهد بود. از طرف دیگر تیغ های قابل استفاده در صنایع چوب تنوع و گستردگی بالایی دارند که بر روی دستگاه سی ان سی، اورفرز و فرز میزی نصب می شوند. در این مقاله قصد داریم در ابتدا اطلاعات جزیی در مورد انواع مته و تیغ در اختیارتان قرار دهیم سپس به کاربرد مته کاجی مخروطی و تیغ رگال اشاره کنیم.

معرفی مته

مته یک ابزار جهت سوراخ کاری سطوح بتنی، سنگی، چوبی، فلزی، استیل، آلومینیومی و... می باشد که با نصب بر روی دریل در کوتاه ترین زمان سوراخ مورد نیازتان را ایجاد می کند. مته ها با حرکت چرخشی و ایجاد فشار بر سطح کار عملیات سوراخ کاری را انجام می دهند. مته ها در سایزهای مختلف و اشکال گوناگونی تولید می شوند و هر کدام کاربرد منحصر به خود را دارند. همچنین مته ها با توجه به جنس بدنه و قسمت کارگیرشان برای سطوح گوناگون استفاده می شوند، گاهی توانایی مته ها به میزانی است که برای چند سطح مختلف از قبیل چوب، استیل و آلومینیوم قابل استفاده می باشند. مته کاجی مخروطی، برگی، چهارشیار، پنج شیار، ته گرد و... انواع مختلفی از مته با کاربردهای متفاوتی می باشند که در ادامه متن قصد داریم به کاربرد و ویژگی های مته کاجی مخروطی بپردازیم.

مته محروطی

مته کاجی مخروطی چیست؟

یکی از مته های کاربردی و پر استفاده مته کاجی مخروطی است، دلیل این نام گذاری ظاهر مخروطی شکل آن می باشد. مته کاجی که به اسم مته پله ای نیز خوانده می شود جهت سوراخ کاری چوب، استیل، آلومینیوم و... به کار می رود. از ویژگی های جالب این مدل مته می توان به این مورد اشاره نمود که مته کاجی مخروطی دارای سایز بندی پله ای می باشد که از مقدار کم به زیاد درجه بندی شده است و در واقع نقش چند مته با سایزهای مختلف را برعهده دارد. برای مثال شما با استفاده از یک مته کاجی سایز 4-25 سوراخ های متعددی با قطرهای مختلفی می توانید روی قطعه کار ایجاد نمایید. 

مته کاجی مخروطی

قیمت مته پله ای

برای اطلاع از قیمت مته پله ای می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت مته پله ای با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

معرفی تیغ اورفرز و سی ان سی

دستگاه سی ان سی، اورفرز، فرز میزی در صنایع مختلفی از قبیل چوب و فلز کاربرد بالایی دارند. شاید بارها برش های جالب یا اتصالات زیبایی در لوازم خانگی، اداری، دکوری و... دیده باشید که توجه شما را جلب کرده باشند. برای ایجاد برش، شیار، اتصالات، پرداخت لبه ها و سایر موارد باید از تیغ های مخصوص به آن عملیات استفاده نمود. معمولا از روی شکل ظاهری تیغ ها می توان به شیار یا اتصالی که ایجاد می کند پی برد. تیغ ها در انواع مختلفی از قبیل تیغ پرداخت، تیغ انگشتی، تیغ شیارزن، تیغ رگال و... تولید می شوند که ما در قسمت بعدی این مقاله کاربرد تیغ رگال را برای شما شرح می دهیم.

تیغ رگال چیست؟

تیغ های ذکر شده در قسمت بالا با توجه به شکل ظاهری و ساختارشان بر روی ماشین CNC یا اورفرز نصب می شوند. تیغ های بلبرینگ دار و بدون بلبرینگ قابل استفاده بر روی فرزها می باشند و دستگاه سی ان سی فقط قابلیت استفاده از تیغ های بدون بلبرینگ را دارد. لازم به ذکر است که تیغ رگال جز تیغ های بدون بلبرینگ محسوب می شود و قابل نصب بر روی ماشین CNC و اورفرز است. تیغ رگال از دو لبه تشکیل شده است و شیاری که ایجاد می کند شبیه حرف تی می باشد، همچنین در اکثر موارد لبه های این تیغ از جنس تنگستن کارباید مقاوم تولید شده است. تیغ رگال یکی از پرمصرف ترین تیغ ها است که جز تیغ های تخصصی به حساب می آید.  بهترین گزینه جهت ایجاد شیار رگال بر روی قطعه کار؛ تیغ رگال است که در سایز های مختلفی از قبیل 28، 32 و... تولید می شود و شیاری که ایجاد می کنید دارای لب داخلی کونیک شده می باشد.

تیغ رگال سی ان سی

قیمت تیغ رگال سی ان سی

برای اطلاع از قیمت تیغ رگال سی ان سی می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت تیغ رگال سی ان سی با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

افزودن نظر جدید